Explicatia Jandarmeriei pentru blocarea accesului protestatarilor catre trotuarul Palatului Parlamentului: Este un obiectiv cu paza militara si nu este permisa o astfel de manifestatie atat de aproape

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 17 decembrie 2017, 21:10 Actualitate | Esenţial


Purtatorul de cuvant al Jandarmeriei, Georgian Enache, a spus, intr-o interventie telefonica la DIGI24, ca masurile din apropierea Parlamentului au fost luate pentru a nu bloca circulatia pe Bulevardul Natiunile Unite si pe Bulevardul Libertatii.  De asemenea, acesta a argumentat ca nu s-a permis protestatarilor sa stea pe trotuarele dinspre cladirea Palatului Parlamentului, pentru ca este un obiectiv cu paza militara si nu este permisa astfel de manifestatie.

Mii de persoane protesteaza, duminica, dar si in mai multe orase din tara, fata de modificarile legilor justitiei. In momentul in care protestatarii au ajuns in zona Casei Poporului, jandarmii au pus garduri, blocand accesul protestatarilor pe trotuarele dinspre Palatul Parlamentului.

Oamenii huiduie si scandeaza" Jandarmeria apara hotia!" si "Lasati-ne sa trecem".



















2429 vizualizari

  • +29 (33 voturi)    
    Este Dovedit ca Milf de Videle (Duminică, 17 decembrie 2017, 21:15)

    un domn [utilizator]

    Este Implicata mai sus si mai jos de esarfele ei frantuzesti
    • +6 (6 voturi)    
      paza militara la parlament? (Luni, 18 decembrie 2017, 9:34)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      :)))
      Dar de ce? E cum va un fel de puscarie ????
  • +42 (42 voturi)    
    Paza (Duminică, 17 decembrie 2017, 21:16)

    Soljenitin [utilizator]

    Hehe, viermii pesedisti si aldeisti au nevoie de paza militara contra poporului? De ce, vrea poporul sa le puna pielea-n bat? Dar oare de ce vrea poporul asta? Nu cumva pentru ca viermii respectivi merita asta cu varf si indesat?!
    • +32 (32 voturi)    
      Logic (Duminică, 17 decembrie 2017, 21:45)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Deja a inceput sa le fie frice de strada. S-a vazut cand super-eroina primarita a facut faimosul targ in Victoriei sa opreasca poporul. Si tot a capitulat.

      Incepe sa le fie frica pentru ca SUA, UE si NATO au inceput sa vada cine sunt astia cu adevarat - chiar mai mult: presa straina scrie despre proteste.

      Nu se mai pot ascunde. Singura lor sansa este sa se baricadeze in cladire si sa dea legile.
  • +40 (40 voturi)    
    Du-te ma cu paza ta militara (Duminică, 17 decembrie 2017, 21:25)

    un_carnat [utilizator]

    Ce-ar fi daca Armata ar trece de partea noastra? Nu s-a mai intamplat?
    • +2 (4 voturi)    
      slabe sperante... (Luni, 18 decembrie 2017, 3:15)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui un_carnat

      oare de cine sint educati si in ce spirit?

      http://www.comisarul.ro/articol/voi-vedeti-un-infractor-tine-lectii-militarilor-ro_924041.html - poate confirma cineva daca e fake news?
      • 0 (0 voturi)    
        Adevărat (Luni, 18 decembrie 2017, 6:52)

        Furnicuta [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

        Din păcate, este adevărat.
  • +29 (29 voturi)    
    Hai Sictir! (Duminică, 17 decembrie 2017, 21:31)

    transalpinarum [utilizator]

    Atat am de spus!
  • -18 (22 voturi)    
    Eu zic sa-i impuscati (Duminică, 17 decembrie 2017, 21:46)

    liberte, egalite, mouie pesede [utilizator]

    Mama lor de burgeji. Ana Pauker si cu Dej au bagat spaima-n burgheji.
  • +32 (32 voturi)    
    Explicatia jandarmilor (Duminică, 17 decembrie 2017, 21:55)

    mitg [utilizator]

    Este ca ori le e frica de duamna secretara, ori doresc sa le mareasca salariile.
    • +1 (1 vot)    
      Corcodel, catel fidel (Luni, 18 decembrie 2017, 10:33)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Ori pensii speciale, ori pensionare la 40 de ani. Sau sa-i scape pe corcodei.
  • +21 (21 voturi)    
    trotuarul e spatiu public (Duminică, 17 decembrie 2017, 22:47)

    Coco Whistle [utilizator]

    ceea ce fac jandarmii e abuz in functie, impotriva populatiei pe care ei o slujesc. cum si-au depasit atributiile ar trebui chemati in cazarmi si sa lase populatia sa se manifeste si exprime liber conform constitutiei. astia sint mai rai decit cei care il slujeau pe ceausescu.aduceti frate minerii si pe unii sa traga in populatie doar sa va pastrati voi statutul de asistati si sa ne aruncati iar inntr-un stat totalitarist, fara legi drepte.
    • -6 (10 voturi)    
      In cazul (Duminică, 17 decembrie 2017, 23:27)

      A310 [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

      in care jandarmii au comis abuz in functie , ce mai asteapta organele ca sa le deschida dosare penale .
      • +3 (3 voturi)    
        Sa cheme SMURDul sa-i descarcereze pe "alesi" (Luni, 18 decembrie 2017, 8:13)

        Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui A310

        112 la Palatul Parlamentului !
  • +9 (9 voturi)    
    E inceputul (Duminică, 17 decembrie 2017, 23:22)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Ce va urma? Nu veti fi prea bucurosi.
    Si de data asta mafia PSD+ALDE+UDMR nu va avea tupeul sa scoata armata in strada.
  • +12 (12 voturi)    
    Obiectiv cu paza militara (Duminică, 17 decembrie 2017, 23:43)

    motanul_gri [utilizator]

    Este un lucru bun ca jandarmii au format un cordon de securitate in jurul acestei cladiri. Ar trebui sa faca asta permanent...
    in asa fel incat niciunul din indivizii dinauntru sa nu mai poata iesi afara si sa dauneze cetatenilor cinstiti !
  • +9 (9 voturi)    
    Vremuri ticăloase (Duminică, 17 decembrie 2017, 23:53)

    marki [utilizator]

    Titlul, în traducere liberă: „este un obiectiv” (un monstru) „cu pază militară” (cum altfel? șobolanii trebuie protejați!) și nu este permisă o astfel de manifestație („Fratele cel Mare stă cu ochii pe tine”)
    1984.
  • +10 (10 voturi)    
    maine aflam ca sediile psd-alde-udmr (Luni, 18 decembrie 2017, 0:06)

    yellowdog [utilizator]

    sunt obiective militare si nu se poate protesta in apropiere
    jigodiilor, nu mai scapati
  • +6 (6 voturi)    
    Minciuna (Luni, 18 decembrie 2017, 0:13)

    buncrestin [utilizator]

    Cand Orban se scalambaia pe trotuarul Parlamentului cu activul de partid, la cordonul labartat din jurul cladirii, nu era tot obiectiv militar? Sau a dat un telefon la cine trebuia?
  • +4 (6 voturi)    
    Doar cu dronele vor mai veni sa "legifereze " (Luni, 18 decembrie 2017, 0:45)

    Plagarus [utilizator]

    Fara transee,blindate,TRuri-85 M1,.....nu vor mai putea matrasii democratia romanesca in 2018 !!!!!
    • +1 (1 vot)    
      Buna asta cu drona ! (Luni, 18 decembrie 2017, 3:45)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Pacat insa ca le-ai dat o idee noua de papat banii contribuabililor !
  • +5 (5 voturi)    
    hotii sunt aparati de politie (Luni, 18 decembrie 2017, 10:03)

    MirceaIo [utilizator]

    Se stie faorte bine ca in Romania hotii si mafiotii sunt protejati de politie. Normal ca Parlamentul care e plin de Serbanei Nicolaiei, Talpesei, Dragnei, Tariceni si alte specimen de genul acesta trebuiesc paziti bine, de politie njandarmerie, armata, biserica!!!!