FOTO Cum arata demisia lui Victor Ponta

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 4 noiembrie 2015, 19:15 Actualitate | Esenţial


Demisia premierului Victor Ponta a ajuns miercuri seara la presedintele Klaus Iohannis.

Ponta a anuntat miercuri dimineata ca demisioneaza, dupa protestul care a reunit zeci de mii de oameni in Bucuresti, in urma tragediei de la clubul Colectiv.

Functia de premier interimar urmeaza sa fie preluata de actualul ministru al Apararii, Mircea Dusa.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















22582 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    pai (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 19:19)

    Huitzilopochtli [anonim]

    Daca titlul e o intrebare eu zic ca arata bine.
    • +6 (8 voturi)    
      E un plagiat! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 22:19)

      Klaus [anonim] i-a raspuns lui Huitzilopochtli

      Chiar si demisia a plagiat-o. A copiat-o pe cea a lui Boc si a schimbat doar numele si data.
    • +3 (7 voturi)    
      Sa-i gasim un inlocuitor fostului PM...... (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 23:55)

      8736 [utilizator] i-a raspuns lui Huitzilopochtli

      ..... Cum suna Laura Codruta Kovesi?
  • +10 (14 voturi)    
    Amin! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 19:19)

    corado [anonim]

    ne vedem la ...tribunal!
  • +6 (8 voturi)    
    Vai vai ! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 19:29)

    GabrielGabriel1 [anonim]

    Vai ce scris are ! :)

    Vai ce semnatura are ... hal de semnatura de prim ministru :) FOST prim ministru, ma scuzati !
  • +7 (13 voturi)    
    bun inceput (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 19:31)

    was [anonim]

    Pare-se ca da roade, nu trebuie sa ne oprim.
    Asteptam urmatoarea aparitie a unui articol unde se anunta ca Victor Viorel Paste este pedepsit la multi ani de inchisoare, cu executare bineinteles.
  • +5 (9 voturi)    
    Arata bine! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 19:39)

    Cosmin [anonim]

    Si sa speram ca nu mai auzim de el!
  • +8 (12 voturi)    
    demisia, (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 19:48)

    vasile [anonim]

    se da nu se aproba fiind un act unilateral, cita dreptate ai avut bai infractorule!, nu cistigam presedentia, scapa cine poate, asta a fost principiu de conducere a celui mai nenorocit prim-ministu din istoria tarii, acum urmeaza ca justitia sa-si faca treaba in liniste si fara trafic de influienta in toate spezele in care ai lasat urme,
  • +15 (19 voturi)    
    Cel mai frumos document (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 19:49)

    potaissa [utilizator]

    din ultimii ani.Pur si simplu sexy. Acum la mititica cu toti derbedeii din Parlament. TOTI care-au tinut mana.
  • +11 (15 voturi)    
    Da (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 19:54)

    George [anonim]

    Lipseste ceva. Intr-o margine ion iliescu va rog sa aprobati. Fir-ati draq de comunisti. Huo. La oase.
  • +6 (12 voturi)    
    superficial pina la capat (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 19:57)

    gybe [utilizator]

    Ce fituica oribila, chiar lasind continutul la o parte. Asa se semneaza bai Pontisor, dedesubtul numelui? Iar incheierea ai dat-o din pix, pe genunchi? Ca din "Cu stima" poti citi "Cer stima". Sa nu mai pomenim de logoul prost centrat sau absenta bullets-urilor.
  • +9 (13 voturi)    
    in sfarsit ... (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 20:02)

    astronaut [utilizator]

    am vazut-o si p-asta , demisia plagiatorului , penal , bai
    Cosma , ''galacticul'', tau s-a stins ! sa te duci unde a mancat dracu' copii !!
  • +7 (11 voturi)    
    Asta e tupeu sau pur si simplu prostie? (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 20:03)

    django [anonim]

    Constitutia Romaniei, art. 103, alin.(3) - "Programul şi lista Guvernului se dezbat de Camera Deputaţilor şi de Senat, în şedinţă comună. Parlamentul acordă încredere Guvernului cu votul majorităţii deputaţilor şi senatorilor."

    Legea 90/2001, art.9, alin.(1) - "Dacă primul-ministru se află în una dintre situaţiile prevăzute la art. 5 sau este în imposibilitate de a-şi exercita atribuţiile, Preşedintele României va desemna un alt membru al Guvernului ca prim-ministru interimar, pentru a îndeplini atribuţiile primului-ministru, până la formarea noului Guvern. (...)"

    Unde scrie, bai doctor in drept, ca primul ministru demisionar ii propune presedintelui succesorul?
    • +9 (11 voturi)    
      E Ponta si atat!! Produsul de top al USL!! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 22:06)

      zarea [anonim] i-a raspuns lui django

      Asta ne-a reprezentatin lume 4 ani de zile!!
  • +7 (11 voturi)    
    Cu siguranta... (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 20:10)

    gigi marga [anonim]

    a plagiat-o de undeva,
    dar cu siguranta pentru asta nimeni nu se va supara sau sesiza :-)
  • +9 (17 voturi)    
    "Va propun" (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 20:13)

    Soljenitin [utilizator]

    Nu mai propui nimic, voma stalinista. Mars la puscarie cu tine.
    • +5 (5 voturi)    
      Sper ca DNA sa vina si cu alea mai noi , (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 21:10)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      sa nu oboseasca ca scarba stalinista infractoaresi plagiatoare are rezerve de nesimtire nelimitate !
  • +11 (11 voturi)    
    o bascalie cap coada (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 20:31)

    mnicku [anonim]

    si acum el da instructiuni ce sa faca Presedintele.

    chistoc arogant
  • +5 (5 voturi)    
    Nu stie de unde a venit cresterea economica (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 21:17)

    deval [utilizator]

    -ca si tariceanu-dar a bagat mana adanc in ea dand ca de la masa fara sa faca o ierarhizare a prioritatilor fara sa se consulte cu nimeni !! A dat 300% demnitarilor, pensii speciale in loc de salarii altor categorii, pensii speciale parlamentarilor si niste frimituri penibile medicilor, pensionatilor...
  • +7 (7 voturi)    
    Cu stima ... (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 21:23)

    Mari.an [utilizator]

    Macar aici sa nu fi mintit "domnul" Ponta ...
    Pai ori e "Cu stima" , ori e "surda la hora" ?

    Astia nici n-au idee ce inseamna cuvantul "stima". L-au folosit atat de des intre ei, la partide, ca a devenit o vorba goala pentru ei.
    • +7 (7 voturi)    
      stima de sine (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 22:21)

      anonimicus [utilizator] i-a raspuns lui Mari.an

      Una a vrut Victor, alta a scris Ponta.
      A vrut să scrie "Cu stimă", dar a ieşit "Cer stimă"

      Tot cu gândul la luat, nicidecum la dat ...
  • +11 (11 voturi)    
    O s-o printez si ma sterg cu ea dorsal (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 21:29)

    ion popescu [utilizator]

    O s-o printez si ma sterg cu ea dorsal
  • +9 (9 voturi)    
    Ti-l iei si pe bogdan teodosescu , (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 21:36)

    deval [utilizator]

    sau ul lasi someroi ? Dar armatele de consilieri care aveau de trei ori salariul tau cum era fostul procuror general Botos ?! Pe tata socru il iei cu tine ? Dar pe nasu, pe finu, pe varu , pe cumnatu " ?!!
    Nu stiu daca va amintiti ca scarba de nastase numea aceasta scarba infractoare/plagiatoare : "Micul Titulescu !!" de se rasucea in groapa saracul !
  • +7 (7 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 21:59)

    [anonim]

  • +9 (9 voturi)    
    Atentie! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 22:49)

    Supraveghetorul [anonim]

    Dusa e fost membru PCR!!!
    http://www.kmkz.ro/investigatii-2/ancheta/ministrul-apararii-mircea-dusa-si-a-falsificat-cv-ul/
  • +3 (3 voturi)    
    stimati policieni (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 23:25)

    Cetateanul Turmentat [anonim]

    http://cetateanulturmentat.eu/blog/2015/11/04/stimatilor/

    Voi trăiți în țara în care noi murim!
    Sunt importante dar nu ați rezolvat nimic cu două demisii, morții nu ni se mai întorc…

    Cum domnule Tăriceanu conditionați numirea Primului Ministru de sprijinul politic? Din partea cui? A clasei politice abjecte pe care zeci de mii de oameni o contestă în stradă?!

    Cum încă mai credeți că puteți condiționa ceva VOI, niște paraziți? Fiindcă asta sunteți, poporul acesta nu este mort, că paraziții nu se hrănesc din mortăciuni!

    Vă perindați pe la TV, victimizându-vă, stați de vorbă cu cei mai josnici jurnaliști și ne explicați cum voi susțineți populația “nemulțumită față de o clasă politică”, cum înțelegeți “expresia societății” … ne întoarceți stomacul pe dos !!!

    Credeți că mai prostiți pe cineva?!

    Știți ce vă dormim, să mai muriți și voi măcar puțin!

    https://www.facebook.com/radu.pietreanu/posts/733443750094543
  • +6 (6 voturi)    
    Cadou pentru Băse (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 23:56)

    nam [anonim]

    A căzut și ultimul dușman a lui Băsescu, chiar de ziua lui. Uslașii au semănat vânt și acum au căpătat un uragan.
  • 0 (2 voturi)    
    Atentie! Demisia lui Ponta ... (Joi, 5 noiembrie 2015, 6:26)

    mV [anonim]

    ... a fost scrisa de catre altii, unii ce nu s-au sinchisit nici macar sa schimbe textul la persoana intai.

    De aici si ... propunerea pentru PM-ul interimar; propunerea nu a afost facuta de Ponta.

    Inclusiv in declaratia de presa de ieri, Ponta, cu mare atentie la ce zice, a spus ceva de genul ca a considerat ca decizia ca el sa demisioneze este una buna. Nu a spus clar ca el a decis sa demisioneze.

    Cred ca singurul text al lui Ponta este cel scris de mana; "Cu stima" si semnatura. Ponta asta nici acum nu si-ar fi dat demisia daca nu il obligau ceilalti, evident din calcule meschine, de frica sa nu fie costurile politice chiar insuportabile.
  • +2 (2 voturi)    
    Pe hartia cu demisia (Joi, 5 noiembrie 2015, 8:49)

    sigi [utilizator]

    Se intelege mai mult "Cer stima" decat "Cu stima".Stima nu se cere se obtine,lucru imposibil in cazul de fata.
  • +3 (3 voturi)    
    cine e ponta sa propuna viitorul pm? (Joi, 5 noiembrie 2015, 9:05)

    yellowdog [utilizator]

    arogant, sfidator, cinic pana la capat...

    jilava scrie pe tine derbedeule dupa cate nenoriciri ai adus poporului asta