UPDATE Dan Mihalache si Mihai Gadea, la Balul Sasilor de la Munchen

de I.C.     HotNews.ro
Duminică, 31 ianuarie 2016, 14:32 Actualitate | Esenţial


Dan Mihalache si Mihai Gadea la Balul Sasilor
Foto: Facebook - Grigore Cartianu
Seful Cancelariei Prezidentiale Dan Mihalache si directorul Antena 3 Mihai Gadea au participat sambata seara la Balul Sasilor desfasurat la Munchen, scrie Grigore Cartianu pe Facebook, postand si imagini de la eveniment.

HotNews.ro a intrebat Administratia Prezidentiala daca Mihai Gadea a facut parte din delegatia prezidentiala, insa Presedintia a precizat ca doar Dan Mihalache a mers la Munchen in numele presedintelui Klaus Iohannis.

UPDATE Mihai Gadea precizeaza, pe Facebook, ca a fost invitat la Balul sasilor de la Munchen in urma reportajelor Antena 3 despre sarbatorile si satele sasesti din Romania.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10718 vizualizari

  • +19 (23 voturi)    
    ... (Duminică, 31 ianuarie 2016, 14:40)

    karula [utilizator]

    Vorba batranului sas:" lucru slab"..
    • +16 (24 voturi)    
      vorba tinarului sas "bine facut" de rusine (Duminică, 31 ianuarie 2016, 15:29)

      linarel [utilizator] i-a raspuns lui karula

      ce bine se inteleg ei doi , cot la cot, parca-s din acelasi partid - usl - , liberalul lui peste prajit .....

      Faina traba kiwi, insisti sa ne convingi ca nici la sasi nu mai e ce a fost odata
    • -3 (5 voturi)    
      foarte important contextul (Luni, 1 februarie 2016, 8:37)

      Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui karula

      de ex Gadea pare un pic intre mese acolo... adica ar fi putut sa isi traga un scaun mai aproape de Mihalache sa schimbe 2 vorbe cu el de complezenta sau poate special sa il discrediteze stiind ca cineva va face poza respectiva...

      hai sa gandim un pic la rece... oamenii astia se cunosc toti intre ei... ce erau sa faca ? sa se faca ca nu se vad?!

      Important e ce au discutat... dar despre asta nu avem niciun fel de info
      • +2 (2 voturi)    
        un ziarist care se respecta isi face meseria nu (Luni, 1 februarie 2016, 10:52)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

        bea cot la cot cu puterea pe la sidrofii. Valabila chestia si pentru politicieni . . .
        • +3 (3 voturi)    
          pe rand (Luni, 1 februarie 2016, 16:58)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui ty

          Gadea nu e ziarist, e cel mult tucalar de presa
  • +29 (39 voturi)    
    Ciolannis (Duminică, 31 ianuarie 2016, 14:43)

    CititorulComentator [utilizator]

    E la un om distanta de influenta lui Gadea, prin intermediul lui Mihalache.

    Foarte mare incredere in Iohannis imi da treaba asta :(
    • -6 (34 voturi)    
      mda (Duminică, 31 ianuarie 2016, 15:45)

      sentenced [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      Ne-am luat-o in barba rau de tot. Am avut presedinti pe rand: criminal, mapets, alcoolic, acum il avem pe sasul asta care e greu de incadrat intr-o singura categorie negativa.
      Locuiesc in judetul cu cea mai mare comunitate de sasi si va spun un lucru: sasii competenti au plecat din Romania demult. ///
      • +19 (25 voturi)    
        personal? (Duminică, 31 ianuarie 2016, 20:08)

        nelamurit [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

        ai baut TU cot la cot cu presed "alcoolic"? cunosti personal pe careva care a facut-o? Te dai anti A3 si colportezi exact zoaiele lor.
        • -4 (10 voturi)    
          si tremuratul ala (Luni, 1 februarie 2016, 8:34)

          Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui nelamurit

          al mainilor de la ce e? de la tedy ?

          daca nici asta nu mai e alcoolic atunci insemana ca iohannis e cel mai vorbaret om de pe pamant
          • -1 (1 vot)    
            Care miini ? Alea de 2 m (Luni, 1 februarie 2016, 12:24)

            Kecske [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

            care au lovit copilul aflat in primul rind la o manifestare electorala ? Pai la lungimea asta nu ma mir ca tremura in bataia vinturilor de la a3.
      • 0 (0 voturi)    
        eu locuiesc in judetul (Luni, 1 februarie 2016, 16:59)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

        cu cea mai mare comunitate de romani si pot spune acelasi lucru
  • +28 (36 voturi)    
    Poate intelegeti acum! (Duminică, 31 ianuarie 2016, 14:56)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Mai e nevoie sa numesc papusarii din spatele lui Iohannis? Aveti raspunsul in aceasta poza facuta recent la Balul Sasilor...
    Habar n-am daca Gadea si Mihalache sunt sasi, dar sigur primul e omul lui Dan Voiculescu iar celalalt al lui Adrian Nastase, Crin Antonescu, Klaus Iohannis si tot ce tine de USL.
  • +33 (39 voturi)    
    Bravo Klaus! (Duminică, 31 ianuarie 2016, 15:03)

    ouyang [utilizator]

    Cum e vorba aia? Spune cu cine te insotesti sa iti spun bla bla? USL traieste! Felicitari si la multi ani!
  • -15 (45 voturi)    
    Bravo Gadea! (Duminică, 31 ianuarie 2016, 15:20)

    shlomo_bernstein [utilizator]

    Asta arata ca Gadea se bucura de apreciere internationala, fiind unul din cei mai apreciati jurnalisti ;) Ca de obicei, noi nu stim sa ne aprecie valorile...Asta-i Romania lucrului bine facut!
    • +15 (19 voturi)    
      raspopitu asta (Duminică, 31 ianuarie 2016, 18:16)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui shlomo_bernstein

      are ceva mushtariu pe la gura...nu cred ca e urma de wurst...
  • +16 (18 voturi)    
    reunire usl (Duminică, 31 ianuarie 2016, 15:46)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    las' ca la revenirea in tara isi vor da la gioale pe la diferite televiziuni pt. spectacol si rating.
  • -20 (30 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 31 ianuarie 2016, 16:08)

    [anonim]

    • +17 (23 voturi)    
      Mai degraba tu perorezi prostii! (Duminică, 31 ianuarie 2016, 17:14)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui

      In ce tara ai vazut tu suspecti politicieni bagati la puscarie pana se judeca fapta? Basescu vorbeste despre incalcarea drepturilor omului, dar spune in acelasi timp ca ar numi-o pe Codruta Kovesi chiar si cu aceste nereguli. Cred ca esti mai degraba un uselist mascat ce se vrea vertical. Mai incearca, poate prostesti pe cineva pana la urma ...
      • -12 (24 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Duminică, 31 ianuarie 2016, 22:04)

        [anonim] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        • +2 (2 voturi)    
          pastile taica..pastile (Luni, 1 februarie 2016, 12:23)

          Ion Zapada [utilizator] i-a raspuns lui

          nu de alta dar tu ai o obsesie grava cu al tau Basescu.
          pana una alta prezidentul in functie are dosar pe rol si camj incearca sa-l blocheze (lucru total nepermis, mai ales pentru un "neamt care se respecta").

          ca sa nu mai spun de faptul ca, dupa ce ca nu face nimic (doar tace) il mai si promoveaza pe alde Gadea.
    • +16 (18 voturi)    
      Da, si? E frumos? (Duminică, 31 ianuarie 2016, 18:01)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui

      Sa ai un Grup Infractional Organizat la conducerea tarii??? Mdah, tu, securel mic creca te bucuri.
      • -14 (16 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Duminică, 31 ianuarie 2016, 22:14)

        [anonim] i-a raspuns lui Parzivall

        • +9 (9 voturi)    
          I don't care (Duminică, 31 ianuarie 2016, 23:25)

          Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui

          In curand imi scap si parintii din Pesedistan. Excuze me if I misunderstand you. Apologies.
  • +17 (19 voturi)    
    Cine se aseamănă se adună. (Duminică, 31 ianuarie 2016, 17:49)

    asavreau [utilizator]

    Johannis a făcut primul pas și sa blocat.Mihalache și Gâdea sau apucat de picioarele lui și nu-i mai dau drumul.
  • +15 (19 voturi)    
    Pot spune doar : (Duminică, 31 ianuarie 2016, 18:02)

    MicaS [utilizator]

    rusine d-le pesedinte !
    • 0 (0 voturi)    
      Hahhaaaa, rusine cui? (Luni, 1 februarie 2016, 12:42)

      dbdb [utilizator] i-a raspuns lui MicaS

      presedintelui? pentru ca...ce?
    • 0 (0 voturi)    
      tare urarea cu (Luni, 1 februarie 2016, 20:43)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui MicaS

      d-le PeSeDinte.
  • +15 (19 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 31 ianuarie 2016, 18:17)

    [anonim]

  • +12 (18 voturi)    
    ok (Duminică, 31 ianuarie 2016, 22:20)

    rezis [utilizator]

    Dl basescu spunea despre johaness ca e premierul de la Grivco...qed
  • +8 (8 voturi)    
    Olario rio rio her KiWI (Duminică, 31 ianuarie 2016, 22:26)

    Plagarus [utilizator]

    Habebus KiWI si satul si cu slanina-n pod !
    mihaLAKE & pastorul vuvuzea sunt din arsenalul lolelor din care nu lipsesc tălăngile, corbaciul (Korbatsch, biciul împletit) si zuruitoarele (Ratsche),
  • +16 (16 voturi)    
    Cap de Porc are Gadiotul (Duminică, 31 ianuarie 2016, 23:26)

    Parzivall [utilizator]

    Vad ca'i creste si ratul de la o zi la alta. Ce gashca domle, ce baieti faini in poza aia.
  • +9 (11 voturi)    
    Chiar nu poate fi inlocuit Mihalache? (Luni, 1 februarie 2016, 8:25)

    emil bobu [utilizator]

    Uite cu ce mincinosi si parveniti isi petrece timpul.
  • +4 (4 voturi)    
    cam naspa...pt. Iohannis (Luni, 1 februarie 2016, 12:21)

    Ion Zapada [utilizator]

    dupa ce doarme-n porumb il mai si ridica pe alde Gadea.
    ma tem ca va termina chiar mai prost decat Constantinescu.