Dragnea: Victor Ponta demisioneaza din functia de premier

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 4 noiembrie 2015, 10:34 Actualitate | Esenţial


Victor Ponta
Foto: captura Antena 3
Liviu Dragnea a anuntat azi ca premierul Victor Ponta isi depune azi mandatul dupa protestele masive de aseara. Dragnea a spus ca Ponta a luat decizia de a demisiona dupa ce "unii parteneri din coalitie" nu au vrut sa-si asume responsabilitatea pentru tragedia de la Club Colectiv, nominalizandu-l pe primarul sectorului 4, Cristian Popescu Piedone.

Dragnea a mai declarat la Parlament ca Victor Ponta isi va anunta demisia in cursul zilei de azi.

"Noi am hotarat la congresul PSD ca o rupem cu trecutul si o rupem cu un mod de a face politica. Asta inseamna ca nu putem ramane insensibili cand zeci de mii de oameni isi striga nemultumirile pe drept in strada".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


5910 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    O veste buna! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 10:40)

    Martinezu [utilizator]

    Si dupa demisia lui , sa se duca si Dragnea si Zgonea si alde Tariceanu...toti.....
  • +1 (1 vot)    
    Vă este frică (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:06)

    grimis [anonim]

    O faceţi că vă temeţi .
  • +3 (3 voturi)    
    E numai un inceput. (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:15)

    Cuca [utilizator]

    Demisia, singura, nu rezolva problemele.

    Trebuie ca toti sa fie nu numai demisi, dar si anchetati si, eventual, pedepsiti, daca se dovedeste ca sint vinovati.
  • +1 (1 vot)    
    uraaa uraaa uraaa!!! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:18)

    HardCorePolitics [anonim]

    Si Oprea sa faca la fel!
    Si Piedone sa faca la fel!
  • +2 (2 voturi)    
    Au ejectat un "hoit" politic,dar mai sunt scheleti (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:19)

    Plagarus [utilizator]

    Operatia a reusit, pacientul Ponta s-a prapadit .
    Baku,Chisinau,Miami,Mexico City......DUBAi ???!
  • +1 (1 vot)    
    Lupta trebuie sa continue !!! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:29)

    Victor [anonim]

    Lupta impotriva mafiei usl trebuie sa continue !!!
    Trebuie sa cerem dizolvarea parlamentului borfasilor !!!
    Trebuie sa cerem demisia izmenarului Oprea !!!
    Trebuie sa cerem demisia procurorului general Nitu !!!
    Trebuie sa cerem demisiile tuturor coruptilor si infractorilor (cu dosare penale) aflati in functii de conducere !
    Trebuie deschise anchete impotriva procurorilor si judecatorilor corupti care au tergiversat trimiterea in judecata a Grupului Infractional Organizat usl pentru Lovitura de stat din anul 2012, pentru fraudarea masiva a alegerilor si referendumului, pentru obstructionarea justitiei, pentru favorizarea infractorilor din usl, pentru subminarea economiei nationale prin masurile luate dupa 2012, pentru toate hotiile comise dupa preluarea puterii in anul 2012 !!!
  • -1 (1 vot)    
    demisie ponta (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 13:55)

    ursul misha [anonim]

    vai ce veselie in toata romania! toti hipsterii si feisbuchistii sint excitati iar ele ude! asrta va multumeste? stiti cine vine in locul lui ponta? tot un ponta, dar cu alta fata. mars la munca! vreti voi schimbare, voi care strimbati cuiul in pamint!