Trump isi aroga redeschiderea comunicatiilor dintre cele doua Corei: Chiar crede cineva ca discutiile ar avea loc daca nu as fi fost dispus sa implic intreaga noastra ‘maretie’

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 4 ianuarie 2018, 14:14 Actualitate | Esenţial


Donald Trump a afirmat joi ca exista dialog intre Coreea de Nord si cea de Sud datorita lui, care a avut o pozitie de forta fata de Phenian, afirmatia presedintelui american venind dupa ce Kim Jong Un a ordonat redeschiderea liniei de comunicatie din localitatea de armistitiu Panmunjom, de la granita dintre cele doua Corei.

“Chiar daca toti ‘expertii’ ratati isi dau cu parerea, chiar crede cineva ca discutiile si dialogul dintre Nord si Coreea de Sud ar avea loc acum daca nu as fi fost ferm, puternic si dispus sa implic intreaga noastra ‘maretie’ impotriva Nordului? Prostii, dar discutiile sunt un lucru bun”, a scris Trump pe Twitter.

Coreea de Nord a redeschis miercuri linia telefonica de la frontiera cu Coreea de Sud, la cateva ore dupa ce Donald Trump l-a ironizat pe liderul de la Phenian, Kim Jong Un, spunand ca are un buton nuclear “mai mare si mai puternic”.

Decizia Nordului de a deschide linia telefonica a venit la o zi dupa ce Sudul a propus discutii la nivel inalt. De asemenea, a venit si dupa ce Kim Jong Un a spus, in mesajul de Anul Nou, ca este dispus la discutii cu Seulul si ca va trimite o delegatie la Olimpiada de iarna ce va avea loc dincolo de granita, in Pyeongchang.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















770 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    In Romania (Joi, 4 ianuarie 2018, 14:20)

    mitg [utilizator]

    Examenul anual al presedintelui presupune examen neurologic, RMN la cap si alte examene ca sa se asigure ca-i intreg la minte.

    Lui Trunf i se administreaza astfel de examene? Ca devine tot mai dus pe zi ce trece ...
  • +6 (10 voturi)    
    a vorbit (Joi, 4 ianuarie 2018, 14:22)

    lula [utilizator]

    minunea cu maini mici!

    viata mea ar fi mult mai plictisitoare fara idioteniile turnate zilnic de mnealui!

    nu ca la noi nu am avea din astia...
  • +5 (9 voturi)    
    Pupa-l-ar taica (Joi, 4 ianuarie 2018, 14:23)

    UpNext [utilizator]

    de baiat frumos si destept! Maine-poimaine n-o sa mai putem respira daca nu intervine Marele Blond cu "maretia" lui.

    Seriously now, chiar nu-si da lumea seama ca are probleme? Nu intervine nimeni din jur - sotia, copiii, ginerii, vecinii, serviciile secrete sau medicale...?
  • -4 (4 voturi)    
    Bate câmpii, evident (Joi, 4 ianuarie 2018, 14:44)

    Tescovin [utilizator]

    Clar că Trump n-are niciun merit acilea. Meritul e strict al tovarășului Kim, care pe fond e un om bun, iubitor și empatic, nu cum îl prezintă nenorociții de imperialiști. OK, poate o fi avut și încălzirea globală un merit acolo, și nu exclud nici seria de meciuri bune ale Simonei Halep.
    • -3 (3 voturi)    
      O fi cum spui (Joi, 4 ianuarie 2018, 15:30)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Tescovin

      dar "iubirea, bunatatea si empatia" nu se extind si la poporul Coreean, doar la marxistii inghetati in proiectul ideilor ciuce
  • +3 (5 voturi)    
    Un grandoman cretinoid (Joi, 4 ianuarie 2018, 15:32)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Un speculator siret cu coeficientul de inteligenta al unui bocanc. Crede ca totul se invarte in jurul buricului lui. Ramane un mare mister cu o natiune de varf a ales sa fie reprezentata de un asemenea individ inept
    • +1 (1 vot)    
      niciun mister (Joi, 4 ianuarie 2018, 22:17)

      viorelvioleta7 [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      aparent, e reprezentativ pentru adevarata America, nu pentru cea imaginara, minunata si dezirabila in estul Europei.
  • +2 (4 voturi)    
    clovn (Joi, 4 ianuarie 2018, 15:56)

    DrIon [utilizator]

    Clovnul asta este chiar presedintele Americii?
  • +1 (1 vot)    
    cata fudulie.....!! (Joi, 4 ianuarie 2018, 22:15)

    viorelvioleta7 [utilizator]

    Cum era proverbul acela? Daca nu-i si fudul, parca nu e destul!