Arbitrul Ovidiu Hategan, jignit incredibil de sotia unui jucator nord-irlandez

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 10 noiembrie 2017, 16:34 Actualitate | Esenţial


Hategan, jignit de sotia jucatorului Corry Evans
Foto: Captura Twitter
Ovidiu Hategan a fost jignit si facut "tigan roman" de Lisa Evans, sotia mijlocasul nord-irlandez Corry Evans, dupa ce arbitrul a acordat un penalti impotriva gazdelor la meciul Irlanda de Nord - Elevetia, din mansa I a barajului pentru Cupa Mondiala din 2018.  

"Tigan roman curva! Si cand te gandesti ca probabil Irlanda de Nord i-a gazduit una dintre rudele imputite. Curva nerecunoscatoare", a scris Lisa pe Twitter, potrivit mirror.co.uk. 

Postarea si contul au fost sterse ulterior.



Arbitrul Ovidiu Hategan a primit numeroase critici pentru prestatia de la meciul dintre Irlanda de Nord - Elvetia, scor 0-1, din barajul de calificare la Campionatul Mondial din 2018. Unicul gol al partidei a venit in minutul 58, cand Hategan a inventat penalty-ul din care Rodriguez a deschis scorul pentru elvetieni. 

Aradeanul a considerat ca fiind hent interventia lui Corry Evans, acordandu-i acestuia si un cartonas galben.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2894 vizualizari

  • 0 (6 voturi)    
    Civilizatia insulara loveste (Vineri, 10 noiembrie 2017, 16:56)

    Jesuis.PasCharlie [utilizator]

    Astia tot nu au iesit din EU.
  • +4 (8 voturi)    
    inadmisibil. tot (Vineri, 10 noiembrie 2017, 17:03)

    i_on [utilizator]

    ok, comentariul e inadmisibil; dar si ce a facut hategan e inadmisibil, chiar daca una nu o scuza pe cealalta si nu o compenseaza
    puteam sa bag mana in foc inainte de meci ca va tine cu elvetia; ceea ce a si facut
    • 0 (0 voturi)    
      nu stiu ce sa zic (Vineri, 10 noiembrie 2017, 20:14)

      Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui i_on

      poate nu a observa, poate nu s-a vazut... da' sa mai dai si cartonas.

      te mai miri ca se incing spiritele in acest sport civilizat.
  • +5 (7 voturi)    
    engleza (Vineri, 10 noiembrie 2017, 17:28)

    muciflenduri [utilizator]

    Cunt si twat nu inseamna curva...
    • 0 (0 voturi)    
      Dupa ce... (Sâmbătă, 11 noiembrie 2017, 1:06)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

      ...tocmai am aflat de pe HN ca Mangalia e situata in estul Marii Negre, iar santierele navale sunt pline de uscatoare si de prinderi, astea cu cunt si twat sunt deja finetzuri...
  • +8 (8 voturi)    
    . (Vineri, 10 noiembrie 2017, 18:00)

    theo667 [utilizator]

    Am auzit ca in 1985 Anglia si Irlanda de nord au facut un egal blatuit jenant au mers brat la brat la monndiale mexic si ne-au lasat acasa . Si ce frumos dupa 32 de ani avem sansa sa ne razbunam
    • -2 (2 voturi)    
      prostanu' roman (Vineri, 10 noiembrie 2017, 23:16)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui theo667

      Adevaru-i ca ne-am razbunat ca niste bosi, i-am lasat pe fraieri acasa, iar noi mergem la mondiale.
      Numai un bizon mioritic se poate lauda cu o eventuala ciordeala.
      Fascinant totusi, unii bizoni vorbesc, de sus, despre 'pretinsa' civilizatie britanica, alti bizoni zic ca e bine ca i-am fi ciordit.
      Ca o fi gresit ca prostu' Hategan, e una, dar sa iti freci mainile, sperand ca de fapt a furat, e de domeniul fml.