Americanul de la Ambasada SUA care a accidentat o romanca lucreaza in serviciile secrete

de Dan Tapalaga, George Florea     HotNews.ro
Miercuri, 12 decembrie 2007, 13:56 Actualitate | Esenţial


 documente
(12 Dec 2007) DOC, 36KB
Ambasada SUA confirma implicarea atasatului Kevin L. Sandlin in accidentul de circulatie produs marti noaptea in Bucuresti. Potrivit unui comunicat de presa remis HotNews.ro, Ambasada "coopereaza cu Politia Romana in investigarea accidentului". La solicitarea HotNews.ro, reprezentantii Ambasadei SUA au declarat ca Kevin Sandlin este atasat adjunct in cadrul Ambasadei si lucreaza ca reprezentant al Serviciului Secret American (USSS – United States Secret Service) pe probleme de frauda fiscala si criminalitate cibernetica.

USSS are doua misiuni importante: protectia Presedintelui si Vice-presedintelui Statelor Unite ale Americii si a familiilor acestora si investigarea infractiunilor fiscale, printre care frauda fiscala si criminalitatea cibernetica. USSS face parte din Departamentul pentru Securitate Interna.

"Ambasada regreta profund accidentul si ii doreste soferului implicat in accident insanatosire rapida", se mai arata in comunicatul Ambasadei SUA.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3812 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    deci.... (Miercuri, 12 decembrie 2007, 14:57)

    nume [anonim]

    "working for a U.S. law enforcement agency" ....hmmmm, ce-o fi baiatu'? CIA, FBI, NSA, KFC, BBC? :)))))))
    • +2 (4 voturi)    
      KFC... (Miercuri, 12 decembrie 2007, 15:42)

      Vasile [anonim] i-a raspuns lui nume

      sigur e de la Mc Donalds...crezi ca o sa-ti spuna cineva mai mult de atat?
  • +1 (3 voturi)    
    Or sa tot fie .... (Miercuri, 12 decembrie 2007, 15:18)

    Immortal [anonim]

    Din pacate la ora actuala in Romania, angajatii ambasadei americane precum si militarii americani pot sa faca ORICE fapta pe teritoriul Romaniei si sa scape ! Pana la urma o sa se ajunga si la noi la situatii precum cele din Japonia unde zeci de mii de oameni au iesit in strada pentru a cere retragerea trupelor americane din Japonia si tragerea la raspundere a militarilor americani care fusesera implicati intr-un caz de pedofilie. Acum ca o sa avem si baze americane sa vedeti ce or sa se inmulteasca cazurile de americani care comit infractiuni si urineaza pe justitia din Romania! Poate candva in viitor nu vom mai fi asa de slugarnici !
    • +3 (3 voturi)    
      agenti guvernamentali (Miercuri, 12 decembrie 2007, 15:47)

      Vasile [anonim] i-a raspuns lui Immortal

      Fain, tare fain, deci la anu' o sa vad filme cu teroristi vanati de un agent CIA pe strazile din Bucuresti...si acesta va fi mustrat de sefi ca a demolat un Mall, a omorat cateva sute de bucuresteni, dar pana la urma omul avea o misiune si pana la urmatoarea merita si el o vacanta in Hawai, evident ca nu la mititica.
  • +1 (1 vot)    
    criminalitate cibernetica? (Miercuri, 12 decembrie 2007, 15:58)

    daniel [anonim]

    I-o fi hacuit vreun meserias local computerul de bord...
  • +1 (3 voturi)    
    stiri (Miercuri, 12 decembrie 2007, 17:00)

    S [anonim]

    deci accidente de=astea se intampla cred in fiecare ora.....dar daca e american, E STIRE DE SENZATIE!!!! si asta inainte sa se afle ca ar lucra pt serviciile secrete...
  • +2 (2 voturi)    
    usss (Miercuri, 12 decembrie 2007, 17:04)

    gogu [anonim]

    Io stiu ca secret service e un fel de spp de la ei. cu protectia presedintelui se ocupa! Dar poate gresesc
  • +2 (2 voturi)    
    ... (Miercuri, 12 decembrie 2007, 21:27)

    anonim [anonim]

    stiti ceva, toate astea sunt niste chestii care nu ne privesc, cred ca doar faptul ca este american face atata caz la urma urmei accidente la noi in tara se intampla non stop si nu mai sunt mediatizate, asta este marea problema a romanului ca se uita mereu in curtea vecinului dar haideti sa vedem: la noi in tara totul este perfect? sau ati uitat de traficul infernal, de batrani, de copii cu probleme, de tinerii care nu si gasesc de munca, de spaga pe care o dam, de salariile mici, de batranii ramasi la tara care nu au dupa ce bea apa; acest accident se datoreaza in mare parte soselelor de la noi.
    • +1 (1 vot)    
      pt anonim (Joi, 13 decembrie 2007, 9:35)

      rimo [anonim] i-a raspuns lui anonim

      vrei sa stii de ce se intampla toate astea in romania?<br/>pentru ca mai sunt oameni ca tine pe aici... nu conteaza ce este, conteaza ce a facut si sa fie tras la raspundere, sa se supuna legii... ceea ce americanii nu fac, ca sunt superiori, asat deranjeaza... toata lumea greseste si trebuie sa plateasca conform greselii... nimeni nu este mai presus de lege, toti suntem oameni si treb sa respectam o lege...
  • +1 (1 vot)    
    :D (Miercuri, 12 decembrie 2007, 22:04)

    Nautilus [anonim]

    &quot;UPDATE: Sotul si sora victimei lucreaza la Ambasada americana de la Bucuresti, potrivit postului Antena 3.&quot;<br/><br/> ...n-au decat sa puna bata de baseball pe el :))))<br/><br/> ~Nautilus
  • +1 (1 vot)    
    tara lui papura voda! (Joi, 13 decembrie 2007, 0:41)

    Marius [anonim]

    Nici nu e de mirare ce se intampla in tara asta... la politica pupan-curista dusa de politicienii astia... suntem servii tuturor... lipsiti de orice moralitate, demnitate, decenta... fara frica de d-zeu... niste cadavre ambulante, putrezi pe interior... doamne apara si pazeste! <br/>Politica externa e pb in cazul asta: ducem o politica duplicitara, o viata duplicitara, cand cu USA cand cu UE , cand cu ambele... sa ne uitam la consecintele catastrofale ale acestui comportament in timpul razboaielor la care Romania a luat parte... tot asa duplicitari... mai bine ramaneam dracu neutri... asa oameni de cacao asa tara de cacao...<br/>Frumoasa tara... pacat ca-i locuita de romani!<br/><br/>Numai bine,<br/>Marius
  • +1 (1 vot)    
    Parca ati fi Romania Mare! (Joi, 13 decembrie 2007, 9:46)

    Lucian [anonim]

    Pana cand veti difuza stirile cu titluri tendentioase si senzationaliste? Auzi, lucra in serviciile secrete, adica probabil CIA, KGB sau Mossad! Va costa ceva sa scrieti ca lucra la Secret Service, care este o institutie cu atributii clare si de care a auzit toata lumea?
  • 0 (0 voturi)    
    Hm (Joi, 13 decembrie 2007, 12:29)

    Calin [anonim]

    Nu vi se pare ca ati comis un mic truism in titlu? &quot;Americanul de la ambasada SUA&quot; este acelasi lucru cu &quot;americanul de la ambasada americana&quot; - nu va deranjeaza un pic urechea logica?