FOTO - Imagini impresionante din Paris, Londra, Berlin, Viena, Bruxelles, Ankara #JeSuisCharlie

de Redactia     HotNews.ro
Duminică, 11 ianuarie 2015, 18:42 Actualitate | Esenţial


Un manifestant cu arma sa
Foto: Twitter/jometro
Milioane de europeni au participat duminica la marsuri impotriva terorii, urii si violentei si pentru libertate si democratie. ''Marsul din Paris este de o amploare fara precedent si este imposibil sa numeri manifestantii'', a declarat ministrul francez de Interne, Bernard Cazeneuve, scrie Liberation.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















12200 vizualizari

  • +3 (9 voturi)    
    In toata lumea (Luni, 12 ianuarie 2015, 1:14)

    codo [utilizator]

    In Romania a iesit macar o mana de oameni? Ah, nu, solidaritatea nu trece prin burta, e doar un moft.
    • +2 (6 voturi)    
      NOPE (Luni, 12 ianuarie 2015, 9:01)

      daydr3am3r [utilizator] i-a raspuns lui codo

      Evident ca NU. La noi Facebookul e plin de "Je ne suis pas Charlie". Dupa cum spunea si profa de la PC, noi nu putem fi Charlie pentru ca libertatea presei nu ii permite unui jurnalist sa faca ce a facut el. Mai ramane doar sa cenzuram presa ca sa le fie bine si islamistior.
    • 0 (4 voturi)    
      n-are rost (Luni, 12 ianuarie 2015, 9:27)

      kelye [utilizator] i-a raspuns lui codo

      De ce sa se calce lumea in picioare cand n-ai niste moaste de pupat la sfarsit ?
    • +1 (1 vot)    
      prea complicat... (Luni, 12 ianuarie 2015, 10:17)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui codo

      la noi la 25 de ani de la revolutie inca nu am inteles de ce au murit aia...
      declaratia procurorului general dovedeste asta... el prefera securitatea in detrimentul libertatii... daca si aia din 89 spuneau asta...

      ziaristii care vb. erau majoritatea batrani, oameni cu comunismul in sange... si altii fanatici religiosi pupatori de moaste...

      noi o dam cu "ala a exagerat" ceea ce cred ca este cel mai trist dintre toate. nu m-ar mira sa nu se dea legi in romania ca sa nu faci baza de mohamed.
      daca nu ne trezim urgent noi o sa devenim (cu ajutorul lui bOR) o tara araba...
    • 0 (0 voturi)    
      la noi a fost "No pants day" (Luni, 12 ianuarie 2015, 11:04)

      nellino [utilizator] i-a raspuns lui codo

      Nu putem sa participam la doua evenimente de facebook.
    • 0 (0 voturi)    
      E legat de educatie si valori (Luni, 12 ianuarie 2015, 11:13)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui codo

      In Romania nimeni nu da doi bani pe libertate (vezi nostalgicii lui Ceausescu), respectul fata de altul (vezi elecubratiile antisemite ale unui numar impresionant de site-uri "ortodoxe" si nu numai), asumarea propriului destin (visul Romanesc e sa fii asistat de stat ce trebuie sa iti asigure tot iar tu sa nu dai nimic- a se vedea atitudine la inundatii, etc). Nu imtamplator suntem la coada tarilor civilizate fara prea multe perspective de a iesi de acolo.
  • +4 (4 voturi)    
    . (Luni, 12 ianuarie 2015, 9:47)

    utilizator1 [utilizator]

    De ce ar iesi romanii in strada pentru Hollande, Orban, Netanyahu, Poroshenko si asa mai departe..
  • +2 (2 voturi)    
    Multe oi (Luni, 12 ianuarie 2015, 9:54)

    Velma Kelly [utilizator]

    manipulate.
  • 0 (0 voturi)    
    Ankara (Luni, 12 ianuarie 2015, 9:57)

    AK-47 [utilizator]

    Bravo Turcia !
    Ce inseamna diferenta de cultura musulmana/islamica.
    Nu este nici pe departe comparabila cu cea araba.

    Imi doresc un singur lucru de la ei: sa isi rezolve problema cu Erdogan, care desi este un bun administrator economic, o cam ia pe aratura in alte privinte.