UPDATE O femeie a murit dupa ce a fost lovita pe DN1 de o masina condusa de un ofiter SRI care consumase bauturi alcoolice. Acesta ar fi seful SRI Prahova - presa

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 19 decembrie 2017, 7:59 Actualitate | Esenţial


O femeie de 35 de ani a murit luni, in jurul orei 18.00, dupa ce a fost lovita de o masina condusa de un cadru SRI in Tancabesti, informeaza Politia Ilfov. Soferul avea o alcolemie de 0,43 ml/l alcool pur in aerul expirat. Victima a fost lovită în timp ce traversa strada in apropierea unei treceri de pietoni, expertiza va stabili daca era pe trecere, potrivit IPJ Ilfov. In cauza s-a intocmit dosar penal sub aspectul uciderii din culpa si conducere sub influenta bauturilor alcolice.

UPDATE 08:39 Soferul care a provocat accidentul este seful SRI Prahova, potrivit Digi 24.

Masina care a provocat accidentul se deplasa pe DN1 dinspre Bucuresti spre Ploiesti. Ancheta a fost preluata de Parchetul Militar.

















6800 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    Rezultatele (Marţi, 19 decembrie 2017, 8:45)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Le-am obtinut eu:

    In urma investigatiilor s-a descoperit ca persoana lovita a transportat un sac cu mutle sticle de bautura. In urma impactului, sticlele s-au spart iar stropii au cazut in gura ofiterului dand impresia ca ofiterul SRI a fost baut.
    Mai mult, verificarile la masina au concluzionat ca firma multinationala straina responsabila de constructia masinii nu a implementat un sistem de franre clarvazator intentionat pentru a strica imaginea Romaniei.
    Posibil ca victima sa fie ruda cu Soros. Urmeaza testele ADN.
    Recomandam ca masura disciplinara o luna suspendare platita ofiterului, posibil in Miami, Caraibe sau Niagara decontata de stat.
    • +2 (2 voturi)    
      "Gresiala" (Marţi, 19 decembrie 2017, 11:41)

      Alelu [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      De fapt era in misiune, girofarul era de ala nou, in cap de i se invarteau ochii. Alcool a baut dupa accident, ca avea sticla in masina si a tras o dusca pina a venit politia la accident.
      Iar expertiza o sa mute mortul linga trecerea de pietoni, ca altfel da cu rest.
  • -7 (9 voturi)    
    Aveti vreo dovada video?? (Marţi, 19 decembrie 2017, 9:17)

    aniod [utilizator]

    .
    • 0 (0 voturi)    
      Nu cred (Marţi, 19 decembrie 2017, 22:29)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui aniod

      Nu, pentru ca mortul s-a materializat din spatiu cosmic...
      Tu confunzi HN cu GhitaTV cred.
  • +10 (10 voturi)    
    .... (Marţi, 19 decembrie 2017, 9:20)

    Zummm [utilizator]

    Scrie acolo un cadru Secu* direct pe linie paterna vin apucaturile astea. Daca trec legile lui peste putem sa incepem vanatoarea nu ?
  • +13 (13 voturi)    
    Acu se explica (Marţi, 19 decembrie 2017, 9:27)

    ady77 [utilizator]

    De ce nu au putut sa il urmareasca pe Ghita, daca stau toti manga.
  • +13 (13 voturi)    
    Este vorba de securitate nationala. (Marţi, 19 decembrie 2017, 10:05)

    Marionette [utilizator]

    Dar femeia era vinovata! Nu mai faceti valuri! Omul a fost pus sa bea fortat!
  • +4 (4 voturi)    
    rezultatul va fi clar: va scapa (Marţi, 19 decembrie 2017, 10:49)

    MirceaIo [utilizator]

    Vor gasi e ceva, un viciu de procedura la recoltarea probelor biologice, etc. In Romania sunt smecherii si fraierii. Din pacate ce din prima varianta pot face orice si raman liberi. Lucian Pahontu a ucis la vanatoare un om si ghici: a fost decorat de Iohanis:( (ghinion!!!) Este incredibil cum aceste lichele pot face tot ce vor fara sa plateasca!!!Rominia= stat criminal. Adica mai simplu: ii protejeaza pe criminali!!!!
  • +3 (3 voturi)    
    . (Marţi, 19 decembrie 2017, 11:02)

    theo667 [utilizator]

    Exact acum 20 de ani '' 25 decembrie 1997, colonelul (r) Cristian Bernevig provoaca accident de circulatie soldat cu cu 5 morti... Curtea Suprema de Justitie l-a condamnat, miercuri, cu doua voturi "pentru" si unul "impotriva", pe fostul sef al Directiei de Informatii a Armatei, colonelul (r) Cristian Bernevig, la trei ani de inchisoare pentru ca a omorit cinci persoane intr-un accident rutier.'' El a fost condamnat de instanţa supremă la trei ani de închisoare cu executare, din care a făcut doar câteva luni, datorită unei graţieri colective.
  • +1 (1 vot)    
    sri/secu (Marţi, 19 decembrie 2017, 11:07)

    toxx [utilizator]

    in 1990 s-au imbracat civil si ne-au impuscat pe strazi, acum ne calca cu masina. mare diferenta nu prea e
  • 0 (0 voturi)    
    mda... (Marţi, 19 decembrie 2017, 11:16)

    liviu_ [utilizator]

    urat din partea lui... si sper sa infunde puscaria pt asta...

    totusi sa vezi ce o sa urle acu a3 de "nenorocitii astia de la SRI"
  • +1 (1 vot)    
    deci sunt bun... (Marţi, 19 decembrie 2017, 11:17)

    liviu_ [utilizator]

    am scris comentariu cu a3.... si m-am uitat pe pagina...
    stirea principala "un ofiter sri a omorat blabla"...

    ce sa mai zic... sunt f predictibili manipulatorii a3...

    evident de noul cod penal mai nimic ... nu are rost sa pierdem voturi cand putem ignora stirea
  • 0 (0 voturi)    
    Ia sa vezi (Marţi, 19 decembrie 2017, 21:40)

    banel [utilizator]

    Cum trecerea aia de pietoni maine nu mai este acolo.

    Vad ca au pregatit deja terenul pentru achitare: "...in timp ce traversa strada in APROPIEREA unei treceri de pietoni"