Jurnalistul Sabin Gherman a postat pe Facebook un bilet ce contine un indemn de a-l vota pe Victor Ponta, primit de la Manastirea Cozia: Cand votezi, nu iti trada credinta si neamul! Voteaza Victor Ponta, roman si crestin-ortodox!

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 10 noiembrie 2014, 1:31 Actualitate | Esenţial


Biletul primit de la Manastirea Cozia
Foto: Facebook.com
Jurnalistul clujean Sabin Gherman a postat pe pagina sa de Facebook o hartie primita de la Manastirea Cozia cu indemnul de a-l vota pe Victor Ponta: "Stimate alegator crestin-ortodox, Cand votezi, nu iti trada credinta si neamul! Voteaza Victor Ponta, roman si crestin-ortodox!". Sabin Gherman comenteaza: "O nemernicie primita la Manastirea Cozia - acum intelegi de ce atatia bani pentru popi?"

"Dumnezeul meu, sa nu-i parasesti pe robii Tai care traiesc departe de Biserica; dragostea Ta sa-i aduca pe toti langa Tine". "Rugaciunea cuviosului Paisie Aghioritul", mai scrie in biletul postat de jurnalist pe Facebook.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















13918 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    paisie aghioritul (Luni, 10 noiembrie 2014, 1:42)

    stefan2008 [utilizator]

    FTW... astia ceva nume mai normale n-au gasit pt semnatura? De exemplu "OverGayDaniel", sau "Pictor Monta"....
  • +12 (12 voturi)    
    Beserica si temetau' (Luni, 10 noiembrie 2014, 3:15)

    BennyBenois [anonim]

    Nu stiu daca Biserica face treaba asta in complicitate, ca n'am primit vreo tzadula cu indemnuri electorale inca. Dar daca o face, asa sa'i trazneasca acelasi cuvant din Biblie pe popii aia cu barba numa buna de pus la imbinarile tevilor de apa calda.
  • +9 (11 voturi)    
    bor jeg srl (Luni, 10 noiembrie 2014, 4:27)

    Nevermind [utilizator]

    qed
  • +7 (7 voturi)    
    Ce asteptari aveti voi, romani umili ce sunteti, (Luni, 10 noiembrie 2014, 7:06)

    ofCAER [utilizator]

    de la supusii lu' Daniel, coleg de SECU' cu tata socru Sirbu?!
  • +6 (8 voturi)    
    BOR (Luni, 10 noiembrie 2014, 8:56)

    adrian88000 [utilizator]

    sufera de arghirofilie. Excesiv de Fericitul Daniel
    are pacatul simoniei in suflet ,pe care l-a raspandit ca pe un cancer in randul intregii preotimi.
  • +9 (9 voturi)    
    Culmea (Luni, 10 noiembrie 2014, 9:30)

    NicolaeA [utilizator]

    Culmea e ca Ponta nu-i deloc roman ! E un urmas al unor venetici albanezi-italieni-rusi-evrei veniti in Romania acum 100 de ani !
    Mai roman e sasul a carui familie a venit in Ardeal acum 800 de ani !
  • +11 (11 voturi)    
    Mda (Luni, 10 noiembrie 2014, 9:52)

    electron [utilizator]

    Pai degeaba a dat Ponta/Dragnea nu stiu cate milioane la biserici in stanga si dreapta.?
    Putem spune linistiti ca BOR se prostitueaza fara remuscari.... trist
  • +5 (5 voturi)    
    Daniele (Luni, 10 noiembrie 2014, 10:35)

    Martinezu [utilizator]

    daca tu crezi in Dumnezeu, fii sigur ca te va pedepsi pentru comportamenul tau de CEO lobist aici pre pamant.
    Dumnezeu nu cred ca te va ierta ca indepartezi de linga credinta multi oameni simpli si poate cu mai mult bun simt.
    Ce sa creada omul de rand cind tu prin reteaua ta informativa ii sugerezi sa voteze un pui de neo securist? Ce vor avea sa zica mortii puscariilor comuniste?
    Cind tu urci in Mercedesul tau cu DVD la tetiera iti faci rugaciune on line cu Pictor Monta?
  • +8 (8 voturi)    
    Astept ca BOR sa revina cu explicatii !!! (Luni, 10 noiembrie 2014, 10:42)

    andreesanu [utilizator]

    Sunt crestin ,dar politica nu are ce cauta in biserica si nici slujitorii bisericii sa nu semene ura si dezbinare ,asta-i o cerinta bisericeasca.
    Respect credinta orcui traieste in Romania asa cum trebuie respectat dreptul la libertatea de gindire de alegere.
    Avem toti un singur Dumnezeu indiferent de religie .
    Constitutia Romaniei nu face deosebire de credinta intre locuitorii si cetatenii Romaniei.
    • +3 (3 voturi)    
      asteapta (Luni, 10 noiembrie 2014, 11:22)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui andreesanu

      momentan numara banii deja primiti si scrie lista de doleante.
    • 0 (0 voturi)    
      Precizare (Luni, 10 noiembrie 2014, 21:00)

      ana blandiana [anonim] i-a raspuns lui andreesanu

      Doar dacă nu cumva religia e politeistă. Sau respectul dvs nu se extinde atât de mult?
  • 0 (0 voturi)    
    MINCIUNI, SUNT DIN COZIA (Duminică, 16 noiembrie 2014, 9:05)

    BogdanLupu [anonim]

    Sunt din Calimanesti si pot sa spun raspicat ca e o minciuna propagata de anti-crestini. La poarta manastirii a venit un grup care impartea hartii...coincidenta apare Gherman. Nu loviti si nu incercati sa discreditati manastirea Cozia!! E totul o propaganda impotriva Bisericii. O spun deoarece stau la 1 km si am vorbit cu preotii de acolo. Un grup necunoscut a impartit aceste afise. Tocmai pentru a discredeta Biserica.