Dan Voiculescu primeste vineri verdictul in dosarul privatizarii ICA

de C.Z.     HotNews.ro
Joi, 7 august 2014, 14:47 Actualitate | Esenţial


Dan Voiculescu la plecarea de la CAB
Foto: Hotnews
Curtea de Apel Bucuresti va da vineri decizia definitiva in cazul omului de afaceri Dan Voiculescu si al celorlalti inculpati din dosarul privatizarii Institutului de Cercetari Alimentare, a anuntat, joi, postul Antena 3.

Avocatul omului de afaceri Dan Voiculescu, Gheorghita Mateut, si-a depus, joi, concluziile scrise in dosarul privatizarii Institutului de Cercetari Alimentare.

Conform legii, exista un termen de 30 de zile pentru a-si fixa ziua in care aceasta pronuntare se va face in sedinta publica.
 
 


Judecatorii de la Curtea de Apel Bucuresti au ramas marti in pronuntare in dosarul ICA, magistratii anuntand ca avocatii au termen pana joi sa depuna concluziile scrise, iar data sentintei se va afisa pe ECRIS, sistemul electronic al instantelor, scrie Agerpres.

Sedinta de judecata de marti a durat aproape 12 ore, timp in care procurorul DNA si avocatii au tinut pledoariile finale, urmate de ultimul cuvant al inculpatilor.

Tribunalul Bucuresti l-a condamnat pe Voiculescu la 5 ani de inchisoare, cu executare, pentru spalare de bani, decizia fiind atacata la Curtea de Apel.

Dan Voiculescu a fost trimis in judecata in decembrie 2008 de procurorii DNA, in calitate de actionar majoritar al SC Grupul Industrial Voiculescu si Compania (Grivco) SA Bucuresti, de membru al Adunarii Generale a Actionarilor si al Consiliului de Administratie ale ICA si de membru al AGA si director general al SC 'Bioprod' SA Bucuresti.

Procurorii anticoruptie au retinut in sarcina acestuia infractiunile de folosire de catre o persoana care indeplineste o functie de conducere intr-un partid a influentei si autoritatii date de aceasta calitate in scopul de a obtine, pentru sine sau pentru altul, bani, bunuri sau alte foloase necuvenite, precum si de spalare de bani, ambele infractiuni savarsite in forma continuata. In acest dosar a mai fost trimis in judecata fostul administrator al SC 'Benefica' SA Bucuresti (firma din grupul Grivco), Jean-Catalin Sandu, pentru complicitate la infractiunea de stabilire, cu intentie, a unei valori diminuate fata de valoarea comerciala reala a bunurilor apartinand agentilor economici la care statul este actionar.

De asemenea, Gheorghe Mencinicopschi, directorul general si membru al AGA si, ulterior, al CA al ICA SA Bucuresti, a fost trimis in judecata pentru abuz in serviciu contra intereselor publice si fals in inscrisuri sub semnatura privata.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















23534 vizualizari

  • +54 (62 voturi)    
    lma (Joi, 7 august 2014, 14:49)

    dum_i [utilizator]

    la multi ani si sanatate sa le poata duce pe toate!
    • -7 (33 voturi)    
      verdict sau sentinta? (Joi, 7 august 2014, 14:55)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      nu sunt expert in drept, dar se pronunta verdictul sau sentinta?
      Eu stiu ca verdict inseamna vinovat sau nevinovat (si se foloseste in sisemul de drept anglo-saxon), si sentinta inseamna cati ani de puscarie primeste varanul (se foloseste in dreptul continental).
      Rog sa ma lamureasca cineva cu studii temeinice de drept, care nu este influentat de filmele americane cu verdicte si jurati.
      • +25 (27 voturi)    
        da (Joi, 7 august 2014, 15:02)

        Interlop [anonim] i-a raspuns lui bancher

        vinovat, 20 de ani + confiscarea extinsa a averii
        • +6 (6 voturi)    
          totusi (Joi, 7 august 2014, 16:02)

          snowflake [utilizator] i-a raspuns lui Interlop

          conform legii pedeapsa maxima este de 10 ani si chiar daca noul cod penal permite insumarea pedepselor daca se savarsesc fapte diferite am impresia ca in acest dosar lui voiculescu i s-a adus doar un capat de acuzare.
      • +18 (18 voturi)    
        parerea mea (Joi, 7 august 2014, 15:08)

        dadan [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        o sentinta este deja data - 5 ani cu executare , acum din cate inteleg eu se judeca contestatia primei sentinte... cred ca si verdict poate fi folosit
        • +8 (8 voturi)    
          sentinta de azi (Joi, 7 august 2014, 17:10)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui dadan

          poate sa fie mai mare. Nu uita ca procurorii a cerut 10 ani cu executare (adica maximul pt aceasta fapta).
          Poate sa fie o sentinta mai aspra decat cea de la Tribunal.
      • +7 (7 voturi)    
        dupa un proces judecatorii dau o minuta (Joi, 7 august 2014, 15:19)

        linarel [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        in citeva fraze care reprezinta practic pronuntarea judecatorilor ref acel dosar, urmind ca in 30 de zile sa emita si decizia lor, motivarea de fapt si de drept a deciziei lor
        • +2 (2 voturi)    
          deci nu e verdict (Joi, 7 august 2014, 17:08)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui linarel

          practic se anunta sentinta!
          Motivarea dupa 30 zile, cum a fost si pana acum.
      • +8 (10 voturi)    
        lamurire (Joi, 7 august 2014, 17:10)

        cris64 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Articolul este un demers jurnalistic nu unul juridic. Cu alte cuvinte cuvantul verdict din titlu inseamna "hotarare, decizie definitiva" , asa cum de altfel se si scrie mai departe in text.
        Sper ca judecatorii sa sesizeze blandetea procurorilor si sa-i dea maximul de pedeapsa. Oricum pentru raul facut Romaniei si romanilor este prea putin. Din pacate pedeapsa capitala a fost abolita.
        • 0 (0 voturi)    
          pedeapsa capitala.. (Vineri, 8 august 2014, 11:25)

          akillies [utilizator] i-a raspuns lui cris64

          ..e prea blanda pentru un astfel de specimen!
          mai degraba munca silnica...avem autostrazi de construit..!!
      • +1 (1 vot)    
        termeni! (Joi, 7 august 2014, 17:51)

        cinic [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        nu cumva sentinta este doar in penal?
  • +46 (52 voturi)    
    pe antena 3 (Joi, 7 august 2014, 14:50)

    xanti [utilizator]

    Ziaristul Ursu cere de urgenta guvernului sa ia masuri pentru "restructurarea justitiei".
    Ne asteapta o lovitura de stat.
    • +27 (31 voturi)    
      ursu (Joi, 7 august 2014, 15:01)

      FPop2013 [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      ursu nu e decat o putoare nenorocita, ca toti aia de la latrina.
    • +25 (29 voturi)    
      Sa speram ca nu, (Joi, 7 august 2014, 15:06)

      ouyang [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      totusi. e doar o lepra comunista. Nu e nici primul si nu va fi nici ultimu inchis. Inca sper ca Ilici va sfarsi in parnaie, nu pe bancuta din fata casei.
    • +30 (34 voturi)    
      ashe-mi vine cateodata (Joi, 7 august 2014, 15:11)

      Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      sa-ti dau minus pentru expresii de genul "ziaristul Ursu" :)
    • +32 (36 voturi)    
      nu ne asteapta nici o lovitura de stat (Joi, 7 august 2014, 15:14)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Pur si simplu lingaii varanului se baga in seama. Tre sa-i intelegi si pe ei. Intra dom' profesor la mititica, i se executa bunurile ca sa se recupereze prejudiciul, antenele raman fara finantare, ursu ramane fara bani. Astea-s doar schelalaielile de rigoare. Asha era si pe realitatea cind a fost atrestat Vintu.
    • +20 (26 voturi)    
      mersi ca nu mi-ai dat minus (Joi, 7 august 2014, 15:57)

      xanti [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Am precizat ziarist sa se stie de cine e vorba,e adevarat ca mai bine scriam lepra comunista numita Ursu.
    • +21 (27 voturi)    
      Pardon (Joi, 7 august 2014, 15:59)

      Ferry [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      A spune despre Ursu ca e ziarist e pre mult. Este un propagandist ordinar ca si toti ceilalti de la A3
    • +16 (18 voturi)    
      Nu-i deloc exclus (Joi, 7 august 2014, 16:09)

      triciupa [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Odata cu intrarea la parnaie a turnatorului se prabuseste un intreg sistem, chiar daca nu se va petrece peste noapte. O droaie de "tovarasi" legati de voiculescu prin itele nevazute ale fostei securitati, ale complicitatii la imbogatirea prin furt si ale devalizarii unei natiuni vor intra in panica. Toti sobolanii care s-au ingrasat peste masura prin saracirea celor multi si... naivi vor suna goarna de alarma si vor cere politicienilor de carton pe care-i stipendiaza sa faca ceva, urgent!
      Asadar n-ar fi exclus sa-l vedem pe pontalau, sluga credincioasa a penalilor de mai sus incercand sa reediteze vara lui 2012.
    • +15 (17 voturi)    
      In sfarsit (Joi, 7 august 2014, 16:11)

      Ferry [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Acum pot sa ma uit si eu la A3. Pana acum de cate ori am incercat nu am rezistat mai mult de 3 minute si am apasat pe butoanele telecomenzii. Acum va fi distractiv sa vad cum fac propagandistii spume la gura.
  • +55 (59 voturi)    
    Sampanie la rece pentru maine (Joi, 7 august 2014, 14:53)

    PopIon2 [utilizator]

    Astept cu nerabdare verdictul, sper sa pot sarbatorii condamnarea definitiva a lui Felix.
    • +14 (16 voturi)    
      daca nu ma insel ... (Joi, 7 august 2014, 15:06)

      tudorica [utilizator] i-a raspuns lui PopIon2

      Nu-s avocat, dar daca am inteles bine, conform noului cod de procedura penala sentina curtii de apel e automat definitva.
      • +10 (10 voturi)    
        nu te inseli (Joi, 7 august 2014, 16:12)

        snowflake [utilizator] i-a raspuns lui tudorica

        acesta este motivul pentru care voiculescu a demisionat a 2-a oara din functia de senator, daca nu ar fi demisionat atunci in acest moment ar fi fost deja la puscarie condamnat definitiv de catre ICCJ. Si la iccj ar fi facut probabil apel la curtea cu 5 judecatori dar acolo procesul ar fi fost mult mai scurt si nu ar fi dat peste vre-o mustata intelegatoare precum s-a intamplat la curtea de apel.
    • +15 (19 voturi)    
      e bună şi berea (Joi, 7 august 2014, 15:07)

      Kentt [utilizator] i-a raspuns lui PopIon2

      tot rece
    • +19 (23 voturi)    
      Cricova (Joi, 7 august 2014, 15:18)

      stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui PopIon2

      O sampanie Cricova pregatesc si eu pentru maine. Sper ca toti securistii ca Voiculescu sa-mi dea ocazii de-astea.
      • +9 (11 voturi)    
        Deci,sa curca "Cricova"! (Joi, 7 august 2014, 16:09)

        dicsof [utilizator] i-a raspuns lui stefan2008

        Am si eu o "CRICOVA" la rece, de ceva vreme, dar nu aveam un "motiv" s-o deschid.Mi-ai dat o idee buna. Multumesc!
    • +8 (12 voturi)    
      . (Joi, 7 august 2014, 15:27)

      Manes [utilizator] i-a raspuns lui PopIon2

      amin
    • +4 (6 voturi)    
      intreb inca o data: (Joi, 7 august 2014, 15:29)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui PopIon2

      este verdict sau sentinta? ca verdict inseamna vinovat sau nevinovat. A
      Sentinta inseamna pedeapsa care se aplica inculpatului.
      • +9 (11 voturi)    
        fiecare cu ce-l doare (Joi, 7 august 2014, 16:04)

        stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        :))
        Din partea mea sa fie si verdict si sentinta, una peste alta in pozitie 69.
        Vinovat si tinut la mititica 10 ani. Iar dupa cei 10 ani, sa faca si un cancer/lepra (asa cum este el si cei ca el pentru Romania).
      • +9 (9 voturi)    
        Minuta (Joi, 7 august 2014, 16:25)

        DorianG [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Cred că distincția pe care o faceți este posibilă în alte sisteme de drept. Mâine se pronunță soluția în dosar, pe care dacă vreți o numiți verdict, sentință, etc. Adică mâine sunt soluționate toate problemele de fapt și de drept din dosar. Nu se stabilește numai dacă fapta penală există, a fost comisă de inculpat, cu vinovăție (adică ce înțelegeți dumneavoastră prin verdict) ci se pronunță și pedeapsa, astfel cum a fost individualizată, se soluționează și latura civilă, se iau măsurile de siguranță (confiscarea, etc), se stabilesc cheltuielile de judecată. Se soluționează tot dosarul pentru toate faptele și toți inculpații. Nimic nu rămâne nehotărât. Motivarea se dă ulterior.
        • +5 (5 voturi)    
          gata, m-am laumurit (Joi, 7 august 2014, 17:14)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui DorianG

          Practic maine se inchide dosarul, si motivarea vine dupa 3o zile. Nu e nici sentinta, nici verdict, practic judecatorii dau solutia finala.
          MUltumesc
  • +18 (22 voturi)    
    normalitate (Joi, 7 august 2014, 15:00)

    B.T. Alexandru [utilizator]

    Daca toate procesele ar merge in acet tempo, am avea o tara mult mai curata. Bravo acestei justitii !
    • +9 (11 voturi)    
      Corect! (Joi, 7 august 2014, 16:52)

      mionut [anonim] i-a raspuns lui B.T. Alexandru

      Cand l-au bagat pe Nastase la mititica, am zis, hopa! iaca ca se poate, dar tot nu credeam inca ca ceva se poate schimba in tara asta, vorba aia "cu o floare nu se face primavara".

      Acum daca-l baga si pe Voiculescu dupa gratii, pot spune ca incep sa prind curaj.

      La mai multi escroci in puscarie! Nastase si Voiculescu sa fie primii din lista lunga de politicieni/afaceristi/escroci bagati la rece!
  • +17 (23 voturi)    
    La brutarie, (Joi, 7 august 2014, 15:02)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    varanul, la brutarie,\
    La brutarie,
    varanul la brutarie!

    Pe vecie!
    Sa fie!
  • +10 (10 voturi)    
    ce cuvant sgur nu i-a trecut prin cap lui Felix (Joi, 7 august 2014, 15:03)

    nellino [utilizator]

    TGIF!
  • +23 (29 voturi)    
    Ia-ti Varane ziua buna (Joi, 7 august 2014, 15:03)

    A78 [utilizator]

    Vazelina , chiloti de schimb , unguent contra tantarilor , pasta de dinti , sosete groase de iarna , poza cu Gadea si Badea , ochelarii cu o lentila , sapun , vazelina , multa vaselina .

    Ia-ti Varane ziua buna .
    De la Badea , de la muma ....
    De la Gadea , domnul Grecu
    De la Ursu cercopitecul .

    Ia-ti Varane ziua buna
    De la Badea plin de spuma ...
    Stoiceasca-n pumni va plange
    Cã salariu-i se va frânge ....

    Ia-ti Varane ziua buna
    De la Banciu , de la B1
    Turcescu-va râde bine
    De tine si iar de tine .


    Varane , da-te cu vazelina !


    Acest mesaj este sponsorizat de Durex Play . Play more :))
    • +8 (10 voturi)    
      nici voi nu sunteti normali.. (Joi, 7 august 2014, 17:15)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui A78

      dar fiind vorba de Varanul, va iert.
  • +19 (21 voturi)    
    Daca-l condamna (Joi, 7 august 2014, 15:09)

    Mao2 [utilizator]

    poate desfinteaza si latrinele...dar mai sunt si alte procese...
  • +19 (21 voturi)    
    Doliu national? (Joi, 7 august 2014, 15:09)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    Priviti fetele prezentatoarelor de la L3. Cred ca nici in cazul unui doliu national declarat oficial fetele si vocea lor nu a fi asa cum sunt in acest moment. Prc
  • +18 (22 voturi)    
    MA UIT LA ANTENA 3!!!!!!!!!!! (Joi, 7 august 2014, 15:11)

    MarcelP [utilizator]

    Daca il baga pe securistul-vedeta Felix la racorika, atunci ma uit la Antena 3. Cred ca o sa le creasca audienta acuma. Iau bere si ma uit la spectacol. Cel mai interesant o sa fie Badea cel Frustrat. :D
  • +21 (25 voturi)    
    Dau un rand de beri vineri (Joi, 7 august 2014, 15:12)

    Matrafirefox [utilizator]

    dupa condamnare. Trebuie sa sarbatorim victoria justitiei asupra lichelelor securiste.
  • +8 (8 voturi)    
    mda (Joi, 7 august 2014, 15:12)

    Xorciser [utilizator]

    Ce nu inteleg eu...sentinta de la Curtea de Apel e definitiva si irevocabila? Sau mai exista si recurs la ICCJ?
    • +4 (4 voturi)    
      Căi de atac mai există (Joi, 7 august 2014, 16:33)

      DorianG [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

      Mâine se dă citire minutei, adică soluției din dosar. Această soluție este executorie, adică se execută imediat. Cu toate astea, hotărârea poate fi atacată, existând căi de atac extraordinare. Puteți fi sigur că în acest caz, se vor formula toate căile extraordinare de atac, inclusiv recursul la ICCJ.
  • +10 (14 voturi)    
    . (Joi, 7 august 2014, 15:12)

    marianmarian [utilizator]

    La puscarie!
    Motanul, la puscarie!
    La puscariiiieeeeeeeeeeeeeeee
    Motanul, la puscariiiiieeeee!
  • +15 (19 voturi)    
    Nu este nici o problema! (Joi, 7 august 2014, 15:13)

    math [utilizator]

    Am vazut eu la TV. Totul este clar. rapoartele expertilor arata ca dpdv contabil totul este OK. In Romania exista dreptate si oricine poate cumpara cu 100,000 Euro jumate de oras pe baza unor evaluari contabile si a unor licitatii atent realizate. Este economie de piata. Trebuie toti achitati.
    Justitia va face dreptate fara sa iasa lumea in strada alaturi de Mircea Badea si Mihai Gadea.
    Observatie: Nu e vorba de vreun post de partid, m-am uitat atent la Antena3 care nu minte niciodata si nu se sperie de nimeni.
    • +2 (2 voturi)    
      ? (Joi, 7 august 2014, 16:30)

      ggna [utilizator] i-a raspuns lui math

      asta-i pamflet? ca sa stiu ce dau...+ sau -
  • +15 (15 voturi)    
    asta da celeritate (Joi, 7 august 2014, 15:15)

    linarel [utilizator]

    daca ar da toti judecatorii sentintele in cele 30 de zile de la pronuntare si dosarele s-ar rezolva in 1 max 2 ani atunci stiu ca sintem in UE altfel nu
  • +18 (20 voturi)    
    Maine va fi sarbatoare !!! (Joi, 7 august 2014, 15:21)

    sageata.albastra [utilizator]

    Se va racori sufletul a multi romani :)
    Bravo presei care a rezistat mizeriilor si presiunilor de tot felul !
    Bravo procurorilor si bravo justitiei !
  • +12 (14 voturi)    
    ... (Joi, 7 august 2014, 15:24)

    rocknum [utilizator]

    Mircea Badea declaratii la cald:

    http://youtu.be/rmO8jy7sHeY?t=11s
  • +16 (20 voturi)    
    mdea (Joi, 7 august 2014, 15:24)

    knock-knock [anonim]

    Deja la auzul vestii ca maine se da verdictul, am zis la toate colegele ca dau cate o inghetata daca intra la puscarie. Daca ia peste 7 ani dau si o bere la baieti :)

    la mai mare...ca si asa nu sta decat 25% din termen.
    • +4 (6 voturi)    
      nu uita! (Joi, 7 august 2014, 17:56)

      cinic [utilizator] i-a raspuns lui knock-knock

      mai sunt si alte dosare!!!! Iar in celelalte poate fi invocat faptul ca este recidivist
  • +14 (20 voturi)    
    senzational (Joi, 7 august 2014, 15:29)

    math [utilizator]

    dezvaluiri extraordinare la Antena3. Deputat PSD: "nici o instanta din lume nu poate sa imi impuna mie la ce pret sa vand" URAA! Situatia e clara. Voiculescu va fi liber iar spagatul va fi inserat pe stema Romaniei.

    Alte subiecte en-passant: Bercea - cu acoliti ai lui Basescu si cu Gazprom au furat jumatate din Romania, majoritatea sacilor de bani ajungand la fata, fratele si alte rude ale presedintelui. Printre altele au adus si cantitati uriase de munitie in Romania, probabil ca sa inarmeze guerillele basiste din munti.
  • +19 (23 voturi)    
    Sa asteptam (Joi, 7 august 2014, 15:31)

    EMP [utilizator]

    Maine ar putea fi o zi istorica pentru Romania post-decembrista.
  • +22 (24 voturi)    
    Ia-l! Ia-i pe toți! (Joi, 7 august 2014, 15:33)

    Wasile [utilizator]

    Am șampanie la rece, am promis la toți de la birou că-i scot la băutură când îl bagă pe varan la răcoare. Măcar acum să fiu răzbunat ca membru al colegiului 8 - colegiu în care varanu' a ieșit cu 73%!!!
    Ne vedem pe la terase în weekend :)

    Pantiș a vândut Romtelecom cu un miliard de dolari pe hârtie și 500 de milioane șpagă, când valora de cel puțin patru ori pe atât. Oricât mi-e de nesuferit turnătoru', Pantiș merită timp de gândire mult mai mult ca varanu'.
  • +19 (23 voturi)    
    la puscarie,javra! (Joi, 7 august 2014, 15:37)

    a.ardeleanul [utilizator]

    securistul-bolsevic sa stea la puscarie macar 10 ani-eu i-as da 150 de ani! cancerul Romaniei la Jilava,a distrus nu doar economic/moral/cultural tara dar si fibra romanismului,un excroc patentat ...sa vezi atunci jale/doliu la lingaii-slugoi,nulitati fara caracter si educatie,gazi,ciuvici,greci,ursi,badite,tudori si alte jivine rusofile,antiromanesti...
    • +4 (6 voturi)    
      Nu la Jilava!! (Joi, 7 august 2014, 16:56)

      mionut [anonim] i-a raspuns lui a.ardeleanul

      Ca de acolo mai scapa, nu ai vazut ieri ca sa shutit unul de acolo?

      ZIc asa: punem mana de la mana, dam un dolar, si ii inchiriem toti o garsioniera in Guantamo Bay!!
  • +11 (13 voturi)    
    Textul real al Scrisorii celor 7 (Joi, 7 august 2014, 15:37)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    Cei care vor sa citesca textul REAL al scrisorii celor 7 angajati ai A3, o pot face la urmatorul link:

    http://www.academiacatavencu.info/actualitate/adevarata-scrisoare-a-angajatilor-de-la-antena-3-catre-dan-voiculescu-37254
    • +6 (8 voturi)    
      Iata cum incepe Scrisoarea celor 7: (Joi, 7 august 2014, 16:12)

      Ciobanul Bucur [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      Stăpâne!

      Vă spunem aşa pentru că aşa v-am spus întotdeauna, cu excepţia cazurilor în care aveam gura ocupată, pe post, şi nu puteam să vă spunem nicicum.

      Mâncăm rahat de la bufetul Antenelor şi asta ne ocupă mai tot timpul. Unii mănâncă de câteva luni, alţii de ani, câţiva am împlinit deja două decenii. Unii abia începem şi nu v-am cunoscut, nici nu bănuiam că puteţi mânca aşa de condimentat, de ne ustură papilele două zile. Alţii vă ştim ca om politic, soluţie imorală şi fondator al trustului. Câţiva vă ştim ca om. Om de casă al lui Ceauşescu, evident. (Vezi continuarea la link-ul de mai sus).
  • +14 (18 voturi)    
    evolutia statului (Joi, 7 august 2014, 15:39)

    andrei_2013 [utilizator]

    Bai, eu cred ca e cazul sa mergem in fata la DNA sa sarbatorim !
    • +1 (3 voturi)    
      Propunere (Joi, 7 august 2014, 20:07)

      geag [utilizator] i-a raspuns lui andrei_2013

      Eu am mai propus sa mergem in fata la DNA ; stabilim ziua si ora si aplaudam citeva minute civilizat fara alte manifestari.Propun simbata 09.08 ora 11am.Daca sunt mai multi de acord sa stabilim miine seara.
      • 0 (0 voturi)    
        Perfect de acord! (Joi, 7 august 2014, 23:29)

        CetateanulRoman [utilizator] i-a raspuns lui geag

        totul e sa avem pentru ce!
        Aflam in cel mult 25 ore......
  • +12 (16 voturi)    
    Orice hot isi asuma un risc (Joi, 7 august 2014, 15:39)

    Leo55 [utilizator]

    Varanul a cumpanit bine cand si l-a asumat.
    3,9 ha intr-o zona selecta a capitalei pt doar aprox. 100 mii €, reprezinta mai putin de 1% din valoarea reala oricum ai face evaluarea (reevaluarea).
    Lacomia diabolica si credinta ca schema lui va merge l-au infundat.
  • +20 (22 voturi)    
    in strada! (Joi, 7 august 2014, 15:40)

    sisif.sisif [utilizator]

    nu se mai poate, romani, daca nici acum nu iesiti in strada, nu sunteti de comitet. e cel motiv mai bun de sarbatoare in ani.
  • +15 (19 voturi)    
    CROCO DILUL (Joi, 7 august 2014, 15:43)

    VIRUSU [utilizator]

    NA NA varane 12 ani sa te saturi! Iar slugilor NA NA somaj!
  • +13 (15 voturi)    
    Hai Inchisoare... (Joi, 7 august 2014, 15:47)

    Atoatestiutorul [utilizator]

    generic de lautareasca: Hei urca trenus, sus in munti/Hei lung ca un sarpe/ Incarcat cu detinuti...ofofof...maica. Incarcat cu varanei, offf...ce-o mai plange dupa ei...of of. Antenele, desigur :).
    Hai varanel mic...hai, inca o zi si nu te mai topesti de caldura. La racoare cu tine jigodie securista. Iar retarzii pe care i-ai alimentat ani de zile cu prostiile anteniste sa-ti cante prohodul in cor.
  • +16 (20 voturi)    
    Sentiment ciudat (Joi, 7 august 2014, 15:55)

    Ferry [utilizator]

    Eu am pregatita o sticla de whisky pe care o golesc cu un prieten daca va avea loc condamnarea. Nu stiu de ce am sentimentul din decembrie '89. Cred ca daca Felix si evident A3 dispare din peisaj tara asta are o sansa ... 25 de ani s-a propagat gena comunistoida pe linia paterna Iliescu-Nastase-Ponta si s-a hranit cu propaganda de la A3. O fi destul...
    • +5 (7 voturi)    
      Clarificare (Joi, 7 august 2014, 17:33)

      Ferry [utilizator] i-a raspuns lui Ferry

      Sa nu fiu gresit inteles. Nu ma bucur pentru raul nimanui. Nu ma bucur pentru ca cetateanul Voiculescu ajunge in puscarie. Ma bucur pentru ca un infractor primeste o pedeapsa meritata. Ma bucur pentru faptul ca societatea - prin organele de justitie - pedepseste o fapta antisociala. Acest lucru trebuie sa functioneze pentru oricare membru al societatii indiferent ca se numeste Popescu, Ionescu sau Voiculescu. Asta astept de 25 de ani, sa fie toti egali in fata legii nu unii sa fie mai egali decat altii.
  • +14 (16 voturi)    
    dorinta !!!!! (Joi, 7 august 2014, 16:00)

    asada [utilizator]

    Cand a iesit de la judecata, declara senin ca este bucuros ca s-a terminat tigania de proces (pe care de fapt el si slugile lui il facusera 6 ani ) .Sper ca vineri judecatorii sa faca in asa fel sa ne bucuram si noi ca procesul s-a terminat cu o condamnare pe masura manariilor acestui borfas !!!!!!
  • +11 (13 voturi)    
    Ura! (Joi, 7 august 2014, 16:21)

    Marian G. [utilizator]

    La multi ani, domnule profesor Dan Voiculescu!
  • +9 (11 voturi)    
    Eh, sampanie. (Joi, 7 august 2014, 16:22)

    Pseudonim17 [utilizator]

    Sampania nu prea merge la soric. Eu pregatesc tuica.
  • +8 (10 voturi)    
    Ei ii vreau tot binele (Joi, 7 august 2014, 16:45)

    vasile-roaita [utilizator]

    din lume si-i doresc La citi mai multi ani! Sa nu fie suparat ca va sta acolo in liniste in celula. Are timp sa cugete asupra greselilor pe care le-a facut, poate scrie si-o carte. Cit de curind vine si sluga lui acolo, plagiatoru maimutoi, poate sa faca un mic parlament cu toti politicienii care sint acolo si care vor venii, s-o puna de suspendarea sefului inchisorii si multe altele. Acolo au timp sa se zbenguiasca in liniste.
  • +5 (7 voturi)    
    noi pregătm şampania (Joi, 7 august 2014, 17:29)

    Kentt [utilizator]

    Gâdea, Badea & co pregătesc creioanele

    îi vor trebui multe cărţi Varanului să-şi reducă din pedeapsă
  • +4 (6 voturi)    
    poa sa inceapa numaratoarea AMR.... (Joi, 7 august 2014, 18:39)

    TRABI [utilizator]

    Si-a batut joc de noi ca si majoritatea celor care au hotit din parlamentul tarii .
    Este unul dintre cei care prin actiunile sale a contribuit la distrugerea avutiei nationale....pe care chiar daca am avea vointa nu o mai putem reface ..nu mai avem cu ce sa producem
    Au dat totul la exten fier vechi pe nimic ----- societati care erau profitabile ----trebuie sa raspunda cineva si pentru asta
    Cat executa pedeapsa asta o sa iasa si alte dosare
    Tineretul care patrunde in serviciile SRI . DNA sa scoata la suprafata toate nenorocirile de care oamenii de rand nu au cunostinta
    Pe mine ma uimeste ce declaratii da presei ....auzi la el ca o sa fabrice manuale despre cum a gresit justitia -----deci ele este dovedit cu acte in regula la tribunal si tot el face manuale pentru facultatea de drept ca sa invete studentii de ce a fost el pedepsit pe nedrept .......
    S-ar pute ca odata cu disparitia lui sa inceapa sa se mai indrepe o parte din relele care au tinut Romania pe loc ..
  • +1 (1 vot)    
    In sfarsit... (Vineri, 8 august 2014, 8:29)

    hot news [utilizator]

    ... "cancerul politicii romanesti" a intrat in metastaza finala. Ii doresc ani multi si lungi in inchisoare!