Tariceanu, in mesajul de Anul Nou: Va chem pe toti sa colaboram pentru o Romanie unita in jurul unui ideal comun

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 31 decembrie 2017, 19:47 Actualitate | Esenţial


Calin Popescu Tariceanu
Foto: Agerpres
Presedintele Senatului, Calin Popescu Tariceanu, ii cheama pe romani, in mesajul de Anul Nou, sa colaboreze "pentru o Romanie unita in jurul unui ideal comun, al unui proiect comun", relateaza News.ro.

"La trecerea in Noul An doresc tuturor romanilor gandurile mele cele mai bune. Fie ca noul an 2018 sa fie unul al solidaritatii intre romani, in care Romania va prospera! Va urez un an nou cu bine si va chem pe toti sa colaboram pentru o Romanie unita in jurul unui ideal comun, al unui proiect comun. La multi ani!", transmite Tariceanu, in mesajul postat duminica seara pe Facebook.

















1696 vizualizari

  • +22 (22 voturi)    
    La multi, multi ani si tie... (Duminică, 31 decembrie 2017, 19:50)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    #Tariceanu . Atat.
    • +11 (11 voturi)    
      o Romania unita impotriva PENALILOR (Duminică, 31 decembrie 2017, 22:15)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui Zero_Kelvin

      Romania e unita impotriva PENALILOR din PSD si ALDE.

      un singur lucru imi doresc pt 2018: Tariceanu si Dragnea la PUSCARIE!
    • +15 (15 voturi)    
      cu executare! (Duminică, 31 decembrie 2017, 23:26)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui Zero_Kelvin

      nu cu suspendare...
  • +28 (28 voturi)    
    Telul nostru (Duminică, 31 decembrie 2017, 19:52)

    deville2010 [utilizator]

    La parnaie motociclene !!
  • +28 (28 voturi)    
    La multi ani, cpt (Duminică, 31 decembrie 2017, 19:54)

    oxbridge [utilizator]

    De la DNA !
  • +30 (30 voturi)    
    Cine are nevoie de urarea senilului ???? (Duminică, 31 decembrie 2017, 19:54)

    cartofil [utilizator]

    Sa speram ca pana la anul scapam de aceasta sinistra figura kgb-ista
    • +15 (15 voturi)    
      Daca iesim in strada suficient de multi (Duminică, 31 decembrie 2017, 23:29)

      2087 [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      sigur, se poate.

      Si "idealul comun" al tradatorului Tariceanu e oficializarea Romaniei ca tara a hotilor.
  • +28 (28 voturi)    
    Ideal (Duminică, 31 decembrie 2017, 19:54)

    marius_m [utilizator]

    Avem un ideal comun. Voi la puscarie.
  • +23 (23 voturi)    
    hmmm (Duminică, 31 decembrie 2017, 20:20)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    Idealul lui e Romania Hotilor ?

    eu vrea sa il vad la puscarie...
  • +24 (24 voturi)    
    Uniti impotriva ta, Caline (Duminică, 31 decembrie 2017, 20:20)

    IisusVine [utilizator]

    si a iubitului tau Livache.
    Daca nu erati voi, poate nu eram asa indarjiti.
  • +17 (17 voturi)    
    dar e atat de simplu sa se intample asta... (Duminică, 31 decembrie 2017, 20:21)

    liviu_ [utilizator]

    tot ce trebuie sa faca tariceanu e sa-si dea demisia impreuna cu toti ceilalti penali, sa nu renunte la controlul politic fata de CCR si CNA , sa nu mai manipuleze cu a3 si romtv si evident sa renunte la legile antijustitie!
  • +26 (26 voturi)    
    Colaborare? ! Cu cine cu Satana ? (Duminică, 31 decembrie 2017, 20:24)

    democtrates [utilizator]

    Cu cine ?
    Cu urmaritii penali, cu cei care vor sa scape de puscarie modificand legile Justitiei ?
    Este exact de parca as face o intelegere cu Satana.
    Pentru mine esti ultima scursura impreuna cu colegul Dracnea si cu colegii de la UDMR. Sunt cetatean Roman de nationalitate maghiara, nu i-am ales niciodata, mie mi-e rusine de ei dar nu se mai poate.
    Doi oameni bine pot hotari soarta tarii ???
    Cand anul acesta au crescut preturile la carburanti peste cele din Occident, cand preturile la produsele alimentare au crescut si cu 100%, etc., dl Dracnea ne spune in mesajul de revelion ca ce bine am dus-o in acest an si ce bine o vom duce in 2018(cand trec atributiile pentru asigurari de stat la angajat) . Hai sa fim seriosi nici Ceausescu nu mintea atat .
    In Ianuarie afara in strada ca nu se mai poate.
    La Multi Ani tuturor romanilor de buna credinta si.. ca sa fiu in vorba lui Hristos si tuturor cetatenilor acestei tari indiferent de apartenenta lor politica..
  • +23 (23 voturi)    
    Idealul dv (Duminică, 31 decembrie 2017, 20:26)

    billy34 [utilizator]

    poate fi comun doar cu al celor de teapa lui dragnea. Doar clica respectiva poate avea proiectul de a nu ajunge dupa gratii, unde ii este locul firesc....La multi ani fara suspendare!
  • +17 (17 voturi)    
    Ideal comun (Duminică, 31 decembrie 2017, 20:35)

    micul_licurici [utilizator]

    Sa furam cat vream iar justitia sa nu poata face nimica!

    Halal ideal!
    • +8 (8 voturi)    
      cică "au indreptat legile"... (Duminică, 31 decembrie 2017, 23:28)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui micul_licurici

      ...ca să sprijine hoții din parlament.
  • +18 (18 voturi)    
    Catavencu (Duminică, 31 decembrie 2017, 20:51)

    Ilidia [utilizator]

    Lui Moliceanu-Razgandeanu- Moliceanu etc. i se potrivea manusa discursul demagogic al lui Catavencu: "Romania sa fie bine si tot romanul sa prospere"...
  • +18 (18 voturi)    
    Da domnule Tariceanu ! (Duminică, 31 decembrie 2017, 20:58)

    Rahan5 [utilizator]

    Idealul comun al tau si a lui Dragnea sa slavizati Romania. Nota zero ! Stai jos !
  • +11 (11 voturi)    
    . (Duminică, 31 decembrie 2017, 21:22)

    dragsor [utilizator]

    mars la gunoi!
  • +11 (11 voturi)    
    Dle Tariceanu! (Duminică, 31 decembrie 2017, 21:53)

    ber [utilizator]

    Nu ne chema, ca nu venim! Pana nu ne spui daca telul ala comun e cu hotii sau fara ei.
  • +8 (8 voturi)    
    Ce-mi doresc eu pe plan politic in 2018 (Duminică, 31 decembrie 2017, 22:43)

    KTerinca [utilizator]

    1. Sa-i vad la parnaie pe Tariceanu si Dragnea.
    2. Iliescu sa ajunga cu picioarele inainte.
    3. Sa apara o forta politica credibila si curata in Romania, diferita fata de tot ceea ce este acum, ca sa am o speranta.
    Primele doua au sanse, la ultima sunt sceptic.
  • +13 (13 voturi)    
    Mesajul se intituleaza: La furat. Noi perspective (Duminică, 31 decembrie 2017, 22:52)

    Thriller [utilizator]

    Furati fratilor, ca avem noi grija sa punem justitia cu botul pe labe. Din cele mai vechi timpuri omul fura, la inceput o gaina-doua, apoi pe masura avansului in societate ajunge sa fure de la Buget, ca o persoana civilizata. Sa luptam contra micii hotii, care nu este demna de poporul nostru, si sa furam mult si bine, ca domnul Dragnea si subsemnatul,
    Calin Prostescu Cariceanu
  • +13 (13 voturi)    
    idealul meu este: 300 parlamentari fara dosare (Duminică, 31 decembrie 2017, 23:05)

    ty [utilizator]

    penale si republica prezidentiala. Te bagi?
  • +13 (13 voturi)    
    Idealul comun: (Duminică, 31 decembrie 2017, 23:34)

    un_carnat [utilizator]

    Sa mergi la parnaie, alaturi de varul tau mai prost din Teleorman.
    Dar nu inainte sa te lase si a cincea nevasta =))) mare sustinator al familiei traditionale...
  • +6 (6 voturi)    
    Tariceanu-Dragnea (Luni, 1 ianuarie 2018, 10:43)

    Dizidentul [utilizator]

    Poporul multumeste ptr. urarile de bine si sanatate
    dar serios vorbind pe cine intereseaza ce spuneti voi.
    DACA TACEATI FILOZOFI RAMINEATI oricum nu
    ati spus nimic intelept.
  • +10 (10 voturi)    
    Idealul vostru comun ... (Luni, 1 ianuarie 2018, 12:52)

    AEV [utilizator]

    Idealul vostru comun este să scăpați de pârnaie. Idealul nostru comun, ca națiune, este cu siguranță unul mai înalt și mai generos!
  • +10 (10 voturi)    
    corect (Luni, 1 ianuarie 2018, 12:59)

    Adrian_1234 [utilizator]

    Idealul fiind sa te bagam la parnaie pt 20-30 de ani
  • +3 (3 voturi)    
    Idealul nostru comun este: (Luni, 1 ianuarie 2018, 17:57)

    kokos [utilizator]

    tradiceanu si livache la puscarie , psd+alde+udmr scoase in afara legii!
  • +3 (3 voturi)    
    acest mesaj (Luni, 1 ianuarie 2018, 19:15)

    trandafil [utilizator]

    e o jignire la adresa poporului roman, care nu poate avea idealuri comune cu o gasca de derbedei!