VIDEO Imagini cu schimbul de focuri dintre teroristi si politisti langa Bataclan

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 15 noiembrie 2015, 17:44 Actualitate | Esenţial


Lupta armata intre politie si teroristi langa Bataclan
Foto: Captura YouTube
Au aparut imagini cu schimbul de focuri dintre politia franceza si teroristi in timpul asediului de la sala de concerte Bataclan de vineri noapte.  

In clipul video se vede cum politistii se retrag initial sub rafalele trase dinspre cladire, scantei sarind in momentul in care gloante ricoseaza din masinile parcate.  

Se vede si un ofiter de politie ghideaza o femeie in afara traseeelor gloantelor, catre cealalta parte a strazii. 







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


13576 vizualizari

  • -4 (6 voturi)    
    Link-ul (Duminică, 15 noiembrie 2015, 18:25)

    KostasP [utilizator]

    Nu functioneaza pe mobil.
  • -5 (13 voturi)    
    Politia Franceza (Duminică, 15 noiembrie 2015, 19:42)

    Qwertz [utilizator]

    Incredibil ce politisti lasi, cam ca si la incidentul din ianuarie. Cred ca daca talibanii mai fac un atentat Franta se preda. Au experienta!
    • +2 (4 voturi)    
      Nu sunt lasi, sunt neinarmati (Duminică, 15 noiembrie 2015, 21:25)

      AdrianBorza [utilizator] i-a raspuns lui Qwertz

      Se vede ca unul are doar un pistol (raza foarte scurta, precizie buna la 10-20 de metri) si unul o pusca. Nu sunt trupe speciale, par a fi politie obisnuita, neantrenata pentru asa ceva. Politistul mediu trage cu pistolul de cateva ori pe an si cam asta e tot antrenamentul, complet insuficient in fata unor tragatori cu AK47.

      Nu sunt lasi, doar supravegheza zona in asteptarea unor intariri serioase - ori armata ori SWAT.
      • +1 (1 vot)    
        Mda (Luni, 16 noiembrie 2015, 9:12)

        Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui AdrianBorza

        Cati oameni au murit intre timp pentru ca politstii au asteptat trupele antitero? Tu realizezi ce vorbesti? In iarna erau trupele antitero cand au intrat in acel magazin si l-au lasat pe politistul ala singur inauntru. Acolo ce tactica a fost? Nu mai vorbiti aiurea...
  • +1 (1 vot)    
    uimitor totusi (Duminică, 15 noiembrie 2015, 20:30)

    goguleana lugojana [utilizator]

    politisti? ei nu au trupe antitero? Ceva mai blindat decat o simpla vesta antiglont?
  • -4 (4 voturi)    
    ... (Duminică, 15 noiembrie 2015, 21:02)

    Sutcivni [utilizator]

    Se observa clar din imagini ca este o inscenare, o comedie, executata de guvernul francez.


    Legea Martiala a fost declarata in Paris. Multe efective ale armatei au fost desfasurate in capital Frantei. Granitele tarii au fost inchise. Drepturile si libertatile cetatenesti au fost suspendate. Armata, Politia, Jandarmeria pot sa perchezitioneze pe oricine sau orice fara niciun mandat si fara consimtamantul proprietarilor.


    Iudeii nesemiti proprietari ai salii de concerte Bataclan tocmai au vandut cladirea cu simbolism masonic in luna septembrie 2015. Multe trupe de Heavy Metal invocand Satana s-au perindat pe acolo chiar si in noaptea cu pricina. Ceva e cusut cu ata alba. Guvernul francez a pregatit in cele mai mici detalii atacul ’’terorist’’. 100%.



    Cu putin timp inaintea evenimentelor de la Paris, cine cu cine s-a intalnit? Asa ceva n-o sa vedeti pe main-stream…

    Ia sa vedem …
    S-au intalnit urmatorii sefi de servicii : John O. Brennan (Director CIA)
    + Bernard Bajolet (Directorul DGSE – Direction générale de la sécurité
    extérieure) + John Sawers (Fostul Director al MI6) + Yaacov Amidror (Fostul
    Consilier al Securitatii Nationale din IsraHell). Oare ce-au pus frumuseii la
    cale? Asta-i intrebare de 100 de puncte pentru cetatenii care inca n-au
    creierul calcifiat.



    Pe 13 noiembrie dimineata, in Paris au fost executate exercitii anti-teroriste in mai multe locatii mobilizand toate serviciile speciale franceze. Ce proba mai concludenta se poate aduce ca nimic nu a fost la voia intamplarii ci totul a fost un scenariu. Scenariul a fost pregatit dinainte. Actorii de criza faceau ultima repetitie inaintea night-show-ului.



    Cica o femeie gravida era suspendata cand intr-o mana cand in doua de veranda ferestrei de la etajul al doilea al cladirii si a stat in aceasta pozitie pentru aproape 5 minute. Cu siguranta era suspendata si de un alt element ajutator pentru a rezista tot acest timp. Din toti asa-zisii martori ai evenimentului (11e arrondissement) doar ’’jurnalistu
    • +1 (3 voturi)    
      ... (Luni, 16 noiembrie 2015, 1:27)

      Lestat [utilizator] i-a raspuns lui Sutcivni

      Ai uitat iar de pastile...
  • 0 (4 voturi)    
    da (Duminică, 15 noiembrie 2015, 22:38)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    pina la urma din textul stirii se deduce ca era mai important ca un politist a trecut strada o femeie decit schimbul de focuri. Bine ca nu era o baba cu cadru metalic.