Protest la sedinta Comitetului Executiv al PSD de la Herculane: "Condamnatii penali nu pot conduce tara!"

de N.O.     HotNews.ro
Vineri, 17 noiembrie 2017, 11:33 Actualitate | Esenţial


protest la Herculane
Foto: captura Antena 3
Cateva persoane protesteaza in fata hotelului in care PSD s-a reunit, la Baile Herculane, pentru sedinta Comitetului Executiv National. Protestatarii scandeaza “condamnatii penali nu pot conduce tara”, raspunsul a venit din partea senatorului Ecaterina Andronescu: “nu decideti dumneavoastra, decide poporul”.

Doua persoane au inceput sa strige “condamnatii penali nu pot conduce tara”, tinand in maini o pancarta, in momentul in care premierul Mihai Tudose si presedintele PSD Liviu Dragnea au ajuns la hotelul din Baile Herculane, unde se reuneste Comitetul Executiv National. 

Senatorul Ecaterina Andronescu le-a raspuns “dumneavoastra spuneti lozinci, iar Romania are nevoie de fapte " si "nu decideti dumneavoastra, decide poporul roman”.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















6549 vizualizari

  • +49 (49 voturi)    
    Bravo ! (Vineri, 17 noiembrie 2017, 11:41)

    lp [utilizator]

    Au crezut ca se pot ascunde la Baile Herculane, dar iata ca nu mai exista un loc in tara asta unde sa fie primiti fara rezerve. Dupa madam Andronescu, daca poporul a votat din greseala (sau nestiinta) niste hoti, acestia trebuiesc lasati sa fure in continuare. In loc sa se delimiteze de un hot, PSD i se alatura, ne spun in fata ca toti sunt infractori ! "sustinem" - rusine, psd !
    • +17 (17 voturi)    
      decide poporul, corect (Vineri, 17 noiembrie 2017, 11:48)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui lp

      Asta e poporul, simpatizeqaza cu hotii care le mai arunca si lor cite un os supt de maduva ...
      .
    • +17 (17 voturi)    
      pai tocmai aici e buba (Vineri, 17 noiembrie 2017, 11:58)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui lp

      Poporul asta roman ar trebui sa se decida: vrea democratie si stat de drept sau vrea PSD? Si nu ma refer aici la poporul PSD, care oricum voteaza cu cine da 100 de lei in plus si o galeata sau un kil de ulei. ma refer la poporul non-psd, la cei care au votat cu Johannis in turul 2, si care la parlamentare ori nu au avut chef sa voteze, ori nu au avut cu cine, care toti " e" hoti. Poporul asta trebuie sa inteleaga faptul ca democratia se apara zi de zi, si mai ales in ziua de alegeri.Asha... la alegeri mergem la sky si dupa aia in primul an iesim 2 luni zi de zi in strada ca sa oprin oug13. Si acu inca 1-2 luni ca sa oprim oroarea a doua a lui Ciordache.
    • +18 (18 voturi)    
      Asa e. ,,Bate la ochi" Baile Herculane. (Vineri, 17 noiembrie 2017, 12:13)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui lp

      Intr-o astfel de statiune, nu ar trebuii sa se faca sedinte de partid in pragul iernii, cand e multa umezeala si este foarte frig intre muntii aia. Era mult mai potrivit vara.
      Dar Dragnea s-a gandit ca nu e nimeni pe acolo sa protesteze. S-a marit punctul de pensie in vara si pensionarii veniti la tratament nu au interes sa protesteze.
    • +14 (14 voturi)    
      dar dansa,chiar EA, este ... (Vineri, 17 noiembrie 2017, 12:16)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui lp

      ca sarea in bucate pentru P$D -

      Mereu i-a ajutat la greu si doar nu credeti ca acum s-a schimbat cumva sau sa ii lase cand au dat de greu...

      Bravo!
    • +15 (15 voturi)    
      Comment sters de user (Vineri, 17 noiembrie 2017, 12:22)

      un_deget_de_secaturi [anonim] i-a raspuns lui lp

  • +22 (22 voturi)    
    Auzi, madam' senatoare! (Vineri, 17 noiembrie 2017, 11:50)

    Anna O. [utilizator]

    Matale ai impresia ca in cladirea ai se afla poporul roman?
    Cocoanei asteia, in momentul in care zgarii putin cu unghia invelisul, ii cade toata poleiala si ramane doar o mahalagioaica de o moralitate indoielnica.
  • +13 (13 voturi)    
    bravo (Vineri, 17 noiembrie 2017, 11:50)

    Alynna [utilizator]

    uite ca nu s-au putut ascunde!
    Sper ca va iesi lumea in strada si duminica!

    Daca as fi fost acolo i-as fi scris astfel pe pancarte:

    Poza Dragnea si textul CEO de GIO (grup infractional organizat) sau

    Poza Dragnea behind bars si textul
    Reciclator (de EURO) in situ la rece!
  • +22 (22 voturi)    
    Replica Abramburicai... (Vineri, 17 noiembrie 2017, 11:54)

    Cataleya [utilizator]

    ...e de-a dreptul abjecta.
    Normal ca poporul decide, pt ca poporul nu poate sa aleaga decat dintre persoanele aflate pe buletinul de vot.
    Dar cine-i pune pe penali pe acele buletine?

    O nemernica!
  • +16 (16 voturi)    
    Consiliul Discriminarii se sesizeaza ? (Vineri, 17 noiembrie 2017, 11:54)

    un domn [utilizator]

    adica Protestatarii NU sunt din Popor ?
  • +16 (16 voturi)    
    Poporul decide daca tara e condusa de hoti! (Vineri, 17 noiembrie 2017, 11:55)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Academica replica de la un adevarat "om de stiinta". Pe traditia ec (zisa codoi)
  • +13 (13 voturi)    
    Vidra de Antonescu (Vineri, 17 noiembrie 2017, 11:55)

    Sati [utilizator]

    Decide boborul cel afumat !
  • +16 (16 voturi)    
    Adunarea Cosa Nostra (Vineri, 17 noiembrie 2017, 12:06)

    Sani [utilizator]

    Oh, Cosa Nostra este in sedinta.

    Vor sa redefineasca statul roman dupa principiul valorilor inversate!
  • +16 (16 voturi)    
    Poporul si referendumul (Vineri, 17 noiembrie 2017, 12:10)

    ComentNews [utilizator]

    Hai sa initieze Dna Andronescu un referendum pe tema asta. Doamne, nu avem norocul asta sa poata decide poporul! sper sa mearga TOTI la vot in ziua aia sa decida ca un condamnat sau urmarit penal nu are ce cauta in demnitati ale statului!

    Hai domna Andronescu, initiati consultarea populara va rog
  • +14 (14 voturi)    
    pentru Gospodina ANdronescu (Vineri, 17 noiembrie 2017, 12:14)

    ..13 [utilizator]

    "“condamnatii penali nu pot conduce tara”!

    Iotye ca repet si io lozinca!

    Hai care mai spune???
    • +9 (9 voturi)    
      eu, al 4-lea (dupa cei 2 si ...13) (Vineri, 17 noiembrie 2017, 13:13)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      "“condamnatii penali nu pot conduce tara”!
  • +13 (13 voturi)    
    Abramburica trebuie sa-si schimbe dioptriile (Vineri, 17 noiembrie 2017, 12:20)

    Hamzbal [utilizator]

    Parafrazand vorba aia cu: "N-a vazut padurea din cauza copacilor", Androneasca le-a zis ceva de genul: "Nu decideti voi, copacii. Decide padurea!"
  • +13 (13 voturi)    
    fire'ati cu poporul vostru (Vineri, 17 noiembrie 2017, 12:29)

    codo [utilizator]

    a avut madama grija sa tampeasca poporul oferindu-i diplome de toate culorile ca sa se creada destul de inteligent cat sa decida de la inaltimea diplomelor ca vrea sa fie condus de infractori
  • +14 (16 voturi)    
    De tampita a spus Katty ce a spus (Vineri, 17 noiembrie 2017, 12:29)

    Susufler0 [utilizator]

    sau pur si simplu are informatii despre Microsoft ?

    PS. Nici una, nici alta : de slugarnica ce e !
  • +13 (13 voturi)    
    recomand protestatarilor (Vineri, 17 noiembrie 2017, 12:37)

    natbl73 [utilizator]

    sa stea la distanta sigura fata de cladire - astia sunt in stare sa arunce cu borcane ca sa demonstreze ca e asa cum zic ei
  • +13 (13 voturi)    
    Toata stima pt. cei 2 concetateni (Vineri, 17 noiembrie 2017, 12:54)

    Alex_def [utilizator]

    Care, in loc sa stea acasa la loc caldut, au iesit sa strige frustrarea tarii! Dar gura pacatosului adevar graieste cand spune ca poporul a votat!
    Avem multe de invatat de la cei 2 - si prima concluzie ar fi, sa iesim din casa, mai ales in ziua votului. Altfel va trebui sa iesim, timp de 4 ani...
  • +12 (12 voturi)    
    chemati jandarmii domne... (Vineri, 17 noiembrie 2017, 12:55)

    liviu_ [utilizator]

    sau minerii daca primii nu-si fac treaba!
    nu e posibil asa ceva!
    nu poate fura psd in liniste?! in celume traim?!
  • +11 (11 voturi)    
    madam (Vineri, 17 noiembrie 2017, 14:50)

    Miruna77 [utilizator]

    pe madam asta am vazut-o intr-o zi in magazinul MaxMara Weekend din Baneasa Shopping Centre. Cu salariul ei bugetar, alegea niste hainute de lux, sa le probeze. Vanzatoarele baleau in jur cu servilitate, ea zambea satisfacuta. Acum da lectii poporului prost, despre cum sa manance cozonaci daca nu are paine.
  • +7 (7 voturi)    
    Se aude ... (Vineri, 17 noiembrie 2017, 18:06)

    AEV [utilizator]

    Se aude că Andronescu se vrea și academician. Este exact ce îi mai lipsea ca să aibă toate titlurile Lenuței Ceaușescu!