Un autocar ce venea din Anglia s-a rasturnat in judetul Suceava, patru persoane au fost ranite
Purtatorul de cuvant al Politiei Judetene Suceava, Anca Badale, a declarat ca un autocar in care se aflau 12 persoane care se intorceau din Anglia la Radauti s-a rasturnat, in localitatea suceveana Clit, dupa ce soferul a pierdut controlul asupra directiei de mers din cauza vitezei.
In urma accidentului, patru persoane au fost ranite, din care doua au refuzat sa mearga la spital pentru primirea de ingrijiri medicale.
Ea a precizat ca ranitii transportati la spital sunt cei doi soferi ai autocarului.

Paradoxul pandemiei: internările s-au prăbușit în 2020, dar numărul infecțiilor nosocomiale a crescut față de 2019 - date oficiale la nouă luni
De ce căutăm urme de viață pe Marte și ce ar însemna pentru omenire dacă le-am găsi
Găurile negre supermasive, formate din materie întunecată? / Internauții au decodat mesajul secret al roverului Perseverance / GTA ar putea fi interzis în SUA /
S-au apucat mai mulți români de yoga în pandemie? „De acasă se muncește mai mult decât de la birou. Faptul că urmează ora de yoga, mă forțează să-mi închid laptopul”
INTERVIU Un an de la primul caz de COVID-19 în România / De ce a scăzut drastic numărul îmbolnăvirilor în ultimele 2-3 luni și ce ne așteaptă: Al treilea val nu va fi de intensitatea celui de-al doilea / Testele rapide ar trebui distribuite gratuit medicilor de familie, am ști clar numărul real de cazuri