VIDEO Imagini spectaculoase din inregistrarea facuta de pe casca unui militar american participant la raidul irakian soldat cu eliberarea a 70 de ostatici detinuti de ISIS si moartea unui membru al fortelor speciale

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 26 octombrie 2015, 9:40 Actualitate | Esenţial


Raid american pentru eliberarea a 70 de ostatici detinuti de ISIS
Foto: Captura YouTube
NBC News a facut publica o inregistrare realizata de pe casca unuia dintre militarii americani ce au participat la raidul din Irak in care au fost eliberati 70 de ostatici detinuti de ISIS. In operatiune a fost ucis un militar american.

Fortele kurde si americane au luat cu asalt o inchisoare a gruparii Statul Islamic in apropiere de Hawijah, in nordul Irakului, joia trecuta.  

"Exista un pericol iminent de executare in masa a ostaticilor", a declarat Peter Cook, purtator de cuvant al Pentagonului. 

Misiunea de salvare din Irak, a fost o "circumstanta unica" si nu o schimbare de tactica americana in razboi, a declarat joi Pentagonul.

In afara de uciderea militarului american, mai multi combatanti Peshmerga au fost raniti, a mai precizat purtatorul de cuvant.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















22148 vizualizari

  • -14 (22 voturi)    
    wow ce vitejie (Luni, 26 octombrie 2015, 9:56)

    xanti [utilizator]

    Asa e la Hollywood se toarna filme patriotice.
    • -13 (17 voturi)    
      idk (Luni, 26 octombrie 2015, 12:13)

      me [anonim] i-a raspuns lui xanti

      Nu am vazut nici un membru isis, sau mi-a scapat mie
      • +1 (1 vot)    
        Pai (Luni, 26 octombrie 2015, 20:19)

        tudor74 [utilizator] i-a raspuns lui me

        *sarcasm* Au uitat saracii sa poarte sapca cu ISIS cand s-au dus la culcare.
    • -11 (17 voturi)    
      Da (Luni, 26 octombrie 2015, 12:41)

      Qu [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Pai a imbatranit Rambo.
  • -14 (20 voturi)    
    Am crezut (Luni, 26 octombrie 2015, 10:23)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Ca vad imagini spectaluoase cu eliberarea detinutilor detinuti ilegal la Guantanamo
  • +8 (14 voturi)    
    normal (Luni, 26 octombrie 2015, 10:50)

    me [anonim]

    De cand rusia a inceput sa arate lumii ca se poate lupta impotriva isis, au inceput si americanii sa puna osul la miscare ... sa nu ramana in urma, nu de alta. Bravo lor, ma bucur pentru ostatici. La mai multe astfel de filmulete!
  • -9 (17 voturi)    
    faceti un capitol in ziar cu propaganda (Luni, 26 octombrie 2015, 10:55)

    jackalphonse [utilizator]

    cu doua subcapitole: Rusia si USA.
    N as mai vrea sa gasesc stiri inutile pe aici, doar pentru ca le foloseste unora. Vreau sa citesc stiri in care sunt informat, care sa mi foloseasca mie.
    • -1 (9 voturi)    
      lol (Luni, 26 octombrie 2015, 12:40)

      Qu [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      Stirile nu au scop de informare, ci din contra.
      Stiri de interes nu vei vedea de la mijloace media controlate toate de aceleasi forte.
    • +3 (5 voturi)    
      Uita-te la Antena 3 (Luni, 26 octombrie 2015, 15:21)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      Si o sa fii informat asa cum iti place.
    • +4 (4 voturi)    
      Rusule! (Luni, 26 octombrie 2015, 16:08)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      Te doare!
  • -4 (10 voturi)    
    Ce e spectaculos ? (Luni, 26 octombrie 2015, 11:13)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    .
  • +11 (17 voturi)    
    "obvious trolls are ..obvious" (Luni, 26 octombrie 2015, 12:29)

    baimarean [utilizator]

    millenium
    Snitelvienez
    jackalphonse
    AdiSto

    &Co.
    • -6 (6 voturi)    
      La &Co. (Luni, 26 octombrie 2015, 15:08)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui baimarean

      intrand si baimarean, dar ti s-a terminat pasta de pix, nu ?
    • 0 (0 voturi)    
      Precizare (Marţi, 27 octombrie 2015, 12:26)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui baimarean

      Pentru tine si obsedatii de genul tau: eu nu m-am referit la film. Nu am spus ca e propaganda, ca e fake, ca uite pixelul albastru. M-am referit strict la atributul pe care i l-a dat redactorul HN: "spectaculos" si am intrebat ce este spectaculos in el.
      Pentru cei care au avut probleme cu camerele de supraveghere la Bacalaureat:
      https://dexonline.ro/definitie/spectaculos
  • -10 (14 voturi)    
    Fake (Luni, 26 octombrie 2015, 12:39)

    Qu [utilizator]

    Fake, ca si alte filmari.
    Au inceput iar cu hollyvoodoo-ul.
    • +2 (6 voturi)    
      Pai ma mir ca nu spui ca-i SF (Luni, 26 octombrie 2015, 15:22)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui Qu

      Cum e pe la mujici?
  • +1 (5 voturi)    
    Atentie la rusi (Luni, 26 octombrie 2015, 19:59)

    Atentie la Rusi [anonim]

    Am citit si confirm si eu ca sunt postaci rusi pe aici prin formuri si comentarii. Cititi si folositi-va creierul cand cititi. Nu se mai face propaganda ca pe vremuri ci se insereaza comentarii usor aluzive si bine croite !