Ironie devastatoare a RyanAir la adresa lui "Florin Ciordache": Care companie ofera tarife de la 5 €? / Alta intrebare!

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 3 februarie 2017, 17:42 Actualitate | Esenţial

RyanAir il ia peste picior pe Florin Iordache
Foto: Hotnews
Compania aviatica RyanAir a postat pe pagina oficiala de Facebook o reclama care-l are in centrul pe Florin Iordache, ministrul Justitiei, botezat "Florin Ciordache". Reclama are textul "Care companie ofera tarife de la 5 €? / Alta intrebare!", referire la replica repetata obsesiv de Iordache in conferinta de presa de dupa adoptarea OUG de modificare a codului Penal.

RyanAir e o companie irlandeza low-cost, cunoscuta si pentru campaniile publicitare ireverentioase la adresa unor personalitati publice. Patronul companiei a intrat deseori in conflict cu politicieni straini din cauza stilului sau extrem de direct.

UPDATE 18.38: RyanAir a sters de pe pagina tag-ul "Florin Ciordache"





















[P] Afla cum poti sa-ti imbunatatesti aerul din locuinta

Stiati ca umiditatea mare poate provoca probleme de respiratie si de adaptare la temperaturi mari?

20441 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    sper ca ati facut un screenshot... (Vineri, 3 februarie 2017, 18:00)

    Paulwien1 [anonim]

    a disparut deja de pe FB :-)
  • +5 (5 voturi)    
    are cineva? (Vineri, 3 februarie 2017, 18:01)

    Alelu [utilizator]

    A facut cineva un printscreen sau save? Pe FB nu mai este disponibila...la nici 10minute dupa stire.
  • +4 (4 voturi)    
    Dar au deja aproape 14k semnaturi. (Vineri, 3 februarie 2017, 18:18)

    Adrian C. [utilizator]

    Din pacate ...
    • -1 (1 vot)    
      o inducere in eroare (Vineri, 3 februarie 2017, 19:47)

      Dedalus [utilizator] i-a raspuns lui Adrian C.

      Intrebarea pusa este "Sustineti Guvernul?"

      CE ar putea raspunde cei care au votat PSD?

      Plus ca nu e clar daca verifica cineva CUM este prezentata intrebarea celor care sunt indemanti sa semneze.

      Stim foarte bine ca multe personae nici nu citesc ce semneaza in Romania.....asa ca depinde ce li se spune.
  • -24 (26 voturi)    
    wow (Vineri, 3 februarie 2017, 18:19)

    andreiu [utilizator]

    oh daaa. ironie devastatoare... pe cine a devastat ? jenibil.
    • +7 (7 voturi)    
      keep calm (Vineri, 3 februarie 2017, 19:01)

      Sorrows [utilizator] i-a raspuns lui andreiu

      dar de ce ești așa crispat, drăguță? Chill.
    • +6 (6 voturi)    
      ! (Vineri, 3 februarie 2017, 19:11)

      EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator] i-a raspuns lui andreiu

      dupa suparare pe unii ca tine:)))))))
    • +4 (4 voturi)    
      Cum pe cine? (Vineri, 3 februarie 2017, 20:04)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui andreiu

      Pe ciordache si ai lui sustinatori. Pe voi, hotii!
  • -10 (12 voturi)    
    BULL... (Vineri, 3 februarie 2017, 19:20)

    apolitic2000 [utilizator]

    RASPUNS FLORIN IORDACHE:

    Cine vrea sa pice din cer ... circula cu RYANAIR :D

    Exact atat valoreaza compania, cat biletul :D


    A doua oara trimis sper ca acum il postati!!!!!!!!!
    • +5 (5 voturi)    
      . (Vineri, 3 februarie 2017, 21:55)

      SoranaPopescu1 [anonim] i-a raspuns lui apolitic2000

      RyanAir e compania care transporta cel mai mare numar de pasageri din Europa, si nu a avut nici un accident. Flota e una dintre cele mai noi. Serviciul e aproape inexistent ceea ce explica preturile foarte mici. Alta intrebare?
    • +1 (1 vot)    
      Doar PDEii pica,nu-ti fie frica ca "zboara" (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 17:00)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui apolitic2000

      O chemare in judecata pe IP tau,te va trezi la marii datornici insolvabili din RO !!!!!!!!!!!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Michael O'Leary nu e "patronul" Ryanair (Vineri, 3 februarie 2017, 19:33)

    Harald [utilizator]

    Dar e adevărat că e gata oricând să înjure pe oricine, inclusiv ziariști în plină conferință de presă. În absența camerelor de luat vederi probabil sare și la bătaie. Dacă n-ar face asta, n-ar fi irlandez :)
  • +5 (5 voturi)    
    ha ha (Vineri, 3 februarie 2017, 19:42)

    EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator]

    Ciordache: alta intrebare!

    Ryan-air: Ciordache, vrei un bilet gratuit doar dus ila rusi?