Lia Olguta Vasilescu: 27, 28 si 29 decembrie nu vor fi zile libere

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 19 decembrie 2017, 15:10 Actualitate | Esenţial


Lia Olguta Vasilescu
Foto: Agerpres
Ministrul Muncii, Lia Olguta Vasilescu, a precizat, pe pagina ei de Facebook, ca "27, 28, 29 decembrie NU vor fi zile libere".

"Ministerul Muncii si Justitiei Sociale nu a elaborat vreo hotarare de guvern in acest sens si nici nu intentioneaza sa o faca. Aceste zile sunt foarte importante pentru ordonatorii de credite care trebuie sa inchida anul bugetar si este necesar ca Trezoreria sa lucreze", a scris aceasta.


















5135 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Vai ce noutate! (Marţi, 19 decembrie 2017, 15:16)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    A aflat si Gogutza ceva si a dat pe gura.
    • +3 (3 voturi)    
      Se pune la cale distrugerea tarii (Marţi, 19 decembrie 2017, 15:51)

      2087 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      iar PSD nu face pauze in atingerea acestui scop.

      Atitudinea lor e "daca nu putem controla noi tara, atunci sa fie a nimanui!"
  • -17 (19 voturi)    
    si tot in aceste zile, (Marţi, 19 decembrie 2017, 15:16)

    natbl73 [utilizator]

    multinationalele scot profitul din tara in saci rosii made in China purtati de mosi Craciuni bruneti, mustaciosi, autentici
    • 0 (0 voturi)    
      am uitat: profit pentru care (Marţi, 19 decembrie 2017, 16:25)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

      nu au platit impozit pentru ca au declarat profit zero !
  • +2 (2 voturi)    
    Cam scumpa la vedere madam olguta! (Marţi, 19 decembrie 2017, 15:42)

    Johanis [utilizator]

    Tocmai acum cand toate promisiunile sale se-ndeplinira!

    Salariile se marira!

    Pensiile crescura!

    Veniturile lauzelor se plafonara!

    Ce naiba, olguto, mai iesi pe sticla, ca te dau asistatii disparuta!
  • +3 (3 voturi)    
    ! (Marţi, 19 decembrie 2017, 15:58)

    chiuaua [utilizator]

    Doamna Oltenutza nu stie ce vorbeste....
    Pe pagina dansei de facebook poate posta si poze cu pisicute sau citate celebre, numai programul nababilor de la buget nu.
    Unii bugetari au anuntat ca ultima zi de lucru ar fi 21 Dec.
    • +1 (1 vot)    
      mda (Marţi, 19 decembrie 2017, 16:02)

      SoulSearcher [utilizator] i-a raspuns lui chiuaua

      cei de la finante si asistenta sociala deja ziceau ca de pe 22 nu se mai lucreaza pana pe 4 ianuarie...
  • 0 (0 voturi)