​PSD-istii parodiaza protestul USR in Parlament: pancarte cu textul "Mai bine PSD-ist decat SECURIST"

de RH     HotNews.ro
Miercuri, 20 decembrie 2017, 16:54 Actualitate | Esenţial


PSD-isti cu pancarte
Foto: Facebook
Trei parlamentari PSD, in frunte cu presedintele executiv Niculae Badalau, au afisat miercuri in Parlament pancarte cu textul "Mai bine PSD-ist decat SECURIST", potrivit unei fotografii postate pe facebook de senatorul USR Dan Lungu.

PSD-istii au parodiat astfel manifestarile USR din ultimele doua saptamanii, cand parlamentarii acestui partid au afisat pancarte de protest la adresa modificarii legilor Justitiei. Badalau si colegii sai au facut referire si la o declaratie de marti a lui Tariceanu, care i-a numit "securisti" pe parlamentarii USR.



















4263 vizualizari

  • +33 (35 voturi)    
    nu zau???? (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:00)

    manon [utilizator]

    Chelul isi pune mana in cap!
    • +11 (11 voturi)    
      Nu-i nimic (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:50)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui manon

      Ei sunt si una si alta (si PSD-isti si securisti).
      Din pacate o scapare a facut ca acest lucru sa fie posibil. Inca mai e timp sa fie rezolvata.
    • +9 (9 voturi)    
      Gura mincinosului.. (Miercuri, 20 decembrie 2017, 18:01)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui manon

      ... adevar graieste. O duc mai bine la PSD dupa ce si-au incheiat cariera la Securitate. De aia sunt toti zambete...
    • +1 (1 vot)    
      rad astia (Miercuri, 20 decembrie 2017, 20:49)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui manon

      ca curca-n lemne.
      daca se uitau pe hartiile alea constatau ca este scris gresit.
      trebuia scris : decat USR-ist mai bine PSD-ist SI securist"
      rati voi de acoperiti!!!
  • +38 (40 voturi)    
    vai (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:01)

    lula [utilizator]

    mama noastra, in ce hal de baltoaca ne balacim!
    • +8 (8 voturi)    
      Mda (Miercuri, 20 decembrie 2017, 19:00)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui lula

      Atat ii duce mintea... ce pot sa zic?!

      USR vine cu muzica clasica, astia vin cu parodii si copilarisme. Fiecare cu ce poate.
  • +23 (27 voturi)    
    Bomba frate. (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:02)

    Bazil [utilizator]

    Ce-i mai duce dibla pe pesedistii astia.
  • +34 (36 voturi)    
    PSD e fake news (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:02)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    N-ai ce discuta cu sociopatii astia, tragi apa si votezi cu altii.
  • +37 (39 voturi)    
    Tui ceapa masii! (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:02)

    JestersTear [utilizator]

    Toata tinerimea din USR este securista, iar urmasii PCR-ului sunt crema si untul democratiei!
    Cat de batut in cap sa fii, pentru a sustine asa ceva?
  • +37 (39 voturi)    
    pai..sunt confuz.. (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:04)

    Mistrelutz [utilizator]

    care-i diferenta dintre psd-ist si securist ?
    • +3 (5 voturi)    
      poi io zic ca... (Miercuri, 20 decembrie 2017, 18:04)

      cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui Mistrelutz

      usr....ala e muc si sfarc!
  • +28 (30 voturi)    
    ce distracție (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:04)

    sobolan [utilizator]

    înc-o zi în parlament. mai tăiem un porc, mai râdem de proștii ăștia care "ne face opoziție", mai închidem niște uși, mai masacrăm niște legi și mai siluim nițel Justiția. până la primul molotov, taman de ignat, fi-v-ar titlurile alea de râs..
  • +23 (25 voturi)    
    astia sunt si prosti (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:05)

    ekek [utilizator]

    In formula "mai bine A decat B", si A si B sunt rele, doar ca A e mai putin rau decat B.

    Deci psd-ist e oricum rau. Cat despre actiunea in sine, ramane ca pana acum, lasa-i pe psd-isti in pace, ca sigur se fac singuri de rahat.
  • +26 (28 voturi)    
    proba video (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:07)

    igorashu [utilizator]

    Bun asa, sa recunoastem personajele cand mergem in vizita.
  • +24 (26 voturi)    
    Saracii (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:07)

    omezu [utilizator]

    Pai PSD-ist = SECURIST + Hot, Borfas, Mafiot, Agramat
  • +20 (22 voturi)    
    mai bine ratardat ! (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:08)

    Francisc 1 [utilizator]

    ce scursuri umane !
    • +1 (3 voturi)    
      Dl.colonel Badalau are dreptate! (Miercuri, 20 decembrie 2017, 18:05)

      Grandgousier [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Sa-l bagi in ma-sa,cand are dreptate,are dreptate!
  • +25 (27 voturi)    
    Propagandă, manipulare, minciună sfruntată (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:11)

    ouyang [utilizator]

    armele securității comuniste. Unde? În PSD bineînțeles. PSD nu trebuie să probeze nimic, Ei doar aruncă mizerie peste tot. Atât pot. Credibilitate zero. Exemplu de la Nicolicea, infractorul cu școală la distanță în Drobeta turnu severin, școli normale nu a putut absolvi. Luați de-aici din 2002: "Băsescu ar trebui să răspundă: dacă a schimbat conducerea Administraţiei cimitirelor pentru a favoriza secta satanică “Sabart”; dacă este adevărat că această sectă satanică foloseşte în ritualurile sale sânge şi cranii de câine, iar membrii ei se împodobesc cu coliere confecţionate şi colţi, cozi şi urechi de câine; dacă membrii sectei l-au sprijinit în campania electorală şi dacă îl socotesc un fel de patron, ştiindu-se că sataniştii folosesc simboluri inversate şi scrierea de-a-ndoaselea. Se observă că numele sectei “Sabart”, citit de la sfârşit la început, este “Trabas”. Să explice Băsescu dacă este o coincidenţă sau nu faptul că “Trabas” este prescurtarea de la Traian Băsescu."
    • +5 (5 voturi)    
      wha.... (Miercuri, 20 decembrie 2017, 18:18)

      Gelum [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

      total mindf*ck!

      Deja senzatia nu mai e vaga, ci e aproape sigur ca Romania e un fel de Truman Show si toata chestia asta e un teatru.
  • +25 (27 voturi)    
    Pai cum... (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:16)

    dan_whatshisface [utilizator]

    PSD-ist = Comunist = Securist!!!
  • +29 (31 voturi)    
    Culmea ridicolului (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:17)

    rcaon.ro [utilizator]

    Cat poate fi de ridicol ca tocmai niste psd-isti sa protesteze despre securisti.

    Nu-mi vine sa cred :))
  • +19 (21 voturi)    
    Mai bine pentru cine? (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:18)

    Bogdan_100 [utilizator]

    pentru belinosi, pentru securisti, pentru infractori? Nu e foarte clar. Credem ca pentru toti cei enumerati e mai bine ca o gasca de infractori, ce se numesc psd, conduce tara - spre un previzibil dezastru.
  • +12 (14 voturi)    
    Hai sa facem o analiza pe text (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:24)

    teoalcola [utilizator]

    Mai bine PSDist decat securist.
    Mai bine mort, decat comunist
    Mai bine X decat Y.

    O fraza folosita atunci cand X este o situatie foarte proasta, dar vrei sa evidentiezi ca, totusi, X este mai buna decat Y.

    Cam joasa stacheta, domnilor PSDisti.
  • +10 (12 voturi)    
    pai PSD<=>SECURITATEA (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:27)

    Razvan_M [utilizator]

    .
  • +10 (12 voturi)    
    ​PSD-istii parodiaza protestul USR in Parlament: (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:31)

    Specdoc [utilizator]

    Cel maibine PSD-idt și Securist!
  • +4 (4 voturi)    
    iar au trecut doi lachei pesedisti cu minusurile (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:41)

    adrian_c [utilizator]

    ...de fapt acelasi lacheu la doua conturi/maini :))

    Revenind, pesedistii imping zi de zi limitele prostiei.
    Cand il vedem si pe iliescu afisand o pancarta "Mai bine golan decat comunist"?

    Scarboase creaturi!
  • +2 (2 voturi)    
    mai bine (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:42)

    zicsieu [utilizator]

    psd_ist dar si comunist. aceeasi comunisti care au confiscat revolutia (nu o zic eu o zice parchetul militar). mai bine penalisti si psdisti imi suna mai bine.
  • +4 (4 voturi)    
    "hotul striga hotii!!!" (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:42)

    dan_whatshisface [utilizator]

    Asta e din categoria "hotul striga hotii!!!"
  • +4 (4 voturi)    
    yuck! (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:43)

    Enofereus [utilizator]

    cretinoizii astia cu burta mare si ceafa lata chiar au impresia ca sunt hazlii...
  • +4 (4 voturi)    
    ,,Mai bine borfas, decat hot!" (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:43)

    333 [utilizator]

    ,,Mai bine fatarnic decat prefacut!"

    PSD = FSN = PCR = ciuma rosie. Punct.
  • +4 (4 voturi)    
    astia cred ca (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:45)

    pb80tm [utilizator]

    parlamentul e loc de joaca pt senili. se cred in studio la antene si polemizeaza parodii badea vs banciu vs patraru. acesti indivizi sunt imaturi. confunda rolul de a conduce o tara spre prosperitate cu confuziile lor despre viata. indivizi cu bacalaureat luat la seral din cauza incapacitatii mintale. aprozaristi, sindicalisti si corigenti ajunsi la putere care nu au idealuri, referinte sau morala. nici macar sensul umorului nu-l inteleg iar mistoul lor trezeste reactie doar in mintile lor contorsionate de schizofrenie. practic sunt bolnavi mintal si nu asi dau seama de raul pe care al fac. si cica suntem in 2017. ar trebuii sa ne punem serioase semne de intrebare ce fel de civilizatie au generat parinti nostri sau ce rahat de civilizatie generam noi. din pacate schizofrenia lor nu excede cu mult schizofrenia semenilor nostri de care ne ciocnim la munca pe strada sau aiurea.
  • +5 (5 voturi)    
    Azi e ignatul, porcilor! (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:50)

    oxbridge [utilizator]

    Guitati degeaba, tovarasi pesedei.
  • +3 (3 voturi)    
    Ce mutre au arogantii.... (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:54)

    Zalmoxis [utilizator]

    ..plini de ei, cine-i ca ei? Cu burtile umflate in fata, cu ranjetul de mojic ajuns la putere. Cate luni trebuie sa MUNCEASCA un om de rand din Romania ca sa aiba salariul unui grohaitor de teapa celor trei din imagine?
    Acestia si "fratii" lor doar se plimba tantosi in costume si sug seva Romaniei, "lasa ca prostu' (omul de rand) munceste pentru noi" gandesc ei.
  • +3 (3 voturi)    
    Cel mai bine (Miercuri, 20 decembrie 2017, 17:57)

    adrian88000 [utilizator]

    si PSD-ist si securist , cum sunt capeteniile PSD-ALDE !
  • +3 (3 voturi)    
    pesedist e la misto, de fapt comunist (Miercuri, 20 decembrie 2017, 18:02)

    jorj_bv [utilizator]

    i-au facut in sange ... infractorii
  • +3 (3 voturi)    
    Nebunie in stare pura la psd (Miercuri, 20 decembrie 2017, 18:04)

    stefan04 [utilizator]

    Cred ca nu exista un singur exemplar din monstrii astia de la psd care sa nu fi trecut pe la academia lui gabitu oprea, in schimb securisti sunt cei de la usr, marea majoritate fosti studenti eminenti la facultati de prima mana.
  • +3 (3 voturi)    
    Securist: (Miercuri, 20 decembrie 2017, 18:09)

    un_carnat [utilizator]

    Persoana care face(a) parte din Securitate, politia politica din comunism.
    E inutil sa spun ca majoritatea celor din USR sunt prea tineri sa fi fost securisti. Dar o trasatura de baza a securistului este marlania lui. Deci, PSD-ist = securist.
  • +4 (4 voturi)    
    ! (Miercuri, 20 decembrie 2017, 18:12)

    tudorr [utilizator]

    Nici in gluma n-ar trebui sa faceti asa ceva, voi crema securitatii si a PCR, aia care la comanda lui iliescu l-ati omorat pe ceausescu! Asta inseamna sa fii mafiot!
  • +5 (5 voturi)    
    Autogol marca psd (Miercuri, 20 decembrie 2017, 18:13)

    Altiro [utilizator]

    Moment jenant pt toti securistii devreme ce au fost ironizati chiar de colegii lor de partid ..
  • +3 (3 voturi)    
    Da (Miercuri, 20 decembrie 2017, 19:03)

    Keiiil [utilizator]

    Trebuiau sa scrie "mai bine PSD-ist decat oricine" .. pai cine pana mea o duce mai bine ca ei ??
  • +1 (1 vot)    
    Niste prosti (Miercuri, 20 decembrie 2017, 19:27)

    Lim Vasy [utilizator]

    Rad ca porcii ca oricum sunt grasi si imbuibati ca ei. PSD ciuma rosie !
  • +1 (1 vot)    
    PSD-Parodie (Miercuri, 20 decembrie 2017, 21:15)

    Dizidentul [utilizator]

    Au inceput sa iasa pe scena sa faca glume despre
    persoanele lor? Caragiale a fost un comediant mic in comparatie cu accesti indivizi.
  • +1 (1 vot)    
    pai voi sunteti securistii (Joi, 21 decembrie 2017, 9:29)

    MirceaIo [utilizator]

    Toti ce care au avera mai mare de 1 milionde euro in Romania a fost secursist.
  • +1 (1 vot)    
    Astia... (Joi, 21 decembrie 2017, 13:24)

    Arnee [utilizator]

    n-au inteles nimic, pff