Fostul primar al Clujului, Sorin Apostu, asteapta luni sentinta definitiva 

de Carla Dinu     HotNews.ro
Luni, 7 iulie 2014, 8:05 Actualitate | Esenţial


Inalta Curte de Casatie si Justitie urmeaza sa pronunte luni verdictul final in dosarul in care Sorin Apostu este acuzat de luare de mita. Decizia a fost amanata pana acum de mai multe ori. Pe fond, Sorin Apostu a fost condamnat de Curtea de Apel Targu Mures la trei ani si sase luni de inchisoare. El a stat 11 luni inchis, si a fost eliberat in septembrie 2012.  

In acelasi dosar, Monica Apostu, sotia fostului primar al Clujului, a primit o pedeapsa de trei ani de inchisoare cu suspendare, iar omul de afaceri Calin Stoia a fost achitat.

Sorin Apostu a fost trimis in judecata pentru luare de mita, trafic de influenta, complicitate si instigare la spalare de bani, complicitate si instigare la fals in inscrisuri sub semnatura privata, toate in forma continuata, si primire de foloase necuvenite.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















1563 vizualizari

  • +2 (6 voturi)    
    Fostul primar PDL-ist (Luni, 7 iulie 2014, 8:25)

    Velma Kelly [utilizator]

    Specificati acest aspect.
    • 0 (2 voturi)    
      ne lasi, te rog (Luni, 7 iulie 2014, 15:32)

      tofu [utilizator] i-a raspuns lui Velma Kelly

      vrei sa spui ca P$Dei sunt sfinti, sau ce? Esti confuzat.
  • -1 (7 voturi)    
    Well ... eliberat repede, doar e pui de Basescu (Luni, 7 iulie 2014, 8:42)

    MiticaPalarierul [utilizator]

    Oare-l mai stiti pe finul fostului premier Bokkutu Warza Bleaga de KuKluju et Feleakku ? da, da ... unul dintre aceia ... "garantat Basescu" ...

    Fiind doar o mica pedelepra - si platind mai departe la Presedintele Mondial al Romilor partea - a fost eliberat dupa 11 luni de inchisoare, cele 43 de efectuat. Iar complicea lui de viata - i s-a dat cu suspendare.

    Ce bine este sa fii "garantat Basescu" !

    Sunt foarte curios ce se va intampla azi - Matretzul Presedinte se va debarasa de el, precum gushterul de coada ? sau precum Basescu de frate-su ?

    "Patria si Dreptul Meu!"
    .
    • +1 (3 voturi)    
      Fericiti cei saraci cu duhul (Luni, 7 iulie 2014, 10:17)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui MiticaPalarierul

      Ce bine e sa nu gandesti, asa-i?
    • +1 (1 vot)    
      Da cu aia .. (Luni, 7 iulie 2014, 15:12)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui MiticaPalarierul

      care au ajuns ministri cu procese pe rol, garantati de Poanta cum e?
    • +1 (1 vot)    
      Mitica, mars la mitici inapoi (Luni, 7 iulie 2014, 15:34)

      tofu [utilizator] i-a raspuns lui MiticaPalarierul

      n-ai tu habar de Ardeal, stai la tine in batatura, ca altfel intra vecinii si-ti fura din casa.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Luni, 7 iulie 2014, 12:06)

    hotnewsucks [utilizator]

    un livetext, ceva ?
    • 0 (0 voturi)    
      Da, este live-text la urmatorul link: (Luni, 7 iulie 2014, 15:11)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsucks

      http://anticoruptie.hotnews.ro/stiri-anticoruptie-17627384-live-text-curtea-apel-bucuresti-judeca-nou-termen-dosarul-ica-dan-voiculescu.htm

      Enjoy!

      Daca nu esti satisfacut.. poti sa te autosatisfaci singur mutand "canalul" pe latrine.