Premierul Mihai Tudose, mesaj de Craciun: Sa va ganditi mereu la ceea ce va uneste!

de R.M.     HotNews.ro
Duminică, 24 decembrie 2017, 20:38 Actualitate | Esenţial


Mihai Tudose
Foto: Facebook - Mihai Tudose
Premierul Mihai Tudose le-a urat romanilor, in mesajul sau de Craciun, s se gandeasca "mereu" la ceea ce ii uneste.

"Dragi romani,

Nasterea Domnului reprezinta un prilej de bucurie pentru noi toti.

In aceste zile de sarbatoare, va doresc tuturor momente minunate alaturi de cei dragi si sa va ganditi mereu la ceea ce va uneste!

Craciun fericit !", se arata in mesajul postat pe contul de Facebook al primului ministru.

















819 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    Daca nu stiati de de nu sunt autostrazi (Duminică, 24 decembrie 2017, 21:15)

    scaraotchi [utilizator]

    in Romania, lasati-ma, va rog sa va lamuresc eu.

    In aceasta seara, studiind site-urile de specialitate in materie de proteste anti PSD si ajungand la concluzia ca nu e momentul sa fim prezenti la datorie, obiceiurile lumesti fiind mai importante (adica sa incepem sa consumam din porc si din alte placeri "carnale") am cedat insistentelor dracoaicei-sefe si am fost in vizita la rude.

    Mare mi-a fost mirarea cand, dupa 2-3 bericioase regulamentare am descifrat in sfarsit misterul . Am ascultat uluit ultima teorie in materie de "lipsa de autostrazi si nu numai". Acum incep sa citez: "Pai cum nu stii ? olandezii si cu nemtii au incercat sa cumpere portul Constanta, cu scopul de a bloca fluxul de marfuri pe aceasta ruta - te gandesti ce afectata ar fi fost circulatia marfurilor in porturile Amsterdam si Hamburg daca portul Constanta s-ar fi dezvoltata la adevarata capacitate? Am replicat "ca e adevarat ca portul Constanta trebuie dezvoltat, dar ca nu s-a dorit din alte considerente si in niciun caz nu cred ca olandezii ar fi interesati de boicotarea dezvoltarii acestuia si etc", replica a fost , citez: " nu au reusit sa cumpere portul si atunci au inceput sa plateasca guvernantii romani pentru a nu construi autostrazi care sa uneasca Europa de Constanta, de ce crezi ca nu s-a construit autostrada Transilvania? "
    - am replicat simplu -din cauza coruptiei"- raspunsul a sosit ca un dus rece, citez : " pai cum, nu urmaresti Ru.. Today ?"
    • -3 (7 voturi)    
      aici sunt banii dvs?! (Luni, 25 decembrie 2017, 0:04)

      viorelvioleta7 [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      Iti mai amintesti?

      Cand un min al transporturilor si apoi 10 ani presedinte spune ca "România nu are nevoie de autostrăzi, ne ajung drumurile naționale".....asta explica mi mult decat a da vina pe Rusia, Dragnea, Tudose etc.
      • +3 (3 voturi)    
        da' poate nu s-au construit autostrazi (Luni, 25 decembrie 2017, 12:35)

        kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui viorelvioleta7

        pt. a nu se intina idealurile comunismului, sau uitam repede ca din 28 de ani de la evenimentele din dec. '89, psd a fost direct sau prin alianta la guvernare aproape 25 de ani.
      • +2 (2 voturi)    
        Cand un mim al transporturilor... (Luni, 25 decembrie 2017, 23:07)

        Grandgousier [utilizator] i-a raspuns lui viorelvioleta7

        Asa Tudose, da-i cu superglue...poate tine macar o luuna.
  • +4 (6 voturi)    
    saracia ?! (Duminică, 24 decembrie 2017, 21:35)

    nash pandelica [utilizator]

    nuuu, pesedeaoa !! :-)
    mos gerila fie cu ei !
  • +15 (17 voturi)    
    Ne uneste URA fata de PSD (Duminică, 24 decembrie 2017, 22:39)

    Boham [utilizator]

    ne uneste ura fata de PSD !!!
    • +11 (11 voturi)    
      Exact asta vroiam sa zic si eu :))) (Duminică, 24 decembrie 2017, 23:25)

      Zummm [utilizator] i-a raspuns lui Boham

      E bine
    • +1 (1 vot)    
      mesajul nu era ptr voi....lol (Luni, 25 decembrie 2017, 7:08)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui Boham

      mosul oricum era dupa o tuica la pomana purcelusului taiat in curtea SRI si dupa ce mos gerila a batut cu batul prieteneste niste copilasi, asa ca o traditie. pe noi ne uneste bre altceva: dreptatea, cozonacii aia de n ma uita...da-o incolo de ura, aia e la ei....alegeti viata si traiti mult si frumos.....asta doresc romanilor adevarati, restul? se ocupa cineva si de ei, mai tirziu, mai devreme..
  • +11 (11 voturi)    
    Ce ne uneste ? (Luni, 25 decembrie 2017, 0:36)

    milache [utilizator]

    Da, ne vom gandi la lupta contra politicienilor !
  • +3 (3 voturi)    
    Asta-i mesaj ptr psd (Luni, 25 decembrie 2017, 1:09)

    kthor7 [utilizator]

    Pr-ul pesedist loveste din nou, vrabia malai viteazul...ce uneste pesedeul, ia ganditi-va! Eu zic ca toti vor desfiintarea codurilor penal si civil intru totul. Poate nasterea domnului le va oferi implinirea, nu? Sa fie ada o jungla unde ei si ai lor sa fure nestingheriti, sa fie aparati moca de sri, procurori, avocati ptr ca "li se cuvine", si noi sa muncim. Pana murim aruncati pe linii la metrou, violati, starciti de masini, injunghiati de interlopi, amputati de un organ sau altul ptr nea menghele...d'astea. Craciun fericit, ai?
  • +4 (4 voturi)    
    "Sa va ganditi la ce va uneste!" (Luni, 25 decembrie 2017, 10:57)

    un_carnat [utilizator]

    Ne uneste:
    - dispretul nostru fata de tine
    - scarba fata de Dracnea si Tradiceanu si PSD-ALDE (dar si unii din PNL)
    - sustinerea pentru Iohannis, USR si DNA
    - mila fata de milioanele de romani din strainatate, dar si fata de amaratii care voteaza PSD fiindca dau in gropi de... simplisti la gandire ce sunt, ca sa fiu finutz.
  • +2 (2 voturi)    
    ura fata de voi (Luni, 25 decembrie 2017, 14:29)

    boogiewoogie [utilizator]

    politicieni indobitociti si avari
  • +2 (2 voturi)    
    boss (Luni, 25 decembrie 2017, 16:04)

    pb80tm [utilizator]

    mai usor cu uleiul ca inca e 2017 si mai ai pana la centenaru unirii. prea lunecasi. keep calm and dont smoke 3 in 1 trandafiri prea brusc ca mai ai la guvernare si sa termina efectu.