VIDEO Incendiu intr-un club din Constanta: Persoanele aflate in incinta au fost evacuate

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 1 noiembrie 2015, 20:29 Actualitate | Esenţial


Incendiu intr-un club din Constanta
Foto: Captura YouTube
Un incendiu a izbucnit, duminica seara, la un club din Constanta, toate persoanele aflate in incinta fiind evacuate. Secretarul de stat Read Arafat a declarat ca la aceasta ora echipajele de pompieri au fost trimise la fata locului, primele date aratand ca nu exista victime, transmite Mediafax.

Potrivit reprezentantilor Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Dobrogea, pompierii au fost solicitati sa intervina, duminica, in jurul orei 20.00, la Culture Club, aflat in incinta Casei de Cultura din Constanta.

La fata locului, s-au deplasat doua autospeciale, iar la ora transmiterii acestei stiti pompierii intervin pentru stingerea focului, incendiul fiind localizat la un tablou electric.

Toate persoanele aflate in club in momentul izbucnirii incendiului au fost evacuate.

Secretarul de stat Raed Arafat a declarat ca in momentul izbucnirii incendiului in interiorul clubului erau cinci persoane, care au iesit singure si nu au fost ranite, fiind posibil sa fi fost intoxicate cu fum.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















11319 vizualizari

  • +8 (12 voturi)    
    Cocalari (Duminică, 1 noiembrie 2015, 21:34)

    somnambul [anonim]

    Asa comemoreaza unii? Frumos, nu am ce zice, parca era vorba sa se tine "nimeni in cluburi", vad insa ca unora putin le pasa.
    Rushine!
    • 0 (0 voturi)    
      Era ora 8 (Luni, 2 noiembrie 2015, 0:11)

      io [anonim] i-a raspuns lui somnambul

      Ce club sa fie la ora 8? Nu orice are "club" in el e club. Oamenii probabil s-au strans la o bere sa discute una alta. Nu inseamna ca s-au dus sa joace si sa petreaca.
  • 0 (0 voturi)    
    E o nebunie (Duminică, 1 noiembrie 2015, 21:51)

    ploiesteanu [utilizator]

    ce se petrece la noi!
  • 0 (0 voturi)    
    Mda... (Duminică, 1 noiembrie 2015, 21:57)

    x [anonim]

    Era 30 de persoane, nu 5. Iar angajatii au fost ingramaditi de patron intr-o masina rapid :)).
  • 0 (0 voturi)    
    scutire de doliu (Duminică, 1 noiembrie 2015, 21:58)

    anonimicus [utilizator]

    doliu, doliu, dar numai pentru prostime.
    smecherii isi vad mai departe de afaceri si petreceri ...
  • 0 (0 voturi)    
    unii parca si-o cauta (Duminică, 1 noiembrie 2015, 22:13)

    Tibers23 [anonim]

    Nu putem sa punem mereu vina pe spinarea altora. Vinovatii principali sunt fix cei implicati in aceste actiuni: patronii si clientii. Cei care frecventeaza aceste localuri insalubre ar trebui sa fie mai atenti, de aia avem cap pe umeri ca sa gandim cu el unde mergem, ce bem, ce mancam.
  • 0 (0 voturi)    
    Daca taceai, filozof ramaneai! (Duminică, 1 noiembrie 2015, 22:24)

    GigiM [utilizator]

    "...a declarat ca in momentul izbucnirii incendiului in interiorul clubului erau cinci persoane, care au iesit singure si nu au fost ranite..."