Dan Voiculescu anunta ca da in judecata Deutsche Welle: Au scris un articol foarte urat, murdar despre mine. Au depasit orice limita

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 18 iulie 2014, 14:03 Actualitate | Esenţial


Dan Voiculescu
Foto: Agerpres
Dan Voiculescu s-a prezentat din nou, vineri dimineata, la sediul Politiei Ilfov, conform obligatiilor stabilite prin controlul judiciar, masura luata in dosarul in care este acuzat de santaj. Voiculescu a anuntat, cu aceasta ocazie, ca va da in judecata publicatia Deutsche Welle, sustinand ca aceasta a scris despre el " un articol foarte urat, murdar. Au depasit orice limita": "Deocamdata ieri s-a semnat un proces impotriva lui Deutsche Welle, o istitutie serioasa de felul ei. Dar exista un om acolo, Petre Iancu, care are un director, care probabil vor trebui sa plateasca 400 de mii de euro. O parte din acesti bani, daca nu chiar toti vor fi directionati catre Academia Media, pentru tinerii care vor sa intre in media. Vor fi burse gratuite", a declarat Dan Voiculescu, adaugand ca jurnalistii Deutsche Welle "au depasit orice limita", scrie EVZ.

Contactat de B1 TV, redactorul-sef al redactiei in limba romana a publicatiei Robert, Schwartz, s-a aratat surprins de gestul omului de afaceri: "Probabil ca este obisnuit cu un stil de lucru la antenele pe care le patroneaza. La noi se lucreaza onest, de aceea sunt luat prin surprindere si astept sa vad la ce se refera concret domnul Voiculescu. Dar stiind articolele noastre, imi dau seama ca exagereaza ca de obicei."

Articolul la care face referire Dan Voiculescu, semnat de Petre Iancu, a fost publicat de Deutsche Welle pe data de 9 iulie cu titlul "Final de epoca pentru varan". "Se va sfarsi tenebrosul ev marca Dan Voiculescu? Se vor putea demantela retelele securisto-oligarhice din fostul univers comunist care pun democratia in pericol? Condamnarea lui definitiva ar putea declansa o revolutie", scria atunci Petre Iancu. Articolul integral aici.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11437 vizualizari

  • +32 (34 voturi)    
    Aham... (Vineri, 18 iulie 2014, 14:07)

    denvarel [utilizator]

    Multumim pentru informare tovarase Felix.
    • +9 (11 voturi)    
      Amenintarea cu proces... (Vineri, 18 iulie 2014, 15:31)

      lucadd [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      manofactura tipic securista. Poate crede varanul ca lucreaza cu Badea si Gadea...
    • +7 (9 voturi)    
      Eu cred ca mai degraba (Vineri, 18 iulie 2014, 16:15)

      Leo55 [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      s-a uitat in oglinda si s-a vazut urat si murdar dincolo de orice limita.
      Oricum va trebui sa dea in judecata toti jurnalistii de pe planeta care scriu despre el (pe Gadea, Badea et co. nu-i putem considera jurnalisti).
      Mai mult va trebui sa dea in judecata si oglinda!
    • +3 (5 voturi)    
      adica (Vineri, 18 iulie 2014, 16:38)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      pentru "nota informativa".
    • -4 (6 voturi)    
      Voiculescu are dreptate (Sâmbătă, 19 iulie 2014, 2:19)

      AIKO100 [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      Voiculescu procedeaza corect avand in vedere jignirile pe care le-a auzit.
  • +45 (47 voturi)    
    Vorbește prostii :))))) (Vineri, 18 iulie 2014, 14:10)

    corvus coraX [utilizator]

    Nu s-a născut încă omul care să scrie un articol suficient de murdar despre Varan...
    • +10 (12 voturi)    
      s-a nascut.. (Vineri, 18 iulie 2014, 15:26)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui corvus coraX

      doar ca e deja angajat de acelasi varan..
  • +17 (19 voturi)    
    He he (Vineri, 18 iulie 2014, 14:20)

    aiureantramvai [utilizator]

    Dar vai, chiar ca mizeriile turnate la antene put mai frumos decat articolul incriminant de la DW
  • +23 (25 voturi)    
    Comment sters de user (Vineri, 18 iulie 2014, 14:21)

    polonyca [anonim]

  • -15 (17 voturi)    
    Petre Iancu? (Vineri, 18 iulie 2014, 14:21)

    freestyle [utilizator]

    Nu el trebuia sa scrie articolul. Are un anumit renume. Citeste aici:
    http://www.dorintudoran.com/un-falsificator-de-cursa-lunga-petre-m-iancu/
    • +3 (5 voturi)    
      Voiculescu? (Vineri, 18 iulie 2014, 15:28)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui freestyle

      Citeste peste tot.
  • +22 (24 voturi)    
    /// (Vineri, 18 iulie 2014, 14:27)

    hmara [utilizator]

    Iar cei de la DW tremura de frica motanului.
    Probabil niste basisti.

    Motan cu onoarea terfelita.
  • +19 (21 voturi)    
    papagalul (Vineri, 18 iulie 2014, 14:28)

    Cata79 [utilizator]

    turnătorul securist crede ca o sa-i meargă în Germania cu smenurile din Romania
    :))))))))))
  • +20 (22 voturi)    
    din puturile gindirii a mai sos o " perla " motanu (Vineri, 18 iulie 2014, 14:29)

    linarel [utilizator]

    . culmea, articolul e scris chiar "elogios " dar adevarat la adresa nemernicului motan suparat ca articolul n-a trecut pe la el inainte .
  • +11 (13 voturi)    
    karma (Vineri, 18 iulie 2014, 14:41)

    ucun [utilizator]

    Pentru viata murdara si lipsita de scrupule pe care a avut-o, domnul Voiculescu ar trebui sa-si dea in judecata soarta.
  • +9 (13 voturi)    
    acesti basisti.. (Vineri, 18 iulie 2014, 15:15)

    math [utilizator]

    trebuie cautati cu mare atentie in toate scorburile si pesterile planetei. Toti trebuie sa plateasca pana la ultimul. Tirania a cuprins intreaga planeta. Dl Gadea ar trebui sa reactioneze si sa aiba emisiune nonstop 24/24 7/7 pentru demascarea acestor monstri. Chiar s-a depasit orice limita, poate ar fi cazul sa iesim in strada si sa solicitam inchiderea Deutsche Welle. Romani treziti-va si ajutati Academia Media, Dl. Gadea nu ne poate salva singur iar dl. Ciuvica nu mai dispune de medicamente compensate (probabil tot o marsavie basista).
  • +7 (9 voturi)    
    ha ha (Vineri, 18 iulie 2014, 15:16)

    I [utilizator]

    "urât, murdar" e clar! nici el nu se uită la antene. Acolo "urât" și "murdat" sunt la ordinea zilei.
  • -7 (11 voturi)    
    . (Vineri, 18 iulie 2014, 15:17)

    MayaNeo [anonim]

    Atunci cand vorbesti prostii este normal sa raspunzi pentru ceea ce ai afirmat.
    • +3 (5 voturi)    
      sigur sigur (Vineri, 18 iulie 2014, 15:24)

      I [utilizator] i-a raspuns lui MayaNeo

      singura problema e cine stabileste ce e prostie si ce nu...
  • +4 (6 voturi)    
    Poate-l cauta nemtii prin off-shorurile cipriote (Vineri, 18 iulie 2014, 15:38)

    Plagarus [utilizator]

    & British Virgin Islands,Seychelles,Gibraltar,Marea Britanie,Insulele Virgine pana in .....Delaware, sau Isle of Man, sau Hong Kong !!!
    Relativ recent, a intervenit, la noi, acea cotă de impozit de 50%, prin stoparea la sursă, în cazul plăţilor care se fac către acele off-shoruri din ţările cu care România nu are convenţii pentru evitarea dublei impuneri, respectiv acele paradisuri fis­cale unde sunt foarte mulţi bani asupra cărora nu există control. Această strategie a fost preluată de la Uniunea Europeană, pentru că şi la nivelul UE este o luptă împotriva paradisurilor fiscale.

    Se pregateste spre ai da un like pe lentila, zona "Big4" (n.r. "Pricewterhouse Coopers", "Deloitte", KPMG, "Ernst&Young "
    tovarase Voiculescu, asa ca lupta-i deschisa !!!!!
  • +8 (10 voturi)    
    Apai, pe cine sa mai dea in judecata (Vineri, 18 iulie 2014, 15:52)

    BEDE [utilizator]

    Cred ca ar trebui sa mai dea in judecata vreo 3-4 milioane de romani care sunt convinsi ca e un talhar care a devalizat din banii nostri ai tuturor!
  • -6 (8 voturi)    
    invers (Vineri, 18 iulie 2014, 16:34)

    Dan 1 [anonim]

    Varanul a incercat sa se infiltreze peste tot si nu a reusit, Basescu a incercat si a reusit. Doar sunt colegi de comert exterior (securitate): inainte de 89 primul de mare succes al doilea mai modest, dupa 89 invers.
    • +3 (5 voturi)    
      Saracu' Varan (Vineri, 18 iulie 2014, 16:57)

      tanar_pensionar [utilizator] i-a raspuns lui Dan 1

      ce de nereusite a avut!
    • +2 (4 voturi)    
      Care comert, care exterior ? (Vineri, 18 iulie 2014, 17:11)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Dan 1

      Unul capitan de vaz, navigator celalat plutonier la oficiu comercial de afaceri la negru a securitatii. voiculescu nu stie comert nici cat floraresele de pe strada. un securist ce doar a ascuns operatiuni subterane ale securitatii si dupa 1989 fondurile valutare ale acesteia. Relativizarea raului duce la perpetuarea lui.
  • +2 (4 voturi)    
    voiculescu (Vineri, 18 iulie 2014, 17:56)

    MihailNica [anonim]

    domnule voiculescu,
    sunteti destept si frumos ! Astept procesul.
  • +1 (3 voturi)    
    Urat,murdar, (Vineri, 18 iulie 2014, 18:08)

    miohaiham [utilizator]

    Doar faptele lui sunt!tupeu incredibil!
  • +2 (4 voturi)    
    eu nu (Vineri, 18 iulie 2014, 18:42)

    Manes [utilizator]

    uinteleg de ce isi pierde timpul sa-i dea in judecata, mai bine il trimite pe spagatzel in maieu sa-i bata.....
  • +1 (1 vot)    
    qui prodest? (Sâmbătă, 19 iulie 2014, 20:34)

    Montesquieu [utilizator]

    iancu asta are un pedigree serios in domeniul calomniei, printre "clientii" lui numarandu-se literarul manolescu, mai apoi tudoran, hurezeanu etc

    sigur, acum ca-l porcaie la comanda pe voiculescu brusc e bine ce face?

    calomnia tot calomnie ramane, n-are importanta cine e victima