Martor la tragedia din Club Colectiv, declaratie pentru HotNews.ro: Oamenii nu au putut sa iasa din club pentru ca era o singura iesire, unii au cazut si s-a format un dop in usa

de C. Ivanov     HotNews.ro
Sâmbătă, 31 octombrie 2015, 3:17 Actualitate | Esenţial


Alin Pandaru este unul dintre sutele de tineri care au fost vineri seara in Club Colective cand a izbucnit incendiul ce a ucis cel putin 27 de persoane. El a declarat pentru HotNews.ro ca incediul a izbucnit cu cateva minute inaintea orei 23.00 "de la artificiile folosite in timpul concertului formatiei Goodbye to Gravity, si totul a luat foc instant in 30 de secunde".

"Oamenii nu au putut sa iasa din club pentru ca era o singura iesire si s-a format imediat busculada; unii au cazut si s-a format un dop in usa", a declarat Alin Pandaru.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















15633 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    . (Sâmbătă, 31 octombrie 2015, 3:28)

    adi [anonim]

    ceva similar

    dopul se vede pe la min 2:00

    https://www.youtube.com/watch?v=OOzfq9Egxeo&feature=youtu.be
  • +1 (1 vot)    
    . (Sâmbătă, 31 octombrie 2015, 5:51)

    Reader [anonim]

    mai toate cluburile din subsoluri au o singura iesire (club a, fire ...)
    • +3 (3 voturi)    
      ... daca asha este.... (Sâmbătă, 31 octombrie 2015, 7:46)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui Reader

      ... cum a primit autorizatzie de functzionare de la pompieri ?
      • +4 (4 voturi)    
        Spaga (Sâmbătă, 31 octombrie 2015, 10:57)

        CititorulComentator [utilizator] i-a raspuns lui Observatore

        Altfel cum... :(
  • +4 (4 voturi)    
    bebe52@yahoo.com (Sâmbătă, 31 octombrie 2015, 10:14)

    bebe [anonim]

    Nu va suparati in centrul vechi este teroare -ve-ti fi vinovati de moartea a sute de copii din aceste cluburi,in care se intra pe o scara ingusta la subsol,se fumeaza la greu si nu exista aer de nici un fel.Pe langa faptul ca nenorocitii primesc zeci de mii de euro chirii si nu consolideaza nimic -nu mai vorbim de Primaria Capitalei care lasa cladirile sa cada pe oamenii care trec pe strada .Trebuiesc inchise .
  • +3 (5 voturi)    
    e firesc (Sâmbătă, 31 octombrie 2015, 10:15)

    srpc [utilizator]

    nu inteleg de ce aceste cluburi nu sunt impinse la marginea oraselor, unde pot construi greenfield, cu locuri de parcare, spatii largi, siguranta, plus ca nu deranjeaza pe nimeni
  • +1 (1 vot)    
    /// (Sâmbătă, 31 octombrie 2015, 14:33)

    bebe [anonim]

    In tarile civilizate exista o suprafata standard pentru fiecare persoana pe metru patrat .Asadar este inadmisibil sa lasi sa intre sute de persoane care sa stea ca si sarmalele ,unul langa altul ,fara spatii intre ei,Daca ar fi intrat mai putine persoane ,tragedia ar fi putut fi evitata.In Londra este imposibil sa intri peste capacitatea standard dupa norma europeana ,intr-un club.Nu se vand bilete .La noi insa lacomia este atat de mare incat supradimensionarea salii a dus la asemene dezastru.Nu mai vorbim ca in toate cluburile din centrul istoric se intra pe branci ,scari inguste ,canalizare lipsa ,si se iese tot la fel GANDITI vA ce s-ar fi intamplat in centrul istoric unde cladirile mai sunt si lipite unele de altele .De vina este CONDUCEREA care pentru spagi ,le dau autorizatie si patronii cluburilor care nu se mai satura de bani.Asadar dragi parinti sa protestam cat putem ,pentru a le inchide.NU mai vorbim ca in centrul istoric poti murii si cand mergi pe strada.INADMISIBIl-CRIMA contra umanitatii!!!!!!