Rares Bogdan afirma ca in locuinta in care Carmen Dan spune ca a gasit un dispozitiv de inregistrare ascuns intr-o priza a stat anterior atasatul comercial al Ambasadei SUA

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 30 noiembrie 2017, 10:22 Actualitate | Esenţial


Carmen Daniela Dan
Foto: Stirile ProTV
In locuinta in care sta cu chirie ministrul de Interne, Carmen Dan, care afirma ca a gasit un dispozitiv de inregistrare ascuns intr-o priza, a locuit anterior atasatul comercial al Ambasadei SUA la Bucuresti, a afirmat miercuri seara realizatorul Realitatea TV Rares Bogdan, in emisiunea Jocuri de Putere.

Ministrul de Interne, Carmen Dan, a afirmat, intr-o interventie telefonica la Realitatea TV, ca a gasit in locuinta sa un dispozitiv care pare a fi unul de inregistrare audio, precizand ca a sesizat Politia care a deschis un dosar penal.

"Am gasit in locuinta mea un dispozitiv care dupa prima verificare pare un dispozitiv de inregistrare audio (...) intr-una dintre camerele din apartamentul in care locuiesc. Fac precizarea ca nu locuiesc intr-o locuinta a RAAPPS-ului si in momentul in care am descoperit acest dispozitiv am procedat, asa cum era normal si firesc, am sesizat organul competent, Politia Romana, care a facut demersurile necesare. Inteleg ca s-a inregistrat un dosar penal", a spus Carmen Dan, intr-o interventie telefonica, potrivit Agerpres.

Aceasta a precizat ca este vorba despre o locuinta inchiriata, iar dispozitivul a fost gasit "mascat" in interiorul unei prize.

O echipa operativa din cadrul Politiei Romane s-a deplasat, miercuri dupa-amiaza, la domiciliul ministrului de Interne, Carmen Dan, unde a identificat un dispozitiv care urmeaza sa fie expertizat, cercetarile continuand sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie (PICCJ), a anuntat si IGPR.

Potrivit sursei citate, echipa operativa s-a deplasat la adresa in cauza in urma unei sesizari, iar in urma cercetarii la fata locului a identificat si ridicat un dispozitiv care urmeaza sa fie expertizat.

"In cauza s-a intocmit dosar penal sub aspectul savarsirii infractiunilor prevazute de art 224 si art 226. Cercetarile continua sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie", precizeaza sursa citata.

Parchetul ICCJ a anuntat ca a deschis dosar penal in cazul dispozitivului gasit in locuinta ministrului de Interne Carmen Dan, ca dispozitivul va fi expertizat si ca cercetarile sunt coordonate de Sectia de urmarire penala si criminalistica.

"In cursul zilei de astazi, 29 noiembrie 2017,  in urma sesizarii formulate de ministrul de interne, s-a constituit o echipa operativa care s-a deplasat la domiciliul demnitarului, unde a fost efectuata o cercetare la fata locului, in urma careia a fost identificat si ridicat un dispozitiv care urmeaza a fi expertizat", a precizat Parchetul ICCJ.￯


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















7614 vizualizari

  • +47 (57 voturi)    
    Din ciclul (Joi, 30 noiembrie 2017, 10:42)

    titiacs [utilizator]

    Sinucigașul rănit a doua zi de bisturiul lui brădisteanu ! Măi să vezi, tocmai cînd balonașul "statului paralel" se desumflă, hopa minune, UNA BUCATĂ microfon la madam blondina hamsterului. De ce unul și nu două sau trei ? Eu zic că o comisie parlamentară ar rezolva enigma. Cum ? Simplu- să fie chemată Kovesi și să răspundă la întrtebarea dacă a ascultat vreodată "Leru-i ler ". Dacă zice NU, e clar că MINTE. Dacă zice DA, iar e clar- a recunoscut ! Și uite așa s-a rezolvat și misterul asasinării lui Kenedy !
    • +9 (13 voturi)    
      E un dispozitiv BLACK CUBE...d-ala ieftin (Joi, 30 noiembrie 2017, 12:45)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui titiacs

      SRI: "Din primele noastre verificări, este un dispozitiv care ar putea proveni dintr-o zonă privată. Cel mai probabil vorbim despre un dispozitiv de înregistrare audio ieftin, care costă 2-300 de lei şi care poate fi achiziţionat de oricine de pe orice site specializat"
    • +17 (21 voturi)    
      Comment sters de user (Joi, 30 noiembrie 2017, 13:08)

      Un Nene [anonim] i-a raspuns lui titiacs

    • -3 (7 voturi)    
      cum se dezumfla balonul "deep state"? (Joi, 30 noiembrie 2017, 13:17)

      premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui titiacs

      cand afli tot mai multe informatii? :))
      • +11 (15 voturi)    
        propun sa faca PSD comisie 'de ancheta' (Joi, 30 noiembrie 2017, 15:25)

        Kivek [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        sa fie anchetat modul in care secretara lui Dragnea a ajuns ministru....de la Videle direct in Herastrau
  • +14 (32 voturi)    
    ,,Circul" inca nu s-a terminat. (Joi, 30 noiembrie 2017, 10:44)

    Rahan5 [utilizator]

    Exista o plagere penala acum, a lui Carmen Dan, care poate duce la rezovarea ca ministrul Carmen Dan stia de dispozitiv, de cand s-a mutat ea acolo, si ,,baietii" lui Dragnea au controlat prizele. (Tatal lui Dragnea a fost militean, asa ca sunt ,,indeletniciri de familie"). Iar seful Dragnea a sfatuit-o sa tina stirea ascunsa pana la momentul potrivit: Declararea oficiala a existentei Statului Paralel.
    Asta in Codul Penal intra la categoria de tainuire de acte infractionale + folosirea existentei faptei infractionale in interes politic / propriu etc.
    • +4 (12 voturi)    
      sef de post la gratia (Joi, 30 noiembrie 2017, 11:46)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      pe vremea lui erau numai doua telifoane in gratia, unu' la sfatu' popular si unu la posta.
      pe vremea aia se tragea cu urechea.:))
      • 0 (2 voturi)    
        Asa crezi tu. (Joi, 30 noiembrie 2017, 19:00)

        Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        Militenii discutau intre ei tot felul de intamplari /barfe care se petreceau la Securitate cu urmarirea agentilor straini etc. Ceausescu a intretinut o vasta retea de spionaj prin ascultare a strainilor / dizidentilor prin hotelele / locuintele din Bucuresti si restul tarii.
        (a se citii carti despre fosta Securitate din Romania)
        Atunci, militienii, fata de populatia obisnuita, erau mult mai bine informati despre ce se intampla cu dispozitive de spionaj, dacat sunt politistii de acum fata de populatie, in momentul actual.
        Desigur, era necesara si dorinta si perseverenta militianului de a se instruii / acumula cunostiinte despre domeniul asta. Erau unii care nu vroiau sa invete. Asta asa e. Dar daca tatal lui Dragnea si-a dat propriul baiat la Politehnica, fii sigur ca ii placea si lui sa invete lucruri tehnice: electronice, boxe, microfoane, casetofoane, instalatii radio etc.
    • +1 (3 voturi)    
      Crezi ca? (Joi, 30 noiembrie 2017, 16:49)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      Poate nu-ti vine sa crezi, dar mie NU-mi vine sa cred ca Carmen Dan poate (adica este capabila) sa descopere, fie si accidental, un dispozitiv ascuns in priza, in afara cazului cand l-a pus chiar ea, dar nu de capul ei bineinteles.
      Fara sa fiu adept al teoriei conspiratiei asta miroase a montare ieftina. Nu ma refer la montarea dispozitivului, care nu are niciun scop practic. Cine-si bate capul cu ce se aude din budoarul unei fete de la tara?
      Dar poate ca Carmen Dan aude voci si este teleghidata. In aceasta ipotez, pot sa fac presupuneri despre cine tine telecomanda.
  • +38 (48 voturi)    
    rusine !! (Joi, 30 noiembrie 2017, 10:44)

    silviu_dumitrescu [utilizator]

    cum se poate ca o persoana de o asemenea importanta sa locuiasca intr-o casa in care a stat anterior un reprezentant al unei tari aflate in putrefactie capitalista (SUA) ?
    atat de lipsiti de vigilenta au ajuns oamenii de varf din PSD ?
    daca lasa ala ceva saruri de baie care schimba ideile ? sau punea inainte de robinetul de la bucatarie vreo pastila, de o zapacea pe D-na Ministru si nu mai raspundea la comenzi ?
    chiar si peretii care pastreaza mirosul de capitalist pot fi periculosi !

    sa le fie invatare de minte: de acum inainte sa cheme expertii de la FSB&GRU sa le verifice locuintele inainte de a se muta ! ca oricum la serviciile legale ale institutiilor statului (SPP, SRI etc) au renuntat de mult timp ...
    • +9 (13 voturi)    
      Misto, commentul ! (Joi, 30 noiembrie 2017, 12:15)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui silviu_dumitrescu

      Un simplu "plus" era insuficient !
      • 0 (2 voturi)    
        sanchi! (Joi, 30 noiembrie 2017, 17:28)

        Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Cat a platit sefu' dragnea ca sa iasa in poza cu "seful putrefactive capitaliste" ? Crezi ca asta e problema?
        A vrut si ea sa simta mirosu' de "clasa exploatatoare".
        Istoria se repeta. In casele "fostilor" s-au instalat intai alde petrugroza.
    • +11 (15 voturi)    
      Si totusi (Joi, 30 noiembrie 2017, 12:18)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui silviu_dumitrescu

      Ma intreb daca asta nu va inrautati tensiunile cu SUA.
      Se poate privi asa: fie romanii ascultau ce zicea ambasadorul, fie ambasadorul a pus dispozitivul, pentru ca a vazut in globul de cristal primit probabil de la reptilienii condusi de Soros ca va sta supererorina Carmen Dan.

      Vedem cum va juca cartile de victimizare PSD-ul.

      Pentru ca iar si din nou vedem cum toata lumea are ceva cu ei.

      Tot nu inteleg de ce statea fufa asta intr-o locatie inchiriata. Si eu care credeam ca din salariul ei de secretara are deja o casa in fiecare oras, mai ales ca e si ministru pe hartie.
  • +41 (51 voturi)    
    Petarde! (Joi, 30 noiembrie 2017, 10:48)

    soundtrack [utilizator]

    Madam victima e penibila!! Lucrurile acestea nu se dau pe goarna decat daca sunt fake news.
  • +32 (42 voturi)    
    Hahaha (Joi, 30 noiembrie 2017, 11:04)

    Soarele [utilizator]

    ... şi-au uitat băieţii cu ochi albaştri "jucăriile" pe teren, şi madam ministru şi-a pus poalele-n cap pentru asta.

    Acum pe bune, sunt două întrebări la care as dori să aflu răspunsul:
    1. ce căuta madam ministru cu şurubelniţa în priză? A demontat şi alte dispozitive din casă? lustre, lumina de la baie...
    2. chiar aşa de blazaţi sunt securiştii acum, că nici macar nu mai recuperează ehipamentul? :-/
    • +15 (21 voturi)    
      cum a descoperit? (Joi, 30 noiembrie 2017, 14:33)

      Invisible [utilizator] i-a raspuns lui Soarele

      Pai asculta cu paharul ce discuta vecinii exact in dreptul prizei ca acolo e peretele mai subtire.

      In timp ce ascula i s-a parut ca aude un bazait, a chemat electrician, comisie, politie, jandarmi, pe fiul lui Dragnea ... si paznicul de la ferma de porci.

      Cand comisia a desfacut priza, ce sa vezi, acolo era un fir neconectat (cel de impamantare) si un surub mai negru decat celelalte ... nu aveau de unde sa fie decat de la microfon

      Nu am fost de fata dar m-am lasat sedus de propriile-mi halucinatii. Oare asta inseamna ca fac parte din statul paralel?

      PS: wtf ... :):):)
  • +13 (25 voturi)    
    asta ar avea mai mult sens... (Joi, 30 noiembrie 2017, 11:20)

    liviu_ [utilizator]

    d c as asculta cineva o femeie a carei "calitate" e prostia
    • +6 (12 voturi)    
      ideea (Joi, 30 noiembrie 2017, 13:41)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      era sa-l prinda pe hamster cand vine pe la ea si chitaie informatii "de partid".
  • +20 (30 voturi)    
    asa o fi, dar (Joi, 30 noiembrie 2017, 11:27)

    iodixit [utilizator]

    in virtutea carui fapt a cotrobait ea dupa microfoane? asta cred eu ca-i tot chichirezul!
    • -5 (11 voturi)    
      nici macar nu avem voie sa cautam microfoane? (Joi, 30 noiembrie 2017, 13:18)

      premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui iodixit

      de ce?
      • +1 (3 voturi)    
        :-)))))) (Joi, 30 noiembrie 2017, 16:12)

        iodixit [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        esti tare!
        sau naiva!
      • +1 (3 voturi)    
        corect! (Joi, 30 noiembrie 2017, 16:40)

        Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        si eu m-am trezit azi pe la 7 nu aveam somn visasem spioni,sri,alea alea si zic valleeu frate ia sa caut eu prin casa sa vad daca ma asculta careva..
        • 0 (2 voturi)    
          Deci tu esti cel care ai patruns in visul (Vineri, 1 decembrie 2017, 4:21)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Mistrelutz

          meu si m-ai deturnat : Eu tocmai descoperisem "cu subiect si predicat" cine-i statu' paralel, astia ca sa nu-i dau de gol tocmai imi scrisesera pe o bucata de hartie numerele castigatoare de la 6 din 49, cand ai aparut tu, s-au speriat (in special gagica), s-a creat haos si, la naiba !, m-am trezit inainte sa apuc sa iau hartia cu numerele castigatoare.

          PS. saimagab ! :(
    • +6 (12 voturi)    
      Uite-asa, era intr-o miercuri, zi de sters praful (Joi, 30 noiembrie 2017, 13:31)

      tarantella [utilizator] i-a raspuns lui iodixit

      Si, gospodina cum o stim, coana s-a apucat sa frece in cele mai intime gauri din casa, care era doar una, langa coltul din dreapta-sus al tocului unei usi (cel putin asa s-a vazut la TV, cu toate ca era bine mascata sub un strat de tencuiala).
    • +1 (3 voturi)    
      a cautat ca sa inventeze o stire (Joi, 30 noiembrie 2017, 17:09)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui iodixit

      nu doar ca a cautat dar a si intrat in direct la toate emisiunile de maxima audienta de ieri seara ca sa anunte toata romania, sa faca scandal

      ca sa nu mai vorbesca lumea depsre legile justitiei
  • -6 (32 voturi)    
    raresh al rareshoaii (Joi, 30 noiembrie 2017, 11:37)

    nash pandelica [utilizator]

    ori e naiv, ori...ardelean...de la cluj, de'al lui gushe.
    pai locuinta unui atasat al ambasdei americane ar fi fost expusa, rezidentu' lor de la ambasada nu controla ?! hahaha, era in priza !!

    alta intrebare, cum zicea unu: pai spp ce pazeste, sau servciul intern al ministerului de interne, doi si'o litra, ce'o di mai ramas din el...
    si'au lasat menistru' descoperit ?!
    mai ales daca "dispozitivu" era unu' d'ala de doi bani, cum zise purtatorul de palavre al secoritatii ?!
    auleooo, si mai facu o afirmatie de tot rasu', cum ca n'a fost pus de ei ca ei nu umbla cu tehnica rudimentara, ieftina. dece o fi dus mana la caciula, vorbitorul sri ?! :))

    si noi sa'l credem pe bogdan batistutza cum c'ar fi rusii ?
    si chinejii ar fi avut ceva mai acatarii. chiar si'ai lui mugabe. :))
    e clar ca l'a pus in priza (!!?) barbat'so, stiind ca e singura si de capul ei prin bucale... si cu liviu dand tarcoale ! :))

    ca nu cred ca l'a pus baronu, ca el taman in femei are mare incredere. il tradeaza strungareatza ! :)
    • 0 (8 voturi)    
      nu'sh (Joi, 30 noiembrie 2017, 13:05)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      pe cin' am deranjuit, probabil pe tablagii de serviciu.
      ca zisei ceva de..secoritate. :))
      • 0 (0 voturi)    
        ai inceput gresit (Vineri, 1 decembrie 2017, 11:34)

        iodixit [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        "ori e naiv, ori...ardelean...de la cluj, de'al lui gushe"

        si eu ti-am dat "-". nici n-am citit ce ai scris mai departe.
    • +4 (10 voturi)    
      da, a fost penibil (Joi, 30 noiembrie 2017, 13:08)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      Raresica a fost penibil c-a mentionat chestia cu atasatul comercial american. De parca angajatii Ambasadei ar fi niste novici naivi.
      Nu stiu ce sa zic cu increderea sefului in femei, ca uite, Abramburica a indraznit sa-l critice ca a pus Parlamentul in fruntea declaratiei aleia personale la adresa Departamentului de Stat! Te asteptai la asa ceva? Eu nu.
      Eu zic ca si Abramburica trebuie sa-si caute prin casa.
  • +11 (13 voturi)    
    acolo Iohannis a pus faianta (Joi, 30 noiembrie 2017, 12:07)

    Francisc 1 [utilizator]

    cat ii trebuia sa schimbe si o priza ?
  • +8 (14 voturi)    
    Carmen Dan e ca pompierul incendiator (Joi, 30 noiembrie 2017, 12:10)

    jovial [utilizator]

    Ea pune microfoane si tot ea tipa ca e ascultata.
  • +12 (18 voturi)    
    Duamna Carmen, cu #metoo (Joi, 30 noiembrie 2017, 12:21)

    talos [utilizator]

    erai mai credibila de ieseai pe piata! Asa, cu ministresa minitehnicus care demonteaza prizele prin casa cand aspira cine te crede? De unde stie o gospodina cu dreptul facul la ff pnv cum arata o priza pe dinauntru si ce e in plus? Daca era supravegheata de ce avea doar un microfon pus asa la plezeneala intr-una din camere. L-o fi adus pisica de afara!
    Duamna Carmen, pe Kovesi o asculta spioni ex Mossad iar pe matale luzari echipati cu marfa luata de prin Regie? M-as simti ofensata in locul lu' matale ca de, esti ministra, ce mama naibii!
  • +9 (15 voturi)    
    ce freamat o fi acum in PSD (Joi, 30 noiembrie 2017, 13:01)

    revo [utilizator]

    Ce-or mai cotrobai ei acum prin toate casele, pe la vile, pe la amante sau amanti.
    Daca avea un dispozitiv de inregistrare inseamna ca cine i l-a pus trebuia sa vina sa-l si ridice. Casa lu' madam blonda isterizata e cumva casa deschisa? Cati intra la ea? Multi? Oricine? II permite sefu' ei direct?
  • -4 (12 voturi)    
    Am auzit tot la acel post insolvent (Joi, 30 noiembrie 2017, 13:22)

    xrogo [utilizator]

    o groaza de teorii aiuristice si tot felul de habarnisti isi dadeau cu parerea ca de ce a spus ministrul ce-a gasit, ca e neprofesionist!
    Pai mai natafletilor, daca aveati rabdare si-i ascultati relatarea, doamna ministru a spus ca a gasit chestia, a anuntat politia si apoi, prin vesnicele surse cineva a aflat si a sunat-o s-o intrebe de dispozitiv si abia atunci a povestit toata tarasenia!
    • 0 (2 voturi)    
      PSD-insolvent! (Joi, 30 noiembrie 2017, 20:12)

      q1953 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Eu cred ca vestea a venit de la un membru al unui partid insolvent financiar! Stii cumva care partid? Ala din care faci parte, adica PSD!
  • +6 (14 voturi)    
    imi si (Joi, 30 noiembrie 2017, 13:37)

    nahir [utilizator]

    imaginez cum intr-o dupa amiaza, in timp ce se intorcea de la piata, madam Carmen s-a gandit asa, dintr-o data, sa verifice prizele sa vada daca nu are cumva instalate dispozitive de inregistrare prin intermediul carora sa fie tradate planurile de imbogatire a populatiei Romaniei.
    probabil ca intuitia i-a fost ascutita de activitatea prodigioasa din vremea cand era o simpla secretara de scoala.
  • +5 (13 voturi)    
    Cald, cald... fierebinte! (Joi, 30 noiembrie 2017, 14:01)

    XtrO [utilizator]

    Si totusi, cum a gasit doamna in cauza acel dispozitiv ascus intr-o priza, preupus a fi fost fixata in perete? S-a apucat distinsa sa demonteze prize, intrerupatoare, robinete si ce o mai fi avand dumneaei la domiciliu si sa caute dispozitive de spionaj? O fi visat sau i-o fi spus o pasarica sa demonteze fix priza in cauza si intr-un final apoteotic sa arate lumii cum e spionata domnia sa, in intimitatea propriului domiciliu? Sau s-o fi supus unui scenariu pus la cale de cine stie ce forte absconse, autohtone sau de aiurea?
    Poate face doamna Ministru lumina asupra acestui aspect.
  • +4 (12 voturi)    
    Prosti... (Joi, 30 noiembrie 2017, 14:22)

    Nonidem [utilizator]

    Prosti ne mai cred nemernicii astia!Dar eu stiu cine a pus microfonul ala vechi de pa vremea patrioticei securitati:Dragnea!Pe bune!
  • +11 (17 voturi)    
    Acest IQ face parte din CSAT (Joi, 30 noiembrie 2017, 14:29)

    Maniu [utilizator]

    no more comment.
  • +6 (12 voturi)    
    din ciclul (Joi, 30 noiembrie 2017, 14:54)

    pb80tm [utilizator]

    ce obiect nepotrivit se gaseste in imaginea descrisa? raspuns: carmendan.
  • +9 (15 voturi)    
    Ce marca era priza? (Joi, 30 noiembrie 2017, 15:07)

    Livius777 [utilizator]

    Psd-ul....are priza la prosti <<<<
  • -2 (10 voturi)    
    greu de mintit dupa ce l-a gasit (Joi, 30 noiembrie 2017, 15:22)

    demaGOCU [utilizator]

    E un dispozitiv de ascultare in locuinta unui ministru. SECURITATEA TRAIESTE!
  • -1 (1 vot)    
    De vina pentru situatie este chiar dna ministru (Joi, 30 noiembrie 2017, 16:37)

    a_l [utilizator]

    De vina pentru situatie este chiar dna ministru: avand in vedere ca este MINISTRUL DE INTERNE al unei tari, nu ultimul secretar de stat de pe la Ministerul Sportului, atunci trebuia sa fie cazata intr-o locuinta controlata si pazita.

    In ritmul asta o sa ne trezim ca urmatorul ministru va sta in casa unde statuse un traficant de droguri, care eventual uitase un pachet prin debara, si apoi vine dupa ele si intra peste ministru, ca oricum mai avea un rand de chei...

    Deci fie este o inscenare politica a PSD (ca oricum nu se poate dovedi daca nu chiar ei insisi l-au pus, dar fie si daca nu ei l-au pus, prea s-au grabit sa faca publica informatia - inainte sa aiba cea mai mica pista), fie este o neglijenta grava, pentru ca de la bun inceput dna ministru trebuia sa solicite verificarea completa a casei respective, caz in care evident ca personalul competent ar fi verificat prize, duze, tablou electric, fire si firide telefonice etc si nu am mai fi avut stirea asta....
    • -1 (1 vot)    
      Cuiul lui pepelea (Joi, 30 noiembrie 2017, 21:11)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui a_l

      Asa se numeste povestea asta.
      Adica vine unu sa-si ia din casa (sau sa-si foloseasca) ce e al lui cand ti-e lumea mai draga.
      Dar asta inseamna ca a avut un acord cu chiriasul. Deci, madam stia unde sa caute, tocmai de la cel care a pus... Ca, dupa mintea ei proprie ... se sparie gandul! Numai asculta ce scoate pe gura la fiecare iesire si vezi ca nu avea cum sa intuiasca asa ceva cu capul ei.
  • 0 (2 voturi)    
    Si daca microfonul a fost pus de sotul banuitor (Joi, 30 noiembrie 2017, 16:50)

    Susufler0 [utilizator]

    ori de amantul vigilent ? :)
  • +1 (3 voturi)    
    nu va grabiti la concluzii (Joi, 30 noiembrie 2017, 18:17)

    nash pandelica [utilizator]

    cum se repezira si raresh batistutza.
    femeia vorbea ca a dorit sa'si puna un telefon la incarcat intr'o priza din casa. probabil ca nu era pt. prima oara, ca sedea de cateva luni bune acolo.
    deci este vorba de un dispozitiv pus dupa mutare, poate de f. curand.
    in mod sigur casa a fost verificata de spp si doi si'o litra inainte sa se mute.
    parchetul general a deschis dosar pt. violare de domiciliu si ceva despre viata privata. nimic despre spionaj, de vulnerabilitatea statului la vreun atac informatic. se ocupa parchetul general, nu cel militar...
    cum naiba ministra n'a fost protejata, ca locuinta nu i'a fost aparata, cand ministerul are toate posibilitatile si calificarile.
    pai, cred ca la gen. gropea erau secureii cordon in jurul casei, lantz viu, ca peneleii la palatu' palavramentului in ziua votului pe motiune.:))
    toata tarasenia e ciudata.
    io raman la pozitia ca cineva mai personal era interesat de viata ..personala a ministrei.
    ca hotarari prin unanimitate..nu este madam dan vreo scula de spionat. depozitara de cine stie ce secrete.
    dupa cum a montat scula in perete, "specialistu" era din teliorman. :))
    • +1 (3 voturi)    
      Nasule! (Joi, 30 noiembrie 2017, 21:15)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      Daca tu vrei sa ne convingi (poate chiar crezi? ...) ca madam a descoperit dispozitivul in priza - presupunand ca era acolo inainte de a-l desoperi ea - de capul ei am doua explicatii: ori esti mai naiv decat ea, ori ne crezi pe noi mai naivi si atunci ma supar pe dumneata.
      • +1 (1 vot)    
        pai nu spusei (Vineri, 1 decembrie 2017, 10:18)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

        ca banuiesc un infractor din teliorman ?! :)
  • -1 (1 vot)    
    ::):) (Joi, 30 noiembrie 2017, 18:30)

    Sarmis [utilizator]

    Au ascultat-o iar apoi e ca in bancul ala cand un neurochirurg opereza o blonda pe creier.

    Dupa cateva minute exclama:
    "Spatiul...ultima frontiera!"
  • +1 (1 vot)    
    Constatare (Joi, 30 noiembrie 2017, 18:54)

    roccass [utilizator]

    Nu trebuie sa fii mare specialist ca sa-ti dai seama ca americanii au scanat orice centimetru patrat din apartamentul in care urma sa locuiasca diplomatul lor INAINTE ca acesta se se mute acolo si apoi au facut controale periodice.
    E o regula elementara la americani.
    Deci dispozitivul a fost pus cu siguranta DUPA plecarea diplomatului american.
  • 0 (2 voturi)    
    hehehe (Joi, 30 noiembrie 2017, 19:50)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    Doamna Carmen...fac pariu ca in incarcatorul telefonului nu v-ati uitat ! :)