Biciclistii sunt invitati sambata la un miting in memoria politistului Bogdan Gigina

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 23 octombrie 2015, 19:27 Actualitate | Esenţial


Miting al biciclistilor
Foto: Google Maps
Biciclistii sunt invitati sambata la un miting in memoria lui Bogdan Gigina, politistul care insotea coloana oficiala a vicepremierului Gabriel Oprea si a murit dupa ce a cazut cu motocicleta intr-o groapa sapata pe Strada Stirbei Voda, potrivit unui apel postat pe Facebook.

Participantii vor merge sa aprinda o lumanare pe Str. Stirbei Voda, la locul accidentului, unde va fi pastrat si un moment de reculegere.

Ulterior, biciclistii se vor deplasa la Brigada Rutiera a Capitalei si la Ministerul de Interne, cu lumanari.

"Dorim sa transmite astfel un mesaj, avem nevoie de o politie independenta politic, care sa fie in slujba cetatenilor indiferent de statutul lor", se arata in acest mesaj.

Locul de intalnire va fi rondul din Parcul Izvor, incepand cu ora 14.00, urmand ca peste o jumatate de ora sa se plece pe traseu.

"Actiunea nu este una de protest, ci una de comemorare, asadar, rugam participantii sa se comporte adecvat", se mai arata in mesaj.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2179 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Cu bicicleta (Vineri, 23 octombrie 2015, 19:57)

    marcelp [anonim]

    Participă și Oprea cu antemergători bicicliști?
  • +5 (5 voturi)    
    Bravo lor... (Vineri, 23 octombrie 2015, 20:17)

    Ricochet [utilizator]

    ... dar unde sunt motociclistii, rebelii soselelor?
    • 0 (0 voturi)    
      Vezi ... (Vineri, 23 octombrie 2015, 22:21)

      dANIEL [anonim] i-a raspuns lui Ricochet

      ... 2 -3 articole mai jos pe pagina HN. Organizeaza si ei ceva similar pentru sambata seara.
    • 0 (0 voturi)    
      Uite aici vor fi motociclistii (Vineri, 23 octombrie 2015, 23:54)

      Mishu [anonim] i-a raspuns lui Ricochet

      Sambata ora 19 la locul crimei
  • +3 (3 voturi)    
    va fi si Gabita Oprea in "coloana"?! (Vineri, 23 octombrie 2015, 20:52)

    lili [anonim]

    Invitati-l si pe el...pote vine...
    • +4 (4 voturi)    
      ! (Vineri, 23 octombrie 2015, 21:23)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui lili

      Vine, dar la peste 100 la ora trece intr-o secunda pe langa ei!
  • 0 (0 voturi)    
    Am mai murit un om nevinovat (Vineri, 23 octombrie 2015, 23:44)

    rov [utilizator]

    Ca noi sa vedem ca oprea este de fapt un mare Doctor in Nesimtire si Oportunism.
    Un vierme pe spinarea noastra.
  • 0 (0 voturi)    
    Epigrame si Catrene (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 0:44)

    Epigrame si Catrene [anonim]

    Am un joc nou, e cu motocicliști,
    Și-l voi juca cât voi fi vicepremier.
    Sunt la nivelul trei, cred că cu bicicliști,
    E prea ușor și nu vreau să fiu luat de fraier!