Marian Godina, inca un atac la adresa unui lider sindical care s-a exprimat in cazul mortii lui Bogdan Gigina: Inainte sa spui ca ma reprezinti, pune mana pe o carte, ai asasinat limba romana in fiecare fraza scoasa pe gura aia pupacioasa

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 26 octombrie 2015, 12:35 Actualitate | Esenţial


Politistul Marian Godina a atacat din nou dur un lider de sindicat care s-a exprimat pe seama mortii lui Bogdan Gigina. Godina devenit celebru pe Facebook pentru talentul lui de povestitor a acuzat, intr-o postare, un lider de sindicat, pe care nu l-a nominalizat, ca “denigreaza grav imaginea institutiei” prin “prostiile” pe care le spune si prin “modul grobian de exprimare”.  

"In seara asta altul...a sarit de la o emisiune la alta si a cazut in penibil. Inainte sa spui ca ma reprezinti, pune mana pe o carte, ai asasinat limba romana in fiecare fraza scoasa pe gura aia pupacioasa”, acuza politistul brasovean.  

"Cica 'iau apararea la cine vreau eu'. Cum sa apari la tv si sa nu fii in stare sa legi doua cuvinte ? Si sa mai si zici ca tu reprezinti institutia. Oare nu se sesizeaza nimeni ca denigrezi grav imaginea institutiei, nu doar prin prostiile pe care le spui ci si prin modul defectuos si grobian de a te exprima?”, scrie Marian Godina.  

"Imi e rusine ca esti coleg cu mine!”, incheie politistul postarea ce a adunat deja circa 2.500 de like-uri, peste 100 de share si aproape 100 de comentarii.  

Marian Godina, devenit celebru pentru talentul sau de povestitor, si-a manifestat si in weekend indignarea, intr-o postare pe Facebook, fata de un lider sindical care a criticat la televizor faptul ca politistii vorbesc sub protectia anonimatului despre diverse abuzuri, dupa accidentul politistului Bogdan Gigina.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11181 vizualizari

  • -5 (11 voturi)    
    Mai bine (Luni, 26 octombrie 2015, 12:49)

    falcoind [utilizator]

    îl dați afara pe Oprea în șuturi și îl puneți pe Bogdan Gigina în locul lui. Sigur ar face mai mult bine decât generalul de F.F. .
    • +6 (12 voturi)    
      ??? (Luni, 26 octombrie 2015, 13:44)

      igorashu [utilizator] i-a raspuns lui falcoind

      Bogdan Gigina a murit.
      Marian Godina posteaza pe FB.
  • +27 (29 voturi)    
    Tot respectul (Luni, 26 octombrie 2015, 12:52)

    MPopa [utilizator]

    Au inceput sa apara oameni care au curaj sa spuna ce gandesc, chiar si intr-o institutie profund netransparenta cum este Ministerul de Interne. Toata stima pentru acest politist.
    • +10 (10 voturi)    
      oops (Luni, 26 octombrie 2015, 13:34)

      georgeb [utilizator] i-a raspuns lui MPopa

      mi se pare mie sau hotnews a inversat butoanele de like si disklike? Cert e ca ai un minus de la mine doar din greseala!
  • +21 (21 voturi)    
    Sef de minister (Luni, 26 octombrie 2015, 13:00)

    Armadilo [anonim]

    Pe Godina l-as pune fara rezerve purtator de cuvant la interne, fara cea mai mica intarziere.

    Cel putin stie sa vorbeasca.
  • +28 (28 voturi)    
    scurt si la obiect (Luni, 26 octombrie 2015, 13:09)

    georgeb [utilizator]

    Dupa conferinta de presa a lui Oprea, Godina a postat pe facebook: Sunt dezgustat "COMPLECT" !

    Respect pentru un politist cu cap si integritate. Chiar nu merita sa fie reprezentat de un grobian ca Oprea.
  • -17 (19 voturi)    
    ce jenant (Luni, 26 octombrie 2015, 13:11)

    uioreanu [anonim]

    asta are apucaturi de militian d-ala de pe vremuri, de gardian la aiud.
    • +5 (5 voturi)    
      te referi, (Luni, 26 octombrie 2015, 14:58)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui uioreanu

      mai mult ca sigur, la tovarasul oprea, binenteles.
  • +4 (6 voturi)    
    godina (Luni, 26 octombrie 2015, 13:29)

    colbert [anonim]

    Care este acel lider sindical ?
  • +16 (16 voturi)    
    Domnule, partidul va vrea tuns (Luni, 26 octombrie 2015, 13:39)

    Serban B. [anonim]

    Aveti grija domnule politist, ca poate va aranjam, stiti, la sefu nu ii place cum vorbiti, la adresa sefilor sindicalisti prientei. viata e grea, domnu', stiti cum e ... capul plecat... Domnu politist, sloganu e stiti, muncim nu gandim, ce naiba... tacem un pic, domnu procuror stie ce trebe sa stie... nu il mai inviem, ce saracia. si asa sefu are probleme ca nu-s bani si nu poate merge cu masina personala. bicicleta-i scumba, ... la toti ni greu... pentru suparari dinastea marunte sacrificam "siguranta nationala" ?...
  • +17 (17 voturi)    
    felicitari (Luni, 26 octombrie 2015, 13:43)

    cris64 [utilizator]

    Domnule Godina, pe langa umorul de care ati dat dovada, acum faceti si dovada unui OM adevarat. Va felicit pentru verticalitatea dumneavoastra. Sunt lider de sindicat, in domeniul energetic si am fost vandut de o gramada de lideri de sindicat la fel de oportunisti ca ai dumneavoastra. Cuvantul pupaciosi este mult prea elegant pentru asemenea specimene.
  • +2 (2 voturi)    
    Cand (Luni, 26 octombrie 2015, 15:36)

    xolv [utilizator]

    degetul arata luna, prostul se uita la deget.