Fostul aghiotant al lui Liviu Dragnea, numit secretar de stat la Secretariatul General al Guvernului

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 31 ianuarie 2017, 12:10 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea
Foto: Facebook - Liviu Dragnea
Adrian Mladinoiu, fost aghiotant al liderului PSD, Liviu Dragnea, a fost numit luni de premierul Sorin Grindeanu secretar de stat in cadrul Secretariatului General al Guvernului, potrivit unei decizii publicata in Monitorul Oficial, transmite Mediafax.



Mladinoiu a fost aghiotantul lui Dragnea, iar din 2015 este consilier la cabinetul de parlamentar al lui Dragnea.

Potrivit declaratiei de avere depusa in 2008, el a lucrat ca ofiter in cadrul Unitatii speciale ACVILA ¬ Grupul Special de Protectie si Interventie. Aceasta unitate de elita de protectie antitero a fost infiintata in 2003, desfiintata in 2009 si reorganizata de Gabriel Oprea in 2015, cand a fost trecuta in subordinea DIPI, noteaza Mediafax.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5976 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    De ce ne mirăm? (Marţi, 31 ianuarie 2017, 12:18)

    reiand [utilizator]

    Este o tactică clasică a socialiștilor, așa au distrus zeci de națiuni, inclusiv România în anii 40/50: impunând cozi de topor obediente în poziții de conducere. Așa ne-am ales și cu Ceașescu dictator. Iar noi continuăm să-i votăm.
  • +1 (7 voturi)    
    Mladinoiu presedinteeeee (Marţi, 31 ianuarie 2017, 12:28)

    Tommy Bahama [utilizator]

    traiasca psd
    • +2 (2 voturi)    
      e la oha (Marţi, 31 ianuarie 2017, 14:40)

      Un cetatean neturmentat [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

      bai, ce dracu', voi nu vedeti ca face misto??? care "Mladinoiu presedinte"?? iar "traiasca psd" are in vedere (sper!) "traiasca psd la puscarie", nu amintrelea...
  • +1 (1 vot)    
    pe alt site (Marţi, 31 ianuarie 2017, 13:21)

    subcultura [utilizator]

    zice ca asta e fostul sofer.

    epocile iliescu sau nastase vor ajunge sa ni se para parfum.

    in decurs de 77 de ani am trecut de la camarila regala la camarila penala
    • +1 (1 vot)    
      Pai da, (Marţi, 31 ianuarie 2017, 13:30)

      Cosanzeana9 [utilizator] i-a raspuns lui subcultura

      e fostul aghiotant care facea si pe soferul pentru seful sau suprem!
  • +1 (1 vot)    
    Pe menajera (Marţi, 31 ianuarie 2017, 14:35)

    aniod [utilizator]

    la ce minister o pune?
  • 0 (0 voturi)    
    Calul Senator (Marţi, 31 ianuarie 2017, 15:11)

    Rescator [utilizator]

    Nimic nou sub soare de mai bine de 2000 de ani.
    Un imparat roman si-a numit calul senator.Se va gasi
    o martoaga prin Teleorman pentru un post de
    ministru la justitie dupa ce pleaca Ciordache.