Un ziarist norvegian a vizitat toate tarile din lume si a inclus Romania in topul celor 12 state pe care fiecare om trebuie sa le viziteze

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 25 septembrie 2015, 13:12 Actualitate | Esenţial

Castelul Bran
Foto: Agerpres
Norvegianul Gunnar Garfors a vizitat toate cele 198 de tari din lume inainte sa implineasca 37 de ani. Intre cele 12 tari care trebuie vizitate in cursul vietii unui om acesta a inclus si Romania, potrivit businessinsider.com.

'Transilvania, cunoscuta cel mai bine pentru castelele sale, muntii si, desigur, Dracula, te va ului. Sa nu uitam petrecerile din capitala Bucuresti. Si Romanii chiar stiu sa faca bere buna", sunt motivele pentru care acesta a inlcus Romania intre cele 12 tari.





















[P] Afla cum poti sa-ti imbunatatesti aerul din locuinta

Stiati ca umiditatea mare poate provoca probleme de respiratie si de adaptare la temperaturi mari?

12522 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Ro (Vineri, 25 septembrie 2015, 13:44)

    Anonim [anonim]

    Da du-te, no!
  • -9 (21 voturi)    
    asta cu berea... (Vineri, 25 septembrie 2015, 13:59)

    Codruta N [utilizator]

    ... chiar e o MINCIUNA! Presupun ca calatoriile (sic!) lui or fi fost sponsorizate de ceva producatori de bere si ca are oarece obligatii >:

    N-ai CREDE ce porcarii contine berea din Romania, comparativ cu cea din tzarile in care exista standarde speciale pentru berea de calitate!
      #showComment#showComment#showComment#showComment
  • -7 (9 voturi)    
    sugestie pt. norvegian (Vineri, 25 septembrie 2015, 14:40)

    john70 [utilizator]

    du-te si viziteaza Statul Islamic si ai grija sa nu-ti pierzi capul.
  • -10 (22 voturi)    
    Deci Transilvania (Vineri, 25 septembrie 2015, 14:47)

    A78 [utilizator]

    Corectati titlul : Transilvania e in primele 12 tari din lume care merita vizitate .
      #showComment#showComment
  • -6 (22 voturi)    
    De vizitat DA, de trait NU (Vineri, 25 septembrie 2015, 16:19)

    Wanheda [utilizator]

    Si berea e proasta, ca-n Africa.
      #showComment
  • 0 (2 voturi)    
    kool aid (Sâmbătă, 26 septembrie 2015, 2:02)

    anonim [anonim]

    Romania pe locul 12 depasit de Nicaragua, Sierra Leon, Kyrgyztan, lumea 3-ea in general. Romania are mult de oferit, dar Americanii au vorba despre drinking too much Kool-Aid.
  • -4 (4 voturi)    
    exact (Duminică, 27 septembrie 2015, 14:22)

    Marius [anonim]

    Foarte buna e berea romaneasca din pastile. Singurele beri bune romanesti pleaca direct la export, nu sunt pentru noi...
      #showComment