VIDEO Ultimele imagini din clubul Colectiv, inainte de producerea tragediei

de I.C.     HotNews.ro
Sâmbătă, 7 noiembrie 2015, 22:15 Actualitate | Esenţial


Ultimele imagini din clubul Colectiv
Foto: Captura YouTube
Pe contul de YouTube.com Arhiva mea au fost postate ultimele imagini filmate in clubul Colectiv, inainte de producerea tragediei de vinerea trecuta. Imaginile sunt cele obisnuite de la un concert, lumea din public dansa, simtindu-se bine, in timp ce pe scena formatia Goodbye to Gravity interpreta "Unusual Suspects", The Evil That Men Do", "the Cage" si "Rise of the Fallen".







Citeste mai multe despre   
















28739 vizualizari

  • +7 (19 voturi)    
    Cei buni nu mai sunt printre noi... (Sâmbătă, 7 noiembrie 2015, 23:12)

    alexknicks [anonim]

    Doamne, ce frumosi si plini de viata sunt toti, artisti sau spectatori! ...atat de frumosi, liberi si buni incat ai vrut sa-i ai mai aprope de tine. Doamne, stiu ca vei avea grija de sufletele lor frumoase, vor sta langa tine si vor veghea asupra acestei lumi nenorocite care i-a trimis langa tine. Poate lumea asta, plina de oameni mici si josnici, va intelege ceva dupa ofranda asta ce parca singur ti-ai luat-o. Si Doamne te mai rog ceva: da-le putere celor care se lupta intre viata si moarte sa supravietuiasca, sa ni se alature in lupta pe care am inceput-o in a schimba lumea asta nenorocita. Avem nevoie de tine, avem nevoie de ei sa nu ne oprim aici.
    • +4 (6 voturi)    
      Mai terminati cu doamne (Duminică, 8 noiembrie 2015, 8:14)

      CititorulComentator [utilizator] i-a raspuns lui alexknicks

      Va rog...de-aia i-a lasat sa moara nu? Ca e mare doamne...ridicol.
    • +1 (7 voturi)    
      @alexknicks (Duminică, 8 noiembrie 2015, 10:54)

      robinet4x4 [anonim] i-a raspuns lui alexknicks

      Patetic, am plans, se vede ca este un mesaj sincer, venit dintr-un suflet sensibil. Intr'adevar oamenii aia erau cei mai frumosi, cei mai destepti, cei mai buni si cei mai cei. Cu siguranta nu erau printre ei si oameni obisnuiti (adica mincinosi, orgoliosi, hoti, betivi, superficiali, prosti, increzuti, mandri, etc). Trecand peste asta, vezi ca am vorbit cu Dumnezeu, cica nu citeste HotNews, scrie-i la "prayers@heaven.god".
      PS: Ceea ce s-a intamplat este o mare tragedie si intristeaza profund orice om intreg la minte, insa haideti sa nu mai fim atat de ipocriti si sa ne prefacem ca ne pasa mai mult decat ne pasa. Pentru cei implicati direct si pentru cei care ii cunosc/cunosteau si tin/tineau la ei, viata s-a schimbat ireversibil. Toti ceilalti vor uita in cateva zile si isi vor continua netulburati vietile lor meschine. Pentru cei afectati cu adevarat, nimic nu e mai dezgustator decat ipocrizia in astfel de momente, haideti s-o evitam macar din minim respect. Doneaza un leu, aprinde o lumanare (daca tu crezi ca asta conteaza), dar lasa dracului tanguielile pe facebook si pe mai stiu eu care site de socializare, oamenii cu capul pe umeri nu vor simti decat scarba.
  • +16 (16 voturi)    
    :( (Sâmbătă, 7 noiembrie 2015, 23:40)

    Natasa [utilizator]

    Foarte trist sa ii vezi cat de pasionati de muzica si de fericiti erau si cateva minute mai tarziu s-a terminat tot! ce durere pe familiile lor sa vada imaginile astea! Dumnezeu sa ii odihneasca!
  • -2 (6 voturi)    
    The Evil That Men Do (Duminică, 8 noiembrie 2015, 0:39)

    Trosc Pleosc [anonim]

    The Evil That Men Do is cover dupa Iron Maiden. Originalul aici https://youtu.be/M6JpxDebokM
  • -4 (8 voturi)    
    cover, cover, cover (Duminică, 8 noiembrie 2015, 0:56)

    10nas [anonim]

    ... din câte vad, cover, cover, cover (iron maiden, soulfly etc).
  • 0 (2 voturi)    
    Mi-e dor si ma doare (Duminică, 8 noiembrie 2015, 10:13)

    Mariana [anonim]

    Dumnezeu sa-i ierte! De ce trebuie sa pierzi pe cineva pt ca, dupa aceea, sa-i simti valoarea, sa-i vezi valoarea, sa-i cauti identitatea. Sincere condoleante familiilor indoliate.
  • 0 (2 voturi)    
    de ce??? (Duminică, 8 noiembrie 2015, 16:44)

    ..13 [utilizator]

    Spectacolul era fantastic chiar cred ca nu trebuiau artificiile.

    Cine doamne le baga in cap oamenilor astora ca da mai bine daca pun in spectacol artificii???

    Totul se putea termina cu bine - oamenii erau multumiti de muzica pe care o ascultau, de efectele luminoase, de noul cd ce urma sa fie lansat....

    De ce oare, de ce?