FOTOGALERIE Presedintia, replica la Antena 3, care a afirmat ca Traian Basescu este "ignorat" la Consiliul European

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 27 iunie 2014, 14:21 Actualitate | Esenţial


Traian Basescu la Consiliul European
Pe contul de Facebook al presedintelui Traian Basescu au fost publicate o serie de fotografii in care apare discutand cu premierii David Cameron, Elio Di Rupo, Taavi Roivas, cancelarul Angela Merkel si presedintele Comisiei Europene, Jose Manuel Barroso, intr-o replica la Antena 3, care a afirmat ca seful statului "este pur si simplu ignorat" de liderii europeni.

Postarea, intitulata "Despre dezinformare...", contine un citat din Mihai Gadea, care a declarat joi seara, la Antena 3:

"Traian Basescu, inca presedinte al Romaniei, s-a prezentat la un Consiliu European foarte important, in care se vorbeste despre viitorul Uniunii Europene pentru cei 5 ani de mandat, iar Basescu Traian este pur si simplu ignorat, este marginalizat, este intr-o situatie, cum nu cred ca cineva din aceasta tara si-ar dori sa-si vada presedintele. Imagini socante cu Basescu Traian izolat in Europa, izolat de liderii europeni, toti trec pe langa el, se feresc sa fie in anturajul lui".

si un alt citat din Adrian Ursu, care a spus vineri, tot la Antena 3:

"Presedintele Basescu Traian, evident, e deja un fel de 'zombie politic' pentru ca este demult mort, am vazut si liderii politici europeni cu cata raceala il tratau ieri la Bruxelles".








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















24548 vizualizari

  • +58 (72 voturi)    
    irelevant (Vineri, 27 iunie 2014, 14:41)

    pehash [utilizator]

    latrinele tv sunt un fel de tabloid tv. daca administratia prezidentiala nu raspunde la articole din cancan sau libertate, cred ca poate sa-i ignore si pe maimutoi gen gadea. oricum telespectatorii lor nu mai sunt recuperabili.
    • -13 (31 voturi)    
      Antena 3, niste catei (Vineri, 27 iunie 2014, 15:05)

      cato [utilizator] i-a raspuns lui pehash

      Basescu e complexat rau daca ajunge sa raspunda latrailor de la Antena 3. Toti stim ca domnu presedinte e o personalitate ce nu poate fi ignorata la Consiliul European.
  • +65 (79 voturi)    
    Antena 3 (Vineri, 27 iunie 2014, 14:46)

    archi_coss [utilizator]

    Chiar nu se poate face nimic pe cale legala pentru a se desfiinta aceasta televiziune?
    • +17 (21 voturi)    
      ceva suspect (Vineri, 27 iunie 2014, 14:56)

      Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui archi_coss

      vad din autobuz ca un individ suspect cu fata acoperita lasa o valiza neagra langa sediul antenei 3. chiar si acum ma intreb ce s-a intamplat.
    • -8 (34 voturi)    
      Pe principiul ăsta... (Vineri, 27 iunie 2014, 15:03)

      Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui archi_coss

      Pe principiul ăsta politicienii pot desființa după bunul plac orice televiziune și ziar poftesc ei.

      Nu știu dacă cititorilor de pe aici le-ar conveni să se desființeze acest site pe motiv că lui X-ulescu nu îi plac articolele scrise despre el.

      Pentru Antena 3 soluția e simplă: "Nu îți place? Atunci schimbă canalul".

      Cu toate că este exagerat de părtinitor și cu toate că are ca singură țintă de atac pe marinar acest post este singurul care a scos la iveală mizeriile vechilor guvernări.

      Nu a făcut-o neapărat în spirit democratic ci pentru că Șeful a avut interese în direcția asta. Dar a FĂCUT-O! Și asta contează foarte mult.
      • +10 (22 voturi)    
        /// (Vineri, 27 iunie 2014, 16:15)

        hmara [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        Infantila gandire.

        Mai era de adaugat ca nu vrea deloc sa scoata la iveala mizeriile mai mari ale actualei puteri.

        Dar poate nu vrei sa le afli.
      • +13 (21 voturi)    
        Merge la un popor inteligent! (Vineri, 27 iunie 2014, 16:30)

        EdwardEugene [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        Romanii sunt cretini majoritar. Realitatea in care traim confirma asta!
        • -8 (14 voturi)    
          Ai dreptate ! Cretini si in 2009 ! (Sâmbătă, 28 iunie 2014, 10:05)

          Velma Kelly [utilizator] i-a raspuns lui EdwardEugene

          Cand l-au reales !
      • +9 (17 voturi)    
        . (Vineri, 27 iunie 2014, 19:40)

        Bogdan Radu [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        Problema e ca ceea ce spui e pur si simplu neadevarat. Nu doar ca n-au fost "singurii care au scos la iveala mizeriile vechilor guvernari", dar multe dintre asa-zisele anchete proprii cu care se laudau erau pur si simplu preluate din ziare decente si, culmea, asa-zis "basiste". Vreo cateva au fost luate chiar de pe hotnews, din cate imi aduc aminte. Ei mai adaugau doar tupeul, inversunarea si insultele.

        E adevarat insa ca nu se poate pur si simplu "inchide" un post de azi pe maine, formularea pare poate prea brutala, dar presupun ca ea vine in urma unor acumulari de stiri despre comportamentul incalificabil al celor de acolo. Ceea ce comentatorul ar fi vrut, probabil, sa sugereze ar fi fost ca legislatia sa prevada sanctiuni in trepte pentru ceea ce fac cei de acolo (dezinformari repetate, insulte adresate tuturor celor care ii deranjeaza cu ceva, amenintari, instigare la violenta etc): cateva trepte sa fie constituite de amenzi crescatoare, iar ultima treapta retragerea licentei de emisie. Dar astea, repet, ar trebui sa existe clar in legislatie, iar cei care sa le aplice sa nu fie reprezentanti ai partidelor politice, cum se intampla acum in cna, care e o gluma.
      • +4 (8 voturi)    
        nu e chiar asa (Sâmbătă, 28 iunie 2014, 8:28)

        gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        presa nu inseamna sa fii partinitor ci sa fii obiectiv. ca poti NUANTA usor pro x sau pro y asta e una, e greu de definit ce e aia obiectivitatea perfecta dar la antene nu mai putem vb de nici macar umbra obiectivitatii, oamenii aia mint, dezinformeaza, prezinta totul denaturat.
      • +4 (8 voturi)    
        Si cata credibilitate (Sâmbătă, 28 iunie 2014, 8:43)

        cestmoi [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        au desconspirarile astea daca vin din partea unui post de televiziune interesat si a carui politica editoriala este "minte si denigreaza cat mai mult, va zice lumea ca e prea gogonata, tre' sa fie ceva!" ? Si cat discernamant are publicul postului ca sa treaca mai departe cu telecomanda, cand publicul asta savureaza fiecare injuratura, fiecare insulta, fiecare grosolanie, pentru ca se potriveste ca o manusa caracterului lui?
    • +15 (27 voturi)    
      antene (Vineri, 27 iunie 2014, 15:07)

      oldhash [utilizator] i-a raspuns lui archi_coss

      de ce să-i desființezi că se desființează ei zi de zi. apoi are nevoie și prostimea de circ...
    • +17 (23 voturi)    
      ba da, varanul la brutarie ... (Vineri, 27 iunie 2014, 15:10)

      Luke1 [utilizator] i-a raspuns lui archi_coss

      se pare ca sunt sanse !
  • +19 (29 voturi)    
    jalnic (Vineri, 27 iunie 2014, 14:49)

    Bittick [utilizator]

    am ajuns precum copiii aia care se lauda cu pozele cu artisti... Putintica rabdare sa castige Ponta & Co alegerile si atunci sa vezi ignorare si raceala din partea liderilor UE! Brrrrrr....
  • -16 (26 voturi)    
    eh (Vineri, 27 iunie 2014, 14:54)

    Mazeta [utilizator]

    Liderii europeni sunt niște prefăcuți, nu așa direcți ca Adrian Zglobiu.
    • +3 (5 voturi)    
      Zau !!! (Sâmbătă, 28 iunie 2014, 8:52)

      sipu [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Pai MITOMANUL cand "o" fost la bruxeles parca era TRANSPARENT asa il baga lumea in seama ................................. e !!!! in schimb la soci sa schimbat situatia , se intalni cu toti prieteni lui COMUNISTI .
      Lecitina mai mazeto LECITINA
  • +26 (36 voturi)    
    Victor Ponta este ignorat de straini, (Vineri, 27 iunie 2014, 15:07)

    Matrafirefox [utilizator]

    nu Basescu. De-aia nici Nuland nici Hoyt Lee n-au vrut sa-l vada pe Ponta cand au venit; Ponta bineinteles a mintit ca avea calatorii planificate - vacante pe banii nostri, evident afacerile tarii si ale aliatilor nostri nu sunt mai importante decat o vacanta in mintea bolnava a lui Ponta.
  • +21 (27 voturi)    
    ups! (Vineri, 27 iunie 2014, 15:09)

    barbatdetreaba55 [utilizator]

    vine vine 1 iulie, curand
    asa se explica apoplexia ligailor
    si sa nu uitam si procesul ce sigur il vor
    pierde cu doamna Procuror Sef
    vin ploile, pui de varani!
    tornada nu gluma :)
    • +11 (15 voturi)    
      asa (Vineri, 27 iunie 2014, 22:52)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui barbatdetreaba55

      nu stiu daca base a fost sau nu ignorat de liderii europeni, tot ce vreau este ca la urmatorul termen varanul cel negricios si uricios sa nu fie ignorat de judecatori, ba chiar sa fie foarte bagat in seama. Si apoi in zeama.
  • +23 (29 voturi)    
    Inseamna ca de fapt NU a fost ignorat deloc (Vineri, 27 iunie 2014, 15:11)

    Luke1 [utilizator]

    evident, cel mai aproape de adevar este exact opusul celor spuse de latrine ...
    Deci ...
  • -21 (33 voturi)    
    pe bune?! (Vineri, 27 iunie 2014, 15:16)

    Montesquieu [utilizator]

    antenele nu doar ca au mintit dar au si omis sa ne arate relevanta lui basescu in cadrul Consiliului European.
    Toti liderii europeni si-ai manifestat interesul neprecupetit de a se afla in preajma presedintelui nostru si a-i sorbi fiecare vorba de duh mustind de intelepciune (iarna nu-i ca vara, tganca imputita etc)

    De asemenea forul european a adoptat o declaratie comuna in care ii acorda lui basescu titlul de membru pe viata ca rasplata pentru depasirea oricaror recorduri europene de minciuna, tupeu, nimicnicie, hotie, nesimtire etc
    • +12 (22 voturi)    
      /// (Vineri, 27 iunie 2014, 16:19)

      hmara [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      Spiritual mai esti.

      Pardon, vrei sa fii. Doar ca nu-ti prea reuseste.
    • +7 (15 voturi)    
      Cea cu titlul pe viață... (Vineri, 27 iunie 2014, 16:42)

      Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      ...e doar o idee, deocamdată, dar nu pentru CE, ci pentru Parlamentul României, și propusă nu pentru Traian Băsescu, ci de Victor Ponta (nu se știe pentru cine, dar se bănuiește).

      Revenind la izolare, cred, din contră că A3 are dreptate: de fapt, scopul reuniunii este chiar izolarea președintelui României, la care - după cum se vede din poze - liderii europeni lucrează susținut, când în grupuri mici sau individual, când în plen.

      E adevărat că niște cârcotași s-au întrebat cum se face că aparatele l-au surprins în gașcă și pe Traian Băsecu. Explicațiile sunt elementare:

      1. Subiectul privindu-l în mod direct direct de președinte, acesta nu putea lipsi. Să nu uităm că vorbim de o Europă unde drepturile și îndatoririle sunt respectate. Toată procedura ar fi lipsită de sens în lipsa persoanei care face obiectul dezbaterii.

      2. Traian Băsescu participă din plin la această acțiune. De fapt, el s-a deplasat la Bruxelles exact în scopul de a fi primul dintre liderii Europei care îl izolează pe Traian Băsescu.
      Declarându-se de atâtea ori aliat al UE, ar fi fost neelegant să nu-și aducă propriul aport, ori să lase orice neavenit să-i țină locul.
    • +8 (12 voturi)    
      Ai aparut si tu (Vineri, 27 iunie 2014, 23:49)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      Mai lipseste finuta, colonelul si inca vreo doi trei. Inseamna ca Ponta si ai lui iar pune la cale vreo porcarie. Anul si porcaria asa cum ne-a obisnuit.
  • +4 (12 voturi)    
    iaca (Vineri, 27 iunie 2014, 15:23)

    ggna [utilizator]

    pana si mondialii incep s-o dea cotita...
  • +22 (30 voturi)    
    Vrem recunoașterea postului TV Antena 3 drept cult (Vineri, 27 iunie 2014, 15:36)

    slider [utilizator]

    Vrem recunoașterea postului TV Antena 3 drept cult religios

    http://www.petitieonline.com/vrem_recunoaterea_postului_tv_antena_3_drept_cult_religios
  • -18 (30 voturi)    
    TB (Vineri, 27 iunie 2014, 15:42)

    kronk [utilizator]

    Si totusi daca nu-si da demisia nu putem sa-l impaiem si sa-l prezentam la Cotroceni intr-o vitrina?Ca exemplu de NEURMAT
    • +15 (21 voturi)    
      //// (Vineri, 27 iunie 2014, 16:20)

      hmara [utilizator] i-a raspuns lui kronk

      Cu Iliescu sau Voiculescu ce-ai face?
      Asa, doar de curiozitate te intreb.
    • +6 (12 voturi)    
      Ba da. (Vineri, 27 iunie 2014, 16:25)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui kronk

      Dar cum nu s-au mai facut astfel de experimente si ca totul sa fie sigur ca impaierea decurge bine, nu te oferi ca incercare?
    • +6 (10 voturi)    
      Sigur că se poate. (Vineri, 27 iunie 2014, 16:51)

      Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui kronk

      Dar ar trebui mai întâi să fie îndplinite două condiții.

      1) Să fie eliberată vitrina. Deocamdată, ea este ocupată de o Bunicuță sfătoasă, ale cărei postulate sunt, din când în când, re-exprimate, pentru urechile presei.

      2) E cam târziu pentru "neurmat". Din păcate, contrar promisiunilor, cei care s-au instalat la conducerea țării și-au început guvernarea copiind exact ceea ce criticau mai mult la actualul președinte.
  • +21 (27 voturi)    
    A3 (Vineri, 27 iunie 2014, 15:46)

    Drag0sh [utilizator]

    Cred ca cel mai simplu este sa nu se mai uite nimeni la A3
  • +22 (26 voturi)    
    De dimineata (Vineri, 27 iunie 2014, 15:49)

    tanar_pensionar [utilizator]

    mi s-a parut ireala transmisia de pe Antena 3 (recunosc ca ma uit pentru amuzament :D ) unde se spunea ca Basescu este izolat in multime, iar in imagine (reluata de mai multe ori, ca sa pricepem clar ca albul este negru) se vedea ca era in apropierea lui Merkel.
    • +11 (25 voturi)    
      nu pricep... (Vineri, 27 iunie 2014, 15:59)

      seven [utilizator] i-a raspuns lui tanar_pensionar

      cum poti sa te uiti pentru amuzament la Antena 3?
  • +18 (28 voturi)    
    >>>>>>>>>>>> (Vineri, 27 iunie 2014, 15:54)

    Invincible [utilizator]

    Socant, vrabioiul izolare viseaza!

    Cu varanul nu vrei la izolare, Gadeo?
  • +4 (12 voturi)    
    aham (Vineri, 27 iunie 2014, 16:45)

    mircearh [utilizator]

    asadara gadea si ursu au mancat ciocolata. care-i noutatea? Oricum postul e pus pe pagina de facebook, autor e administratorul care poate fi oricine, nu TB insusi.
  • +8 (14 voturi)    
    Felix este cel respectat si bagat in seama de UE (Vineri, 27 iunie 2014, 18:52)

    Plagarus [utilizator]

    Noi avem nevoie de politicieni de calibru mare (model 5 ani+),iubiti de poporul lor format A3 si respectati de toate completele de judecata penala !
  • +4 (6 voturi)    
    In '89,ne-am castigat libertatea de a calomnia! (Sâmbătă, 28 iunie 2014, 8:53)

    hotnewsfil [utilizator]

    Conducerea PMP, poate chiar Administratia Prezidentiala, ar trebui sa ceara CNA sa isi exprime pozitia in legatura cu aceasta alta diversiune ordinara, lansata de servitorii lui Felix. S-o auzim pe Laura Georgescu amintindu-ne ca de-aia a participat dansa la revolutia din' 89, luptand, cu mainile goale, pe baricada de la universitate, pentru ca intregul popor sa isi fi castigat dreptul democratic, de exprimarea libera a opiniilor, fara teama ca justitia lui Basescu ii va deschide dosare politice, de asa zisa 'denigrare' a unui om, ca toti oamenii -presedintele tarii.
    Asa ca, ne va asigura servitoarea lui Felix- Laura Georgescu, servitorii de la Antena turnatorului Felix -colegii ei de plecaciune in fata PSD-ului-, trebue sa nu fie tulburati cu nimic, daca informeaza intreaga omenire, cu : 'Traian Basescu este scuipat, de la zece centimetri, de toti participantii la Consiliul European, in special de doamna Merkel si de Barosso, este bombardat cu oua clocite, de toti locuitorii capitalei Bruxelles, revoltata ca Traian Basescu i-a furat privilegiul de a-l asculta pe mitoman turnand valuri de minciuni, de auto-laude, de condamnare, in direct, pe viu, a celui mai mare pericol al Europei , din toate timpurile, Traian Basescu..
  • -4 (6 voturi)    
    TB (Sâmbătă, 28 iunie 2014, 15:17)

    kronk [utilizator]

    Marinelul zbanghiu si turmentat ar fi bun de oberchelner la Ciresica.O rusine pentru RO
    • 0 (0 voturi)    
      //// (Luni, 30 iunie 2014, 11:25)

      hmara [utilizator] i-a raspuns lui kronk

      Dar tot nu vreti sa ne raspundeti:
      Iliescu si Voiculescu ce sunt pt Romania?

      Sau iti pierzi diurna???