Parchetul Bucuresti: Femeia suspectata de crima de la metrou si-a impins victima pe sine si a lovit-o in cap cu piciorul cand a incercat sa se urce pe peron

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 13 decembrie 2017, 15:25 Actualitate | Esenţial


Parchetul de pe langa Tribunalul Bucuresti anunta oficial ca cea suspectata ca a ucis marti o tanara impingand-o in fata metroului a fost retinuta pentru 24 de ore si ca se va solicita un mandat de arestde 30 de zile. Potrivit sursei citate, suspecta nu numai ca si-a impins victima pe sinele metroului, ci a si lovit cu piciorul in cap cand incerca sa se urce pe peron pentru a scapa de trenul ce intra in statie.

Comunicatul procurorilor:

"La data de 13.12.2017, procurori criminalisti din cadrul Parchetului de pe langa Tribunalul Bucuresti au dispus punerea in miscare a actiunii penale impotriva inculpatei S.M. pentru infractiunile de omor calificat si tentativa de omor.

Totodata, s-a dispus retinerea inculpatei pentru o perioada de 24 de ore.

Din actele de urmarire penala efectuate pana in prezent, au rezultat urmatoarele:

- la data de 12.12.2017, in jurul orei 15:35, in timp ce se afla pe peronul statiei de metrou Costin Georgian, inculpata S.M. a impins o persoana de sex feminin, spre liniile de metrou, cu intentia vadita de a o arunca in fata trenului care tocmai intra in statie;

- la data de 12.12.2017, in jurul orei 19:54, in timp ce se afla pe peronul statiei de metrou Dristor 1, inculpata S.M. a impins o persoana de sex feminin spre liniile de metrou, iar dupa ce victima a cazut pe sine, in timp ce aceasta incerca sa se agate de marginea peronului, a lovit-o in zona capului cu piciorul; urmare a acestor actiuni victima a fost lovita de trenul ce intra in statie si a decedat ca urmare a leziunilor suferite.

In cursul acestei zile, va fi sesizat judecatorul de drepturi si libertati din cadrul Tribunalului Bucuresti in vederea luarii masurii arestarii preventive a  inculpatei pe o durata de 30 de zile.

Cercetarile sunt continuate de catre Parchetul de pe langa Tribunalul Bucuresti si Serviciul Omoruri din cadrul D.G.P.M.B.




















4366 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    si cand te gandesti (Miercuri, 13 decembrie 2017, 15:44)

    liviu_ [utilizator]

    ca astfel de .... fiinte iest in 5-10 ani ca ... de conditii precare in inchisori... si cu bani ca au suferit amaratii in parnaie.... te doare capu....

    tu trebuie sa mori tudorele, nu o femeie nevinovata!
  • +6 (6 voturi)    
    un animal de prada este impuscat (Miercuri, 13 decembrie 2017, 15:48)

    gic [utilizator]

    daca este o amenintare si chiar nu are vreo vina

    insa animalul asta de ce trebuie sa scape de pedeapsa? pentru ca nu este in toate facultatile mintale?

    sau este doar din cand in cand...
    Din partea mea, merita pedeapsa cu moartea.

    Nu vreau sa stiu prin ce trec parintii.
  • -6 (8 voturi)    
    Si mecanicii de metrou au o vina! (Miercuri, 13 decembrie 2017, 15:59)

    pedepsitorul [utilizator]

    De ce intra cu viteza in statie?

    Cei mai multi impegati, intra cu viteza de parca ar conduce un tren cu Marfa...
    • 0 (0 voturi)    
      Ce idiot (Miercuri, 13 decembrie 2017, 20:35)

      un_carnat [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

      Mecanicul nu prea avea cum sa vada femeia aia agatata de marginea peronului, si chiar de-ar fi vazut-o, tot nu s-ar fi putut opri la timp! Si tu dai vina pe mecanic?!
  • +6 (6 voturi)    
    pentru ce mai intetinem gunoaiele astea,sociale? (Miercuri, 13 decembrie 2017, 16:10)

    Dumitru Palade [utilizator]

    De ce nu ii judeca in procedura de urgenta si sa-i puna la plutonul de executie pe toti criminalii care au omorat cu intentie,vadita? De ce trebuie sa suportam cheltuielile de intretinere a acestor monstrii. In USA sunt executati,dar tot americanii spun ca nu este permisa executarea acestora!!!!
  • +5 (5 voturi)    
    Bai frate... (Miercuri, 13 decembrie 2017, 16:19)

    Talibanu' cu turban Armani [utilizator]

    Si pe peron chiar nu s-a gasit nimeni sa intervina? Macar s-o imobilizeze pe debila asta pana vedea politia?
  • +1 (3 voturi)    
    suspectata? (Miercuri, 13 decembrie 2017, 16:21)

    revo [utilizator]

    Of, corectitudinea politica! Deci o arunca o data pe sine, ii da a doua oara in cap sa nu urce pe peron si e doar "suspectata"?
    Tot corectitudinea aia l-a impiedicat si pe adormitul de la Cotroceni, in februarie, sa dizolve guvernul si parlamentul. Acum isi asteapta suspendarea, cel tarziu in ianuarie, daca refuza sa semneze "legile" mafiei.
    • +1 (3 voturi)    
      E normal sa fie suspectata (Miercuri, 13 decembrie 2017, 16:31)

      banel [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Politistul nu e judecator sa dea verdicte. El face o propunere, procurorul o sustine in instanta si judecatorul decide.

      Stai linistit, asta nu va iesi din arest decat pentru a fi transferta la inchisoare sau ospiciu.
  • +1 (1 vot)    
    @HotNews (Miercuri, 13 decembrie 2017, 23:02)

    Nick85 [utilizator]

    cautati sa aflati cum a reactionat politia romana cand a aflat de prima tentativa; au fost totusi cateva ore; au crescut securitatea in statii?