VIDEO Tanarul care a fost impuscat in Sangeorz-Bai dupa ce a intrat in conflict cu politia a murit la spital

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 10:02 Actualitate | Esenţial


Agresor impuscat mortal de politie in Bistrita
Foto: Captura YouTube
Tanarul de 22 ani, care a ajuns vineri seara la Spitalul Judetean de Urgenta din Bistrita cu plagi impuscate in zona abdominala, in urma unui conflict cu politia, a decedat in cursul noptii, a declarat sambata, pentru Agerpres, purtatorul de cuvant al unitatii medicale, Mihaela Mastan. 

"Persoana respectiva a decedat. S-a intervenit chirurgical si, din pacate, era cu hemoragie si a decedat in cursul noptii. Avea 22 de ani", a declarat Mastan. 

Politistul ranit in incident, in varsta de 25 ani, a ramas in continuare internat. 

La spital a ajuns si un barbat de 47 ani, care prezinta o fractura de peroneu cu hematom local, care a ramas internat pentru supraveghere, dar si o femeie de 56 ani cu plaga impuscata in antebrat, care a plecat acasa dupa ce rana i-a fost suturata, pentru ca nu prezenta probleme deosebite. 

Un barbat a fost ranit vineri seara in orasul Sangeorz-Bai, din judetul Bistrita-Nasaud, dupa ce a atacat o patrula de politisti care se afla in misiune la o interventie, in incident fiind ranit si unul dintre oamenii legii. 

Potrivit IGPR, patrula de politie din orasul Sangeorz-Bai a fost dirijata sa aplaneze un scandal, in urma unui apel prin 112. 

"In momentul in care au incercat sa-l conduca la unitatea de politie pe agresor, acesta i-a lovit pe cei doi politisti cu o bata in zona capului, in sprijinul lui venind si un prieten. Urmare a somatiilor legale, unul dintre agresori a fost ranit in zona abdominala, fiind transportat la o unitate medicala. De asemenea, unul dintre politisti a fost si el transportat la spital, prezentand leziuni in zona capului", informeaza Politia. 




















10182 vizualizari

  • +80 (82 voturi)    
    .... (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 10:07)

    tirolez [utilizator]

    Dar ce curaj au prins infractorii , una-doua sa dea in capul politistilor. Oricum stiu ca ies din puscarie. De data asta iese cu picioarele inainte.
    • +26 (30 voturi)    
      Dragnea e sefu (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 14:28)

      john-doe [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Normal, cand infractori sunt in fruntea parlamentului!
    • -5 (17 voturi)    
      Au prins curaj din fata Parlamentului (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 15:38)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Au prins curaj din fata Parlamentului.
      Batrani de 71 de ani, politisti, tinerii - si mai putin tinerii - lovesc tot ce pot, ca tot nu-i intreaba nimeni!

      Daca erau politisti din America, pe ala din Sangeorz ill impuscau si omorau de trei ori, inainte sa ridice bata.

      Vrem o tara ca afara ....da sa inceapa cu ei ! :-)
    • +4 (8 voturi)    
      fara ezitare (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 22:16)

      cchris [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Suntem in situatia ca infractorii ne conduc, sunt eliberati si au tot mai multe drepturi. Daca Politia nu da acum cateva exemple de acest gen, si noi si Politia am incurcat-o. Pierdem situatia de sub control. Oamenii astia nu-s prosti si vor face tot ce li se permite sa faca.
      Eu sa fiu Politist as uza de drepturile pe care le am, cel mai important e sa ajungeti sanatosi acasa si sa ne protejati si pe noi, mai ales in vremurile astea ciudate in care am pus lupii paznici la oi.
  • +60 (64 voturi)    
    in cazul asta (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 10:11)

    minus [utilizator]

    Oriunde in lume risti sa-ti incetezi existenta daca ataci un politist.
    Asa ca nu este crestineste, dar poti sa spui ca societatea a reusit sa faca ceva firesc.Pana la urma, este corect sa credem si ca respectivul a avut si alternativa sa faca ceva fapte bune in viata.
  • +58 (60 voturi)    
    1-0 (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 10:15)

    thebblack [utilizator]

    pentru civilizatie.
  • +68 (70 voturi)    
    Foarte bine. (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 10:16)

    John M. [utilizator]

    In sfarsit, Politia Romana a invatat ca are dreptul sa se apere de interlopi chiar si cu forta letala a armelor din dotare.
    Bravo Politia !
  • +52 (52 voturi)    
    s-a crezut zmeu (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 10:18)

    gica pantalon [utilizator]

    dar a dat mana cu sf petru
  • +57 (63 voturi)    
    Paguba-n ciuperci (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 10:24)

    cartofil [utilizator]

    Trebuia sa-i umple de gloante pe toti batausii. Poate asa mai intra frica in ei. Pe la 1800 in Londra hotii erau spanzurati in aceeasi zi in care erau prinsi, dupa o judecata aproximativa. Indiferent de varsta, erau pusi in furci chiar si copiii daca furau. Rezultatul: Londra a devenit unul din cele mai sigure orase din lume. Cativa plumbi in animalele astea cu ceafa groasa si problema s-ar rezolva si la noi. L-ati vazut si pe animalul ala care a bagat sabia in polistist ???? Nu regreta fapta, a spus. O sa ne fie frica sa iesim pe strada ca oricare derbedeu ca asta ne poate da un pumn in figura ????
    • -32 (58 voturi)    
      dar politia nu e corupta nu? (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 11:08)

      muma_padurii [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      ... ca tupeistii cu bate si sabii nu au aparut decat cand au simtit dublul standard .

      "...la 1800 in Londra hotii erau spanzurati in aceeasi zi in care erau prinsi, dupa o judecata aproximativa.."
      hm, o fi fost fascinand sa traiesti vremurile alea , mai ales daca detineai ceva pamanturi si averi personale care sa iti asigure un trai deasupra disperatilor care viermuiau de pe strazile Londrei. Mai citeste un Dickens, ceva, tot se apropie Craciunul
    • +35 (37 voturi)    
      scursura care l-a taiat (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 11:33)

      silviu_dumitrescu [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      pe politist ar fi plecat de la incident in sac si cu ceva 10-15 gloante in cap si in piept, daca asta se intampla in USA

      trebuie oprit odata tot asaltul asta al interlopilor, infractorilor si betivilor asupra politistilor, oamenilor de la SMURD, medicilor etc.
      pai cand vine ambulanta sa ii salveze (chiar daca au trait toata viata din furt si nu au platit 1 leu impozit) se apuca sa ii bata pe oamenii aia, pentru ca au impresia (cu mintea lor de gaina analfabeta) ca nu procedeaza corect ?? la puscarie pentru asta ! si cu verdicte date in 2-3 luni, nu in 2-3 ani.
    • -14 (22 voturi)    
      Vorbesti in necunostinta de cauza !! (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 13:38)

      briciu [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      1,000 knife crime victims in London each month, shocking new figures show
      London stab victim, 23, dies in hospital after SEVENTH fatal knifing on the capital's streets in just 10 days
      • +6 (12 voturi)    
        vorbesti pe langa cauza (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 16:17)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui briciu

        Omul vorbea de Londra anului 1800 tu ne spui de Londra actuala.
      • +1 (1 vot)    
        Una mai aproape de noi (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 22:10)

        IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui briciu

        Valahia lui Tepes Voda...
    • 0 (2 voturi)    
      Si daca erai tu spanzurat si pus in furca? (Duminică, 10 decembrie 2017, 14:58)

      Skipper1 [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      Ar fi fost bine? Sau in 1800 justitia era perfecta si incoruptibila?
      Sunteti teribil de prosti astia care il vreti pe Tepes, dar numai pentru altii.
  • -44 (60 voturi)    
    dar rotula ce avea ? (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 11:08)

    muma_padurii [utilizator]

    Era musai sa il nimereasca in abdomen ?
    • +35 (45 voturi)    
      eh (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 11:18)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui muma_padurii

      fa-te tu politist si fii precis si cu sange rece cand esti lovit in cap cu o bata de baseball, avem nevoie de oameni ca tine.
      • +1 (1 vot)    
        de aceea nu m-am facut politist (Duminică, 10 decembrie 2017, 17:09)

        muma_padurii [utilizator] i-a raspuns lui gigel de luxembourg

        ca nu cred ca pot face unei asemenea situatii

        ...dar din moment ce e asa mare concurenta la academia de politie, probabil aceeia se simt in stare
    • +31 (35 voturi)    
      Mda... (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 11:22)

      Jolly Roger [utilizator] i-a raspuns lui muma_padurii

      Cu un pic mai mult exercitiu putea sa il nimereasca un pic mai jos de abdomen... si asa se comporta de parca avea trei...

      La mai multe reactii din acestea din partea Politiei!
      Alternativa e simpla: ori te comporti civilizat, ca un om intre oameni, ori incremenesti cand auzi ”STAI CA TRAG!” Daca nu... enjoy the last agonising minutes of your miserable life!
      • 0 (0 voturi)    
        gresit (Duminică, 10 decembrie 2017, 17:19)

        muma_padurii [utilizator] i-a raspuns lui Jolly Roger

        foc de somatie trebuia sa fie primul gest

        Si nu exista "luat prin surprindere" sa-ti faca unul capul terci cand faci parte din fortele armate - politie, jandarmerie sau oricare ar fi ele (...mai ales cand stii ca te vei afla intr-o situatie unde au fost manifestari violente)

        ... or you think all policemen should be like the donuts-eating cops in the movies?
    • +27 (29 voturi)    
      dar cap avea? (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 11:23)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui muma_padurii

      Sau folosea rotula pentru gandire?
      • 0 (0 voturi)    
        capul era probabil marinat in tarie (Duminică, 10 decembrie 2017, 17:20)

        muma_padurii [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        Si politistul trebuia sa ia in consideratie chestia asta - fusese chemat in definitiv pt scandalul de acolo
    • +27 (35 voturi)    
      Sa te vad pe tine incoltit de doi haidamaci (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 11:24)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui muma_padurii

      cu ceafa groasa, cu sabiile scoase pentru atac. Crezi ca te mai uiti unde tragi ???? Eu, in locul politistului, in ipoteza putin probabila ca mi-as fi pastrat sangele rece, as fi tras direct in cap.
      • +1 (1 vot)    
        daca te faci politist... (Duminică, 10 decembrie 2017, 17:21)

        muma_padurii [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        ... nu e doar pt bani...sau arma in dotare...sau ca sa fii precum Robi cel suav din LasFierbinti, nu?
    • +30 (34 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 11:24)

      cartograful [utilizator] i-a raspuns lui muma_padurii

      @muma padurii: de buna seama orice incaierare de strada se desfasoara sub forma unui duel cavaleresc in care dupa bata cadorisita politaiului in cap, "tanarrul" ii spune politaiului "E randul dvs. domnule politist!" astfel incat acesta sa aibe timp sa ocheasca atent rotula.
      Trebuia sa se gaseasca si unul care sa ia apararea derbedeului.
      • 0 (0 voturi)    
        evident (Duminică, 10 decembrie 2017, 17:30)

        muma_padurii [utilizator] i-a raspuns lui cartograful

        trebuia sa fie si grupul satisfacut de moartea unuia care a avut nenorocul sa ajunga tapul ispasitor ...intr-o situatie in care mai potrivit ar fi fost sa discutam de proasta pregatire a politistilor , de lipsa finantarilor, de lipsa implicarii mai-marilor in desfasurarea coerenta si eficienta a serviciilor de ordine publica.

        Si exemplul tau e aiurea - fusesera chemati pt a interveni intr-un scandal. Nu sa faca mima intr-un serial englezesc
    • +29 (31 voturi)    
      s-a trezit muma... (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 12:18)

      charlie666 [utilizator] i-a raspuns lui muma_padurii

      Analiza tipica facuta din fotoliu!
      Individul mai avea un ultraj in palmares, cam cum crezi ca se comporta cu cineva lipsit de aparare?? La astfel de javre, da, a devenit musai sa priceapa ca trebuie sa-si respecte semenii! Chiar si plecand la un loc cu verdeata!
      • 0 (0 voturi)    
        bai, apocalipticule (Duminică, 10 decembrie 2017, 17:45)

        muma_padurii [utilizator] i-a raspuns lui charlie666

        politistii aia fusesera chemati ca era scandal intr-un loc. Nu erau invitati la o seara de bal.

        Daca nu esti capabil sa apreciez corect o situatie si actionezi in echipa, ca asta invata la scoala aia de politisti (daca poate fi numita si scoala) , atunci nu mai intri acolo ! Te duci la supermarket, la posta orice, da' nu te faci politist .

        In Japonia e obligatoriu ca toti politistii sa stapaneasca un gen de arte martiale (iar cei care vor sa devina ofiteri, si sa mearga mai sus, sa fie centura neagra) ... pt ca altii stiu ca nu mergi sa judeci (aka alt-del-from this life) unde esti trimis sa restabiliesti ordinea publica ; daca ajungi sa omori un om, e un insucces al unei misiuni.

        uite , vine vacanta, iti recomand sa vezi Falling Down /Cadere in ro. cu Michael Douglas - ca sa intelegi ca nu poti sa judeci si sa condamni un nenorocit caruia nu-i stii contextul. (Da bai, e bataie de cap si complicat, ca asta-i viata si vreun milion de ani de evolutie umana)
    • +26 (30 voturi)    
      Da, in rotula (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 12:45)

      Ord [utilizator] i-a raspuns lui muma_padurii

      politistul trebuia sa-i suflece pantalonii sa nu-i gaureasca sa atentioneze agresorului sa nu se miste ca sa poata nimeri zona de 5cm, sa ia pozitia de tragere, sa rasufle calm si dupa sa traga. Numai Counter Strike au unii in cap.
      • 0 (0 voturi)    
        nu-i un videogame... (Duminică, 10 decembrie 2017, 17:48)

        muma_padurii [utilizator] i-a raspuns lui Ord

        ... faptul ca niste indivizi carora le aluneca degetul prea repede pe tragaci umbla cu arme in public
    • +19 (21 voturi)    
      daca era lovit in genunche, poate (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 13:24)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui muma_padurii

      ajungea ministru. :)
      • 0 (0 voturi)    
        doar daca tragea la loto (Duminică, 10 decembrie 2017, 17:56)

        muma_padurii [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

        ...sa plateasca si cotizatia
        ca asa coate goale nu-l primea nimeni , cu toata karma lui
  • +24 (34 voturi)    
    aviz amatorilor (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 11:13)

    andimi [utilizator]

    In tarile unde politia e respectata nici nu ajungea golanul sa ridice bata, il paralizau cu un tazer instantaneu. Oare de ce la noi nu se cumpara asa ceva, sunt mult mai eficiente? Asa... avem un golan mort si 3 politisti raniti.
    • +17 (23 voturi)    
      preferai 3 politisti morti si un golan paralizat (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 11:24)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui andimi

      Ca nu prea se intelege din postare!
    • +13 (17 voturi)    
      Politia nu are bani de uniforme (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 14:44)

      Ord [utilizator] i-a raspuns lui andimi

      si tu vrei tazer. Vrei sa urle antena 3 ca pensionarii stau fara curent in timp ce politistii isi incarca de 2 ori pe zi tazerul?
    • +3 (7 voturi)    
      e mai complicat cu taserul in imbulzeala (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 22:14)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui andimi

      cu plumbii se rezolva mai rapid si mai eficient.
  • +37 (37 voturi)    
    aha (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 11:17)

    Xorciser [utilizator]

    Inca 3 cazuri de-astea si sa vezi cum dispar batele si sabiile in relatia cu politistii...
  • +35 (37 voturi)    
    Un pas mare pentru viitor (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 11:29)

    Frankie [utilizator]

    Un pas mare pntru viitorul si bunastarea Romaniei.
  • +18 (18 voturi)    
    asta este actiunea corecta! (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 13:11)

    iodixit [utilizator]

    in schimb, politistilor abuzivi sa li se aplice pedeapsa dublata din lege si prin lege.
  • +23 (23 voturi)    
    pai si acum (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 13:19)

    Adri4n [utilizator]

    ce mai elibereaza slugarel?
  • 0 (0 voturi)    
    Catuse (Duminică, 10 decembrie 2017, 17:48)

    ckavy [utilizator]

    Unde sunt catusele???