Tudorel Toader, intrebat cat va conta raportul Inspectiei Judiciare in decizia de a cere sau nu revocarea lui Kovesi: Foarte mult

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 31 octombrie 2017, 11:40 Actualitate | Esenţial

Tudorel Toader
Foto: AGERPRES
Ministrul Justitiei, Tudorel Toader, a afirmat marti ca raportul Inspectiei Judiciare privind controlul la DNA va conta 'foarte mult' in decizia de a cere sau nu revocarea din functie a procurorului sef al Directiei Nationale Anticoruptie, Laura Codruta Kovesi, potrivit Agerpres.

Intrebat de jurnalisti la intrarea in CSM cat va conta raportul in decizia de a cere sau nu revocarea procurorului-sef al DNA, Laura Codruta Kovesi, Toader a raspuns: "Foarte mult."





















[P] Afla cum poti sa-ti imbunatatesti aerul din locuinta

Stiati ca umiditatea mare poate provoca probleme de respiratie si de adaptare la temperaturi mari?

1625 vizualizari

  • +2 (10 voturi)    
    ... (Marţi, 31 octombrie 2017, 11:50)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    individul asta e de departe cel mai mare rau adus justitiei din roMANIA... e pus doar pe distrugere.
    • -5 (7 voturi)    
      cel mai mare rău... (Marţi, 31 octombrie 2017, 16:42)

      vrempeBaselamititica... [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      vorbeşti despre macovei sau despre kovesi?
  • -2 (6 voturi)    
    Scary face, stai cuminte. (Marţi, 31 octombrie 2017, 11:59)

    LLLL [utilizator]

    Nu o mai face pe prostul ca nu-ti merge.
  • +4 (12 voturi)    
    .. (Marţi, 31 octombrie 2017, 12:04)

    Cocut [utilizator]

    foarte mult o sa blocam noi in Pta. Victoriei, daca I se intampla ceva LCK...!
  • -7 (11 voturi)    
    de ce nu e dragnea la puscarie? (Marţi, 31 octombrie 2017, 12:24)

    fugarul ghita [utilizator]

    ca taia porcul cu kovesi si coldea!
    • +2 (4 voturi)    
      exact (Marţi, 31 octombrie 2017, 12:33)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui fugarul ghita

      De aia are condamnare definitiva pe referendum, ca l-a ferit Kovesi de DNA. Si de aia e acu trimis in judecata. Tu chiar crezi ce spui sau doar asha scrie pe bilet?!?
      • +1 (3 voturi)    
        De aia are cu suspendare :)) (Marţi, 31 octombrie 2017, 15:14)

        fugarul ghita [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        Vezi ce probe lipsesc din dosarul cauzei, vezi pagina Sorinei Matei, îți explică foarte clar
        • -2 (6 voturi)    
          sorina matei? (Marţi, 31 octombrie 2017, 16:45)

          vrempeBaselamititica... [utilizator] i-a raspuns lui fugarul ghita

          :))))))))))))))))))))))))))))))))))
    • +2 (4 voturi)    
      era un banc care ti se potriveste: (Marţi, 31 octombrie 2017, 14:50)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui fugarul ghita

      "inainte de a deschide gura, verificati daca creierul este conectat"
  • +4 (6 voturi)    
    Avand in vedere ca practic vor fi doua rapoarte (Marţi, 31 octombrie 2017, 13:45)

    Susufler0 [utilizator]

    sau va fi un fel de balotaj, Tudorel nu o sa propuna revocarea lui Kovesi, ci va tiriplani el acolo o chestie din care sa rezulte ca propunerea lui este oricum foarte grava in ceea ce priveste viitorul profesional al LCK. Nu m-ar mira deloc, dar deloc, daca ar introduce in facatura lui scrisa si ceva de genul "Procurorul sef al DNA poate insa, din proprie initiativa, sa renunte la conducerea Directiei", sau ceva pe-aproape !

    PS. Sper ca doar postacii infierbantati ai PSD isi mai fac iluzia ca, indiferent de faptul ca Tudorel i-ar propune lui Iohannis, revocarea Codrutei, acesta ii va da curs, cata vreme trei inspectori vor spune "cea" iar ceilalti trei, "hais" !

    PPS. In rest, Tudorel a fost "cumparat" de Dragnea (ieftin) asa ca ne va indigna in continuare cu masuri anti-justitie !
    • -2 (6 voturi)    
      trebuie să fii cel puţin imbecil pentru a (Marţi, 31 octombrie 2017, 16:47)

      vrempeBaselamititica... [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      castaloga de pesedist pe oricine detestă această arătare stalinistă...
      • +1 (1 vot)    
        Scurt Indrumar pt descoperit postacii "rosii"! (Miercuri, 1 noiembrie 2017, 2:58)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui vrempeBaselamititica...

        1 Postacii PSD ("rosii") folosesc violente gratuite de limbaj (oral sau in scris) ;

        2 Postacii pesedisti ("rosii") transgreseaza adversarul politic, ideologic, economic, etc cu toate tarele morale de care in mod traditional sunt chiar ei insisi marcati ;

        3. Postacii pesedisti ("rosii") nu recunosc niciodata lucrul acesta ;

        PS. Noapte buna !
  • 0 (4 voturi)    
    corect este ca... (Marţi, 31 octombrie 2017, 14:49)

    liviu_ [utilizator]

    atunci cand csm o sa spuna ca Kovesi nu a gresit cu nimic (Sau, mai vbine.... cei de la CE, MCV etc) toti care s-au declarat impotriva ei sa zboare din functiile lor...

    e simplu sa acuzi un om cand tu nu ai practic ce pierde!

    ce sa zic... eu aproape mi-am pierdut speranta... daca nu se intampla ceva extrem de rapid sa scapam de hotii astia pana la sf anului... cu indulgenta la primavara... romania (cu r mic) o sa se intoarca in anii 90....
    • +2 (2 voturi)    
      ai dreptate (Marţi, 31 octombrie 2017, 15:16)

      fugarul ghita [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      E simplu sa acuzi cand nu ai ce pierde
      Vezi cazul uncheselu-ponta. Ala a acuzat prim-ministrul în funcție de spălare de bani și evaziune fiscală. După 2 ani clasat dosarul, din lipsa de probe.
    • +1 (1 vot)    
      un om? sau un monstru? (Marţi, 31 octombrie 2017, 21:52)

      let_s_twist_again [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      this is the (rhetoric) question.