Jandarmeria cere ajutor pentru identificarea celor care au lovit caii fortelor de ordine la protestul de duminica

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 29 noiembrie 2017, 12:23 Actualitate | Esenţial


Jandarmii cer ajutorul populatiei pentru identificarea celor care, la protestul de duminica, au lovit caii fortelor de ordine si au incercat, cu lumini, sa obtina o reactie violenta din partea animalului".  

"Jandarmeria Romana va solicita sprijinul pentru identificarea si tragerea la raspundere conform legii, a acestor 'domni'care au lovit caii si i-au agresat, intr-o incercare poate, de a da un alt sens unei manifestatii pasnice, care s-a desfasurat fara incidente, se spune intr-un mesaj de pe pagina de Facebook a Jandarmeriei.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2197 vizualizari

  • +13 (17 voturi)    
    Faza pe prostie (Miercuri, 29 noiembrie 2017, 12:28)

    Sati [utilizator]

    E pentru prima data cand se scot caii la manifestatii pasnice.Nici la rand la moaste nu este asa ordine.
  • +11 (17 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 29 noiembrie 2017, 12:29)

    [anonim]

  • -10 (16 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 29 noiembrie 2017, 12:31)

    [anonim]

  • -13 (19 voturi)    
    din ciclul... (Miercuri, 29 noiembrie 2017, 12:31)

    demaGOGU [utilizator]

    ...dar cu caii ce-ati avut.
  • +6 (6 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 29 noiembrie 2017, 12:45)

    [anonim]

  • +6 (6 voturi)    
    pai (Miercuri, 29 noiembrie 2017, 12:49)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    sa fie trasa la raspundere carmen dan, pupila de suflet a lui Pablito, sau sefuletul pe$edist care a scos caii!
  • +6 (6 voturi)    
    cred ca a fost o (Miercuri, 29 noiembrie 2017, 12:50)

    coloneze [utilizator]

    greseala sa aduca caii. apreciez ca a fost facuta miscarea in mod itentionat.
    nu pot fi de acord cu cei care au lovit calul si l au agitat.
    si jandarmii si cei care au lovit calul sunt la fel de vinovati. acel cal putea intra intr o naluca sa atace oamenii
    • 0 (0 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 29 noiembrie 2017, 13:13)

      [anonim] i-a raspuns lui coloneze

  • +1 (1 vot)    
    da (Miercuri, 29 noiembrie 2017, 13:05)

    gogu_milogu [utilizator]

    stiu eu: este piedone...arestati-l si pentru colectiv si pentru ca batea caii (?!)
    Si am niste intrebari:
    1. cum adica protestantii foloseau fascicule stroboscop si stresau caii? dar girofarurile masinilor de politie nu ii stresau?
    2. nu spuneati ca sunt dresati pentru astfel de situatii?
  • +1 (1 vot)    
    care o fi fost geniul neimblinzit de la jandarmi, (Miercuri, 29 noiembrie 2017, 13:27)

    iodixit [utilizator]

    care a hotarit sa devina cel dintii descalecatorul din bucuresti?