Vasile Dincu, audiat la DNA in dosarul Belina

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 21 decembrie 2017, 14:39 Actualitate | Esenţial


Vasile Dincu
Foto: mdrap.ro
Fostul ministru al Dezvoltarii Regionale Vasile Dincu s-a prezentat joi la sediul Directiei Nationale Anticoruptie, pentru a fi audiat de procurori intr-un dosar de coruptie, anunta Agerpres.

"Am fost chemat ca martor in dosarul Belina", a spus Dincu, la iesirea de la audieri, unde a fost intrebat, spune el, daca stie ceva "despre asta". "Nu stiu nimic", a sustinut fostul ministru.

Dincu a admis insa ca a fost "o data sau de doua ori" la pescuit pe Insula Belina, impreuna cu Liviu Dragnea.



















2268 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Buna declaratia. (Joi, 21 decembrie 2017, 15:06)

    Cataleya [utilizator]

    "Am fost chemat ca martor"
    Da, te credem pe cuvant.
    Dar era mai important sa ne spui cum ai iesit de la DNA. Tot ca martor? Nu cumva ca inculpat?
    Oricum o sa aflam curand despre ce este vorba, chiar si cu noile legi PSD-iste )))
    • +4 (4 voturi)    
      Mai stiti cand PSDistii il vroiau pe Dincu premier (Joi, 21 decembrie 2017, 15:28)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      da, si Dincu e corupt - uau, mare surpriza.

      Sa va intre in cap odata si odata ca PSD e in intregime o banda de hoti.
    • -2 (4 voturi)    
      E "la fenta", draga, nu te entuziasma.... (Joi, 21 decembrie 2017, 15:29)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      E "la fenta", draga, nu te entuziasma....

      Asta face parte din greii Statului Paralel, alaturi de Blaga, Basescu, Berceanu, Boc. E chemat ca sa dea bine la "neutralitate".
      Plimbarica pe la DNA e strict de socializare: mai beau oamenii un ceai, se mai cunosc - deh, s-au mai facut schimbari.
      Finalul ti-l spun de pe acum (copy-paste din celelalte cazuri) - ZERO consecinte pentru Dancu. DNA - precum in cazul cel mai recent al lui Blaga - se va face ca munceste putin.
      • +2 (2 voturi)    
        Fenta Crescent ar fi ceva de discutat (Joi, 21 decembrie 2017, 23:54)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Unkiu tau varanu cum a gabuit banii
  • +7 (7 voturi)    
    in Belina ??? (Joi, 21 decembrie 2017, 15:07)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    mama ce bine suna... La multi ani !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Hai (Joi, 21 decembrie 2017, 18:14)

    tarabost [utilizator]

    ca se poate! Incet si sigur.
  • 0 (0 voturi)    
    Nu-l credeti pe D(i)ncu. Minte (Joi, 21 decembrie 2017, 19:57)

    Emil Aluas [utilizator]

    Nu-l credeti pe D(i)ncu si pe fostii PCR-risti din Cluj, Ardeal Si Banat

    Nu cred nimic din ce spune D(i)ncu. De ce...? Pe vremea cand eram un potential candidat la Primaria Cluj, el, impreuna cu Ana Ludusan, si alti impotenti profesional din Cluj, radeau de noi, cei care veneam din SUA, sau din Vest. In scurtele mele interventii, subliniam cerinta din partea candidatilor, ca ei sa aiba o biografie legata cultural si organic de Cluj. Ei, toti "sociologi", cu studii fara reguli, vai de capu' lor, radeau. Pentru ca cei ca D(i)ncu NU au avut NICIODATA o apartenenta la ceva, un loc, o cultura, un neam. Cu atat mai putin la Cluj. Sunt niste VINITURI. Nu-l cred pe D(i)ncu pentru ca NU este clujean de-al nostru. Azi, un excelent reporter de la Cluj, il metioneaza pe D(i)ncu, ca unul dintr-o lunga lista, care au sprijinit si sprijina VINITURI la Cluj, ca dr. Luncan, pus azi sub acuzare de frauda de milioane de euro si distrugerea Spitalului de Urologie. Nu-l cred pe D(i)ncu, cum de altfel nu cred pe nici un nemernic PCR-ist de dinainte si dupa decembrie 1989, pentru ne-au distrus orasul, cultura Ardealului Si Banatului. Ne-au alungati cu buna stiinta cei mai bine pregatiti ardeleni. Prof. Emil Aluas, Activist Politic, Presedinte-Fondator, Fundatia PRO WEST, Cluj-Budapesta. Blog: emilaluas.blogspot.com