Profitam de Brexit? Guvernul vrea ca Romania sa gazduiasca Agentia Europeana pentru Medicamente, care are acum sediul la Londra

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 22 martie 2017, 10:30 Actualitate | Esenţial


Guvernul discuta in sedinta de azi un memorandum privind candidatura Romaniei in UE pentru relocarea de la Londra la Bucuresti a Agentiei Europene pentru Medicamente, potrivit ordinii de zi a sedintei de Guvern. Londra va pierde dreptul de a gazdui aceasta agentie a UE dupa ce Brexitul se va consuma.

Nu e clar in acest moment ce presupune aceasta candidatura si daca a fost deja gasit un posibil sediu pentru Agentia Europeana de Medicamente.


















3703 vizualizari

  • +2 (6 voturi)    
    Mult succes! (Miercuri, 22 martie 2017, 10:52)

    anitza [utilizator]

    N-avem nicio sansa. Romania si medicamentele :)))
  • +8 (10 voturi)    
    Interesant (Miercuri, 22 martie 2017, 11:25)

    YorkshireTerrier [utilizator]

    Poate reusim sa provocam o criza a medicamentelor la nivel european.
    Pe de alta parte, tovarasii s-au orientat foarte bine. E un domeniu in care se vehiculeaza spagi grase, deci prezinta un inters maxim.
      #showComment
  • +4 (6 voturi)    
    haha (Miercuri, 22 martie 2017, 11:39)

    GeorgeT [utilizator]

    Ce glumeti, astia din guvern ...
  • +5 (7 voturi)    
    mda (Miercuri, 22 martie 2017, 12:13)

    g01an [utilizator]

    mi-ar face placere sa credem ca putem lua initiativa, mai ales in astfel de momente. dar totusi, unul din domeniile la care ne prezentam cel mai dezastruos sa fie gazduit in Romania? pare o gluma proasta.
  • +2 (4 voturi)    
    Chiar asa! (Miercuri, 22 martie 2017, 12:21)

    Observator roman [utilizator]

    BUCURESTIUL tre' sa fie sediul Agentiei Europene de Medicamente, macar ca sa vada si aia ce pusi la punct suntem...
  • +1 (1 vot)    
    Medicament (Miercuri, 22 martie 2017, 12:44)

    Hexadanus [utilizator]

    Let;s give them a taste of our own medicine.
  • +2 (2 voturi)    
    porci (Miercuri, 22 martie 2017, 16:37)

    Jude [utilizator]

    Mai bine ar gazdui Agentia Europeana a Porcilor !
    La asta suntem buni....