Klaus Iohannis, despre incendiul din Bamboo: Pana nu vom intelege odata pentru totdeauna ca legea e una pentru toti, societatea va fi mereu in pericol

de Corina Ionel     HotNews.ro
Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 14:09 Actualitate | Esenţial


Klaus Iohannis
Foto: Administratia Prezidentiala
Se pare ca regulile si legi au fost din nou incalcate, spune presedintele Klaus Iohannis, referindu-se la incendiul produs sambata noaptea in clubul Bamboo din Capitala. "Pana nu vom intelege odata pentru totdeauna ca legea e una pentru toti, societatea va fi mereu in pericol", arata presedintele.

"Un incendiul din clubul bucurestean nu si-a pierdut viata, din fericire, nici un om. Am trecut, insa, pe langa o alta tragedie de proportii. Reguli si legi au fost, se pare, din nou incalcate. Pana nu vom intelege odata pentru totdeauna ca legea e una pentru toti, societatea va fi mereu in pericol. Le doresc insanatosire grabnica celor raniti si multumesc salvatorilor!", arata Klaus Iohannis intr-un mesaj pe Facebook.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2922 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    .. si pina cind nu stipulati scoaterea (Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 14:27)

    linarel [utilizator]

    condamnarea cu suspendare si asta din lege clara si pt astfel de fapte as va fi tot timpul.

    Ia stipulati prin lege clar : PUSCARIE PE 10 ANI FARA POSIBILITATEA DE ELIBERARE CONDITIONATA pt:
    eliberarea de avize si autorizatii date la negru ,
    pt fapte de coruptie, spaga - dare si luare - ,
    pt fapte de coruptie,...samd

    Doar in RO exista firme care functioneaza fara autorizatie de functionare ..... ex : cei cu lemnul din Sebes , fabrica de formaldehida (potential cancerigena) - oare citi localnici sint in pericol de imbolnaviri ? dar cui ii pasa.
    • 0 (2 voturi)    
      Functiona cu acordul lui Ciolos! (Duminică, 22 ianuarie 2017, 10:26)

      Ardiles [anonim] i-a raspuns lui linarel

      Sa-l bagi si pe Ciolos la inchisoare pentru faptul ca a lasat cluburile sa functioneze pe raspunderea patronilor chiar daca nu intruneau condittiile de functionare, deci este complice.
  • -2 (4 voturi)    
    E un gest frumos (Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 15:11)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    al Presedintelui, desi multi ar spune ca beizadelele de bani gata si-ar merita soarta, ca prea sunt aroganti prin afisarea bogatiei pe care le-o pun la dispozitie parintii lor, care parinti multi stim cum au dobandit-o.
  • -2 (4 voturi)    
    nu e bine, domnule Iohannis (Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 16:15)

    U_swamp [utilizator]

    Nu e suficient, domnule presedinte. Chiar daca nu au trebuit sa moara oameni de data asta, Helvig trebuia solicitat sa scoata feisbucistii si hipsterii in strada si sa dea jos guvernul Grindeanu. Unde era oremierul cind a izbicnit incendiul? La masa cu Trump? Jos cu el!
  • +2 (2 voturi)    
    apreciez ca si-a exprimat gandurile (Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 16:20)

    ty [utilizator]

    Unde-s aia cu gratierea? Gandurile lor sunt doar pentru unii?
  • 0 (4 voturi)    
    Comment sters de user (Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 17:08)

    Reticentul [anonim]

  • -2 (4 voturi)    
    Nedumerire (Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 17:16)

    A310 [utilizator]

    Domn Președinte ,
    Acum corupția nu mai (ucide) provoacă posibile drame (nenorociri ) .
  • -3 (5 voturi)    
    Pai de ce n-a inteles... (Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 17:26)

    Flinder [utilizator]

    ...guvernul tau dupa cazul "Colectiv" sa APLICE legea ??? Inseamna ca degeaba a plecat guvernul Ponta. Sau vrea sa spuna ca ar trebui sa plece si guvernul Grindeanu acum, ca acum s-a-ntamplat. Degeaba mai face Iohannis pe "durul" de...suparare. El nici nu cunoaste legea pe care o invoca si (poate) se si bucura cumva ca mai are motiv sa-si dea importanta, dar stim noi bine cat ii pasa de romani...
  • 0 (2 voturi)    
    singurii care nu inteleg sunt cei de la stat. (Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 17:43)

    ouyang [utilizator]

    porci grasi tinuti in carca de restul tarii si singurii care nu raspund pentru magariile facute. pentru restul da, legea e lege, cu consecintele de rigoare.
  • 0 (0 voturi)    
    Uite cine vorbeste... (Duminică, 22 ianuarie 2017, 18:20)

    Flinder [utilizator]

    ...de intelegere... Iohannis nu intelege nici macar pe ce lume traieste el ! Impotentii parlamentari de 4% pe care el ii sustine , neavand, nici unii, nici altii vreo sansa in parlament de a se opune FORTEI PSD, se folosesc de el ca e presedinte, desistiu ca nu rezolva nimic, dar Klaus e atat de anaiv incat nu-si da seama ca, facandu-le jocul josnic isi taie singur craca de sub picioare. Este de neinteles cum poate fi atat de fraier Iohannis, incat sa nu colaboreze corect cu NOUA PUTERE, in interesul lui, nu al PSD, care nu are nevoie de el. Doar Hitler a crezut ca se poate opune tuturor, dar Hitler se poate simti jignit comparat cu Iohannis.