Klaus Iohannis: Voi merge in piata

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 6 noiembrie 2015, 16:20 Actualitate | Esenţial


Presedintele Klaus Iohannis a promis vineri ca va merge la protestele din Piata Universitatii, dar nu va anunta ziua si ora in care va face acest lucru, deoarece nu vrea sa creeze un "eveniment media".

"Am primit multiple invitatii de a merge in piata si am promis ca voi merge, dar nu voi anunta nici ora si nici ziua, nu vrea sa fac un eveniment media, ci vreau sa vorbesc cu oameni simpli, sa imi spuna ce asteapta de la mine, de la clasa politica", a spus seful statului, intr-o conferinta de presa.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


8900 vizualizari

  • +3 (7 voturi)    
    Usor de ales data (Vineri, 6 noiembrie 2015, 16:26)

    dandra [utilizator]

    Probabil 1 Decembrie, simbolic si tone de imagine pentru presedentie.
    De mult vroiam sa va scriu si sa va intreb ceva: ce se mai aude cu renovarea arcului de triuf. Anul trecut parada s-a tinut la parlament si timp de 1 an nu au reusit renovarea? Oare ce baieti destepti au primit contractul? Trec in fiecare zi pe acolo si nu vad a se lucra....
    Inca un an cu defilare la parlament? Trist!
    • +5 (7 voturi)    
      S-ar putea sa nu fie atat de bine primit! (Vineri, 6 noiembrie 2015, 18:51)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Majoritatea il vad ca pe un conducator slab, fara alonja necesara acestei functii. Il asteptam...
    • 0 (0 voturi)    
      va rugam (Vineri, 6 noiembrie 2015, 19:35)

      nicu [anonim] i-a raspuns lui dandra

      va asteptam acum in piata si la COLECTIV...O LUMANARE..
  • -5 (9 voturi)    
    Merge la piata! (Vineri, 6 noiembrie 2015, 16:26)

    spanac [utilizator]

    La piata agroalimentara.
    • +5 (5 voturi)    
      Si la Institutul Cantacuzino a fost, si a fost bin (Vineri, 6 noiembrie 2015, 17:15)

      D-or [utilizator] i-a raspuns lui spanac

      A propos, de Institut, ce-or mai fi facind?
      Ce bun ar fi fost CANTASTIM-ul lor pentru imunitatea celor arsi in Colectiv!

      Chiar, cind il putem cumpara din farmacii?
  • +8 (12 voturi)    
    Serios? (Vineri, 6 noiembrie 2015, 16:29)

    vladf [utilizator]

    Prietene! Acolo este tot timpul media, sunt toate televiziunile, au cameramani mobili, crezi ca poti sa scapi fara sa te asalteze si sa te sugrume cineva?
    Vrei sa faci efect, vino mascat Anonymus, imbracat casual, cu doar 2 garzi de corp discrete si imbracate normal nu la costum.
    Ocheste cateva persoane si le inviti discret printr-o invitatie mai oficioasa semnata in original, ii inviti la o cafea intr-un local apropiat, dc. nu chiar la Intercontinental.
    Alege niste persoane normale, random, nu agitatori sau cei care zbiara la portavoce, ai grija la cei din galerie.
    Oamenii normali ii gasesti pe margini, nu miez in fata camerelor de luat vederi.
    Daca alegi 30 de persoane sigur gasesti pe cineva cu care sa stai de vorba, iar daca te plimbi 20 de minute printre manifestanti ai timp sa citesti toate mesajele si sa-ti faci o idee despre participanti.
    Cam asta ai de facut, ia vezi este greu?
  • +1 (1 vot)    
    P.S. (Vineri, 6 noiembrie 2015, 16:30)

    vladf [utilizator]

    Intalnirile le poti filma, redai cateva cadre si declaratiile participantilor despre cum au fosr abordati.
  • -1 (9 voturi)    
    de minuta .. (Vineri, 6 noiembrie 2015, 16:35)

    alex [anonim]

    cu noii (sau fff vechii) tai prieteni si amici:
    dragnea
    blaga
    udrea
    basescu
    tariceanu
    oprea
    si inca vreo 600 de hiene parlamentare...
    brav tie ca ne-ao prostit ca cica "stop si de la capat"...se pare ca "rominai lucrului bine facut" e rominia in care te asezi la masa si discuti si agreezi cu o banda de securisti, hoti, mafioti si interlopi
    buna si faza cu "societatea civila la consultari"..alt praf in ochi
    mi-e rusine si scirba ca te-am votat
  • +3 (15 voturi)    
    Voi merge in piata... (Vineri, 6 noiembrie 2015, 16:40)

    Iohannis [anonim]

    Nevasta-mea are nevoie de cartofi.

    Acum lasand gluma la o parte ...

    Romania lucrului bine facut ... e cam departe cu nea caisa asta ...

    Un roman dezamagit
    • +3 (9 voturi)    
      Ba nu, inca am incredere. (Vineri, 6 noiembrie 2015, 17:12)

      D-or [utilizator] i-a raspuns lui Iohannis

      Nu greseste, nu se repede. Pina acum nimic nu i-a infirmat buna-credinta. Cei mai periculosi sint prostii harnici.
    • -2 (6 voturi)    
      25 de ani (Vineri, 6 noiembrie 2015, 17:32)

      Mustata lui Dragnea [anonim] i-a raspuns lui Iohannis

      ati pupat moaste , v-ati hrănit cu mici si bere in campaniile electorale , ati ciugulit firimiturile aruncate de intraga clasă politică in speranta că o veti duce mai bine si acum astptati minuni de la Iohannis intr-un an ? Eu zic să mergeti să pupati moaste in continuare , poate se va intâmpla vreo minune .....si nu intr-un an , de pe o zi pe alta .
  • +5 (7 voturi)    
    Si sa prezentati si calendarul pentru unire (Vineri, 6 noiembrie 2015, 16:45)

    D-or [utilizator]

    Ca sa-l putem dezbate si sustine cu totii.
  • +2 (14 voturi)    
    tot pe usa din dos (Vineri, 6 noiembrie 2015, 16:50)

    ciolannis [anonim]

    palaria de presedinte a fost intotdeauna mult prea mare pentru el.
  • +7 (11 voturi)    
    cum adica ce asteapta (Vineri, 6 noiembrie 2015, 17:02)

    GG [anonim]

    Cica "vreau sa vorbesc cu oameni simpli, sa imi spuna ce asteapta de la mine" - cum adica boss ce asteapta de la tine ,pai asteapta ROMANIA LUCRULUI BINE FACUT ! care se lasa asteptata !! - declaratia asta este doar pentru imagine, punct!
  • +6 (10 voturi)    
    w (Vineri, 6 noiembrie 2015, 17:02)

    yon [anonim]

    Cat fariseism politic , nu stia saracu ca in tara este coruptie generalizata , ca politician romane = borfas ordinar , ca daca vrea justitie trebuie schimbata legislatia etc .....................credeam ca nu face parte din curvasaria asta .
  • +4 (6 voturi)    
    ai utiat ?! ti s-a spus de la alegeri deja (Vineri, 6 noiembrie 2015, 17:24)

    cineva [anonim]

    Iohanise.....

    ti s-a spus de acu' 2 ani ce se asteapta de la tine.. .... lasa gargara
  • 0 (2 voturi)    
    Fals, teatral (Vineri, 6 noiembrie 2015, 18:14)

    Lexis [utilizator]

    asa îl vedem, mulți, mulți...e de piatră, nu e pătruns de emoția celor mulți, e atât de evident....zâmbetul arborat cand, chipurile se adreseaza multimii, nu e sincer, e rece.
  • 0 (2 voturi)    
    klaun ciolannis a fost si ramine un biet circar (Vineri, 6 noiembrie 2015, 18:49)

    clown [anonim]

    va merge in piata cind va avea terenul "preparat" in asa fel ca sa aibe mingea servita la fileu intotdeauna.
  • +1 (1 vot)    
    drum bun.. (Vineri, 6 noiembrie 2015, 18:54)

    lili [anonim]

    Dar tot nu inteleg pentru ce !!
    Acum ca ati "aflat" ce vrea societatea romaneasca(desi anul trecut cand ati fost ales Presedinte spuneati ca societatea vrea o altfel de politica, oare asa repede ati uitat?!) pentru ce mai mergeti?!
    Cum veti discuta cu 15 000 de oameni?!
    Sau 30 000?!
  • 0 (2 voturi)    
    DA (Vineri, 6 noiembrie 2015, 19:08)

    io [anonim]

    In piata ..dar sa stii ca nu faci nici un ban!
    Ti-a scazut valorae muuult!
    Mai asteapta ...
    Poate ...la second!
  • +1 (3 voturi)    
    dati-le peste nas latrinelor (Vineri, 6 noiembrie 2015, 19:47)

    NICU [anonim]

    va asteptam la COLECTIV SI IN MIJLOCUL NOSTRU
    • 0 (0 voturi)    
      pai nu a zis ca vine? (Vineri, 6 noiembrie 2015, 21:11)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui NICU

      Doar ca un pic mai ardeleneste, ca poate nu mai e nevoie
  • 0 (2 voturi)    
    negociem ministrii ca la piata (Vineri, 6 noiembrie 2015, 20:24)

    sictirit [anonim]

    Vezi ca sunt pe acolo Magda Ciu.ac si Nikita, sa le intrebi ce ministii ar fi buni.