Cazul Orban: Nu exista indicii ca presupusa victima ar fi suferit un accident rutier

de D.G.     HotNews.ro
Vineri, 11 ianuarie 2008, 13:48 Actualitate | Esenţial


Parchetul General a primit vineri rezultatele expertizei in cazul presupusei victime a accidentului ministrului Ludovic Orban. Potrivit anchetatorilor, raportul indica faptul ca leziunile Simonei Todean ar putea proveni si din alte cauze in afara impactului cu o masina, relateaza NewsIn.

Potrivit medicilor de la Institutul de Medicina Legala (IML) Bucuresti, tanara prezenta mai multe leziuni minore, unele fiind mai vechi, in privinta celor mai recente medicii legisti neavand indicii clare ca ele ar fi fost cauzate de impactul cu un autovehicul. Leziunile recente se aflau pe partea dreapta, la mana si picior, si ele puteau proveni dintr-o cazatura.

Tatal presupusei victime a accidentului ministrului Orban a negat tot timpul ca fiica sa ar fi victima accidentului produs de ministrul Transporturilor si a precizat ca aceasta a alunecat pe gheata si a cazut cu putin timp inainte ca Ludovic Orban provoace accidentul din Soseaua Cotroceni.

Accidentul s-a produs pe 16 decembrie iar ministrul Orban a declarat accidentul la mai mult de 24 de ore de la producerea lui, motiv pentru care permisul de conducere i-a fost suspendat pentru o perioada de 30 de zile si a primit o amenda de 195 de lei. 






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1011 vizualizari

  • -1 (1 vot)    
    Linsaj mediatic (Vineri, 11 ianuarie 2008, 15:07)

    stefan v [anonim]

    Avand in vedere ca hotnews a fost una dintre cele 3 surse media, care au contribuit la linsajul mediatic al ministrului Orban, s-ar fi cuvenit oarece scuze...., ca la orice casa care se respecta.
    • +1 (1 vot)    
      Te doare mintea... (Vineri, 11 ianuarie 2008, 15:36)

      doi si-un sfert [anonim] i-a raspuns lui stefan v

      Probleme... Gogule? Poate cu capul! Auzi linsaj mediatic! Individul ala a luat pe capota masinii un copil si a musamalizat totul! Esti dus omule! Pe ce lume traiesti ?
  • -1 (1 vot)    
    "a alunecat pe gheata" (Vineri, 11 ianuarie 2008, 15:29)

    santa [anonim]

    de fapt fata a alunecat si s-a lovit cu citeva milisecunde inainte sa se petreaca accidentul. din pacate aceasta diferenta nu poate fi observata cu ochiul liber, ci doar daca incidentul e filmat cu o camera cu multe fps, de aceea martorilor li s-a parut ca a lovit-o masina lui orban.

    doar o iluzie optica.
  • -1 (1 vot)    
    imagine sifonata (Vineri, 11 ianuarie 2008, 15:34)

    dan [anonim]

    Bineinteles ca nu a fost victima, tot ce s-a urmarit si ce se urmareste in continuare a fost stricarea imaginii publice a liderilor PNL, si aici Hotnews are rolul lui
  • +1 (1 vot)    
    orban (Vineri, 11 ianuarie 2008, 15:38)

    Victor [anonim]

    Da, si Elvis traieste !
    Nenorocitilor !
  • +1 (1 vot)    
    Linsaj mediatic??? (Vineri, 11 ianuarie 2008, 15:40)

    Gaspy [anonim]

    "hotnews a fost una dintre cele 3 surse media, care au contribuit la linsajul mediatic" zice un comentator.

    Orban a mintit. Nu imi place sa fac afirmatii gratuite, dar e clar oricui ca Orban a platit familia.

    Sa luam doar afirmatia sa initiala, ca a asteptat 3 ore in strada venirea politiei. Trebuia sa-si dea demisia numai pentru o astfel de minciuna sfruntata.

    Sa fie foarte clar: nu accidentul in sine e condamnabil. Ningea, vizibilitatea era redusa, se mai intampla; oricum accidentul nu era grav, slava Domnului. Problema e atitudinea sa, iar ce il apara nu fac decat sa demonstreze ca avem conducatorii pe care ii meritam.
    • 0 (0 voturi)    
      Linsaj mediatic (Vineri, 11 ianuarie 2008, 16:44)

      stefan v [anonim] i-a raspuns lui Gaspy

      "Orban a mintit. Nu imi place sa fac afirmatii gratuite, dar e clar oricui ca Orban a platit familia".

      Mi-e nu mi-e clar. De ce genaralizati? Robert Turcescu a fost dat afara de la Realitatea pentru linsajul mediatic la care s-a pretat.
      • 0 (0 voturi)    
        Minti cu nerusinare (Vineri, 11 ianuarie 2008, 18:02)

        Geo [anonim] i-a raspuns lui stefan v

        Nu e de mirare ca tie nu ti-e clar cand minte Orban, caci vad ca ii esti coleg de viciu.

        Turcescu _nu_ a fost concediat. Nu i s-a intamplat nimic, cu toate ca santajistul Orban ar fi vrut sa il poata da afara.
    • 0 (0 voturi)    
      Ancheta (Vineri, 11 ianuarie 2008, 16:53)

      stefan v [anonim] i-a raspuns lui Gaspy

      Ancheta politiei a stabilit ca politistii trimisi au facut confuzie si au trecut pe la alt accident. Orban putea sa stea pe undeva, poate nu in strada in zapada. O sa dea declaratii la politie. Nu pe forumul hotnews. Care forum are importanta lui, din care se exclud judecati caracteristice parchetelor si justitiei in general. Asta ca sa nu esueze in derizoriu.
    • 0 (0 voturi)    
      Accidentul nu e unul grav (Vineri, 11 ianuarie 2008, 18:21)

      Geo [anonim] i-a raspuns lui Gaspy

      Accidentul, cu sau fara victima, nu este unul grav. Oricui i se poate intampla. Din aceasta cauza este atat de suspecta atitudinea lui Orban si faptul ca nu s-a prezentat la politie si nu a raprotat accidentul (mai ales avand in vedere ca este un inalt demnitar, trebuia sa se astepte ca un asemenea gest nu va fi fara urmari). O posibilitate pe care presa a speculat-o este aceea ca ministrul era baut si a preferat un asemenea scandal, mai marunt, unuia mai mare. Cu toate ca eu cred ca daca s-ar fi prezentat la politie imediat si lua legatura cu "baietii" de la interne suficient de repede reusea sa musamalizeze cu mai mult succes proba de sange... e posibil sa nu aiba suficiente pile la IML... sau ceva dusmani pe acolo...
  • -1 (1 vot)    
    Turcescu dat afara (Vineri, 11 ianuarie 2008, 15:42)

    dan [anonim]

    http://cotidianul.ro/index.php?id=312&src=%3Cimg%20src=%22http://img511.imageshack.us/img511/9881/51526125yu1.jpg%22%3E
    • 0 (0 voturi)    
      stire falsa (Vineri, 11 ianuarie 2008, 17:59)

      Geo [anonim] i-a raspuns lui dan

      Nu cred ca se prinde toata lumea de faza asta asa ca o sa intervin eu.

      Stirea este FALSA! Si nu apare deloc pe site-ul cotidianul.ro. Ceea ce vedeti voi mai sus este un link care se foloseste de o vulnerabilitate a site-ului cotidianul.ro, link-ul reusind sa _INJECTEZE_ in pagina afisata o imagine pe care o puteti gasi la adresa http://img511.imageshack.us/img511/9881/51526125yu1.jpg

      Stefan V:
      "Robert Turcescu a fost dat afara de la Realitatea pentru linsajul mediatic la care s-a pretat."

      Stirea este FABRICATA! Tata Stefane V, vad ca si tu vii cu ineptia asta de stire, chiar iti place sa DEZIFNORMEZI!?
  • +1 (1 vot)    
    Circulati preventiv ! Altfel, ORB-AN, OR-BAN. (Vineri, 11 ianuarie 2008, 15:55)

    Bascaliosul [anonim]

    Recent am parcurs distanta dintre Piata Sudului si Colentina in 5 ore pentru ca am oprit la fiecare trecere de pietoni si am coborat din masina sa intreb lumea daca nu am lovit pe careva. Am vrut sa circul la fel de preventiv ca Orban. E drept ca nu am dat de nimeni plangand pe trotuar, pe langa vreo trecere de pietoni, insa ma gandesc sa intreb la IML, poate s-a prezentat vreo victima.

    Nu trebuie neaparat sa se afirme ca leziunile provin de la impactul cu un autoturism, este sufucient sa se spuna ca nu se poate stabili cu certitudine cauzele, pentru ca asta nu exclude existenta unui accident si ma declar multumit ca nu am intrebat in zadar.
  • -1 (1 vot)    
    Pentru cei care au "vazut" accidentul (Vineri, 11 ianuarie 2008, 16:33)

    Vlad [anonim]

    Traiti intr-o lume virtuala, cu stiri virtuale, lumea "hotnews", realitatea onirica a lui Andrei Gheorghe, o lume a prafului si vantului in care totul e posibil. Enjoy.
  • -1 (1 vot)    
    Musamalizare (Vineri, 11 ianuarie 2008, 16:36)

    stefan v [anonim]

    Stimati antimusamalizatori: va informez cu respect ca justitie se face la IML, la Parchet, tribunal, etc. In orice caz nu pe forumuri. Fie si pentru motivul ca nu exista resursele tehnice si stiintifice pentru actul de justitie.

    Argument de bun simt: Orban ar fi trebuit sa cumpere o strada intreaga, sau cel putin grupul masiv de trecatori care au fost de fata. Chiar credeti ca ar fi reusit sa-i cumpere pe toti? N-au descoperit televiziunile nici macar un singur trecator, aflat la fata locului, care sa fi decalarat ca fata a fost luata pe capota.

    Chestie cu "se stie" ca... (kak izvestno), a fost patentata de Stalin. Daca operati cu aceleasi judecati......
    • +1 (1 vot)    
      o fi .. (Vineri, 11 ianuarie 2008, 16:57)

      mai baitule mai [anonim] i-a raspuns lui stefan v

      pe pariu ca daca erai acolo, atunci, tot nu a ifi zis nimic dupa incident ?
      daca loveam eu, sa uvecinul sau tu pe cineva, era alta treaba. dar domnul ministru ...

      e chiar amuzant ca unii cred intr-un act de justitie intergu. in romania :)
      • -1 (1 vot)    
        Va inselati (Vineri, 11 ianuarie 2008, 17:14)

        stefan v [anonim] i-a raspuns lui mai baitule mai

        Nu mai traim in epoca in care sa ne fie frica de un ministru. Cel putin mie nu-mi este. Pentru altii nu bag mana in foc. Justitia n-o fi ea imaculata, dar uite ca DNA cerceteaza procurori si inca din aia mari, IML-ul isi face datoria si intr-un sens si in altul, etc. Mon chapeau pentru tatal fetei si familia fetei, care nu s-au lasat intimidati de ziaristi-procurori si, pana la proba contrarie, pe care n-o exclud, si-au pastrat demnitatea.
        • 0 (0 voturi)    
          Unde erau bravii viteji ai natiei... (Vineri, 11 ianuarie 2008, 18:05)

          Geo [anonim] i-a raspuns lui stefan v

          Turcescu nu e un te-miri-cine, si tot i s-a facut frica (vizibil) la amenintarile nevoalate ale lui Orban si ale gorilelor lui. Tu crezi ca un cetatean de rand are vreo sansa sa reziste amenintarilor "sus-pusilor"... esti copil daca crezi asta. Daca nu crezi asta dar o spui sa te afli in treaba atunci esti papagal.
  • +1 (1 vot)    
    Genocid media (Vineri, 11 ianuarie 2008, 16:54)

    AdiAdrian [utilizator]

    Pentru astia cu linsajul mediatic. Mai copii platiti cu postarea pe forumuri, daca asta e "linsaj mediatic" ce se intampla la adresa lui Basescu@co. la Antenele lui voiculescu zilnic si din ora in ora de 3 ani si in Jurnalul National, Ziua , Adevarul etc, ce este? Holocaust mediatic? Genocid media? BDSM jurnalistic?

    Parca vad ridicolii forumisti pnl cum stau ei si dau refresh pe hotnews si evenimentul zilei sa fie primii care posteaza comentarii pentru a da un ton contra oricarui articol in care apare Basescu sau ceva si cineva legat de el.

    Sunteti tristi si penibili.
    • 0 (0 voturi)    
      genocid? (Vineri, 11 ianuarie 2008, 18:20)

      andrei [anonim] i-a raspuns lui AdiAdrian

      sa fim seriosi. oricum, daca unii sunt cu totul impotriva lui basescu si mint pentru a-si sustine pozitia nu vad de ce daca cineva face acelasi lucru impotriva pnl ar fi normal. pana la urma, ramane faptul ca victima prezentata de realitatea, cotidianul, hotnews si altii nu e victima. cel putin asa spune iml si nu vad cine altcineva ar fi mai indicat sa se exprime pe tema asta.
      • 0 (0 voturi)    
        Nu s-a terminat inca, (Vineri, 11 ianuarie 2008, 18:42)

        Geo [anonim] i-a raspuns lui andrei

        mai exista un act, dar cu final foarte foarte previzibil. IML nu este in masura sa dea verdicte. Va exista un NUP dat de procuratura. Ala e ultimul cuvant, si probabilitatea ca asta sa se intample e foarte aproape de 100%.

        Ca accidentul (cu victima) a avut loc -- asta va ramane un fapt divers, cunoscut in folclor si negat de mai nimeni.. doar de "prietenii" demnitarului. Doar ca Orban va fi curat ca lacrima in fata legii, minus un carnet suspendat si o amenda modica.
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru papagali, frustrati si retardati ! (Vineri, 11 ianuarie 2008, 19:30)

    geo saizescu [anonim]

    Dragi scriitori in forumurile hotnews ! Va informez pe aceasta cale ca am descoperit ca zicala "Prostul nu e prost destul, pana nu e si fudul" reprezinta un mare adevar. Observ ca 85% din cei care comenteaza diversele stiri aparute fie pe acest site, fie pe alte siteuri de informatii sunt saraci cu duhul si extrem de putin cititi . Daca cineva ar face un studiu, probabil ar observa ca forumistii nostri sunt de nivel intelectual scazut si care probabil sunt someri si au timp sa scrie ineptii la fituici electronice. Lasati-va fratilor de scris ca nu intereseaza pe nimeni parerea voastra de neaveniti ! Probabil sunteti in extaz cand postati ceva de genul "Sa le fie rusine la guvernanti", "Tariceanu e un hot", "Jos" nu mai stiu cine si alte bazaconii si apoi recititi cele scrise. Daca e asa, aveti o mare problema.
    Acum sa revin si sa explic doar "acest caz" ORBAN. Dragilor, daca ministrul a accidentat respectiva persoana si s-a inteles cu ea sa nu depuna plangere (oferindu-i bani poate), va asigur ca nu este nicio problema. Oricine poate facea asta si nu cred ca ar fi fost subiect de barfa de cartier. Ma deranjeaza sa vad atata spatiu ocupat prin ziare cu o bazaconie. Parerea mea e ca "nemultumitii" care terfelesc imaginea unui om sunt deranjati de faptul ca nu au fost accidentati ei si ca nu au primit ei o suma de bani pentru a pastra tacerea.
    Concluzie --- fratilor, puneti mana si munciti si nu mai aruncati cu noroi in oameni doar pentru ca au reusit in viata, fie sa ajunga ministrii, fie sa aiba mari averi realizate, pana la proba contrarie, pe munca cinstita.
    Oameni buni - nu mai luati de bun orice cititi prin ziare. Lasati justitia sa isi spuna cuvantul si apoi terfeliti imaginea unor oameni.
    La fel de adevarata este si zicala "hotul neprins e negustor cinstit". Si urmatoarea e la fel de adevarata "Cine se considera fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
    HAI SA TRAIM BINE ! SA TRAITI ............ BINEEEE !!

    HA HA HA . Semnat ///// BASE
    • 0 (0 voturi)    
      Desteptule! (Vineri, 11 ianuarie 2008, 22:40)

      doi si-un sfert [anonim] i-a raspuns lui geo saizescu

      Tu din ce categorie faci parte ? Te cam incadrezi la... toate ! Nu de alta dar vad ca faci spume la gura (si la degete).
    • 0 (0 voturi)    
      => (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 1:00)

      yoyo [anonim] i-a raspuns lui geo saizescu