Sebastian Ghita: Coldea l-a amenintat pe Victor Ponta de fata cu mine ca-l aresteaza daca semneaza contractul pentru autostrada Comarnic - Brasov

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 9 ianuarie 2017, 21:09 Actualitate | Esenţial


A sasea inregistrare video cu Sebastian Ghita
Foto: Captura RTV.net
Sebastian Ghita a spus intr-o noua inregistrare video difuzata de RTV (a sasea) ca Florian Coldea, prim-adjunctul SRI, l-ar fi amenintat pe Victor Ponta ca-l aresteaza daca semneaza contractul de construire a autostrazii Comarnic - Brasov. "Coldea l-a amenintat pe Ponta de fata cu mine ca-l va aresta, impreuna cu angajatii CNADNR, daca semneaza contractul Comarnic - Brasov", a spus Ghita.

El a mai spus ca Florian Coldea ar fi spus in acea discutie ca "europenii vor ca Romania sa construiasca autostrada Pitesti - Sibiu, nu Comarnic - Brasov".

In sprijinul sau, Ghita a difuzat cateva imagini video despre care sustine ca reprezinta o intalnire a sa cu Coldea la Cheia. In imagini se vede clar Ghita si un barbat despre care sustine ca e Coldea. Imaginile nu au sunet.

Sebastian Ghita a sustinut ca "unul din conflictele majore cu Florian Coldea tinea de discutia despre dezvoltarea Romaniei, ca sunt blocate proiectele, ca frica genereaza lispa de absorbtie de fonduri europene".

In acest context, in februarie 2015 Florian Coldea "a fost oaspetele meu la o vila a familiei de la Cheia", a continuat Ghita, care a adaugat ca generalul SRI ar fi venit "cu familia".

Aici, Sebastian Ghita a declarat, in a sasea inregistrare video difuzata de Romania TV, ca i-a "reprosat lui Coldea ca blocheaza Romania blocand acest proiect. Potrivit acestuia, Victor Ponta dorea sa realizeze acest proiect de autostrada.

Florian Coldea i-ar fi raspuns "foarte nervos si agasat ca europenii vor autostrada Pitesti - Sibiu pentru ca pe acolo e definit culoarul european" iar restul de bani europeni trebuie pastrati pentru ca "Romania sa cumpere armament".

"Eu pot sa le spun romanilor cine a fost cel care a blocat construirea de autostrazi peste Carpati", a declarat Sebastian Ghita.

Aceasta ar fi fost "ultima discutie cu Coldea in cadrul neoficial", in data de 1 februarie 2015. Acesta a plecat de la Cheia "foarte suparat" iar dupa doua saptamani, in 17 februarie, "atat fostul premier cat si eu ne-am trezit cu un dosar", "familia lui Ponta a fost chemata toata la DNA", a continuat fostul deputat.

Sebastian Ghita a mai sustinut ca unul dintre motivele pentru care a devenit o tinta a fost faptul ca a "refuzat" sa predea "Romania TV sistemului procurorilor, serviciilor si presedintelui Iohannis".

"Sistemului nu-i plac judecatorii independenti si ziaristii care pun intrebari incomode, vrea sa controleze canalele media" si "o societate in care adevarul nostru sa nu mai poata fi spus, sa existe doar adevarul lor", a acuzat el.

"Ei au voie sa faca linsaj mediatic" iar "agentii de influenta din multe publicatii practica acest lucru de dimineata pana seara" si "tin in sah guvernul si parlamentul printr-o avalansa de dosare", a acuzat el.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














29366 vizualizari

  • +43 (51 voturi)    
    Codlea asta e mai ceva ca James Bond (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:22)

    banel [utilizator]

    Ameninta prim ministri, instaleaza procurori generali, are la mana presedinti de tara europeana...

    In acelasi timp nu pot sa nu observ ca dupa alegeri a disparut imediat obsesia cu Soros si a revenit cea cu Codlea. Caci na, acum nu tehnocratii sunt pericolul ci DNA (din nou)
    • -14 (26 voturi)    
      Trist, trist (Marţi, 10 ianuarie 2017, 7:15)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui banel

      să vezi o gașcă de postaci, unii sub vreo cinci nume de user, sărind în apărarea unui general SRI, după ce au apărut fimări cu acesta stând la taclale cu un „inculpat fugar”. La Revoluție voi ați fi plâns de mlla securității. Din fericire, probabil că pe vremea aia vă jucați în spatele blocului.
      • +12 (20 voturi)    
        amice SRI nu e securitate (Marţi, 10 ianuarie 2017, 10:11)

        levierul [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Indiferent de alegerile lui Coldea, SRI-ul de astazi nu are atributiile Securitatii dinainte de '89.
        E o mare mizerie ca se incearca demonizarea SRI-ului prin treburi de genul asta si chiar aduce cu practicile Securitatii. Asadar, unde sunt securistii? Chiar crezi ca varanul este un martir al luptei impotriva SRI? A cui? A securistilor?
        • -1 (9 voturi)    
          totusi (Marţi, 10 ianuarie 2017, 11:04)

          unuldincei14milioane [utilizator] i-a raspuns lui levierul

          ce crezi ca s-a intamplat cu membrii fostii securitati? Dar copiii lor unde crezi ca au ajuns sa lucreze astazi? Crezi ca cineva a reinventat SRI-ul? Precum celelalte structuri in stat care astazi sunt puse pe butuci?
          • +4 (4 voturi)    
            uita-te (Marţi, 10 ianuarie 2017, 13:55)

            nahir [utilizator] i-a raspuns lui unuldincei14milioane

            in parlament, prin top 300 bogatani din Romania si ai sa-i depistezi cu usurinta pe securistii aia de-i cauti.
        • -4 (8 voturi)    
          Si Coldea nu e SRI-ul! (Marţi, 10 ianuarie 2017, 13:07)

          Reticentul [utilizator] i-a raspuns lui levierul

          Cum nici Kovesi nu e DNA-ul. Sunt doar niste infractori, ca toata gasca lui Ghita, parveniti vremelnic in fruntea unor institutii corecte si necesare ale statului de drept. Plecarea lor va intari aceste institutii, altfel profund viciate de actiunile lor abuzive si corupte. Cerem Procurorului general sa deschida un dosar penal in rem pentru tradare. Nimeni nu este mai presus de lege si nimeni nu doreste ca in tara lui adjunctul unui serviciu secret sa manipuleze justitia, sa decida asupra constructiei autostrazilor, sa ameninte si sa santajeze primul ministru. Pus la dispozitie, arestat preventiv caci reprezinta un urias pericol public si un risc enorm la siguranta nationala: lupul pazeste oile. Si oile, fie la ordin, fie ca atat le duce mintea, sar in apararea lui. INDIVIDUL ASTA PENAL A DECIS SA NU AIBA ROMANIA AUTOSTRADA COMARNIC -BRASOV! In numele cui? Halal stat de drept. Anchetat urgent, in arest preventiv!
      • +7 (11 voturi)    
        Tu chiar crezi (Marţi, 10 ianuarie 2017, 10:56)

        banel [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Ca acest renumit Coldea il ameninta pe Ponta de fata cu Ghita? Un individ atat de inteligent si manipulator nu cred ca ar face astfel de greseli copilaresti.

        Iar SRI nu este securitate si nici Ghita o victima a sistemului.
      • +8 (10 voturi)    
        Antena 3 minte, ala nu e Coldea (Marţi, 10 ianuarie 2017, 11:55)

        Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        e evident pt orice om cu creier ca ala nu e Coldea, dupa statura pt ca din imaginile de la Antena 3 nu se poate spune cine e omul (asta a si fost motivul pt care ei au prezentat imaginile)

        dar si daca ar fi, ala nu era condamnat cand s-a intalnit cu el asa ca nu e nimic ilegal. Dar asta e tot ce poate PSD ? Sunteti penibili
      • +2 (4 voturi)    
        ce trist (Marţi, 10 ianuarie 2017, 13:53)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        este sa vezi mai multe de 5 postaci, aceeasi, luand apararea hotilor pesedisti.
    • +21 (23 voturi)    
      o inregistrare fara sunet EGAL cu ZERO (Marţi, 10 ianuarie 2017, 7:41)

      Ed___ [utilizator] i-a raspuns lui banel

      Ghita ca un securist profesionist, ca un bolsevic cu experienta, l-a invitat pe dl Codlea la vila dansului ca sa il filmeze !

      ca apoi Ghita asta eventual sa incerce sa santajeze !

      ceea ce se intampla acum.

      VORBE MULTE - FAPTE ZERO

      dar cat timp sunt date la televizor incontinuu, spera ca sa fie crezut acest Ghita - detinator si de televiziuni dupa modelu voiculescu.

      nu il crede nimeni pe acest Ghita si cine il crede, inseamna ca cupleaza la vorbe si nu rationeaza fapte.


      PS: chiar daca dl Codlea ar fi facut acest lucru, nu inseamna ca dl Codlea "A BLOCAT autostrada prin Carpati" ci dimpotriva a ales varianta FEZABILA prin Pitesti - SIbiu pentru ca O PARTE MARE din bani vin de la Uniunea Europeana, ca sa recunoastem si decat sa alegem varianta B fara finantare mai bine varianta A cu finantare partial gratis.

      Demonstreaza ipoteza (care nu are sustinere cu fapte) chiar si asa ca Ponta este un prost, alegea varianta B mai proasta.
      Nimic nou sub soare.

      Ne-a trecut glontu la ureche sa iasa Ponta presedinte !!! Multumesc lui Dumnezeu ca a iesit Iohannis !
      • -13 (13 voturi)    
        Bravo! (Marţi, 10 ianuarie 2017, 9:52)

        Ardiles [anonim] i-a raspuns lui Ed___

        Ai o logica de fier! Cu cine ai facut aritmetica? Fara sonor inregistrarea nu are valoare! Eu zic ca daca e color merge si fara sonor, nu? De cate ori ai baut tu cafeaua dimineata cu un general SRI la masa? Si daca da, nu te intrebi oare ce cauta acolo? Apropo de autostrada si SRI...mai bine lasa.
      • +6 (8 voturi)    
        Pentru ca (Marţi, 10 ianuarie 2017, 10:00)

        antrax [utilizator] i-a raspuns lui Ed___

        Sigur cineva a luat ceva "cadou" pentru a se construi autostrada Comarnic-Brasov. Suspecteti: Ponta, Sova.
        Ma mir ca nu a aparut un dosar inca.

        Ca altfel de unde atata inversunare sa faci autostrada asta care nu se leaga de nici o autostrada la nici unul din capete? De la Brasov pana la urmatoarea autostrada sunt vreo 200km, la Sibiu. Asta in conditiile in care autostrada Pitesti-Sibiu are in total 125km.
        De la Comarnic mai ai de mers pana la Ploiesti vreo 50km sa dai de autostrada?
        Da, stiu argumentele exista drum European bla bla dar ala nu e facut sa sustina 100% trafic generat de autostrada!
    • +7 (7 voturi)    
      Persoana din imagine NU E COLDEA (Marţi, 10 ianuarie 2017, 11:52)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui banel

      in primul rand nu se vede cine e in imagini, poate fi oricine ! Dar daca vezi o poza cu Coldea iti dai seama ca nu poate fi el pt ca are alta statura,e mult mai slab ca cel din imagini !
  • -34 (40 voturi)    
    iarasi, nimic nou... (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:23)

    demaGOGU [utilizator]

    ...deciziile cheie - infrastructura, justitie, finante, you name it - nu se mai iau la Bucuresti ci in capitalele puterilor suzerane.
    • +28 (34 voturi)    
      Partial adevarat. (Marţi, 10 ianuarie 2017, 4:20)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Dupa cum vezi, nu se iau la Bucuresti, ci, conform lui ghita, sa iau ba la Cheia, ba la tot felul de podgorii, ba la diferite case de vacante ale fostilor si actualilor securisti, etc... ca pe vremurile bune ale coloniei PSD, adica Romania.
    • +14 (16 voturi)    
      Motivul simplu pentru care nu ai dreptate: (Marţi, 10 ianuarie 2017, 6:47)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      .... deciziile, dacă ar fi luate unde spui, ar fi mult mai bune și corecte. Dar ele sunt luate chiar aici pe Dâmbovița, pe genunchi, de niște agramați, niște tipi total habarniști din punct de vedere economic (cu suprataxa pe combustibil statul a pierdut câteva sute de milioane de dolari, firmele s-au repezit să alimenteze peste graniță, iar Ponta și-a mai demonstrat încă o dată, de parcă ar mai fi fost necesar, totala inepție în materia economiei).
    • +11 (13 voturi)    
      Coldea-i "vinovat " ca nu a fost arestat Ponta?! (Marţi, 10 ianuarie 2017, 8:32)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Viorel doarme linistit cu "doctoratul " Comarnic in desaga. Kazahii stiu de ce.
    • +4 (4 voturi)    
      Dovezi? Nu aveti! Atunci lasa asa (Marţi, 10 ianuarie 2017, 12:02)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      asta presupune ca tu crezi fabulatiile ridicole ale unui urmarit general, ale unui infractor din PSD cu televiziune mincinoasa care nu a prezentat niciodata vreo dovada .


      mai jos de atat nu va puteti duce
  • +13 (17 voturi)    
    inregistrari video (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:26)

    LC71 [utilizator]

    hai ca poate-i dai idei lui Dragnea si incepe si asta de maine sa trimita casete dupa modelul Gita! e mai eificient asa.
  • -33 (45 voturi)    
    cine p***a măsi este acest coldea de îşi permite (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:28)

    vrempeBaselamititica... [utilizator]

    să ameninţe un prim-ministru?
    şi în ce rahat de ţară trăim?
    cu ce troglodit de preşedinte care nu îl demite instantaneu pe acest gunoi securist?
    chiar singura soluţie este să iesim noi în stradă, cu tot ce ne pică în mână (nu avem furci sau coase precum ţăranii de pe vremuri, dar un topor se mai găseşte pe la casa omului)
    • +33 (43 voturi)    
      Chiar si surubelnite ... (Marţi, 10 ianuarie 2017, 4:23)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui vrempeBaselamititica...

      ...Da' cine este ghita asta de tot face el si desface tot felul de proiecte cu SRI-ul? Asta nu te intrebi, nu?

      Nu, nu a amenintat un PM, ci asa spune ghitulica. Iar Tonta nu a fost doar PM ci, in primul rand, fost ofiter acoperit. De-aia si permit alti ofiteri mai putin acoperiti, sa ameninte un alt fost ofiter.
      • -5 (7 voturi)    
        o idee bună cu şurubelniţa... (Marţi, 10 ianuarie 2017, 9:52)

        let_s_twist_again [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        am să o reţin pt. la o adică.
        ghiţă a fost în comisia parlamentară de control sri.
        după părerea ta, securiştii se împart în buni şi răi, după cum îi susţin pe ai "noştri" sau pe ai "voştri"?
        frumoasă filozofie, n-am ce zice.
        • 0 (2 voturi)    
          "ghiţă a fost în comisia parlamentara .... (Marţi, 10 ianuarie 2017, 14:17)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui let_s_twist_again

          ..... de control a SRI". Si ce-i vrei sa spui cu asta? Vei sa gasest justificarea la relatiile lui ghita cu Coldea prin faptul ca ghita a facut parte din acea comisie? Pai si ceilalti din comisie de ce nu se trageau de sireturi cu Coldea?

          Mai bine spus "Ghita facea afaceri cu SRI-ul de multi ani". Asta da, o justficare. Plus ca ghita a fost sau este ofiter SRI 100%.

          Arata-mi mie unde am spus ca unii securisti sunt buni si altii sunt rai? Eu am explicat ca alde Coldea (daca este asa cum afirma ghita) isi permite sa-i ameninte pe unii si pe alti, prin faptul ca toti sunt/au fost ofiteri acoperiti (cei amenintati de Coldea).

          Cat priveste "securistii buni si rai", asta e filozofia voastra, a hotilor psd, care o tot dau intr-una cu Voiculescu cel bun, care s-a luptat cu dictatorul Basescu.
    • +11 (17 voturi)    
      cine p**a mea se uita in gura lui Ghita (Marţi, 10 ianuarie 2017, 9:04)

      Tepesul [utilizator] i-a raspuns lui vrempeBaselamititica...

      Cine se uita in gura astuia, un urmarit penal, un excroc ordinar. Emite din catacombe ca ii e frica sa raspunda pentru toate mizeriile pe care le-a facut. Sunt multi intarziati mintal care urmaresc si comenteaza sau pun botul la toate aberatiile pe care le debiteaza scursura asta.
      • -7 (11 voturi)    
        amice, chiar iubita ta codruţa face asta (Marţi, 10 ianuarie 2017, 9:57)

        let_s_twist_again [utilizator] i-a raspuns lui Tepesul

        împreună cu toţi procurorii ei.
        ai uitat că majoritatea dosarelor penale din ultimii ani au fost ţesute pe bază de denunţuri iar nu pe bază de probe culese de competenţa procurorilor?
        sau, depinde pe cine toarnă, nu?
        dacă toarnă pe unul deja aflat în colimator e ok, dar dacă o toarnă pe imaculata codruţa, atunci, vai, e blasfemie!
    • +1 (1 vot)    
      poti (Marţi, 10 ianuarie 2017, 13:59)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui vrempeBaselamititica...

      sa pleci.
      moskva te asteapta.
  • -20 (30 voturi)    
    marionete (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:28)

    U_swamp [utilizator]

    E superba facatura lui Chiovesi cu jurnalistul Costache de la TVR... Prea sint prostanaci!
  • +34 (42 voturi)    
    "O sa revin cu mai multe date, informatii si (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:30)

    Susufler0 [utilizator]

    dovezi" !

    Ca pana acum ai venit cu "date", "informatii" si "dovezi" !

    PS. Sebi, tata, du-te si canta la alta masa, ca eu am un film tare cu spioni la care ma uit acum pe PRO TV, nu lesinaturile tale !
    • -10 (10 voturi)    
      păi rămâi la ficţiunile tale de hollywood (Marţi, 10 ianuarie 2017, 10:00)

      let_s_twist_again [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      poate că mai sunt unii care preferă să afle dedesubturile realităţii locale. care nu se pot afla decât atunci când se iau grangurii la înjurat între ei.
      ăsta e prilej de cules informaţii ascunse, nu de denigrat pe cei ce le dau pe gură...
  • +27 (31 voturi)    
    Tragicomedia (melodrama) (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:31)

    dekar [utilizator]

    Serialul nord-balcanic "Ghitza la ReTeVe" a ajuns la episodul al saselea :" Cheia". (Va urma).
    • +2 (2 voturi)    
      si cand (Marţi, 10 ianuarie 2017, 14:03)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui dekar

      te gandesti ca-i asa de ieftina telenovela "guita-n troaca" incat nici banii de leafa nu or sa-si mai ia angajatii rtv. mai ales daca-l pitesc pe patron prin vreun cotlon din rahova.
  • +25 (29 voturi)    
    Si eu! (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:32)

    mitg [utilizator]

    Eram la o orgie gay cu Bill Gates si Vladimir Putin, la care Bill Gates l-a amenintat pe Putin ca-i baga BSOD daca nu-i da si lui niste acces preferential la gaze!
  • +31 (37 voturi)    
    ii spunea bine Coldea (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:32)

    mmmircea [utilizator]

    sa lase furaciunea pe care o pregatea, ca nu facea nicio autostrada la Comarnic si sa termine Sibiu-Pitesti pentru care are finantare europeana nerambursabila 85%. Ce dezvaluire e asta ? Orice om sanatos la cap ar fi judecat asa, de mirat se mira numai ponta-ghita.
    • -7 (11 voturi)    
      măi bade mmircea, (Marţi, 10 ianuarie 2017, 10:06)

      let_s_twist_again [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      problema nu e cine are dreptate şi cine nu, ci felul în care un grangure sri îşi depăşeşte grosolan atribuţiile.
      dacă vrea să ia decizii guvernamentale, să renunţe la grade, să se facă civil, să se înscrie într-un partid care să câştige alegerile, să convingă acel partid să îl nominalizeze pe el prim ministru, să depăşească şi mofturile de la cotroceni, iar apoi să guverneze...
      cam dificil, nu? e mult mai simplu să tragi sforile pe la spate în calitate de securist, că doar asta au învăţat jegurile astea de la antecesorii lor ce le-au lăstat "serviciile" moştenire pe veci.
  • +15 (25 voturi)    
    Ghita S02E01 (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:32)

    Mazeta [utilizator]

    Au început filmările la noul sezon, deocamdată cu geal Coldea. Urmează o poveste de dragoste cu final neașteptat.

    Audio: 9
    Video: 8
    • +1 (1 vot)    
      mda, (Marţi, 10 ianuarie 2017, 14:05)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      finalul telenovelei a fost filmat de ignat.
  • +29 (33 voturi)    
    Ghitzulica mai are nitel si se autoproclama (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:33)

    Susufler0 [utilizator]

    eroul neamului si Patri(h)otul patri(h)otilor !

    Prosti sunt aia care pun botul !
  • +26 (32 voturi)    
    :)))))) (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:36)

    omezu [utilizator]

    Si tot Codlea voia sa construiasca o Stea a Mortii (Death Star pentru fanii Star Wars) cu bani de la Soros, dar a fost prea ocupat incercand sa aduca reptilienii in Guvernul Termocrat, pardon, tehnocrat!
    La inceput mi se parea amuzant inculpatul Ghita, dar acum devine cat se poate de patetic. Trist e ca sunt destui antenisti care vor pune botul...bine, aia pun botul la orice le servesc mafiotii.
    Din ce zice Ghita, Maior era pus de forma la SRI...Codlea facea si desfacea totul in tara asta.
  • +15 (19 voturi)    
    Ala din poza NU E COLDEA, e evident (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:36)

    Gryphus [utilizator]

    oricine cauta o poza cu Coldea pe google poate vedea cat de slab e iar asta din poza are un fizic evident ,mult mai masiv!

    chiar si dupa trasaturile fetei, atat cat se poate vedea din acea inregistrare de o calitate penibila, e evident ca cel din inregistrare NU E COLDEA!
  • +15 (19 voturi)    
    serios... (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:39)

    liviu_ [utilizator]

    circul asta ieftin cat mai tine?!
    de cand itnr-o tara din secolul 21 se pot face dezvaluiri de catre un fugar?!?!!?!

    cum de este permis asa ceva?!
    can mai exista ?!
  • +12 (16 voturi)    
    Cine vorbeste de linsaj mediatic? (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:39)

    za-k [utilizator]

    A3 & RTV stin asi in asta :)
  • +19 (25 voturi)    
    in episoadele urmatoare Ghita ne va spune cum: (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:44)

    NWalker [utilizator]

    1. Coldea deja sapa un tunel catre centrul Pamantului ca sa ajunga in America;
    2. Coldea conspira cu Tom ca sa il prinda si sa il manance pe Jerry;
    3. Coldea l-a tradat pe Old Shatterhand ca sa mearga cu Winnetou la vanatoare de bizoni;
    4. Coldea este releul unei civilizatii extraterestre dar care pe Pamant sunt mascati in europeni;
    In ultimul episod Ghita ne va spune despre Coldea ca e de fapt Bobby Ewing.
    senzational, dovezile sunt de necontestatsi cine se indoieste nu este un bun roman!
    • +6 (8 voturi)    
      Am mai spus si ieri (Marţi, 10 ianuarie 2017, 8:48)

      v_sile [utilizator] i-a raspuns lui NWalker

      Ghita reuseste performanta sa fie si Elodia si Dan Diaconescu in acelasi timp.
  • +27 (31 voturi)    
    Dacă e adevărat (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:45)

    ipolitic [utilizator]

    ce zice Ghiță, pentru mine e suficient. De acum încolo, puteți să-mi dați și o mie de minusuri, voi tine cu Coldea împotriva tuturor.
    Pitești-Sibiu și armament modern pentru armată. Sună mult mai rezonabil și important pentru țară decât biznisul lui Sova "reziliatorul".
    Dacă fuga lui Ghiță și dezvăluirile lui aveau cumva menirea (ca sarcina de serviciu) să ne convingă cât de patriot e Coldea, cu atât mai bine.
    • +2 (2 voturi)    
      ma mir (Marţi, 10 ianuarie 2017, 14:08)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      ca guita nu spune pe unde o fi originalul contractului cu Bechtel. al de-l pierdu famelia lui sova.
  • +9 (13 voturi)    
    :))))) (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:48)

    /./ [utilizator]

    Ce gluma buna de seara :)))))))
  • +23 (27 voturi)    
    Incredibil (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:50)

    ac [utilizator]

    Pina in 2014 era Basescu pe post de superman. Acu e Coldea, care porunceste si aresteaza prim-ministri. Timpitul asta crede ca vorbeste cu electoratul PSD? Mai lipseste un telefon dat de Soros lui Dragnea prin care il ameninta ca ii taie dialup-ul si ii pune net de la el.
  • +24 (28 voturi)    
    La ce mizerie voia sa faca ponta, (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:52)

    un_comentator [utilizator]

    cu asta mi-am schimbat parerea despre Coldea. In bine.
  • +14 (18 voturi)    
    Favorizarea infractorului (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:52)

    ionioan [utilizator]

    Nu inteleg de ce televiziunii respective nu-i este suspendata emisia. Influenteaza actul juridic in mod intentionat si pune presiune pe ancheta procurorilor. Se cheama deja atentare la siguranta nationala, maine va veni Ghita si va cere iesirea in strada a populatiei pentru ca borfasii sunt inchisi 'pe nedrept' si supusi la torturi precum in anii '50.
    • +10 (14 voturi)    
      ajuta cu o sesizare la CNA (Marţi, 10 ianuarie 2017, 2:22)

      georgebb [utilizator] i-a raspuns lui ionioan

      formularul este aici: http://www.cna.ro/Formular-de-sesizare-Radio-TV.html
    • -3 (5 voturi)    
      eşti dus cu pluta măi stalin. (Marţi, 10 ianuarie 2017, 10:11)

      let_s_twist_again [utilizator] i-a raspuns lui ionioan

      sau kim, sau ceauşescu sau mao sau saddam?
      oricum eşti clar în categoria ăstora, după cum gândeşti.
  • +8 (12 voturi)    
    delirium tremens (Luni, 9 ianuarie 2017, 21:56)

    CRMS [utilizator]

    Cine s-o uita in gura unuia care fabuleaza fara sa fie in stare sa produca vreo dovada..
    Ma rog... cine altcineva inafara de votantii PSD..
  • +19 (21 voturi)    
    Coldea i-a facut un bine lui Ponta ! (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:00)

    NicolaeA [utilizator]

    Oricum, cine semna contractul ala care ajungea in final la un total de 8,5 miliarde de euro, trebuia obligatoriu arestat si bagat in puscarie !
    • +4 (4 voturi)    
      CORECT! (Marţi, 10 ianuarie 2017, 7:43)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      Asta trebuia spus din capul locului!
  • +19 (23 voturi)    
    Coldea avea dreptate (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:01)

    nick24 [utilizator]

    Prioritar e Pitesti-Sibiu, dar asta o stie orice copil din Romania.
    • -9 (13 voturi)    
      multe sint... (Marţi, 10 ianuarie 2017, 2:06)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui nick24

      putine se fac....ia uitati-va voi putin pe la vecini? de ce la unii cresc autostrazile ca iarba verde iar la noi ba. din pacate adevarul e undeva la mijloc, ca de obicei, putin cite putin tot se afla dar noi intre timp raminem tara bananiera in care alte interese decid.
  • +9 (13 voturi)    
    Stay tuned ! Next on Ghita TV... (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:06)

    W. [utilizator]

    Acum aprox. 10 ani lumea fremata la fiecare filmulet de amenintare Al-Qaeda care ajungea pe canalul TV Al Jazeera. Sebi Ghita a ajuns un fel de Al Qaeda pentru Romania. Binomul, trinomul, polinomul, bla bla..
    Deci, am dat jos un prim-ministru arogant care voia sa ne faca autostrada, alt neinteles al vremurilor contemporane.
    In loc sa iasa autostrada, doar ne-a jefuit un pic familia lui la niste contracte pe lucrari de canalizare.

    Sebi, acum ajuta-ne sa intelegem cum de-a fost in interesul nostru ca Teamnet, XOR IT si alte de-astea sa ne faca la buzunarul public atatia ani de zile.
  • -13 (23 voturi)    
    de ce nu publicaţi comentariile? (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:13)

    vrempeBaselamititica... [utilizator]

    după foarte multe zeci de minute, deşi în mod ipocrit pretindeţi că aţi actualizat pagina la câteva minute?
    vreţi să re-dovediţi o chestiune de notorietate, şi anume că sunteţi un site de influenţă politică bolnavă, controlat de ceva forţe oculte ce se opun bunului mers general?
  • +14 (16 voturi)    
    Normal ca i-ar fi arestat (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:13)

    MihaiNicolescu1 [anonim]

    Normal ca i-ar fi arestat Coldea, ar fi fost smenul secolului sa dea 5-7 miliarde de euro pentru 60 km de autostrada
  • +9 (13 voturi)    
    HA HA HA (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:16)

    bokila1 [utilizator]

    Este un concurs :Ce aberatii mai halucinante poate inghiti bizonul dambovitean?
    In fapt contractul pentru Comarnic-Brasov nu s-a semnat pentru ca nu mai avea guvernul cu cine sa-l semneze. Castigatorii licitatiei VINCI-STRABAG nu au gasit finantare nicaieri si au renuntat.
    Simplu si clar.
    Dar ecranul suporta orice.
  • +19 (21 voturi)    
    8 mld E (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:21)

    Gheorghee [utilizator]

    Autostrada aia de 8 miliarde de euro? Eu il spanzuram, nu ma mai complicam cu arestari.
  • +17 (21 voturi)    
    România TV=ziariști independenți?.. (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:24)

    gmb72 [utilizator]

    Hai ca asta-i cea mai tare....
    Slugile lui Sebastian Guita ziariști independenți.... E ca și cum ai spune ca vidanjorii lucrează numai cu parfum de trandafiri....
    Oricum, faptul ca asa zisul sistem l-a tolerat pana acum pe unul ca Guita, denota cloaca în care trăim..... Numai un cretin ar crede ce indruga banditul, DAR, la fel de bine numai un idiot și-ar imagina ca SRI-ul o fi vreo adunătură de sfinti și nu ceea ce sunt în realitate : o bucatica de România și nimic altceva.....
  • +17 (21 voturi)    
    Mi se pare normal (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:26)

    cartofil [utilizator]

    Daca pretul anuntat pentru 1 km autostrada era de 3 x mai mare decat pentru 1 km de autostrada in Alpi, in Italia. Daca se semna contractul, Ponta era om, el si 6 generatii nu mai trebuiau sa munceasca. A vrut sa faca ca Nastase cu Bechtel, noroc cu Coldea ca a salvat pentru RO cel putin 1 miliard de E.
  • +15 (21 voturi)    
    I-au chemat familia la procuratura lui Ponta (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:32)

    cartofil [utilizator]

    caci toti sunt niste hoti.Si cumnatul si mama faceau potlogarii, binenteles la indemnul gainarului ajuns PM, care se credea pe cai mari. Nimeni in aceasta familie Adams romanesca nu este cinstit. Daca si-ar da putin procurorii silinta, ar trebui sa fie pe acolo si socrul Sarbu si Daciana. Nu mai vorbesc de nenumaratii colegi de restante de la facultate ai mitomanului, catarati (si majoritatea inca ramasi) in functii importante in stat.
  • +9 (15 voturi)    
    devine din ce in ce mai penibil (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:32)

    Ochiana [utilizator]

    acest Ghita cu :"dezvaluirile " lui.

    Ma gandesc la bietul Tapalaga care a scris vreo trei articole si la sutele de comentarii pe tema "dezvaluirilor senzationale" ale acestui "fugar, urmarit penal"
  • +12 (18 voturi)    
    Ponta era cel corect si cinstit ...;) (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:33)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    ...care dorea autostrada ....,fara spagi ,fara comisioane ,pt. binele oamenilor de rand ...la fel ca si cei 560 mil. usd de la Petromidia -KazMunai ;).
    Bre Guitza unde e bre shpaga de la Dubai ,cu KMG -Petromidia ,lasa gargara,ca nu suntem prosti ?!
  • +12 (18 voturi)    
    Condamnati odata mascariciul! (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:36)

    Chiar Eu [utilizator]

    Ce se intampla la Romania TV cu acest mascarici este inacceptabil. Vorbe goale si nicio dovada! Sper ca dosarele sa ajunga cat mai repede la decizii definitive si sa scapam de acest papitoi.
    De acest OTV 2 care este RTV nu stiu cine ne poate scapa, ca CNA este total sub controlul PSD!
    • +4 (4 voturi)    
      .... (Marţi, 10 ianuarie 2017, 10:22)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui Chiar Eu

      SI daca il condamna, ce rezolva? Ca si acum e dat in urmarire. Problema e la CNA ca se permit astfel de interventii. Ceea ce ne demonstreaza inca odata ca in tara asta conteaza cat furi. Furi un ou, intri la puscarie, furi cu miliardele, iti faci tv si arunci cu laturi.
  • +8 (14 voturi)    
    pai foarte bine (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:40)

    moka [utilizator]

    ce-i aia sa construiesti ziua autostrazi pe care le visezi noaptea?
    Termina ce s-a inceput si dupa ai fa-o pe urmatoarea.
    Logic ca trebuie terminat Pitesti-Sibiu.
    Tara de cretini. Sa trebuiasca sa-ti faca bine altii cu forta...
  • +10 (16 voturi)    
    of, ce pacat...! (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:40)

    Codruta N [utilizator]

    Trebuia sa semneze contractul - poate aveam si noi noroc sa-l vedem pe Ponta acolo unde ii e locul, de fapt...! >:)
  • +9 (13 voturi)    
    ghita (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:40)

    bancheru83 [utilizator]

    cazu ghita se lungeste ca si episoadele cu elodia de pe otv.
  • +5 (11 voturi)    
    dupa Elodia, un nou serial spectaculos! (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:41)

    N.S. [utilizator]

    vai de capul nostru...
  • +4 (10 voturi)    
    ! (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:44)

    tudorr [utilizator]

    Pai Pitesti Sibiu chiar suna mai bine...
  • +11 (15 voturi)    
    Inepții... (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:47)

    gmb72 [utilizator]

    Bandit mincinos, dacă știai mizeriile astea de ani de zile (ca minți despre evenimente din 2013, 2014,2015) de ce n-ai făcut nimic cat erai si-n comisia de control a SRI?
    Ori nu ți-ai făcut datoria cat ai fost sParlamentar (și ar trebui sa fii judecat SI pentru neglijenta în serviciu), ori tot ce guiti acuma sunt doar rahaturi cu care încerci să-ți scapi fundul de ce-l așteaptă în penitenciarele patriei....
  • +11 (19 voturi)    
    De data asta votez cu Coldea :) (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:55)

    Harald [utilizator]

    Tronsonul Pitești - Sibiu e mult mai important pentru dezvoltarea României, în timp ce Comarniic - Brașov reflectă doar moftul bucureștenilor de a avea acces rapid la locurile lor de joacă din week-end și interesul PSD-iștilor care au terenuri și case de vacanță în zonă.

    În ce-l privește pe Victor Ponta: ”Curat neconstituțional, da' umflați-l ! ” :)
    • -14 (20 voturi)    
      voteza (Marţi, 10 ianuarie 2017, 1:49)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Harald

      cu koldea ca el iti da leafa!
  • +11 (15 voturi)    
    cauta cineva maimuta asta? (Luni, 9 ianuarie 2017, 22:56)

    ouyang [utilizator]

    sau ce plm facem aici? orice oligofren face ce vrea in tara asta. pai sa-i dam dracului foc atunci. dar macar sa incepem cu capatul care trebuie!!!
  • +8 (12 voturi)    
    incetati cu aceste minciuni (Luni, 9 ianuarie 2017, 23:03)

    andimi [utilizator]

    domnilor, deja ma gindesc serios daca sa mai intru pe site-ul dvs. Acestea sunt niste minciuni neprobate, aruncate de un infractor pe cale de a fi dovedit, nu au utilitate publica. Nu ii faceti jocul!
  • +8 (12 voturi)    
    Bine (Luni, 9 ianuarie 2017, 23:07)

    kokos [utilizator]

    c-am aflat de ce n-a facut ponta autostrada Comarnic-Brasov!Saracul Mickey Mouse a facut in pantaloni cand l-a amenintat ala cu parnaia!
  • +20 (24 voturi)    
    Senzational ! Suta la suta real ! (Luni, 9 ianuarie 2017, 23:22)

    pro_bono [utilizator]

    Coldea conduce pe dracu' Romania ! Putina lume stie ca adevaratul stapan este Soros. Coldea e doar fiul ilegitim al lui Soros si al treilea in linia de comanda. Adevaratul locotenent este Ciolos care este fiul bun al lui Soros si fratele secret al lui Basescu. Ghita stie sigur, ca doar a asistat la nasterea lui Ciolos si i-a taiat personal cordonul ombilical, in timp ce-i canta la telefon lui Kovesi “La Chilia-n port”, varianta cu statul de drept.

    Ei...ar mai fi de spus si de reptilianul Daniel Morar sau de mutantii de la ambasada americana, dar nu vreau sa-i stric surprizele lui Ghita Asimov. Stati sa aflati si de faza cu ala negru care respira greu, Darth Father sau cum dracu' il chema, care i-a retezat piciorul lui Ponta cu sabia laser, pentru ca acesta a refuzat cresterea TVA.

    Oricum sunt multe de spus despre Oculta care conduce Romania din umbra. Sper sa-i dea Dumnezeu sanatate si sa-l tina in viata pe patriotul Ghita, care este singurul care mai lupta cu dusmanii. Hai, forta sa fie cu voi !
    • +7 (11 voturi)    
      Superhaios comentariu! (Marţi, 10 ianuarie 2017, 2:52)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui pro_bono

      Demult nu m-am mai distrat atat de bine ca acum !
      Securistul Ghitza nu are imaginatie si nici haz !
    • +4 (6 voturi)    
      Du-te ba! (Marţi, 10 ianuarie 2017, 9:15)

      SHEAPA [utilizator] i-a raspuns lui pro_bono

      Ca esti nebun :)))

      Comentariul zilei ....... bravo!
  • +8 (12 voturi)    
    . E prea simplu. (Luni, 9 ianuarie 2017, 23:26)

    valll [utilizator]

    Este un plan bine lucrat, dar e timpul sa-l mai extinda. Ce-i asta ? Cand afirma Udrea condirma Ponta, cand afirma Basescu isi aminteste si Udrea, ce dezvalui Ghita sonfirma sau udrea, sau Ponta, sau Basescu. E cam prea simplu, sa-l mai complice putin..
  • +4 (8 voturi)    
    Ala nu-i Coldea,e vreo sosie a sa,adica cum (Luni, 9 ianuarie 2017, 23:40)

    xrogo [utilizator]

    sa se intalneasca adjunctul sef al SRI cu un inculpat ca si Ghita?
  • +8 (14 voturi)    
    de ce vroiam sa ne pisam impotriva vantului ? (Luni, 9 ianuarie 2017, 23:46)

    georgebb [utilizator]

    Daca UE ne da bani.. si ei zic ca este mai important Pitesti - Sibiu (care n-ar face dracului un culoare de la mare pana in ungaria) de ce dracu vroia Ponta sa se pise impotriva vantului si sa dea bani pe Comarnic Brasov ?

    Coldea asta incepe sa-mi fie simpatic. La fel si Soros. Voi numi asta efectul PSD ! :-)
  • +6 (10 voturi)    
    cu tonta a ratat... (Luni, 9 ianuarie 2017, 23:51)

    rov [utilizator]

    pe tine guita nu te mai scapa...
  • +2 (10 voturi)    
    care Ponta, (Luni, 9 ianuarie 2017, 23:53)

    Miky113 [utilizator]

    la randul lui l-a amenintat pe ministrul marilor proiecte D Sova, "sa nu faca nimic"; ca cineva sa poata castiga pariurile la ruleta ruseasca.
    • +9 (15 voturi)    
      ati inteles de ce n-a facut Ponta autostrazi? (Marţi, 10 ianuarie 2017, 0:36)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Miky113

      Pe astia din PSD ori nu-i lasa Basescu, ori Kovesi ori...oricine doar incompoenteta si nesimtirea lor nu!

      PSD e la guvernare din 2012 dar de vina sunt tot timpul altii
  • +12 (18 voturi)    
    ok, si ? (Marţi, 10 ianuarie 2017, 0:01)

    Adrian_1234 [utilizator]

    Inteleg ca e mai bine sa construim comarnic brasov cu 8 miliarde decat pitesti sibiu cu 2 ?
    Cu 8 miliarde cat vroiati sa dati voi se fac si pitesti sibiu si iasi targu mures si mai raman si de altele.
    Problema nu era ca se face, ci cat costa ! Trebuie sa fii nesimtit rau sa te faci ca nu intelegi asta !
  • +10 (16 voturi)    
    Da maaaah (Marţi, 10 ianuarie 2017, 0:09)

    moka [utilizator]

    Si noi fraierii nu vrem sa credem ce spunem RTV. Ei care spun adevarul si lupta pentru neatarnarea neamului la altii. Trebuie doar la ei sa atarnam.
    • 0 (2 voturi)    
      faptul că rtv este un tv tip tabloid (Marţi, 10 ianuarie 2017, 12:26)

      let_s_twist_again [utilizator] i-a raspuns lui moka

      şi destul de puţin credibil, nu afectează potenţialul adevăr din declaraţiile lui ghiţă, el însuşi un personaj f. dubios, dar chiar şi justiţia cea oarbă şi legată la ochi ia în considerare şi denunţurile celor de la zdup, nu doar pe cele ale "cetăţenilor onorabili"...
  • +5 (11 voturi)    
    Ce zice haita de la A3? (Marţi, 10 ianuarie 2017, 0:12)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    Pai haita reia de zeci de ori cuvintele lui Ghita cum ca gen. Coldea l-a amenintat pe Ponta ca "il va aresta" daca nu renunta la construirea autostrazii Comarnic-Brasov.
    Masculul Alfa al haitei tine insa sa intareasca spusele lui Ghita si aminteste si cuvintele cu care Ponta relateaza discutia cu gen. Coldea (pe care insa nu il numeste ci zice doar ca cineva f. important); in relatarea lui Ponta, interlocutorul i-a spus ca daca in loc de autostrada pe Valea Oltului, dorita de Bruxelles, va construi autostrada Comarnic-Brasov, atunci "va merge direct la DNA".
    Masculul Alfa nu realizeaza ca astfel darama toata constructia lui Ghita, deoarece se intelege clar ca gen. Coldea pur si simplu ii atrage atentia ca il paste pericolul DNA daca va face ceva ilegal.
    • 0 (0 voturi)    
      eşti prea ermetic. (Marţi, 10 ianuarie 2017, 12:23)

      let_s_twist_again [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      textul tău presupune, pt. a putea fi înţeles, ca toată lumea să fi urmărit aceleaşi materiale informative din care te-ai inspirat tu. dacă nu, pare o prostie neinteligibilă.
  • -10 (14 voturi)    
    eu zic sa-l luati pe sus pe Coldea (Marţi, 10 ianuarie 2017, 0:32)

    Coco Whistle [utilizator]

    pina nu dispare in ceata. poate ne ajuta sa gasim si contractul cu bechtel.
    • 0 (2 voturi)    
      diferenţa la dispărut în ceaţă (Marţi, 10 ianuarie 2017, 12:20)

      let_s_twist_again [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

      între giţă şi coldea este că primul, ca simplu civil (până la proba contrarie) este doar un "infractor fugar" cum spune codruţa, dar al doilea, din postul ce-l ocupă şi cu gradele de pe umăr, intră direct la înaltă trădare.
  • +3 (11 voturi)    
    Fratele lui puiemonta (Marţi, 10 ianuarie 2017, 0:53)

    Fane Babanu [utilizator]

    Unde este probele mo? Degeaba faci valuri , tot la brutărie ajungi. Pol rom dacă ar cere video in original de la tv sau mandat ca sa le zică cum le-au obținut ...ar știi locația fugarului. Sebastian Ghiță te provoc la un duel de comentarii aici
    • +1 (1 vot)    
      măi babane, (Marţi, 10 ianuarie 2017, 12:17)

      let_s_twist_again [utilizator] i-a raspuns lui Fane Babanu

      giţă a fost patron de firmă it, îl crezi atât de idiot să se lase prins prin expediţia unor filmuleţe?
  • +6 (12 voturi)    
    o autostrada versus alta (Marţi, 10 ianuarie 2017, 1:03)

    pantelimon12 [utilizator]

    Asta e subiectul important, care autostrada e oportuna. Faptul ca un general SRI dicteaza ce sa faca guvernul si ce sa nu faca, sau ca un membru al comisiei parlamentare de control al SRI se intalneste cu Coldea la o bere sunt irelevante la noi. Cat era autostrada aia? Pare ca Coldeaavea dreptate totusi. Si Codruta. Hai Codruta, pe ei, pe mama lor!
    • -7 (17 voturi)    
      stai cuminte ca si madam e parte din sistem (Marţi, 10 ianuarie 2017, 2:11)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui pantelimon12

      ia mai citeste despre tatal codrutei ca sa afli cine sint puiutii de azi si de miine. daca nu ai lucrat niciodata intr-un sistem atunci nu intelegi ce inseamna ordinul nu se discuta.
  • +5 (11 voturi)    
    Bai Ghita (Marţi, 10 ianuarie 2017, 1:14)

    batmanss [utilizator]

    De ce fugi de portita ?
  • +9 (13 voturi)    
    Incredibil sa vezi (Marţi, 10 ianuarie 2017, 3:59)

    Susufler0 [utilizator]

    penalii, analistii politici si moderatorii cum se inghesuie zilele astea in studiourile televiziunilor de stiri, care mai de care sa-i ia apararea lui Ghita si sa o atace pe Laura Codruta Kovesi. Interesant cum din toti invitatii care se perinda prin studiouri nu se gaseste nici macar unul care sa se indoiasca de nevinovatia lui Sebi si de vinovatia Codrutei.

    Chiar asa ? Nici macar unul nu simte nevoia sa faca pe avocatul (fie si al diavolului) pt LCK ? Lucrurile sunt atat de clare ? Doar pe site-uri, pe bloguri, pe FB mai cred oamenii ca Sebastian Ghita nu este eroul, nu este personajul pozitiv, ci dimpotriva, iar Sefa DNA nu este bau-baul sistemului judiciar roman?

    Totul pare a fi orchestrarea unei incercari de prabusire a firavului stat de drept cladit in Romania, intru salvarea unui palc de penali. E ca si cum o gloata de zurbagii s-au napustit sa darame poarta cetatii si se opintesc asupra ei, in vreme ce, de partea cealalta un singur om cauta sa o tina in picioare .

    Daca nu-i vor sari de graba in ajutor din cei pe care poarta ii apara si pe ei, zidurile vor ceda si totul se va prabusi in jur !

    Asta incearca televiziunile sa faca : sa prabusasca increderea publicului in justitie, incepand cu compromiterea DNA, prin atacarea reprezentantului sau emblematic LCK si continuand cu subminarea justitiei propriu zise, reprezentata de ICCJ, in acest caz incercandu-se distrugerea reputatiei fostei presedinte a Curtii, judecatoarea Livia Stanciu.

    PS. Si cine era mai nimerit pt o astfel de intreprindere daca nu Sebastian Ghita, om al serviciilor, patron de televiziune si penal ?

    PPS. Serialul continua, Ghita ne anunta noi episoade si se pare ca institutiile abilitate sa opreasca productia acestei facaturi in afara de a se aproviziona cu popcorn nu fac nimic altceva !
    • 0 (4 voturi)    
      Ba sa nu le opreasca,ca pana la urma se (Marţi, 10 ianuarie 2017, 9:31)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      se convinge tot romanul ce sleahta de nemernici au condus Romania din umbra ,sa se vada incregatura de interese dintre servicii si justitie!
  • +3 (5 voturi)    
    Autostrada de 9 miliarde (Marţi, 10 ianuarie 2017, 7:42)

    catalinmz [utilizator]

    Pai nu era vorba de autostrada aia supraevaluata la 8 sau 9 miliarde din care lua toata baronimea pesedista banii care li se cuvin? Normal ca il aresta.
    Si tot merita inchis daca nu se apuca in sfarsit o autostrada care sa lege bucurestiul de occident. E bine totusi ca isi doresc vesticii o asemenea autostrada mai mult decat noi
  • +3 (5 voturi)    
    Este . . . (Marţi, 10 ianuarie 2017, 9:50)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . . pentru prima oara in 27 de ani cand aud ca in Romania oamenii pot fi arestati de catre SRI! Ghita asta a luat-o razna rau de tot si debiteaza minciuna dupa minciuna mai ceva ca un romancier de SF. Grav e ca se gasesc in Romania destui gazetari si politicieni care, nu numai ca dau crezare aberatiilor acestui individ, dar le mai si folosesc in scopul promovarilor [ropriilor interese,
  • +4 (4 voturi)    
    V-ați lămurit? (Marţi, 10 ianuarie 2017, 10:22)

    stos [utilizator]

    Ultimele dezvăluiri ale lui Sebastian Ghiță ne arată că dintr-un act denunțător, totul a devenit un bluf.
    SRI nu are dreptul de reținere(arestare) și anchetare.Arte dreptul de blocare sau anihilare, dacă este cazul, a activităților teroriste.
    Afirmația cu autostrada este subțire.
    Să vedem ce cărți are Traian Băsescu.
  • -5 (5 voturi)    
    fulminant (Marţi, 10 ianuarie 2017, 10:39)

    let_s_twist_again [utilizator]

    la 13,5 ore de la publicarea articolului sunt deja 91 comentarii; cred că şi-a trezit coldea din somn toţi subalternii să posteze sau voteze pe aici.
    foarte puţini sesizează depăşirea grosolană de atribuţii a gradaţilor din servicii (apropos, parcă era vorba de prin '90 ca serviciile să fie demilitarizate...???) dar sar în apărarea şefului şi deviază discuţia de la abuzurile sri la autostrăzi...
    este oare nevoie să mai reamintesc că specializarea securităţii ceauşiste în pactul Varşovia era diversiune-dezinformare ?
    • 0 (2 voturi)    
      pe de ala parte... (Marţi, 10 ianuarie 2017, 12:42)

      NWalker [utilizator] i-a raspuns lui let_s_twist_again

      putorile bugetare de la PSD abiau s-au trezit pe la 8.30 au ajuns la birou la 9.30, au baut o cafeluta, au citit Libertatea si can-can, la 10.30 si-au pornit terminalele cu pachetele soft de la Teamnet si (efectiv cu noaptea in cap!) la 10.39 au inceput treaba, sa posteze pro PSD. scuza-ne ca te retinem, stim ca la 13.30 trebuie sa pleci acasa dupa o zi extenuanta de munca.trebuie sa ajunga la reluarea Dallas de la 15.30 si apoi sa se pregateasca pentru maratonul A3 si, fingers crossed, pt un nou episod din "dr ghita in actiune". Pana atunci...inca o cafeluta?


      inca o cafeluta?
  • +2 (2 voturi)    
    e mai ok sibiu (Marţi, 10 ianuarie 2017, 11:22)

    Bogdan31415 [anonim]

    valea prahovei are deja trenuri, sosele cu 2 benzi pe sens. E suficient pentru turism.

    Doar ca e prost organizata, d-aia se blocheaza. Ca evident ca o iei prin Sinaia daca ala e drumul cu prioritate.
  • +1 (1 vot)    
    unde e maior? (Marţi, 10 ianuarie 2017, 14:21)

    barba-neagra [utilizator]

    Observ ca toti bolnavii politici (adica cei cu dosare sau cei ar caror familii au dosare) dau cu maciuca in unul pe care il cheama Coldea sau Codlea. Lipseste din peisaj "personajul" principal, adeca dl Maior, adeca domnul care onor conducea SRI. Carevasazica, vorba lui Dodon, al mai tare din parcare era complet disparut, plecat, adormit, inchis in vestibul, calus la gura, si asta timp de vreo 4-5 ani!!! Ca nu era ruda si pretin cu Ponta si Ghita, ca nu visa si el, ca orice om, la mariri, nu dreaq de ambasade... Poate ne esplica fugarul. Poate stie fostul presedinte, acum sarit de pe fix in caruta lui Ghita care sta pe capra iar restul musca temeinic din ceapa si mamaliga la coada calului... Ne-a(u) innebunit cu binomul asta Kove-Colde. In fine, cum dreaq sa-l bage la puscarie SRI (!!!) pe Ponta daca facea o autostrada? Ceruse prea multa spaga???
  • 0 (2 voturi)    
    pozitie general COLDEA (Marţi, 10 ianuarie 2017, 17:51)

    LucianMilovan [anonim]

    rezulta din declaratia lui Seb. Ghita ca gen. COLDEA are o pozitie 100 % corecta : pentru ca, asa cum bine se stie, autostrada Pitesti - Sibiu este prioritatea nr. 1 pentru interesul si dezvoltarea Romaniei, nu autostrada Comarnic - Brasov., care e in principal necesara pentru vacante si sfirsit de saptamina.
    Sigur, pentru voturi e mai buna Comarnic- Brasov...
    Asa ca dl. Coldea se dovedeste un mare patriot si om de stat remarcabil, iar Ponta un politician marunt, pe care il intereseaza in primul rind voturile. Multumim dl Ghita ca ne-ai aratat cum stau lucrurile ! Cu respect dle general Coldea !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Firesc si de bun simt (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 14:50)

    ion_pozitiv [utilizator]

    Firesc si de bun simt a fost ca SRI sa intervina pentru blocarea proiectului de autostrada spre Brasov, deoarece escrocheria si jaful erau deosebit de mari, insuportabile pt Romania, desi aducea avantaje foarte mari derbedeilor Ponta, Sova si altor cativa viitori puscariasi. In plus, in afara de aparenta realizare a acestui obiectiv era blocata din fasa orice abordare a autostrazii Pitesti Sibiu, mult mai utila industriei romanesti, chiar daca totodata era benefica si intereselor UE. In mod evident, do......lui de Ponta nu i se pareau relevante nici ratiunile de securitate nationala si cele ale UE, ratiuni care recomandau fundamentat constructia legaturii cu Ardealul si cu Europa prin Sibiu.
    Poate in ochii parvenitilor de la PSD, faptul ca a fost blocat din fasa actiunea de jaf national de catre SRI este nedemocratic, nelegal... etc, dar chiar asa trebuie procedat cand niste javre ajunse la putere nu mai au limite in furt.
    PS De ce n-au procedat asa si cu Petromidia sau Huawei sau "productiile de soft" ale fugarului cu nume de porcina?
    BANC De ce a fugit Ghita? Auzise ca de Ignatul asta n-o sa mai scape; fusese ingrasat destul!