​​VIDEO Ce nu s-a vazut la TV la unul dintre cele mai mari proteste din Capitala din ultimul deceniu - "Bucurestiul cere: fara gratiere"

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Luni, 23 ianuarie 2017, 1:41 Actualitate | Esenţial


Multimea pe bulevardul Magheru
Foto: Hotnews
Aproape 30.000 de oameni au iesit duminica seara pe strazile din Bucuresti pentru a protesta fata de proiectele de lege pentru gratiere si de amnistie-mascata prin modificarea Codului penal - marcand unul dintre cele mai mari proteste din Capitala din ultimii zece ani. Multimea a umplut Piata Universitatii, a ocupat carosabilul si a format o coada lunga cat tot bulevardul Magheru, ajungand intr-un final in fata Guvernului, dar si la sediile PSD si ALDE.





Video realizat si cu echipament Nikon
---


Citeste pe acest subiect:

    Despre miting si manipularea grosolana de la televiziunile penalilor: nu vrem caderea guvernului si lovitura de stat, ci o justitie egala pentru toti


    FOTOGALERIE Imagini de sus cu multimea impresionanta de la mitingul din Bucuresti

    VIDEO Proteste de amploare impotriva amnistiei si gratierii si in numeroase orase din tara: Peste 5.000 de manifestanti la Cluj, 3.000 la Timisoara si Sibiu, 2.000 la Iasi - "Dragnea, sa ajungi imbracat in dungi"
 
    VIDEO Iohannis, in mijlocul protestatarilor: O gasca de politicieni cu probleme penale vrea sa slabeasca statul de drept, e inadmisibil. Romanii sunt pe buna dreptate indignati


Citeste mai multe despre   


















58607 vizualizari

  • -82 (106 voturi)    
    impresionant! (Luni, 23 ianuarie 2017, 2:25)

    U_swamp [utilizator]

    Adica acest protest a fost mai mare decit cel din noiembrie 2015? Daca e asa, de ce n-ati dat guvernul jos? Lipsea capo di tutti securistii?
    • +84 (102 voturi)    
      In noiembrie 2015 guvernul a plecat fiindca a vrut (Luni, 23 ianuarie 2017, 3:05)

      clint [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      pentru ca asa i-au dat calculele politice.
      Astazi, nimeni nu spera ca PSD sa renunte la putere cand abia au castigat alegerile si sunt hamesiti.
      Dar nu vom accepta sa transforme toata politica si guvernarea in joaca de-a care scapa de justitie. Locul multora din ei este dupa gratii si acolo trebuie sa mearga !
    • +75 (93 voturi)    
      ahaha, cum stati voi la panda (Luni, 23 ianuarie 2017, 3:10)

      0rms [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      pt primele comentarii. Intelegem, penalimea tocmai a luat o lovitura serioasa si ati intrat in panica cu totii.
      Dar stai, sa vezi ce lovitura veti primi daca insistati. Finala.
      In rest, guvernati, ca deaia ati fost alesi. Dar nu asa.
      • +24 (36 voturi)    
        asta a fost avertisment (Luni, 23 ianuarie 2017, 8:23)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui 0rms

        daca nu se potolesc cu mizeriile vor disparea definitiv...
      • -14 (18 voturi)    
        abia astept (Luni, 23 ianuarie 2017, 10:34)

        U_swamp [utilizator] i-a raspuns lui 0rms

        Profitati de zilele libere. Si mai cititi si altceva in afara indemnurilor si semnaricilor de pe feisbuc. Si in cazul in care dati guvernul jos, poate si parlamentul, de de nu? luati instructiuni de pe feisbuc cum sa participati la vot. De la 8% la 46% nu merge numai cu vorbe si hau-hau.
        • +2 (4 voturi)    
          chiar (Luni, 23 ianuarie 2017, 12:31)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

          si celor atat de handicapati si rai voitori, ca tine, trebuie sa le explice cineva, ca de fapt nu se vrea nici demiterea guvernului si nici a parlamentului.
          faptul ca voi credeti ca daca ati castigat alegerile puteti sa va bateti joc de lege, morala, democratie, asta se sanctioneaza. se incearca aducerea voastra pe un drum corect.
          vedeti-va de promisiunile electorale, nu de scaparea penalilor din orice partid. locul alora e la puscarie pentru ca au furat.
          si nu te mai oftica. voi nu ati fost in stare nici cu autobuze sa adunati mai mult de 5000 de oameni de pe te miri unde, oameni care habar nu aveau de ce sunt adusi, pe cand aseara s-au adunat 30000 ca asa au vrut ei.
          v-a oprit cineva sa faceti contramanifestatie?
      • +4 (6 voturi)    
        Lol (Luni, 23 ianuarie 2017, 11:13)

        drummer [utilizator] i-a raspuns lui 0rms

        Adică ce vei face,tu în speță? Ce amenințări stupide
    • +9 (15 voturi)    
      Basm Pontist (Luni, 23 ianuarie 2017, 9:59)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      Bei derbedel de PSD, in 2012 bolovanul de Ponta era impins de ceilalti interlopi PSD sa demisioneze.

      Tragedia de la Colectiv a fost un bun pretext de a pleca.
      V-ati milogit apoi la Ciolos sa faca curatenie dupa rahatul lasat de Ponta, in speranta ca-l veti controla mai apoi. Nu v-a iesit, si ati inceput sa-l injurati.

      Deci bai, asemenea scursori de oameni sunteti in PSD, ca insasi PCR-ul si FSN-ul lui Iliescu v-ar invidia pentru tupeu!
    • +11 (17 voturi)    
      e simplu gogule (Luni, 23 ianuarie 2017, 10:19)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      Dragnea a cistigat alegerile promitind luna de pe cer tuturor categoriilor sociale. Acum are posibilitatea sa ne arate si cum va face asta. Deci nimeni nu vrea sa-l dea jos.

      In acelasi timp nu suntem de acord cu legi care declara ca hotia nu mai e hotie si nici cu gratiere pentru voiculescu, fenechiu, etc. Nu mai zic de dezincriminari, care-s pur si simplu facute ca sa spele cazierul politicienilor. Deci... sa guverneze, da' sa nu se atinga de justite, ca-i ia mama dracului cu tot cu votantii lor. Sa nu uite ca ei au 3.5 mil de voturi in spate iar Johannis are 6 milioane. Si din astia, daca se da ordonanta, 1-2 milioane tot ies in strada.
      • -1 (3 voturi)    
        asta e tot o forma de hau-hau, amice (Luni, 23 ianuarie 2017, 14:38)

        U_swamp [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        Daca mata-ti imaginezi ca votantii ies in strada pe caprarii, atunci chiar rid si cu curul de voi.... La ce ii folosesc lui Iohannis cele 6 mil.? De-aia profita de orice ocazie sa-si verifice procentul de incredere? Iar votantii USB in toata tara sint doar vreo 50000 (pun de la mine)? De ce nu iesiti toti din case daca credeti in temeiul protestului vostru?
    • +2 (4 voturi)    
      Iar bagati diversiunea cu securistii cand chiar (Luni, 23 ianuarie 2017, 11:58)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      voi sunteti; ori ai batrani, slugili (sic!) lui Ceausescu, ori puii lor de lele.
  • +36 (56 voturi)    
    "Guvernati.. (Luni, 23 ianuarie 2017, 3:18)

    KostasP [utilizator]

    ..ca de-aia ati fost alesi". Incerci sa fii comic sau ai spus-o serios? Ce sa guverneze, ma, astia au venit la furat...ignorantilor!
    • +9 (31 voturi)    
      eh.. (Luni, 23 ianuarie 2017, 3:36)

      0rms [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

      un compromis trebuie facut in anii urmatori intre parti. Aceste 2 ordonante categoric nu vor face parte din acest compromis.
    • +20 (32 voturi)    
      De 27+ ani (Luni, 23 ianuarie 2017, 8:52)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

      S-a vazut. Primul act - eliberarea hotilor lasati cu averile intregi. PSD+ALDE au un sigur scop - sa ingenuncheze Justitia pentru ca ei si GASCA LOR DE HOTI sa poata jefui tara cum au facut si pina acum. VIPEREI TREBUI SA-I STRIVESTI CAPUL, altfel te ucide ea. PSD trebuie scos in afara legii ca fiind partid CRIMINAL si ANTI-NATIONAL
      • +5 (9 voturi)    
        In alte tari (Luni, 23 ianuarie 2017, 10:05)

        Nickson [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        nu s-au gandit prea mult si de la bun inceput au adoptat legea lustratiei si astfel viperele au fost starpite inainte de a iesi din ou.
        • 0 (2 voturi)    
          punctul (Luni, 23 ianuarie 2017, 12:43)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Nickson

          8 de la Timisoara.
          dar cine sa-l legifereze cand in parlament au fost si atunci si sunt si acum in continuare majoritari oportunistii si hotii, indiferent din ce partid fac parte.
          la fel si cu referendumul din 2009. desi inclusiv votanti psd au fost pentru parlament unicameral cu maximum 300 de parlamentari, parlamentul care trebuia sa legifereze referendumul nu a facut-o pentru ca borcanul cu miere de sub propriu-i nas e mai important decat vointa adevarata a poporului.
        • +1 (1 vot)    
          si la noi... (Luni, 23 ianuarie 2017, 15:16)

          U_swamp [utilizator] i-a raspuns lui Nickson

          a vrut Mona Musca sa lupte pentru o lege a lustratiei. Totul a mers bine pina cind i-au bagat Monei angajamentul cu Secu sub nas.... ghinioh, nu?
      • -5 (9 voturi)    
        dar cum faceti? (Luni, 23 ianuarie 2017, 10:39)

        U_swamp [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        Cam prea multa vorbarie si ioc actiune planificata. Cum faceti efectiv sa taiati capul viperei? Cind sinteti niste pisoi amariti care n-ati facut serviciul militar si in afara smartfoenului habar n-aveti sa minuiti ceva, voi vreti rezultate de massa? Eu rid si cu curul cind va citesc postarile....
        • +2 (4 voturi)    
          Tu râzi din bordeiul primordial (Luni, 23 ianuarie 2017, 12:01)

          Maniu [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

          de unde, mental, nici n-ai plecat. Pt. ca nu poți.
        • -1 (1 vot)    
          Tu râzi din bordeiul primordial (Luni, 23 ianuarie 2017, 12:01)

          Maniu [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

          de unde, mental, nici n-ai plecat. Pt. ca nu poți.
        • 0 (2 voturi)    
          Am facut (Luni, 23 ianuarie 2017, 12:27)

          Anjo [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

          Si serviciul militar e facut, si arma stiu sa o manuiesc (se scrie cu â din a) si stiu si sa scriu. Nu stiu de unde latri, banuiesc ca din fundul custii. Nu stiu tu daca ai serviciul militar satisfacutsau doar citesti biletele care iti sunt inmanate odata cu covrigul care iti este solda zilnica.
  • -44 (64 voturi)    
    Jos Gratierile! (Luni, 23 ianuarie 2017, 4:01)

    ihateyou [utilizator]

    Singurul repros pe care-l am la basistii protestatari ... este ca nu au venit si ei sa dezapezeasca ...:)) Mai protestau ... mai dadeau o lopata ... iar mai protestau, spirit civic ...:)) Au venit saracii ... detinuti sa dezapezesca Magheru lui Moflea ... si pe protestatarii chiar ii doare in cot ... de casa lor ...:)) Se plimbau in spatele coloanei de Audi-uri Oficiale ale lui Iohannis ca in spatele unui dric ... la inmormantare ...:)) Pacat ... generatia actuala de protestari ... nu este multi-tasking ... ei protesteaza si atat ...:)) Si de unde a stiut ... sarbatoritul ... sa vina cu Geaca Rosie ... ca nu mai avea nimeni ... ati vazut? Nu l-am mai vazut niciodata pe president imbracat in culorile psd-ului ...:)) Foarte tare ...:))
    • +18 (30 voturi)    
      Nu e treaba protestatarilor sa dezapezeasca, ci a (Luni, 23 ianuarie 2017, 6:16)

      bdbd [utilizator] i-a raspuns lui ihateyou

      primariilor. Vorbeste cu Firea, cu primarii de sector, banii i-au luat, dezapezirea de ce n-au facut-o?
    • +8 (14 voturi)    
      Hora Basistilor (Luni, 23 ianuarie 2017, 9:28)

      Mark2009 [utilizator] i-a raspuns lui ihateyou

      Sunt basist, am fost in strada
      Nu ca firea sa ma vada.
      Ciuma rosie, sa piara,
      "Piara dusmanii din tara".

      Jos cu ciuma rosie !
      • -3 (5 voturi)    
        basescu e la antene si rtv... (Luni, 23 ianuarie 2017, 12:18)

        Fanfan la tulipe [utilizator] i-a raspuns lui Mark2009

        ...nu in strada, impotriva gratierii...
    • +12 (12 voturi)    
      Reforma... (Luni, 23 ianuarie 2017, 9:40)

      GCI [utilizator] i-a raspuns lui ihateyou

      Adevarul e ca totul merge ca pe roate in Romania: absorbtia fondurilor
      europene e 110%, spitalele sunt de 5 stele, dotate cu ultimele tehnologii,
      autostrazile au 6 benzi pe sens iar investitorii considera ca tara noastra nu
      are niciun risc economic si se bat sa investeasca.

      E normal, avem infrastructura, avem forta de munca extra-calificata care nu vrea sa plece din tara din cauza conditiilor ideale de dezvoltare profesionala,
      In aceste conditii, care se tot jmbunatatesc de la un cincinal la altul, este
      normal sa relaxam putin legea, ne dau banii afara din casa si putem subventiona justitia din buget, nu e nevoie ca infractorii sa restituie paguba.

      Ba inca,incepe sa devina suspect ca in tara noastra legea este atat de
      bine aplicata asa ca, poate mai eliberam niste infractori sa vada poporul
      ca politia e inca eficienta si-si face treaba prinzandu-i din nou la o zi dupa eliberare.

      Uite stirile aici sa nu zici ca am luat-o pe aratura:
      https://www.youtube.com/watch?v=zKoDCJyxKTo

      Gandeste-te ca multi care au iesit in strada au fost si la vot si ce optiuni au avut acolo (penali: PSD, ALDE, PNL, PMP, UDMR, PUR.. etc. si pe acolo pe undeva, USR, partid tanar fara forta, fara a dispunde de logistica mastodontilor).

      Inainte de a ne invrajbi, poate ca ar fi mai bine sa fim mai eficienti ca natie, sa avem o dezvoltare durabila bazata pe programe cu alocari justificate de la buget, sa ajutam generatiile urmatoare, sa avem adevarate modele de urmat in viata nu barfitori, hoti si manipulatori.
      • +1 (1 vot)    
        absolut corect (Luni, 23 ianuarie 2017, 15:21)

        U_swamp [utilizator] i-a raspuns lui GCI

        Mai posteaza, nene/tanti, poate asa invata si neica-nimenii care misuna pe-aici cite ceva despre argumentatie, logica, bun simt... Poate invata si editorialistii chiar...
  • +37 (55 voturi)    
    Eu cred că... (Luni, 23 ianuarie 2017, 4:50)

    Ion B [utilizator]

    Voiculescu o să moară de inimă rea.
    A crezut ca ONG pregătit la ședința de guvern la care a venit Klaus o sa publice a doua zi în MO hotărârea de grațiere și ștergere a banilor furati. Apoi au venit demonstrațiile, mai puternice decât ar fi crezut chiar și organizatorii.
    Eu de aia zic: cred că o să iasă cu picioarele înainte, săracu' de el!
    • +10 (20 voturi)    
      Eh, nu-i bai (Luni, 23 ianuarie 2017, 8:19)

      triciupa [utilizator] i-a raspuns lui Ion B

      Daca o sa fie asa de dragut si o sa iasa din bulau cu picioarele inainte, promit c-o sa-i dedic un gand pios...
    • +1 (5 voturi)    
      Sa pu (Luni, 23 ianuarie 2017, 9:34)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Ion B

      trezeasca la ocna. Securistul batrin care a jefuit conturile lui Ceasca si apoi a furat statul cit a putut, Seful latrinelor pestilentiale - asta merita. Ca si kamaradul Iui Iliescu - un CRIMINAL!
    • +5 (9 voturi)    
      Voiculescu e "mort" (Luni, 23 ianuarie 2017, 9:35)

      Mark2009 [utilizator] i-a raspuns lui Ion B

      Nu se mai uita lumea la haznale. Oamenii varanului sunt absolut disperati. Vor ramane fara campul muncii si se vor hrani din doar din tomberoane. Nu mai crede nimeni logoreea lor. Sunt nauci si far nici un orizont.

      Romania s-a trezit. Varanul e mort !
  • +18 (28 voturi)    
    un lucru bun tot s-a intamplat ! (Luni, 23 ianuarie 2017, 7:26)

    Francisc 1 [utilizator]

    PSD si-a dat arama pe față ! Chiar si cel mai trepanat postac , ponta insusi, poate lejer sa vada care e urgenta in tara condusa de PSD dupa " dezastrul" guvernarii Ciolos , si anume legea pentru furat , s-o lasam mai moale cu amărâții din puscării , ca e clar ca nu la ei se refera.
  • -14 (26 voturi)    
    Protest spontan? (Luni, 23 ianuarie 2017, 8:04)

    AndreiPalincu [anonim]

    "Am vazut manifestatiile de ieri, dar am impresia ca tocmai am avut alegeri! De ce acesti oameni nu au mers la vot ?", a scris Trump pe Twitter.
    • +2 (8 voturi)    
      de unde stii? (Luni, 23 ianuarie 2017, 10:29)

      anonim_2017 [utilizator] i-a raspuns lui AndreiPalincu

      de unde stii? cunosc personal mai multe persoane care au fost la protest si au fost si la vot! hai sa nu mai aruncam cu vorbe! cu certitudine majoritatea celor de la protest au si votat! iti dai seama ca daca au iesit din casa seara, pe frig, duminica, nu le-a fost deloc greu sa se urneasca din fata televizoarelor sau a pc-ului; asta este, unii au simt civic, altii nu, de aceea se si intampla mascarada asta cu ordonantele.
    • -1 (1 vot)    
      eu am (Luni, 23 ianuarie 2017, 13:03)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui AndreiPalincu

      convingerea ca toti cei care au fost aseara au fost si la vot.
      mi-e greu sa cred ca cei pe care nu i-a interesat votul in decembrie, si-ar fi miscat fundul aseara (desi, poate nu ar fi exclus, daca au inceput sa-si dea seama ce au facut prin absenteismul lor).
  • +7 (17 voturi)    
    Nu s-au vazut fanii pesede la televizor (Luni, 23 ianuarie 2017, 8:35)

    Wanheda [utilizator]

    Desi ei erau la televizor, se uitau la Halena 3.
  • -24 (38 voturi)    
    Mani pulare (Luni, 23 ianuarie 2017, 8:36)

    BadaxxLara1 [anonim]

    Aiurea treij de mii, auzi bălărie de propagandă,au fost câteva mii,maxim zece mii,si voi pompaţi la treij de mii . 10.000>30.000
    • +6 (8 voturi)    
      E clar (Luni, 23 ianuarie 2017, 9:32)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui BadaxxLara1

      Stai prost si cu numaratul. Postacii psd-isti ca tine sunt din cei care si-au luat bacul la 40 de ani si doctoratul la 41, dar cu adunarea si inmultirea stau mai prost. In cazul tau, nici cu lb rom nu te simti comod.
    • +3 (5 voturi)    
      Voi, fanii pesedelei ati fost 0 (Luni, 23 ianuarie 2017, 9:36)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui BadaxxLara1

      si veti fi mereu null.
    • +4 (8 voturi)    
      De fapt (Luni, 23 ianuarie 2017, 10:31)

      Ali Mentara [utilizator] i-a raspuns lui BadaxxLara1

      Au fost doar 5000 dar au mers de mai multe ori.
  • +10 (22 voturi)    
    S-a schimbat ceva !!!!!! (Luni, 23 ianuarie 2017, 8:41)

    dezamagitul [utilizator]

    Draga borfasule sef dragnea tot s-a schimbat ceva spre deosebire de mineriadele tatucului vostru iliescu care au omorat si mutilat multi oameni . Acum protestatarii cu copii multi nu v-au atins nici cu o floare. Puteti sa schiimbati legi in care sa fiti aparati toti hotii , cu parere de rau ca nu va mangaie putin. Ar trebuii sa populati inchisorile de care va este frica .
    • +2 (6 voturi)    
      dragnea (Luni, 23 ianuarie 2017, 9:46)

      Mark2009 [utilizator] i-a raspuns lui dezamagitul

      Trebuie sa inteleaga, pentru numele lui Dumnezeu, ca lumea s-a schimbat si ca, in Romania, mortii sunt morti si nu mai ies la vot. Iar daca, acest ticalos, dragnea=seful guvernului, dragnea=ministru justitiei, dragnea=ministrul de interne, dragnea=seful SIE, dragnea=avocatul poporului, ... ,va face ce vrea musteata lui, atunci vom iesi cu furci si cu topoare sa facem dreptatea lui Tepes Voda

      Jos ciuma rosie !
  • -2 (8 voturi)    
    Nimic nou, aceeasi oameni, protest obisnuit (Luni, 23 ianuarie 2017, 9:08)

    Miky60 [utilizator]

    Chiar daca se incearca supra-laudarea protestului de ieri, din pacate a fost un protest in nota obisnuita, cu cam aceeasi oameni, care spun cam aceleasi lucruri, nimic nou. Tot aceeasi oameni care ies protest de protest, deci ce era de asteptat.
    • 0 (2 voturi)    
      Bati campii (Luni, 23 ianuarie 2017, 12:05)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      .
    • 0 (2 voturi)    
      degeaba (Luni, 23 ianuarie 2017, 13:10)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      incerci sa minimalizezi. devii la fel de ridicol ca dragnea care compara ce a fost aseara cu mineriadele iliesciene.
      apropo de prostia teleormaneana concentrata in capul lui dragnea. cum ii va interzice el, lui johanis, sa participe la sedintele de guvern?
      lui dragnea ii trebuie un control psihiatric.
    • 0 (2 voturi)    
      sigur (Luni, 23 ianuarie 2017, 14:04)

      Bolovanul [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Sigur, un protest obisnuit.
      INseamna ca va fi foarte usor pentru PSD sa faca si el o manifestatie pasnica, cum a fost de ziua lui Ponta :D .

      Chiar vreau sa vad cine iese in strada pentru hotii din toate partidele.
  • 0 (6 voturi)    
    PSD nu se delimiteaza de ceea ce face Dragnea ! (Luni, 23 ianuarie 2017, 9:26)

    lp [utilizator]

    Inteleg faptul ca Dragnea incearca sa faca o lege pentru propriul folos, dar ceilalti membri ai PSD sunt de acord ??!!? Ei chiar ii vor pe puscariasi eliberati ? Daca sunt oameni cinstiti, ar fi trebuit sa proteste ei primii, seful lor nu trebuie sa asculte parerea celorlati membri de partid ? ca doar nu sunt PCR-ul lui Ceasca. Ceea ce se vede din afara e un partid amorf, o masa de manevra, cand seful ridica un deget, ei se reped la atac. Niciun moment pierdut pentru judecata proprie.
  • -2 (8 voturi)    
    CINE CERE (Luni, 23 ianuarie 2017, 10:03)

    EmilNae [anonim]

    ce?
    1. bucurestiul are 2 mil de locuitori din care cu drept de vot sint vreo 1.3 mil cetateni. in strada au fost NU 30 mii ci cel mult 7-8 miiPoate 30mii or fi fost cumulat in toata tara si nici acolo . Stiu va place sa umflati ca sa pareti reprezentativi dar nu tine. chiar si asa 30 mii sa fie la populatia cu drept de vot a bucurestiului nu reprezenrtati decit cel mult 2.5% din cei cu drept de vot. SI ATUNCI DE UNDE BUCURESTIUL nu gratierii? nu-i asa ca ati bagat-o la sto pentru aburit fraierii.
    Asta ca tot ati labarit-o cu cei 17% ai psd la nivel de tara nu este reprezentativ. 2.5% DIN BUCURESTENI ESTE REPREZENTATIV?
    ASA CA LASATI-O JOS SI NU VA IMBATATI CU APA CHIOARA PE BUNE.
    Nu-l suparati pe dragnea va rog ca daca se supara mobilizeaza nu multi 4-5% din votantii psd si se aduna 120-150 mii. pentru el a mobilixa 5% este o joaca de copil.
    Ce o sa va faceti daca aduce la bucuresti 100 mii +bucurestiul cum o sa stati cu reprezentativitatea/
    Bai ca vreti ca nu vreti psd face ce vrea el pentru ca ARE LEGITIMITATE voi nu aveti sinteti doar o masa de manevra sososista.
    Ati vazut ungaria ? ong urile sorosiste scoase in afara legi. Urmeaza la noi si atunci sa vedem cine va mai da banii sa iesiti in strada.
  • +2 (6 voturi)    
    Dragnea, judecat! (Luni, 23 ianuarie 2017, 10:19)

    Adri70 [utilizator]

    Dragnea si gasca lui de infractori - JUDECATI PENTRU INALTA TRADARE si SUBMINAREA AUTORITATII DE STAT!
  • +3 (9 voturi)    
    Drakneea ingrozit de paşnica lovitură de stat (Luni, 23 ianuarie 2017, 10:29)

    tropotaru [utilizator]

    Arendaşul "care decât a sosit de la SUA" considera ca votul din decembrie il legitimeaza sa gratieze, daca vrea el, chiar si 100% din puscariasii ţării, iar pesedeii, lătrăii şi latrineii, incearca sa ne convinga ca gratierea si amnistia mascata nu incalca nici spiritul legii, nici puterea judecatoreasca, nici Constitutia.

    Daca ar fi dupa Drakneea, in fiecare sala de judecata si-ar pune un reprezentant PeSeDe care, dupa ce judecatorul ar pronunta sentinta "vinovat", s-ar ridica si ar striga in numele voturilor obtinute in 11 decembrie: "gratiat!".
  • +2 (8 voturi)    
    bravo copii! (Luni, 23 ianuarie 2017, 10:33)

    anonim_2017 [utilizator]

    este vremea voastra! iesiti in stada! nu-i lasati sa faca ce vor cu legile acestei tari!!!
  • -4 (8 voturi)    
    lobotomizarea Romaniei si trezirea unei noi genera (Luni, 23 ianuarie 2017, 10:42)

    mike_the_hunter [utilizator]

    PSD este produsul lobotomizarii majoritatii romanilor de saracie, de lipsa de educatie, de nedreptatate. In timp ce bastanii SRI, ai politicii ,ai afacerilor fac vacante la Monte Carlo, Brazilia, sau Toscana si dau gauri de miliarde in bugetul Romaniei , majoritatea romanilor traiesc cu un salariu de 1200 RON/luna, si orice promisiune de viata mai buna ii face sa voteze cu cine o face indiferent cand. E dovada disperarii si a lipsei de sperata.
    E o noua generatie care se ridica in aceste zile pe strazi, nu apartine unui partid anume. PNL si USR sunt , din pacate, niste partide de mana a doua la ora asta, fie fara lideri adevarati, fie cu lideri expirati trecuti prin FSN, PSD si PNL.S-au saturat de acesta Romanie care seamana cu o tara din America Latina si nu cu una din UE. Dar pentru asta nu ajunge o demonstratie pe an si fuga la firma sa lucram. E nevoie de multe demonstratii, de noi partide. Indignati-va macar odata pe luna!
    • +4 (4 voturi)    
      PNL si USR (Luni, 23 ianuarie 2017, 11:00)

      darta [utilizator] i-a raspuns lui mike_the_hunter

      Sa nu confundam cele doua partide, PNL este in coborare abrupta datorita greselilor proprii, in timp ce USR inca se cauta ca identitate...dar este diferit.
  • +2 (8 voturi)    
    Cum manipuleaza haita A3: (Luni, 23 ianuarie 2017, 10:55)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    Scot din context afirmatia Presedintelui ca gasca de penali vrea sa schimbe legislatia, haita spunand ca schimbarea legislatiei e o atributie constitutionala a parlamentului si guvernului, ceea ce e adevarat.
    - Nu completeaza insa ca Presedintele s-a referit la SCOPUL schimbarii legislatiei, acela de a-i scapa pe politicienii penali de puscarie.
  • 0 (2 voturi)    
    miting (Luni, 23 ianuarie 2017, 11:47)

    lisaura [utilizator]

    care bucuresti, cit la suta reprezinta. manipulare.
  • -2 (4 voturi)    
    Si mai e ceva (Luni, 23 ianuarie 2017, 12:01)

    ElenaVrinceanu [anonim]

    Si mai e ceva domnul Iohanis si-a batut joc si isi bate joc in continuare de tara asta , nu vrea sa se corecteze deloc , a numit premierul prin SMS ca in epoca primitiva , a organizat ziua nationala a Romaniei numai pentru el , incalcand toate legile care spun ca ar fi trebuit invitati si altii in tribuna etc. , s-a dus peste premier ca in codru fara sa-l anunte macar , deh e mosia lui , sa nu uite ca in tara asta legile sunt egale pentru toti , si ca ar trebui sa fie loc sub soare pentru toata lumea nu numai pentru el si ai lui , ca justitia ar trebui sa functioneze corect etc., nu stie ca un partid care castiga alegerile cu o asemenea majoritate trebuie felicitat chiar daca nu e partidul lui , ca doar respectandu-ne unii pe altii putem convietui civilizat , daca ar fi castigat PNL tot asa ar fi trebuit sa se intample sa fie felicitat ca asa e frumos si omeneste , ne spune ca deunazi in vara a aflat de la televizor de inundatiile din tara , ca doar nu ar avea consilieri , poate ar trebui noi poporul sa mergem sa-l informam cand apar asemenea chestii si asta nu ca as tine cu un partid dar vorba cuiva in tara asta nu mai exista demnitate , onoare , etc. si ne mai miram de ce
  • +1 (3 voturi)    
    Nu s-a vazut la TV (Luni, 23 ianuarie 2017, 12:36)

    Susufler0 [utilizator]

    ca cei care au fost platiti au fost adusi de mafoamea de Dragoteasca de la Ghuitza TV, doi gitani si o gitanca debitand niste insailaturi de doi bani ! Iar lumea le-a acoperit usor-usor vocile pana au plecat. Gitanca insa strigand ca la ea in satra !

    PS. Pe pariu ca Dragoteasca o aduce si la urmatorul miting ?
  • -2 (4 voturi)    
    Mai e ceva (Luni, 23 ianuarie 2017, 12:44)

    ElenaVrinceanu [anonim]

    Si mai e ceva , daca obtii o casa prin fals oare nu inseamna ca esti tot penal , ce-ar fi sa facem si noi asa , cei amarati care ne descurcam cu salariul de pe o zi pe alta , sa folosim si noi acte false , sa obtinem o casa , ca prea e nedrept ce se intampla , la fel si ca si ceilalti politicieni penali indiferent de partid , oare nu am ajunge in puscarie ? Nu stiu ma intreb si eu.
    • 0 (2 voturi)    
      nu. (Luni, 23 ianuarie 2017, 14:01)

      Bolovanul [utilizator] i-a raspuns lui ElenaVrinceanu

      nu ne intereseaza subiectul.
      nu are treaba protestul cu Johanis. A fost si el in trecere. La fel si alti politicieni care vor validare.

      Creierul de PSD-ist poate intelege ca exista oameni care NU au nevoie de un tatuc sa le spuna ce sa faca? Nu, nu intelege. Asa ca fugi mamaie si vezi-ti de treaba. A si nu mai tine deschis pe A3 si RTV. Te prostira astia.
      • 0 (2 voturi)    
        Nu ma intereseaza (Luni, 23 ianuarie 2017, 15:23)

        ElenaVrinceanu [anonim] i-a raspuns lui Bolovanul

        Nu ma intereseaza comentariul tau , ai fost la scoala , ai 7 ani de acasa?
  • 0 (2 voturi)    
    Si stati voi linistiti (Luni, 23 ianuarie 2017, 13:45)

    ElenaVrinceanu [anonim]

    Si stati voi linistiti cu incendiile in cluburi , ca asemenae evenimente o sa mai fie , pentru ca tinerii din ziua de azi , cand termina o scoala nu au un loc de munca , o locuinta ca sa-si achizitioneze nu mai zic , nu au valori , ce vad la televizor asta fac , tot capitalul romanesc e distrus , industria , fabricile nimic nu mai e , cu ce sa-si umple timpul , cu statul prin cluburi cat e ziua de lunga , asta nu ca as fi eu impotriva cluburilor , fiecare isi face viata cum vrea , sunt si cluburile , dar nu cat e ziua de lunga sa-ti petreci veacul pe acolo
  • 0 (0 voturi)