Ambasada Olandei, despre fotografiile in care ambasadoarea Stella Ronner-Grubacic apare la masa alaturi de Nelu Iordache: La hotel a fost organizata o cina de Revelion, cu sute de invitati. Nu a existat nicio consultare prealabila cu privire la amplasarea la masa

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 4 ianuarie 2018, 17:02 Actualitate | Esenţial


Stella Ronner-Grubacic, ambasadorul Olandei
Foto: Facebook / Ambasada Olandei
Ambasada Olandei la Bucuresti a transmis joi o reactie in legatura cu fotografiile aparute recent in presa in care ambasadoarea Stella Ronner-Grubacic este suprinsa la aceeasi masa cu Nelu Iordache, om de afaceri cercetat in mai multe dosare de coruptie. Reprezentanta diplomatica spune ca ambasadoarea se afla impreuna cu familia sa intr-o vacanta privata in Poiana Brasov si a participat la o cina organizata de hotel, dar ca nu a fost consultata inainte cu privire la amplasarea la masa.


  • CANCAN.ro a publicat zilele trecute mai multe fotografii, realizate in noaptea de Revelion, in care apar stand la aceeasi masa, in Hotelul Teleferic din Poiana Brasov, ambasadoarea Olandei in tara noastra, Stella Ronner-Grubacic, si omul de afaceri Nelu Iordache, anchetat in mai multe dosare de coruptie, impreuna cu familiile lor.
  • Amintim ca Nelu Iordache a fost condamnat la finalul lunii decembrie, in prima instanta, la 6 ani si 3 luni inchisoare cu executare intr-un dosar in care este acuzat de mai multe infractiuni, printre care si fraude cu fonduri europene alocate pentru constructia autostrazii Nadlac - Arad. O saptamana mai tarziu, el a primit o achitare, tot in prima instanta, in dosarul Transalpina.

Ambasada Olandei a postat joi pe pagina de Facebook o "pozitie oficiala a cu privire la recentele articole de presa".

"Doamna Ambasador Stella Ronner-Grubacic si familia sa au petrecut o vacanta de ski privata in Poiana Brasov. Doamna Ronner-Grubacic nu se afla acolo in calitatea sa oficiala", se spune in mesaj.

"Hotelul unde a fost cazata familia sa a organizat o cina cu ocazia Revelionului, la care au participat sute de invitati. Nu a existat nicio consultare prealabila cu doamna ambasador cu privire la amplasarea la masa", se mai precizeaza in postarea Ambasadei.

In final, reprezentanta diplomatica subliniaza ca "Olanda urmareste activ evolutia statului de drept in Romania, referitor la care recent a fost facuta o declaratie, impreuna cu alte sase tari europene, in data de 21 decembrie".

Ambasada Olandei se refera la comunicatul comun transmis, in decembrie, impreuna cu ambasadele Belgiei, Danemarcei, Suediei, Finlandei, Frantei si Germaniei, prin care atrageau atentia ca modificarea in Parlament a legilor justitiei, precum si amendamentele depuse la Codurile Penale, risca sa puna in pericol progresele facute de tara noastra in domeniul reformelor din justitie. Cele sapte ambasade au avertizat coalitia PSD-ALDE sa evite orice actiune care ar putea slabi independenta justitiei si sa ceara avizul Comisiei de la Venetia pe legile justitiei.


Citeste mai multe despre   




















10384 vizualizari

  • -26 (76 voturi)    
    coruptia (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:12)

    cucuveauamov [utilizator]

    nu #ucide si pofta de mancare.
    • +20 (36 voturi)    
      razbunarea e un fel de mancare ce se (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:26)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      concuma Rece, ai grija pe Unde Te Asezi
  • -22 (64 voturi)    
    Asta-i ca aia cu Iordache si procurorul din CCR (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:15)

    CezarN [utilizator]

    Cam aceleasi texte le debita si Morar cand a fost surprins cu Iordache-alta-Intebare consultand niste documente.
    • +23 (69 voturi)    
      Mai, baieti! (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:45)

      mprodanus [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      Voi chiar credeti ca daca ar exista o legatura intre madam ambasador si Iordache, s-ar afisa in felul asta?
      Nu mai marșati la facaturi din astea ca va faceti de râs.
      • -7 (29 voturi)    
        Da, s-ar afisa. Iordache are nevoie de asta (Joi, 4 ianuarie 2018, 19:33)

        CezarN [utilizator] i-a raspuns lui mprodanus

        Este aceeasi poveste ca legatura dintre Mircea Basescu si Bercea Mondialul. Unul dintre ei (Bercea) avea nevoie de a face publica relatia sperand la un tratament bland din partea justitiei, asa ca au facut-o publica prin botezarea copiilor lui Bercea catre M. Basescu.
        • +7 (17 voturi)    
          pai si... (Vineri, 5 ianuarie 2018, 8:22)

          bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

          Cum crezi tu ca ar putea ambasadoarea Olandei sa il scape pe Nelu Iordache de dosarele penale? Mai ales ca tantea declara sus si tare ca au fost pusi la masa intimplator.
          • -8 (22 voturi)    
            tu (Vineri, 5 ianuarie 2018, 9:44)

            Point [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

            visezi unicorni?ce culoare au?
            bai fratilor,mai coborati dracu' cu picerele pre pamant!
            voi credeti ca un ambasador se plimba pe plaiurile mioritice,de capul lui si fara supraveghere sau filaj?voi credeti ca rolul ambasadorului e sa viziteze muzee si organizeze baluluri mondene?
            ''vacanta de ski privata in Poiana Brasov''
            suna ca:bai fratilor ne-ati prins,asta e!
            iar chestia ca nu se afla acolo in calitate oficiala,e cireasa de pe tort.
            onorabila se afla la treaba si bajetii nostrii i-au tras-o la gioale.cu tot cu audio.
            • +9 (15 voturi)    
              Esti comic (Vineri, 5 ianuarie 2018, 12:55)

              costal [utilizator] i-a raspuns lui Point

              "visezi unicorni?ce culoare au?
              bai fratilor,mai coborati dracu' cu picerele pre pamant!"
              ....
              "voi credeti ca un ambasador se plimba pe plaiurile mioritice,de capul lui si fara supraveghere sau filaj?"

              Cine viseaza unicorni, baiete ?
            • +8 (14 voturi)    
              hahaha 2 (Vineri, 5 ianuarie 2018, 13:18)

              bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Point

              1. Ambasadorul e un fel de purtator de cuvint al tarii respective, nimc mai mult. Nu inteleg de ce ai vr4ea sa filezi un ambasador... Daca Olanda ar vrea sa negocieze portul Constanta cu Nelu Iordache, cum va invata pe voi la antena3, si-ar folosi pentru asta serviciile secrete, spionii, nicidecum ambasadorul pe care il cunoaste toata lumea. E la mintea cocosului, trebuie doar sa gindesti cu capul tau si nu cu al lui Gidea
              2. Ambasadorul, desi pentru tine poate parea ciudat, e si el un om, cu familie, cu copii si cu.... vacante. Si ca tot omul poate sa-si petreaca vacanta de anul nou unde crede doreste. E de-a dreptul absurd sa sustii ca un ambasador nu are dreptul sa isi petreaca revul la o vacanta privata la ski.
      • -9 (29 voturi)    
        se vede pixelul albastru (Joi, 4 ianuarie 2018, 19:56)

        premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui mprodanus

        e clar
      • -2 (24 voturi)    
        Iata ce a descoperit EvZ de astazi, doar citate (Vineri, 5 ianuarie 2018, 8:21)

        CezarN [utilizator] i-a raspuns lui mprodanus

        Ambasadoarea Olandei a discutat personal cu reprezentanţii hotelului de lux Teleferic, patronat de milionarul Ştefan Ţînţ, pentru ca masa ei să fie mutată, iar ceea ce a dorit Excelenţa Sa, Stella Ronner Grubacic, s-a şi întâmplat, ea fiind mutată împreună cu familia ei şi cu familia Regelui Asfaltului Nelu Iordache la o altă masă, aflată mai în spate, acolo unde muzica nu se auzea atât de tare. La masa la care au stat membrii familiei Grubacic şi cei ai familiei Iordache a luat loc, la un moment dat, şi fostul comisar-şef din cadrul DGA, Petru Pitcovici, arestat în trecut pentru că ar fi ajutat reţeaua de traficanţi de cocaină condusă de Dan Chioru, pe numele său real Sandu Simion.
        ....
        În 2016, cele două familii, Iordache și Ronner-Grubacic, au petrecut sărbătorile de iarnă la același hotel, Teleferic, împreună. Cot la cot au mâncat, au băut și au dansat, fără ca cineva să sesizeze acest lucru. Au stat la aceeași masă, s-au distrat împreună, exact cum s-a întâmplat și în urmă cu câteva zile.
        ...
        • +5 (13 voturi)    
          A cita din EVZ (Vineri, 5 ianuarie 2018, 12:56)

          costal [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

          e la fel cu a cita din Antena3. Doua organe de propaganda in slujba mafiei politice.
        • +1 (5 voturi)    
          Evenimentul zilei... (Vineri, 5 ianuarie 2018, 18:28)

          scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

          Astia nu sunt aia care au facut "descoperirea mileniului" - puiul de gaina nascut viu cu 4 copane, daca nu gresesc...?
    • +13 (33 voturi)    
      Bineinteles ! Iar Nelu i-a strecurat pe sub masa (Joi, 4 ianuarie 2018, 19:01)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      plicul cu bitcoini !

      Mai departe, vanzatoarea de influenta Rosa o sa iasa la o cafea cu Presedinta ICCJ si totu-i rezolvat ! ;)

      PS. Contacteaza-l rapid pe Plescoianu ca sa o declare persona non grata !
    • +9 (17 voturi)    
      hai bre las-o ca macane (Vineri, 5 ianuarie 2018, 8:21)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      Tantea asta e ambasadoarea Olandei, adica un fel de purtatoare de cuvint a pozitiei Olandei in Romania. Atita tot. Pe cind Morar e judecator CCR pus sa judece modificarile la legile justitiei propuse de comisia Iordache. Nici macar tu nu crezi ce spui acolo
  • +39 (75 voturi)    
    :) (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:19)

    rakkone [utilizator]

    Mizeria asta, prieteni, se numeste o lucratura profesionista de discreditare la adresa Ambasadoarei Olandei, operatiune de discreditare pusa in scena ca razbunare probabil de catre nemultumiti dintr-un anumit partid, dintr-un anumit parlament, deranjati de pozitiile Ambasadoarei si ale Olandei. Fotograful care a surprins momentele "din intamplare" (ce chefliu aflat intamplator la hotelul nustiucare din Predeal l-ar fi recunoscut la masa pe Mielu lui Iordache sau pe ambasadoare, cine ar fi fost interesat de asta in noaptea de revelion etc), iesirea in paralel a informatiei in oficine si pe posturile de dezinformare TV, mesajele la unison pe FB ale gornacilor si leprelor de serviciu, totul arata coordonare si planificare si intentie, nu pare intamplator.
    • +22 (26 voturi)    
      Vorba cantecului: (Joi, 4 ianuarie 2018, 18:32)

      rutger [utilizator] i-a raspuns lui rakkone

      Sa nu uitam nicicand ca ....Secu a a murit, da' nu s-a predat !! Iar vesticii astia, bagaciosi in trebile noastre parlamentare suverane,independente si neprihanite de DNA/DIICOT, sa-si vada de ai lor, ce ne tot dau noua lectii !!
    • -10 (32 voturi)    
      Explicatie tip Kovesi legata de prezenta la Oprea (Joi, 4 ianuarie 2018, 18:56)

      DanCris [utilizator] i-a raspuns lui rakkone

      Putea sa spuna un singur lucru simplu in comunicat : ca nu l-a cunoscut anterior pe Iordache si ca nu are niciun fel de relatie cu el.
      A preferat ceva foarte vag si in fond adevarat probabil si anume ca nu a fost consultata legat de asezarea la masa , care probabil a fost rezervata de Iordache...
      • +7 (15 voturi)    
        vrajeala (Vineri, 5 ianuarie 2018, 8:25)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui DanCris

        Nu a spus ceva foarte vag, a spus exact ce se intimpla la hoteluri la masa de revelion. In momentul in care nu ai un grup care sa ocupe o masa, esti pus la masa automat cu altcineva. Cine si-a petrecut rev-uri prin poiana stie ca asta e obiceiul.
        • -7 (13 voturi)    
          Codruta tu esti ? (Vineri, 5 ianuarie 2018, 10:17)

          DanCris [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

          L-a cunoscut sau nu pe Iordache inainte de seara respectiva ? E atat de greu ?
          • +6 (12 voturi)    
            Habar n-am (Vineri, 5 ianuarie 2018, 13:21)

            bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui DanCris

            Dar care e relevanta? Ambasadorul Olandei e functionar olandez care poate face ce doreste atit timp cit nu incalca legile tarii in care se afla. Nu e functionar al statului roman, nu e platit de guvernul romaniei, nu apara interesele statului roman, asha ca doar cei din generatia antena3, indobitociti de propaganda varanului pot sa puna botul la timpeniile astea. Tantea aia e functionar olandez si apara interesele Olandei. Pe ea se poate eventual supara statul sau poporul olandez ca se intilneste cu mafioti romani.
            • -2 (6 voturi)    
              Daca apara interesele Olandei, de ce o lauzi? (Vineri, 5 ianuarie 2018, 14:14)

              CezarN [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

              Daca nu apara interesele statului roman, de ce o laudam noi (adica voi) aici?
              • +3 (5 voturi)    
                Cu alte cuvinte daca nu apara (Vineri, 5 ianuarie 2018, 18:34)

                scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

                interesele statului roman ci pe ale statului olandez trebuie improscata cu noroi... Incep sa recunosc specimenul...
              • 0 (2 voturi)    
                De laudat o laudam pentru un singur lucru (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 10:49)

                bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

                Intimplator, interesul olandei (ca si cel general al UE, SUA, Canada) e sa pastreze Romania in zona democratica si sa n-o lase sa ajunece in zona democratiilor iliberale, in care partidul stat detine toata putere a si actioneaza dupa bunul plac. Si pentru asta o laud (nu neaparat pe ea, care e un simplu purtator de cuvint) ci statul olandez. Pentru ca eu vreau sa-mi cresc copiii intr-o tara precum UE/SUA/Canada, intr-o societate meritocratica, si nu intr-o tara precum Rusia sau Turcia, unde o casta conducatoare face ce o taie capul si nu raspunde pentru nimic.
    • -10 (28 voturi)    
      Brea nea olandezu"... (Joi, 4 ianuarie 2018, 19:16)

      cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui rakkone

      Chiar ne crezi tampiti???
      • +8 (14 voturi)    
        pe tine si prietenii tai? (Vineri, 5 ianuarie 2018, 8:25)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

        Pai... ori cum zici tu ori platiti de ciuma rosie. Alege tu varianta corecta.
      • +2 (4 voturi)    
        Si nu e singurul (Vineri, 5 ianuarie 2018, 18:39)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

        Asteptam dovezi concrete pentru a demonsta cotrariul...
  • -10 (80 voturi)    
    sute de invitati? (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:21)

    viorelvioleta7 [utilizator]

    In poze se vede o masa de 8 persoane la care sunt asezate exact 2 familii! Ambasadoarea si Iordache!

    Simplul fapt ca in "dezmintire" se trimite la sute de persoane si la lipsa calitatii oficiale e .......bizar.
    • -10 (58 voturi)    
      penibil (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:40)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui viorelvioleta7

      Chiar si asa,ca ambasador al unui stat intrebi si tu la receptie cu cine te pune la masa,macar sa previi situatii penibile.
      • +11 (23 voturi)    
        La Noi in Tara am avut PM curcubeu (Joi, 4 ianuarie 2018, 19:07)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

        Inainte de integrarea in UE si nu te ai scandalizat
      • +24 (32 voturi)    
        Sa intrebi ce? (Joi, 4 ianuarie 2018, 21:28)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

        Daca e posibil sa stai cu infractoru" la masa ? Pai in Romanica e posibil: stai cu el la masa, mergi alaturi de el pe drum, iti da lectii de morala , te imbie sa-i citesti cartile... ce ne mai ascundem dupa "pom" - te conduce .

        De unde sa stie olandezu', obisnuit sa mearga la servici cu bicilcleta, ca in Romanistan nu poti nici macar sa te plimbi cu bicicleta dar sa mai faci si naveta cu ea zi de zi.
        Si de unde sa stie olandezu' ca la noi, daca esti cel putin sef de gara, nu se mai cade sa faci Revelionul cu orice amarestean, ci musai trebuie sa petreci in locuri exclusiviste, minim Burj al Arab, ca deh "obrazul subtire..."

        Si punand problema si altfel, ce cauta nene infractoru' dovedit alaturi de ambasadoarea unui stat partener? Serviciile specializate ale statului gazda nu au oare datoria sa vegheze ca astfel de treburi sa fie evitate?

        Sau si-o fi bagat iarasi dracu' coada? - dracul cu ochii albastri si audi a6 quattro, zic...
    • +25 (57 voturi)    
      revelion la hotel (Joi, 4 ianuarie 2018, 18:14)

      DT34 [utilizator] i-a raspuns lui viorelvioleta7

      Ai facut vreodata revelionul la munte la hotel? (in Romania).
      De fiecare data pe noi ne-a pus la mese cu necunoscuti, unde normal ca am stat de vorba, glume, etc. O singura data ne-am vazut de ale noastre, si nu ne-am dat decit "La multi ani" si atit.

      "...sute de persoane" se aflau in restaurantul hotelului, in care daca este unul mai scump, pot ei sa te puna la orice masa probabil ca aproape fiecare masa avea cite o familie de mafioti.
      • -13 (35 voturi)    
        diferenta (Joi, 4 ianuarie 2018, 18:36)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui DT34

        este ca mata ai fost un oarecine pt. hotelieri, un turist, pe cand frau stellutza fusese invitata.
        cel ce a invitat'o, n'a oprit'o pe strada si'a invitat'o in hotel. deci, categorc, stia cine este si ce hram poarta.
        toate ambasadele au servicii de securitate, protocol, relatii cu publicul...deci de neinformare nu se pune problema.
        iar, daca a fost invitata, daca a dat curs unei invitatii, se presupune ca'l stia pe patron, ca mai fusese oaspetele sau, ca a avut incredere in el si'a onorat invitatia.

        iar vacanta privata suna ca dracu.
        n'am auzit de vacanta...oficiala.
        nu ea, sireaca e cea care a zbarcit, ci afaceristu' sarbotei cu care e maritata, care mai ar avea niste antecedente in afaceri. probabil cu d'astia ca iordache tzement si chiar un ghitza, azi gazduit la belgrad.
        cin' se scuza, se acuza. parca asa era o vorba.
        • +22 (34 voturi)    
          Poate ne referim la articole diferite (Joi, 4 ianuarie 2018, 21:29)

          DT34 [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          Nu am citit in articol ca ar fi forst "invitata". Termenul din titlu "cu sute de invitati" il interpretez "consumator".

          In alta ordine de idei, ma gandesc daca as fi avut bani sa ma duc la un restaurant scump in noaptea de revelion, cu cine as fi putut sta la masa? La munte, in restaurantele hotelurilor (poate nu toate), in noaptea de revelion nu poti rezerva masa, in biletul cu rezervarea hotelului de revelion este inclusa si masa de revelion si te aseaza ei.
          • -12 (30 voturi)    
            să zică mersi (Joi, 4 ianuarie 2018, 22:02)

            Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui DT34

            că nu au așezat-o la masă cu Cristi Borcea.
            • -6 (10 voturi)    
              poate i'ar fi placut (Vineri, 5 ianuarie 2018, 10:56)

              nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

              ca ca cristi nu gasesti, idolul fumeilor.
              se mai lasa si cu mostenitori...
          • -10 (30 voturi)    
            Te aseaza,te aseaza.dar nici chiar asa (Joi, 4 ianuarie 2018, 22:10)

            CezarN [utilizator] i-a raspuns lui DT34

            Adica punofamiliedeoparte amesei,iar alta familie de cealalta parteamesei. Tu ai vazut poza? Ai vazut cum copilul ambasadoarei era intre copiii lui Iordache, iar acesta statea de o parte amesei cu ambasadoarea si sotulsau iar sotia lui Iordache statea fata in fata cu ambasadoarea. Cerestaurant crezi ca face asa aranjare a invitatilor?
            Mie mi se pare ca aranjarea la masa denota ca cele doua familii se cunosc mai demult, ca nu e prima oara cand stau impreuna la masa.
            Tu ce spui? Sa le dam portul Constanta olandezilor? Poate nu se mai opun intrarii RO in Schengen.
            • -9 (25 voturi)    
              e evident, dar unii inca mai cred in pixel (Joi, 4 ianuarie 2018, 23:15)

              viorelvioleta7 [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

              si refuza realitatea!
            • +8 (16 voturi)    
              ai copii? (Vineri, 5 ianuarie 2018, 8:31)

              bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

              Tu crezi ca adolescentii tin mortis sa stea linga parinti la masa de rev? Sau linga alti adolescenti?
            • +9 (17 voturi)    
              Iarasi te-ai "desprins" cu greu (Vineri, 5 ianuarie 2018, 8:54)

              scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

              de la Rasia Today...?
          • -7 (9 voturi)    
            mda (Vineri, 5 ianuarie 2018, 10:59)

            nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui DT34

            s'arate nota de plata, cum au aratat'o si bica si udrea.:-))
    • +4 (10 voturi)    
      bre viorelo (Vineri, 5 ianuarie 2018, 8:27)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui viorelvioleta7

      La masa erau 8, ca asha e la hoteluri, se pun mai multe mese mici si se aseaza cei 100-200 de clienti ai hotelurilor la cite mese e nevoie.. La tine la caminul cultural or sta toti la a ceeasi masa lunga cu banci de lemn, da' asta nu inseamna ca peste tot e asha.
      • -5 (7 voturi)    
        atacul la persoana ca argument (Vineri, 5 ianuarie 2018, 11:23)

        viorelvioleta7 [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        e semn ca n-ai argumnent.
        • +8 (10 voturi)    
          ai si argumentul (Vineri, 5 ianuarie 2018, 13:25)

          bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui viorelvioleta7

          ..."La masa erau 8, ca asha e la hoteluri"

          Atacul la persoana, care de fapt e la afirmatiile timpe ale persoanei ( ca nu te-am facut gras si bubos) tin de afirmatia timpa cum ca : "sute de invitati? In poze se vede o masa de 8 persoane la care sunt asezate exact 2 familii! Ambasadoarea si Iordache!" care dovedeste ca nici macar prin filme n-ai vazut (sau n-ai retinut) ca la un restaorant cei 200 de clienti nu stau toti la o masa lunga de 50 de metri ci la mai multe mese mai mici.
  • -14 (54 voturi)    
    si marmota invelea ciocolata in staniol :)) (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:25)

    premierul grivco [utilizator]

    si aia de la hotel au intercalat familiile la masa fara sa le consulte? :)))))
    doamnele fata in fata, domnul iordache langa sotul ambasadoarei
    fiul ambasadoarei intre fiul si fiica familiei iordache
    restaurantul ar fi facut asezarea altfel, familia iordache de o parte si familia ambasadoarei de cealalta parte a mesei
    • +9 (23 voturi)    
      paranoia: feng-shui nu inseamna consultare (Joi, 4 ianuarie 2018, 19:17)

      jorj_bv [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

      au pus impreuna 2 familii cu copii, eventual bazate pe faptul ca si cei mici stiau limbi straine
      • -1 (5 voturi)    
        daaaa, (Vineri, 5 ianuarie 2018, 16:45)

        miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui jorj_bv

        doua familii cu copii,la fel ca famiglia lui ghita si cea a lui coldea,in concedii platite de ghita din banii incasati de pe contractele cu sri!
        tu chiar crezi ce debitezi?
    • +10 (12 voturi)    
      Daca Nelu Iordache nu ti a spus de ce (Vineri, 5 ianuarie 2018, 9:16)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

      Inseamna ca poza in sine nu are ceva spectaculos sau penal. La recentul targ de carte Doi Penali Idolatrizati de Tine au strapezit Atmosfera acolo, asta inseamna ca toti cei care isi lansau carti acolo erau penali?
  • -10 (60 voturi)    
    In fotografie se vede clar (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:28)

    sondel [utilizator]

    Nu cred in spusele ambasadoarei din Olanda...cum se face ca fiul ei sade fix intre copiii penalului...??..o pura intamplare de tip olandez...chiar ne iau de prosti astia...dar nu mai tine cu gogosi umflate
    • +17 (23 voturi)    
      Vorba lui @DT34 : (Joi, 4 ianuarie 2018, 19:12)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui sondel

      Se vede ca celelalte mese din restaurant erau ocupate de mafioti si mai putin prizabili decat Nelutu !
  • -9 (57 voturi)    
    Ne crede handicapati (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:35)

    DanCris [utilizator]

    Ambsadoarea sta la o masa unde sunt fix 2 familii si ajunge acolo plasata de conducerea hotelului ?!
  • -9 (59 voturi)    
    ar trebui o anchetă DNA (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:39)

    Mazeta [utilizator]

    să vedem cine a fotografiat-o pe dna Ambasador cu corupția la masă și cu anti-corupția în gură.
    • -10 (24 voturi)    
      sa nu cumva (Joi, 4 ianuarie 2018, 18:38)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      sa'ti cada banuiala pe ..statu' paralel
    • +5 (27 voturi)    
      Ce spui Tu este Identic (Joi, 4 ianuarie 2018, 19:10)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Cu cele 200 miliarde eur ale lui Putin, unkiu tau, din salariu a strans? Take a minute to think about it!
  • -9 (59 voturi)    
    In timpul liber in spatiul ei privat (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:51)

    Miky60 [utilizator]

    Parca am mai auzit asta o data, cine o folosea?
    • -1 (7 voturi)    
      cum cine? (Vineri, 5 ianuarie 2018, 16:53)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      domana dottore 4% plagiat si 96%maculatura=18%plus la salariu,decorata cu legiunea de onoare,contra batista pe tambal in dosarul apanova!
  • -16 (50 voturi)    
    Olandezii susțin Corupția (Joi, 4 ianuarie 2018, 18:19)

    Nyk1 [utilizator]

    Și în fond, de ce nu ar face-o? E în interesul lor să fie PSDul la putere, căci e mai rentabil pentru firmele lor mari să obțină contracte cu Statul în schimbul unor șpăgi, decât să câștige licitații „pe bune”.
  • +13 (25 voturi)    
    eu cred (Joi, 4 ianuarie 2018, 18:26)

    anion [utilizator]

    Doamna Ambasador o sa afle pana la urma cine i-a repartizat locuri la o masa cu locurile familiei Iordache. Cand te duci la o nunta, ai schema salii, pozitia meselor si a nr. de locuri. Cineva de-al socrului mare, mic sau tinerilor, trimit invitatiile si planifica locurile in sala de mese. Aici a fost la fel. Tare mi-e teama de cineva care a incercat compromiterea ei. Ceva servicii speciale sau macar organizatorii, ar trebui sa raspunda pana la aceasta ora.
  • +13 (31 voturi)    
    Ca să vezi (Joi, 4 ianuarie 2018, 18:32)

    Ion Alexandru [utilizator]

    Ca să vezi ce au sărit postacii la comentarii anti-Olanda, se vede treaba că s-au odihnit câteva zile când n-au prea fost subiecte pe aici. Făcătura cu plasarea ambasadoarei lângă cercetatul penal e vizibilă din avion. La hotelul Teleferic au fost într-adevăr sute de participanți la revelion, iar ca să crezi povestea că ar fi vreo legătură între ambasadoare și penalul respectiv trebuie să ai un IQ negativ.
  • -14 (36 voturi)    
    daca nu scriau sub poza (Joi, 4 ianuarie 2018, 18:46)

    nash pandelica [utilizator]

    as fi jurat ca este madam menistra dan.
    • +5 (7 voturi)    
      probabil (Joi, 4 ianuarie 2018, 22:02)

      meditatorul [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      asta au crezut si organizatorii :))))
      • 0 (2 voturi)    
        hm (Vineri, 5 ianuarie 2018, 11:01)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui meditatorul

        ar fi o iesplicatie plauzibila.:-)
  • -8 (32 voturi)    
    Mesaj (Joi, 4 ianuarie 2018, 19:02)

    Romulanul [utilizator]

    pentru ambasada Olandei la Bucuresti - Hai sictir mai ipocritilor!!!
  • +17 (31 voturi)    
    Continua campania de discreditare (Joi, 4 ianuarie 2018, 19:46)

    jim.beam [utilizator]

    a ambasadelor care au criticat legile anti-justitie.
  • -8 (20 voturi)    
    o explicatie penibila (Joi, 4 ianuarie 2018, 21:49)

    meditatorul [utilizator]

    la fel ca obiectiile la modificarea legilor lui macovei.
  • +11 (31 voturi)    
    Asta e servita cu un scop anume (Joi, 4 ianuarie 2018, 22:20)

    marius33 [utilizator]

    Cineva a aranjat locurile, cineva era pregatit sa faca poze, postacii erau pregatiti sa arunce cu rahat. Totul in numele sfintei lupte impotriva justitiei si pentru apararea mafiei rosii. Mai rasfirati ma postacilor ca se simte mirosul de hazna.
    • -3 (13 voturi)    
      da, a obligat-o! (Vineri, 5 ianuarie 2018, 11:22)

      viorelvioleta7 [utilizator] i-a raspuns lui marius33

      sa se simta bine.....
    • +5 (5 voturi)    
      a fost o greseala (Vineri, 5 ianuarie 2018, 14:34)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui marius33

      de fapt la masa respectiva trebuia sa stea familia lui dragnea cu cea a ambasadorului brazilie!
      • +4 (6 voturi)    
        Dragnea e corupt chiar si dupa (Vineri, 5 ianuarie 2018, 15:04)

        vertus [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        standardele din Brazilia. Acolo aia si-au suspendat presedintele pentru coruptie.
        • -1 (7 voturi)    
          daaaaa, (Vineri, 5 ianuarie 2018, 16:40)

          miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui vertus

          e un corupt!(inca nedovedit),pe cand iordache si pitcovici sunt niste ingeri nevinovati iar madame stela este dona imaculata!
          • +1 (3 voturi)    
            Aidoma Familiei Tale (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 9:17)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

            Tu esti Imaculatu de la Rucar, dosar de Berevoiesti
  • +1 (13 voturi)    
    Hoardele de trolli pesedisti (Vineri, 5 ianuarie 2018, 14:12)

    santor [utilizator]

    au fost mobilizate exemplar la acest articol, dar tot degeaba, si-au luat-o rau pe coaja. Jos Mafia PSD !!!
    • -3 (11 voturi)    
      in ce sens? (Vineri, 5 ianuarie 2018, 14:36)

      viorelvioleta7 [utilizator] i-a raspuns lui santor

      De curiozitate, macar ai vazut pozele cu pricina?
      • +1 (3 voturi)    
        Hoardele de postaci P$D au primit (Sâmbătă, 6 ianuarie 2018, 11:06)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui viorelvioleta7

        Ceea ce merita, pozele sunt Viata si Menirea Ta?