Liviu Pop: La multi ani tuturor romanilor educati!

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 1 decembrie 2017, 16:05 Actualitate | Esenţial


Liviu Pop
Foto: Facebook-Liviu Pop
Ministrul Educatiei, Liviu Pop, aflat vineri la ceremoniile organizate de Ziua Nationala la Alba Iulia, le-a transmis "La multi ani tuturor romanilor educati", relateaza News.ro. El a mai spus ca e mandru ca este roman, "chiar daca unii care au uitat de aceasta tara incearca sa ne spuna ca nu mai avem o Romanie puternica".

"Ma bucur in primul rand ca am ajuns la Alba Iulia. La multi ani tuturor romanilor, indiferent unde se afla ei astazi! La multi ani tuturor romanilor educati! Dumnezeu sa ne ajute ca anul viitor la 100 de ani sa fim mai buni si mai intelepti", a spus Liviu Pop, la ceremoniile de la Alba Iulia.

Intrebat cum ar trebui sa sarbatorim in 2018 anul Centenar, Liviu Pop a raspuns ca romanii ar trebui sa sarbatoreasca cu mult optimism, cu incredere, cu credinta in Dumnezeu astfel incat sa arate Romania dupa 100 de ani este o Romanie puternica.

"Cu mult optimism, cu incredere, cu credinta in Dumnezeu si in felul acesta reusim impreuna sa aratam intregii lumi ca Romania dupa 100 de ani este o Romanie puternica. Eu sunt mandru ca sunt roman, chiar daca unii care au uitat de aceasta tara incearca sa ne spuna ca nu mai avem o Romanie puternica. Suntem o Romanie puternica si putem dovedi si in anul Centenarului ca suntem si mai puternici", a mai spus Pop.

Mii de oameni au participat, vineri, la Alba iulia la manifestarile dedicate Zilei Nationale a Romaniei, printre participantii aflandu-se si ministrul Educatiie Liviu Pop, ministrul Agriculturii Petre Daea si ministrul pentru Afaceri Europene, Victor Negrescu.

Programul cuprinde ceremonii festive, o parada militara, concerte in aer liber de muzica usoara si populara, dar si o masa populara la care se vor servi gratuit peste 12.000 de portii de fasole cu carnati si varza cu ciolan. Organizarea manifestarilor a costat aproximativ 650.000 de lei, bani care sunt alocati de Primaria Alba Iulia si Consiliul Judetean.


Citeste mai multe despre   


















1711 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    deci tocmai lui (Vineri, 1 decembrie 2017, 16:07)

    loveparade [utilizator]

    nu si-a urat nimic
  • +5 (5 voturi)    
    baietii aia de la CNCD (Vineri, 1 decembrie 2017, 16:11)

    MoemBius [utilizator]

    aud ce abereaza acest ......"mnealui"
    nu ma simt deloc cu musca pe caciula ...pt ca n-am caciula si oricum presupun ca dupa ce zice el acolo ii saluta pe romani ......dar pe el nu ...pentru ca numai educat nu ye ...."mnealui"
    dar sa imparti poporul roman in educati si needucati ......din pct meu de vedere e discriminare
  • +4 (4 voturi)    
    Nea "genunche" -> plimba ursu` ! (Vineri, 1 decembrie 2017, 16:14)

    strelka [utilizator]

    "greşelile se pot corecta, erorile nu"
  • +3 (3 voturi)    
    RUSINE !!! (Vineri, 1 decembrie 2017, 16:19)

    democtrates [utilizator]

    Deci prin urmare se refera doar la cei cu 12 clase sau cu facultate. Masa electorala a PSD este needucata o jignire adusa lr.
    BRAVOS ministru al Educatiei !!!
  • +5 (5 voturi)    
    Dle ministru (Vineri, 1 decembrie 2017, 16:19)

    scaraotchi [utilizator]

    Nu e corect, dle .Pai, simpatizantilor PSD nu doriti dle sa le urati la multi ani?

    Rusinica...
  • +5 (5 voturi)    
    de mai era nevoie... (Vineri, 1 decembrie 2017, 16:28)

    brita [utilizator]

    ne mai arata el o data ca e natarau...
  • +3 (3 voturi)    
    jenant (Vineri, 1 decembrie 2017, 16:30)

    vax-albina [utilizator]

    Adică cum? Românii needucați din motive de minister al învățământului și de politicile acestuia de distrugere a învățământului nu primesc urări? Uite cine vorbește...
  • +2 (2 voturi)    
    Banuiesc ca te adresezi.... (Vineri, 1 decembrie 2017, 16:31)

    gigiN [utilizator]

    ...exclusiv,,,votantilor vostri !!
  • +4 (4 voturi)    
    Felicitarile lui pop. (Vineri, 1 decembrie 2017, 16:37)

    Theros [utilizator]

    Asta arata de domeniul evidetei ca el nu-si adreseaza felicitari lui!!! CUM DUMNEZEU SA AI UN ASEMENEA ANALFABET LA EDUCATIE.
  • +3 (3 voturi)    
    Si ceilalti ce sa faca, bai ? (Vineri, 1 decembrie 2017, 16:54)

    Susufler0 [utilizator]

    Sa nu mai aiba ani ?

    PS. Pai in cazul asta, tin sa te anunt ca tu te duci cu prima transa, boule ! :))
  • +1 (1 vot)    
    Te umflă râsul... (Vineri, 1 decembrie 2017, 17:03)

    mopsu [utilizator]

    Comic om și nepregătit pentru funcție , ca să nu spun mai mult....
  • +2 (2 voturi)    
    Spuse un om needucat (Vineri, 1 decembrie 2017, 17:07)

    un_carnat [utilizator]

    .
  • +2 (2 voturi)    
    Dl Pop (Vineri, 1 decembrie 2017, 17:11)

    Bazil [utilizator]

    de ce jignesti votantii psd? Lor, vad ca nu le urezi nimic.
  • +8 (8 voturi)    
    te-ai cam exclus (Vineri, 1 decembrie 2017, 17:13)

    Francisc 1 [utilizator]

    .
    • +4 (4 voturi)    
      baiat bine educat (Vineri, 1 decembrie 2017, 20:28)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      modestia este un semn al bunei educatii.
      frumos din partea lui ca apreciaza pe cei ...altfel. :)
  • +2 (2 voturi)    
    Bine spunea nenea Iancu: (Vineri, 1 decembrie 2017, 17:21)

    constantinmarian [utilizator]

    "Amice, esti idiot!"
  • +2 (2 voturi)    
    Vorbe care dezbină. (Vineri, 1 decembrie 2017, 17:43)

    asavreau [utilizator]

    Liviule poate nu ai vrut,dar azi toți românii merită”La mulți ani„.Lipsa de educație a unora se datorează foștilor miniștri pesediști.Se observă o generalizare a comportamentului golănesc la membrii PSD și lipsa crasă de maniere.
  • +9 (9 voturi)    
    silogism (Vineri, 1 decembrie 2017, 17:46)

    anonimicus [utilizator]

    Liviu Pop nu-și dorește o viață lungă!
  • +2 (2 voturi)    
    stamba (Vineri, 1 decembrie 2017, 19:26)

    zigot [utilizator]

    este materialul definitoriu al acestui " liviu ", folosit la
    fiecare iesire in media
  • +1 (1 vot)    
    bai bade (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 1:03)

    Zmache a lu' Rastagan [utilizator]

    io-s needucat si votez pesede. mie nimica, bre?