Ambasada Marii Britanii: Speram ca orice modificare adusa sistemului de justitie are rolul de a promova independenta si eficienta operationala ale institutiilor judiciare si ale statului de drept

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 28 noiembrie 2017, 17:22 Actualitate | Esenţial


"Speram ca orice modificare adusa sistemului de justitie are rolul de a promova independenta si eficienta operationala ale institutiilor judiciare si ale statului de drept, luand in considerare recomandarile Mecanismului de Cooperare si Verificare al UE. Speram de asemenea ca astfel de amendamente vor include o consultare larga cu toate partile relevante", arata Ambasada Marii Britanii intr-o pozitie oficiala comunicata HotNews.ro.

Ambasada Marii Britanii mai arata ca "este responsabilitatea Romaniei sa decida cu privire la legislatia proprie, in conformitate cu Constitutia si cu procedurile parlamentare".

"Speram ca orice modificari au rolul de a sprijini si dezvolta progresul important realizat de Romania in ultimii ani in lupta impotriva coruptiei si pentru consolidarea statului de drept, prin realizarile unor institutii precum DNA", mai arata Ambasada Marii Britanii

















3139 vizualizari

  • +11 (17 voturi)    
    Thank you UK (Marţi, 28 noiembrie 2017, 17:28)

    GeorgeOrwell [utilizator]

    Thank you UK for being here when we need you. Don't let us down.
    Dear UK we, the majority, rely on you to help us keep the same privileges for our children and our grandchildren. Unfortunately the justice system as weakened by the ruling minority P$D+ALDE for individual purposes.
    Thank you UK.
  • +10 (14 voturi)    
    Si noi speram! (Marţi, 28 noiembrie 2017, 17:30)

    alibaba: 10 AUGUST 2018 [utilizator]

    We hope too! We hope to wakeup from this nightmare.
  • +11 (15 voturi)    
    eu cred ca ... (Marţi, 28 noiembrie 2017, 17:31)

    liviu_ [utilizator]

    ambasadele ar trebui sa fie ceva mai explicite:
    vreti sa mai investim in romania?! vreti sa mai cumparam produse romanesti?! LASATI DRACU JUSTITIA IN PACE!

    poate asa inteleg macar votantii psd despre ce e vorba, ca dracnea e prea speriat de inchisoare
  • +12 (18 voturi)    
    Asta e un mesaj mai de lord... (Marţi, 28 noiembrie 2017, 17:42)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    ... nu direct ca al americanilor, dar se traduce tot prin "Aveti grija ce faceti, mai bine potoliti-va !"
  • -10 (14 voturi)    
    Declaratie civilizata (Marţi, 28 noiembrie 2017, 18:21)

    galeo [utilizator]

    Poate invata si americanii cum se face o declaratie oficiala.

    Mesajul britanicilor e mult mai civilizat, mai de bun simt
  • -15 (17 voturi)    
    vedem cine e in spatele cozilor de topor (Marţi, 28 noiembrie 2017, 18:29)

    demaGOCU [utilizator]

    Daca slugile tefeliste au dat gres cu demonstratiile "spontane" vin sa ne certe stapanii lor: Nu e bine ca vreti independenta. Mai bine sa fiti colonia noastra.
  • -1 (3 voturi)    
    Urmeaza Ambasada Olandei ; :) (Marţi, 28 noiembrie 2017, 20:01)

    Susufler0 [utilizator]

    Se pregateste Ambasada Austriei ! ;))