Trei angajati Tarom, retinuti dupa ce ar fi furat din bagaje bunuri in valoare de 8.000 lei

de I.C.     HotNews.ro
Marţi, 8 iulie 2014, 13:33 Actualitate | Esenţial


Trei angajati ai Tarom au fost retinuti, luni, pe motiv ca ar fi furat haine, incaltaminte, aparatura IT, cosmetice si mancare din bagajele depuse la Biroul Bagaje Pierdute, potrivit unor surse din Politie citate de Mediafax. Valoarea prejudiciului a fost stabilita la aproximativ 8.000 de lei.

"La data de 7 iulie a.c., politisti din cadrul Sectiei Regionale de Politie Transporturi Bucuresti - Serviciul de Politie Transporturi Aeriene 'Henri Coanda' au retinut trei persoane, un barbat si doua femei, banuite de furt calificat", se arata intr-un comunicat emis de Politia Romana.

Potrivit anchetatorilor, in perioada 18 - 23 iunie, cei trei ar fi comis patru furturi dupa ce au deschis mai multe bagaje depuse la Biroul Bagaje Pierdute, de unde au furat haine, incaltaminte, aparatura IT, cosmetice, mancare si chiar detergenti, dupa care au infasurat din nou bagajele in benzile transportoare.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5664 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 8 iulie 2014, 13:48)

    qwerasdf [anonim]

    • +7 (7 voturi)    
      bre (Marţi, 8 iulie 2014, 13:59)

      jeanvaljeanro [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      la bagaje pierdute sunt companiile responsabile, nu aeroportul. cand mergi dupa un bagaj pierdut, suni ca prostul la un interfon la otopeni si apesi in functie de compania/alianta cu care ai calatorit. biroul e chiar la sosiri,la baggage claim si nu mi-a facut o impresie prea buna...
    • +5 (5 voturi)    
      Da (Marţi, 8 iulie 2014, 14:02)

      spysoby [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Sunt de la tarom.Taromul e cel care administreaza pe otopeni "Biroul Bagaje Pierdute" -bagajele care vin cu intirziere fata de calator.
  • +1 (5 voturi)    
    NU ERAU ANGAJATI TAROM (Marţi, 8 iulie 2014, 14:02)

    Condor01 [utilizator]

    manipularea bagajelor se face exclusiv de angajatii aeroportului.
    • +3 (3 voturi)    
      bre (Marţi, 8 iulie 2014, 14:31)

      jeanvaljeanro [utilizator] i-a raspuns lui Condor01

      invata sa citesti un text si apoi comenteaza!
    • +2 (2 voturi)    
      de regula (Marţi, 8 iulie 2014, 14:42)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui Condor01

      bagajele pierdute si sosite cu intirziere sint "vamuite" la propriu si la figurat de Vama. Niciodata nu am avut lipsa din bagaj cind au venit la timp, insa mai mereu am avut lipsa din ele cind erau ratacite si veneau acasa cu sigiliul vamii romanesti.
  • +6 (6 voturi)    
    Lol (Marţi, 8 iulie 2014, 15:51)

    corvus coraX [utilizator]

    Ar trebui înființat un birou de bagaje furate. Acum doi ani mi s-a furat bagajul, veneam de la Dublin. Am făcut plângere, după o săptămâna am fost sunat să mă duc la aeroport că bagajul a fost găsit (călătorie de 7 ore cu trenul pe banii mei!!), ajuns acolo am constatat că nu era bagajul meu ci unul răpănos căruia îi fusese lipită eticheta bagajului meu (vădit ruptă). Aeroportul Otopeni este o rușine națională, cea mai scumpă cafea din toate aeroporturile pe unde m-am plimbat, plus țigănia aferentă la ieșirea din aeroport
    • +1 (1 vot)    
      Mare dreptate (Marţi, 8 iulie 2014, 17:03)

      Laseru [utilizator] i-a raspuns lui corvus coraX

      Aeroportul a ajuns o afacere de familie, totul este mai scump decat in orice aeroport din lume, si tigania aia de afara, te loveste din plin realitatea romaneasca.