Tudorel Toader: Am cerut de la Administratia Nationala a Penitenciarelor toate hotararile de amanare a liberarii conditionate

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 10 septembrie 2017, 11:42 Actualitate | Esenţial


Tudorel Toader
Foto: Agerpres
Ministrul Justitiei, Tudorel Toader, scrie, duminica, pe pagina sa de Facebook, ca a cerut de la Administratia Nationala a Penitenciarelor "hotararile de amanare pentru toti detinutii aflati in penitenciare", din cauza ca, spune el, "majoritatea detinutilor reclama modul de aplicare a dispozitiilor legale referitoare la liberarea conditionata".

"Vrem sa vedem considerentele respectivelor hotarari. In masura in care se va constata existenta unei practici neunitare, in limitele competentelor legale, vom declansa procedura de promovare a unui recurs in interesul legii!", mai scrie Tudorel Toader.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2871 vizualizari

  • +16 (20 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 10 septembrie 2017, 11:50)

    [anonim]

    • +11 (13 voturi)    
      Slugarel Toader nu te lasa sa-i adresezi intrebari (Duminică, 10 septembrie 2017, 15:18)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui

      am vrut sa-i pun niste intrebari pe Facebook dar nu poti ca are ceva setari de blocare a celor care nu-i convin

      pe Slugarel Toader am vrut sa-l intreb daca ce-i care l-au scalpat l-au atins si la creiesras
    • +6 (8 voturi)    
      Culmea! (Duminică, 10 septembrie 2017, 17:02)

      Nonidem [utilizator] i-a raspuns lui

      Culmea ticalosiei!Nu, abjectul asta care se crede Justitia personnificata nu e deranjat de eliberarile conditionate, nu solicita verificarea legalitatii lor -ci, vezi Doamne, de ce s-au respins unele cereri!
    • 0 (0 voturi)    
      Imi scuzati ignoranta, (Luni, 11 septembrie 2017, 10:16)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui

      dar nu se spune ,,eliberare conditionata''? Termenul ,,liberare conditionata'', folosit de d-l prim ministru, mi se pare cam de argou..Noi in armata ziceam ,,hai liberare...'' dar aia chiar era liberare.
  • +15 (19 voturi)    
    Comment sters de user (Duminică, 10 septembrie 2017, 12:06)

    ABetterWorldWithoutVladimir [anonim]

    • -7 (11 voturi)    
      Comment sters de user (Duminică, 10 septembrie 2017, 15:27)

      Reticentul [anonim] i-a raspuns lui ABetterWorldWithoutVladimir

      • +2 (4 voturi)    
        tu ramai in PM (Luni, 11 septembrie 2017, 0:08)

        natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Reticentul

        PS: PM de care vorbesc nu are legatura cu forma de organizare administrativa
        • -1 (3 voturi)    
          Comment sters de user (Luni, 11 septembrie 2017, 18:12)

          Reticentul [anonim] i-a raspuns lui natbl73

          • -1 (1 vot)    
            :) (Marţi, 12 septembrie 2017, 14:04)

            natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Reticentul

            perspicacule, teligentule :)
            cum m-ai dibuit, mai draga :)
  • +20 (22 voturi)    
    Tudorele, mai este INCA TIMP SA DAI INAPOI (Duminică, 10 septembrie 2017, 12:36)

    neagoe [utilizator]

    Nu pot sa cred ca un fost magistrat CCR poate sa isi concentreze TOATA activitatea pentru salvarea infractorilor sau pentru asigurarea unor conditii de detentie superioare vietii a mai multor milioane de romani.

    Cu ce te au la mana Tudorele? Ai dat in cap, ai violat, esti homo, ti-au rapit copiii? Sau putin iti pasa ca mafiotii iau painea, medicamentele de la gura celor sarmani? Sau poate crezi ca poporul roman este atat de prost incat merita jefuit? Sau urasti atat de mult democratia occidentala si ne-ai vandut Rasaritului? Sau poate niciun din astea, ci cu totul altceva...

    Tudorele, prost nu esti. Sti foarte bine ca ceea ce faci e rau pentru Romania.
    Tudorele, MAI ESTE INCA TIMP SA DAI INAPOI si chiar sa iesim cu totii bine. De multe ori calea cea buna este si cea mai grea, dar niciodata nu este imposibila. Cat de scump poate sa fie?
    • +12 (14 voturi)    
      TT este un oportunist comunist (Duminică, 10 septembrie 2017, 12:46)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui neagoe

      Pe vremea lui ceasca erau nenumarati de TT prin posturile de conducxere. Asta le era profilul, asa puteai ajunge conducator atunci, chiar daca aveai ceva in bibilica daca doreai sa mananci din resturile stapanilor comunisti atunci trebuia sa fii sluga perfecta, sa simulezi legalitatea si sa nu ai nici o compasiune fata de cei din subordinea ta. TT a vrut de mic sa ajunga aici. La drept intrai cu dosar de cadre, semnat de primul secretar, era clar ca erai verificat pana la a 7 spita, daca esti fidel regimului comunist. Si TT a fost, evident. A prosperat si pe vremea lui ceasca, prospera si acum, cu aceleasi obiceiuri si caracter. As fi tare curios sa stiu care a fost activitatea lui TT ca procuror ceausist, pe cine si pentru ce a adus oamenii in fata instantelor comuniste.
    • +11 (13 voturi)    
      simplu: dar din dar se face jeep-ul (Duminică, 10 septembrie 2017, 14:46)

      linarel [utilizator] i-a raspuns lui neagoe

      doar nu crezi ca actioneaza de nebun , sau mai stii

      RECURS IN INTERSUL LEGII !!!!!!!!!!!!
      cum sa se bucure hotii de bani daca stau dupa gratii?
      simplu , pun mana de la mana sa se cumpere jeepul, casa , excursiile , tablouri, lingouri la shaf tt

      si sa mai aud de justiie in RO ...... relax

      Va fi justitie la pastele cailor, generatia securista moare dar...... vin urmasii lor din urma
  • +14 (16 voturi)    
    Tudorel, aparatorul infractorilor (Duminică, 10 septembrie 2017, 12:48)

    emil bobu [utilizator]

    Asa, scoate-i pe toti din inchisori, sa facem Romania o tara de hoti si pentru hoti, in care unii sa fure de la ceilalti, fiindca oamenii cinstiti vor fi plecat.
  • +12 (14 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 10 septembrie 2017, 13:24)

    [anonim]

  • -2 (2 voturi)    
    GRAMATICAL (Duminică, 10 septembrie 2017, 14:48)

    dincannes [utilizator]

    Liberarii sau eliberarii?
    • +6 (6 voturi)    
      Comment sters de user (Duminică, 10 septembrie 2017, 15:17)

      Reticentul [anonim] i-a raspuns lui dincannes

      • 0 (0 voturi)    
        SI TOTUSI (Marţi, 26 septembrie 2017, 23:18)

        dincannes [utilizator] i-a raspuns lui Reticentul

        DEX: "Acțiunea de a (se) libera și rezultatul ei; eliberare; lăsare la vatră."
        Verb reflexiv.
        Detinutul nu se poate libera singur!
        Faptul ca se foloseste gresit, nu trebuie copiat in acte oficiale.
        Sunteti profesor de limba romana?
        ... nici eu!
  • +13 (13 voturi)    
    Asta e ministru? (Duminică, 10 septembrie 2017, 16:31)

    nano2k [utilizator]

    Asta e avocatul puscariasilor si infractorilor ajuns la rang de ministru!
    • 0 (0 voturi)    
      pai, (Luni, 11 septembrie 2017, 8:39)

      Cezy [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      il doare la basca de puscariasi, e o noua pisica aratata judecatorilor pt. ce va sa vina!
  • +11 (11 voturi)    
    Scurt (Duminică, 10 septembrie 2017, 16:34)

    geo_p21 [utilizator]

    Ministrul infractorilor
  • +5 (7 voturi)    
    Nu e vorba numai de "afaceri" aici (Duminică, 10 septembrie 2017, 17:22)

    tarantella [utilizator]

    E si ceva personal, daca ne gandim ca provine din 'PNL- grupul de la Iasi': Fenechiu, Vlasov, Pivniceru, Cristian David, Chiuariu...
    Numa lume buna, plange puscaria dupa ei.
  • -1 (1 vot)    
    Foarte bine face, are dreptul, deci comentariile (Luni, 11 septembrie 2017, 8:43)

    xrogo [utilizator]

    vostr sunt de prisos!