Compania Oracle a pierdut in tragedia din Colectiv trei angajati. Alti sapte sunt raniti

de R.M.     Euractiv
Marţi, 3 noiembrie 2015, 12:24 Actualitate | Esenţial


Andrei Galut
Foto: Facebook
Trei angajati ai companiei Oracle Romania si-au pierdut viata in urma tragediei din Clubul Colectiv. Alti sapte angajati ai firmei sunt raniti, scrie EurActiv.ro.

Printre victime se numara tanara care a decedat in aceasta dimineata la spitalul Sf. Pantelimon si o alta tanara stinsa din viata pe 1 noiembrie, la Spitalul Bagdasar Arseni.

Compania a transmis redactiei EurActiv.ro, in acest context, urmatoarea declaratie:

"Doresc sa exprim durerea mea profunda si sincera in legatura cu tragedia de la clubul Colectiv din Bucuresti. Gandurile si rugaciunile noastre sunt indreptate catre toate familiile si toti cei afectati, o parte dintre victimele si ranitii acestei tragedii fiind angajati Oracle Romania. Safra Catz, CEO Oracle, a sosit in acest week-end in Romania pentru a oferi sprijin familiilor indoliate si prietenilor, precum si celor care depun eforturi pentru salvarea si ajutorarea victimelor. In aceasta perioada dificila, Oracle va oferi tot suportul celor afectati de aceasta cumplita tragedie" (Sorin Mindrutescu, Oracle Country Leader Romania).






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


51820 vizualizari

  • +10 (16 voturi)    
    CEOul de la Oracle a venit in Romania.. (Marţi, 3 noiembrie 2015, 12:45)

    lili [anonim]

    Poate-l insoteste Ponta la locul tragediei, ca pana acum i-a fost FRICA sa apara acolo..."sufera" alaturi de o tara intreaga, din biroul lui, pazit de SPP...
    • 0 (0 voturi)    
      Eu (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 0:21)

      Constantinescu Stefanel [anonim] i-a raspuns lui lili

      Ponta in 1000 ani nu ar ajunge CEO-ul Oracle din p v al functiei este la 1/4 din CEO-ul Oracle iar moral 2000 ani, nu apuca el saracu !
  • +21 (25 voturi)    
    CEO Oracle (Marţi, 3 noiembrie 2015, 13:00)

    RRP [utilizator]

    Asta da solidaritate
    • +11 (11 voturi)    
      Nu neaparat (Marţi, 3 noiembrie 2015, 14:43)

      sile [anonim] i-a raspuns lui RRP

      E posibil sa fi avut o calatorie planificata in prealabil in Romania. Dar chiar si asa, tot o dovada de respect e. Aviz alora de cred ca Romania e doar o colonie pentru occidentali.
      • +11 (11 voturi)    
        nu (Marţi, 3 noiembrie 2015, 15:21)

        bugmama [anonim] i-a raspuns lui sile

        calatoria nu a fost planificata. Safra a venit cu primul avion cind a aflat de tragedie.
      • +5 (5 voturi)    
        Safra Catz la Oracle Romania (Marţi, 3 noiembrie 2015, 17:55)

        Ramona [anonim] i-a raspuns lui sile

        Confirm...Safra a venit special pentru a fi alaturi de cei care au fost in Colectiv si care acum trec prim clipe de cosmar
    • 0 (0 voturi)    
      CEO Oracle (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 12:45)

      RRP [utilizator] i-a raspuns lui RRP

      Nu a avut nimic planificat. Stiu sigur. Prietena mea lucreaza acolo. A fost un gest simplu de sustinere
  • 0 (8 voturi)    
    De ce aceasta poza? (Marţi, 3 noiembrie 2015, 13:18)

    epishebe [utilizator]

    Andrei Galut, conform ultimelor informatii, este OK. Alte trei persoane au decedat, din cadrul companiei.
    • 0 (2 voturi)    
      poate se lupta... (Marţi, 3 noiembrie 2015, 13:43)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui epishebe

      .. pentru propria viata....
  • +18 (20 voturi)    
    Uite unde lucrau "satanistii" (Marţi, 3 noiembrie 2015, 13:26)

    Bogdan [anonim]

    Interesant, ia uite cine erau tinerii rockeri, satanisti, schizofrenici, decazuti in promiscuitate, cu valorile stricate, care merg prin locuri obscure sa bea, sa si-o traga prin veceuri, sa vomite apoi in taxi, care nu au calcat intr-o bliblioteca, cultiva anarhismul, consuma droguri.... etc etc etc (n-am timp sa caut toate laturile care au fost aruncate in spatiul public la adresa acestor tineri frumosi...)
    RIP!
    • 0 (6 voturi)    
      Las-o mai moale (Marţi, 3 noiembrie 2015, 18:26)

      EugenEugen1 [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      .. nu i-a acuzat nimeni de asa ceva
  • -6 (10 voturi)    
    CEO / CFO (Marţi, 3 noiembrie 2015, 13:31)

    Stefan85 [utilizator]

    Nu-i tot aia, respectiva este CFO (Chief Financial Officer) subordonata direct CEO-ului.
    • +10 (10 voturi)    
      CEO (Marţi, 3 noiembrie 2015, 14:25)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui Stefan85

      verifica mai bine. Safra Catz este CEO Oracle (mai precis Co-CEO impreuna cu Mark Hurd)
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Marţi, 3 noiembrie 2015, 13:37)

    L2 [anonim]

    era angajat Oracle
  • +14 (16 voturi)    
    Asa solidaritate (Marţi, 3 noiembrie 2015, 13:46)

    Mariusica.a [utilizator]

    CEO-ul Oracle, Presedintele Poloniei, Biserica Catolica, Ambasadorul SUA, TR, etc.... Iohannis....dar restul, stau ascunsi si tac malc nesimtitii cu tot cu BORul lor flamand de bani
  • +10 (16 voturi)    
    Cine merge sa asculta rock (Marţi, 3 noiembrie 2015, 14:21)

    LegatusAugusti [anonim]

    Nu va minunati de iesirile colerice ale unor popi saraci cu duhul ! La concertele rock merg in general multi oameni instruiti: studenti , intelectuali............adica exact opusul "credinciosului perfect" (crede si nu cerceta) ! Popimea nu-i suporta: cu cat sunt mai multi cu atat cele 18.000 biserici sunt mai goale. Sunt si preoti care gandesc altfel. "Linia" o da insa masa slujitorilor BOR !
    Banuiesc ca manelistii sunt pe gustul lor. Poate ceva preacurvie prin clipuri, da asta e un pacat mititel. In rest e OK - lumina, muzica cat incape in firavele decoltee, dans (inclusiv din buric) si...............ignoranta la greu (ca sa nu spun altceva) !
    Concluzia: credinta intima este una, credinta institutionalizata este altceva ! Un fel de SRL.
    Sintagma este valabila pentru toate cultele.
    Ca religia reprezinta o parghie de control (subtil) al maselor intelectualii o stiu de mult ! Poporul ?
    • -2 (4 voturi)    
      .... treaba ta .... (Marţi, 3 noiembrie 2015, 23:56)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui LegatusAugusti

      Te poti pacali pe mai departe cu idei de felul "eu am o credinta intima". Vine de la "CEL VICLEAN", stii tu care (sau poate nu stii dar vei afla).
      • 0 (0 voturi)    
        credinta intima (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 13:05)

        eu [anonim] i-a raspuns lui cbogdan

        "cel viclean" faci referire de la Daniel ?
  • -3 (3 voturi)    
    Salarii mari (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 9:15)

    Costel Costelivu [anonim]

    Salarii mari = hai in club
    Salarii mari = hai bautura
    Salarii mari = hai tigari

    De ce?

    Noi asa socializam!

    De socializat e bine dar ce facem cu restul?

    In rest, Dumnezeu sa-i ierte pe cei care s-au dus.
    Si multumim lui Dumnezeu ca mai avem eroi!
    • 0 (0 voturi)    
      Work hard, play hard (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 9:38)

      serge88 [utilizator] i-a raspuns lui Costel Costelivu

      E o mentalitate destul de răspândită, sintetizată prin expresia „work hard, play hard”. Nu e ceva de condamnat, e doar modul prin care nişte oameni (în general harnici şi productivi) aleg să se deconecteze de ceea ce fac zi de zi la serviciu.
    • 0 (0 voturi)    
      O generalizare proasta (Joi, 5 noiembrie 2015, 9:04)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui Costel Costelivu

      Salariile mari nu inseamna neaparat club, bautura si tigari. E o generalizare extrem de proasta si fara niciun fel de corespondent in realitate. Dimpotriva, in general un nivel scazut de trai se coreleaza cu prezenta romanilor in baruri, cu alcoolismul sau cu dependenta de tigari.
      Te rog sa dai o fuga in mediul rural si ai sa observi oameni care n-au ce manca, dar stau la birt, beau de dimineata pana seara cel mai ieftin alcool si fumeaza vestitul Carpati.
      Ura romanilor impotriva celor cu bani este justificata deoarece majoritatea s-au inbogatit ilicit, dar nu cred ca cei care au avut nesansa sa mearga in Colectiv in acea noapte fac parte din aceasta categorie. Parerea mea..
  • 0 (0 voturi)    
    Autorul pozei publicate la articol (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 16:16)

    Anonim [anonim]

    Fotograful Liviu Zaharescu (autorul pozei pe care ati publicat-o la acest articol) se numara de asemenea printre victime, momentan este internat la spitalul de arsi.