Alexandria: Trei copii, raniti usor dupa ce a cazut o parte din tavanul clasei in care invatau

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 10 noiembrie 2017, 11:55 Actualitate | Esenţial


Trei copii au fost raniti usor intr-o scoala din Alexandria dupa ce o parte din tencuiala clasei in care se aflau a cazut. Incidentul a avut loc la ora 9.15 dimineata, a spus, la Digi 24, inspectorul scolar Bogdan Buzatu. 

Acesta a precizat ca elevii de clasa a IV-a nu au suferit rani majore si au revenit la cursuri. "Din ce stim, ultima interventie la structura scolii a fost 1965", a declarat Buzatu.

Potrivit inspectorului general al judetului Teleorman, scoala este intr-un program de reabilitare desfasurat de primarie.

"Sunt putin zgariati trei copii, din ce a spus directorul. A cazut pur si simplu fara sa fie fisurat, nimic. Scoala este prinsa intr-un program de reabilitare al primariei, cu PNDL. Din ce mi-a spus directorul, era una din cele mai bune sali de clasa si tavanul nu prezenta fisuri", a declarat, pentru Agerpres, inspectorul general al Inspectoratului Scolar Judetean (ISJ), Valeria Gherghe.

Ziarul local Informatia de Teleroman scrie ca doua fete si un baiat au avut nevoie de ingrijiri medicale. Baiatul a fost lovit la spate iar celor doua eleve au suferit mai multe zgaraieturi la nivelul fetei.

















1739 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    Q..E.D. (Vineri, 10 noiembrie 2017, 12:21)

    FPop2013 [utilizator]

    Quod erat demonstrandum. Unde e Mazeta-Trotineta ? Ba Trotineto, baaaa...
  • +15 (15 voturi)    
    ce te astepti... (Vineri, 10 noiembrie 2017, 12:28)

    nocomment [utilizator]

    teleorman, numai oameni si lucruri de calitate.....
  • +10 (10 voturi)    
    eu zic ca soros (Vineri, 10 noiembrie 2017, 12:53)

    Francisc 1 [utilizator]

    a stricat rețeta la tencuiala sa-i facă în ciuda lui dragnea
  • +5 (5 voturi)    
    sala buna?! (Vineri, 10 noiembrie 2017, 12:56)

    Cosmin-cel-Mare [utilizator]

    Daca in una dintre cele mai bune sali de clasa a cazut tavanul, nu vreau sa ma gandesc ce se poate intampla in cele mai putin bune. Cad peretii? Cazi cu etajul?
  • +8 (8 voturi)    
    Alexandria... (Vineri, 10 noiembrie 2017, 12:59)

    Martinezu [utilizator]

    Un oras atat de sarac ca te miri ca exista tavane!
  • +8 (8 voturi)    
    conditii mai rele ca in inchisoare (Vineri, 10 noiembrie 2017, 13:33)

    Fabian.M [utilizator]

    nu cred ca intr-o inchisoare a ajuns tavanul sa cada peste detinuti, nu cred ca in inchisoare este mai frig decat in unele scolii, nu cred ca sunt inchisori cu "toalete" in fundul curtii, nu cred ca colcaie bacteriile in inchisoare precum in spitale... De fapt la noi, copiii si bolnavii stau in "inchisoare"... PENIBIL... TREBUIE SA BLOCAM TARA!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Eroare guvernamentala (Vineri, 10 noiembrie 2017, 14:50)

    Bazil [utilizator]

    Daca se facea autostrada Bucuresti - Alexandria, ar fi venit din Bucuresti cei mai buni meseriasi.
  • 0 (0 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 10 noiembrie 2017, 21:15)

    [anonim]