O femeie a carei fiica se afla in Bamboo a venit la club pentru a-i cauta geanta cu actele: Nu poate fi inregistrata la spital fara documente

de Corina Ionel     HotNews.ro
Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 9:43 Actualitate | Esenţial


Incendiul de la clublul Bamboo din Capitala
Foto: Facebook - Departamentul pentru Situatii de Urgenta
O femeie a carei fiica a fost ranita in incendiul din Clubul Bamboo a venit la locul tragediei, sambata dimineata, spunand ca ii cauta fetei geanta cu actele pentru ca aceasta nu poate fi spitalizata pe motiv ca nu are documente, scrie News.ro.

"Caut geanta cu documentele, cu telefoanele. As vrea sa anuntam, poate se gaseste acolo in zapada geanta cu documentele ei si cu cheile. Pentru mine e importanta sanatatea copilului meu si sa-si gaseasca documentele ca sa poata sa se inregistreze la spital", a spus femeia, precizand ca fiica sa se numeste Geanina Georgiana Degeratu.

38 de persoane au ajuns la spital in urma incendiului violent care s-a produs vineri noapte in clubul Bamboo din Capitala, unde se aflau cateva sute de persoane.

Potrivit secretarului de stat Raed Arafat, 21 de victime au fost transportate la spital cu ambulantele, iar 17 au ajuns ulterior, cu masini particulare.

In urma incendiului, clubul a fost distrus in totalitate.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4694 vizualizari

  • +15 (17 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 10:11)

    [anonim]

    • +4 (4 voturi)    
      inca o data cardul de sanatate (Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 11:05)

      LiviusAcris1 [anonim] i-a raspuns lui

      isi dovedeste utilitatea.
      Codul pin il mai stie ? Ca altfel se blocheaza calculatorul.
  • +13 (19 voturi)    
    bamboo (Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 10:21)

    XXXXL [anonim]

    devine evident ce sisteme imbecile sunt date pe mana orbetilor... ajunge accidentatu' la spital cum poate...de-abia respira..si apretatele de la fisier ii dau cu ca nu pot sa-l bage-n evidenta ca n-are acte.... cat de gaunos in cap sa fii... dar daca e cutremur...ceva major... stau toti la usa ca nu stie dobitoaca cum sa completeze un formular...???? astia sunt cadrele..??? de buletin stam acum...??? da' daca n-are viza de flotant ii primiti..????
    daca e strain cum scrii in fisa...???

    asta e consecinta scolii de doi bani care scoate asistente ametite permanent, sau cum s-or numi... care habar n-au cere e treaba cu ele pe-acolo...
    • +5 (9 voturi)    
      aberezi... (Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 11:42)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui XXXXL

      aberezi rau...
      de vina nu sunt cadrele medicale... care oricum iti ofera asistenta medicala si cand nu esti identificat...

      de vina e legea care obliga cadrele medicale sa ceara astfel de date!

      sa nu crezi ca asistentele alea pe care le injuri sunt extrem de incantate sa completeze zeci de hartii ! (si pe hartie si pe computer ca ,.... na .... Romania)
  • +13 (15 voturi)    
    pai (Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 10:48)

    hot news [utilizator]

    atunci in cazul unui accident cu victime neidentificate cum se face?se tin pe trotuar pana li se afla identitatile???
    • -7 (7 voturi)    
      asta e stire (Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 13:13)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui hot news

      Pt a da jos Guvernul..
  • 0 (0 voturi)    
    cine coordoneaza preventia? (Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 19:13)

    mistydo [utilizator]

    Iar il vedem pe secretarul de stat de la interne care ne abureste ca totul s-a facut la timp... Dar masurile de preventie cum sunt efectuate? Arafat nu are nici o vina...sefii de la ISU l-au asigurat ca totul este controlat ca la carte!